1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy to rak płuc?
Autor Wiadomość
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #1  Wysłany: 2011-03-18, 11:01  Czy to rak płuc?


Witam Wszystkich,
nazywam się Kasia. Moja mama od roku ma bardzo brzydki kaszel (ostatnio jak przy zapaleniu płuc), ma bóle kręgosłupa i ręki, teraz boli ją cały prawy bok. Czuje się osłabiona. Miała robione RTG kręgosłupa i nic nie wyszło. Dzisiaj po raz kolejny poszła do lekarza. Osłuchowo słychać zmiany w płucach. Ma skierowanie na RTG płuc. Zaraz pójdzie je zrobić. Tata mojej mamy zmarł na raka płuc. Mama pali bardzo dużo od 30lat. Ja już od dłuższego czasu prosiłam, żeby doktor dał skierowanie na RTG, ale mówił, że nie ma takiej potrzeby. Mam nadzieję, że to nie nowotwór. Zobaczymy co wyjdzie na RTG płuc? Martwię się, bo tata ma szpiczaka mnogiego i się nim opiekuje. Będę potrzebowała informacji gdzie dalej się udać i co robić. Pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2011-03-18, 12:11  


No to tylko Płocka, oni 2 lata temu deklarowali, że zrobią tomografię (chyba to się nazywało niskoemisyjna) każdemu kto palił 20 lat. Ja nie miałam zmian w rtg, ale przewlekły kaszel, dostałam skierowanie od POZ na konsultację do poradni, zapis był za ok 4 tyg, powtórny rtg po 1 wizycie + spirometria, oba bez zmian, więc tomografia bez kontrastu. Pewne zmiany w oskrzelach, płuca na szczęście czyste. Kaszlę dalej, ale wiem dlaczego i już bez niepokoju. To samo może okazać się u Twojej Mamy, cóż lata palenia i to zapylenie w Warszawie robią swoje.
_________________
sprzątnięta
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #3  Wysłany: 2011-03-18, 13:01  


Moja mama bardzo się boi i pewnie dlatego tak długo odwlekała RTG płuc. Lekarz też nie chciał dać skierowania to druga sprawa. Ja mówię, że każdą chorobę trzeba i można leczyć co widać na przykładzie moim i mojego TATY. Diagnostykę musi zrobić i ja tego dopilnuję. To nie może tak być, żeby bolał ją kręgosłup, ramię, a teraz cały prawy bok. Coś się dzieje i trzeba to leczyć. To nie musi być rak, ale nie da się tego wykluczyć.
Dziękuję za info. Zadzwonię tam zaraz i się wypytam.
 
homer366 


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 183
Pomógł: 28 razy

 #4  Wysłany: 2011-03-18, 13:02  


Ja już sie nauczyłem (szkoda że własnym kosztem ) żeby ŻĄDAĆ od lekarza skierowania na Rtg a nie prosić !A jak nie chcę dać to iść zrobić na własny koszt.
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #5  Wysłany: 2011-03-18, 13:16  


RTG i tomografii nie zrobią bez skierowania - nawet prywatnie, bo to nie jest obojętne dla organizmu.
 
homer366 


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 183
Pomógł: 28 razy

 #6  Wysłany: 2011-03-18, 13:31  


wiesz jak jest (: nie da Ci z NFZ ale da Ci na prywatnej wizycie.
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #7  Wysłany: 2011-03-18, 13:54  


RTG zrobione dzisiaj. Wynik we środę.
A o prywatnej wizycie nie pomyślałam. Dzięki za pomysł. Obmyślam plan działania, bo MAMA przekonana o jednym, że "ma raka i już nic na to nie poradzi.... A jeśli jeszcze nie ma to rzuci palenie", co już słyszałam miliony razy, ale nawet nie próbowała :-(
 
Madzia_b78 


Dołączyła: 21 Lut 2011
Posty: 46
Skąd: dolnośląskie
Pomogła: 5 razy

 #8  Wysłany: 2011-03-18, 14:11  


Mam nadzieję, że u Was będzie wszystko w porządku . Co dorzucania palenia to wiem coś o tym ... Moi rodzice też palą , tzn. moja mama rzuciła po tym jak dowiedziała się o raku... Tato nadal pali , ale nigdy w domu - tylko na dworze , dobre i to :( Trzymam za Was kciuki !

