1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #46  Wysłany: 2