Pozdrawiam ciepło
 
homer366 


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 183
Pomógł: 28 razy

 #9  Wysłany: 2011-03-18, 14:14  


Hm? To jeszcze jedna taka rada (może kiedys się przyda)
Jak potrzebowałem pilnie RTG to pojechałem na ostry dyzur do szpitala z ostrym kłuciem w okolicy mostka.Zrobili mi EKG I Rtg i morfologie a wynik Rtg z opisem miałem po ok 2 godzin

PS. Jak chcesz ja zachecić do rzucenia palenia to weż ją na wizytę na oddział onkologiczny lub choroby płuc.Widok robi naprawdę piorunującę wrażenie i pomaga w rzuceniu palenia.
Nie wiem czy to jest prawda ale słyszalłem że lekarz może przełożyć operacje nawet o 2 tyg dopóki nie rzuci sie palenia z powodu możliwych komplikacji operacyjnych.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #10  Wysłany: 2011-03-18, 19:05  


maxdata26, Witaj (niestety) i Ty na tym forum. Co do wyników to trzymam za Was kciuki! A co do palenia to również życzę Wam aby mama szybko to rzuciła. U Nas to samo ,tata mimo diagnozy jaką usłyszał pali dalej. Próbuję ale nie potrafię go przekonać aby palił mniej. Teraz zamówiłam mu E-papierosa może w ten sposób ,choć na początek ograniczy się co do sięgania po zwykłego papierosa... ehh zobaczymy. Może i Ty kup to mamusi, może Wam się uda ograniczyć w ten sposób palenie. Pozdrawiam.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #11  Wysłany: 2011-03-18, 19:36  


maxdata26, Witam goraco;)Tez trzymam kciuki za wyniki a co do papierosow(..) Mamie ciezko bedzie rzucic,moze jakos powolutku.Moj tatus na codzien nie pali,chyba ze ktos z domownikow ,,niechcacy"zostawi,to tatulo zlapie.Palil prawie 40 latek takze dlugo.pozdrawiam z Warszawy;) Badz dobrej mysli!
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #12  Wysłany: 2011-03-18, 19:43  


Maxdato!
ech, generalnie witam, choć nie na forum, bo przecież jesteś tutaj już od dawna tylko w innym dziale (Tata ze szpiczakiem)

Jak zobaczyłam, że zmagając się z chorobą Taty masz jeszcze opcję nowotworu Mamy, to się przeraziłam!

Kochana, trzymam kciuki, żeby mamy rtg było ok, a ewentualne zmiany były tylko banalne - jakieś zapalne!

Pozdrawiam cieplutko!
_________________
Katarzynka36
 
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #13  Wysłany: 2011-03-18, 22:00  


Dziękuję Kochani. Napiszę wszystkie medyczne informację jak tylko będą (dopiero we środę). Pozdrawiam Wszystkich i przesyłam życzenia zdrowia psychicznego i fizycznego.
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #14  Wysłany: 2011-03-24, 11:10  


Mamie nic nie wyszło na RTG płuc. Niestety w poniedziałek brat mamy zmarł na wylew krwi do mózgu. Poszedł do sklepu i nie wrócił. Jutro pogrzeb wujka.....
Wezmę opis prześwietlenia mamy i sprawdzę. Jest podejrzenie, że te bóle są od kręgosłupa. Może tomograf coś więcej wykaże?
 
Madzia_b78 


Dołączyła: 21 Lut 2011
Posty: 46
Skąd: dolnośląskie
Pomogła: 5 razy

 #15  Wysłany: 2011-03-24, 11:18  


Cieszę się, że to "nic" na płucach ... :)

Wyrazy współczucia z powodu wujka .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group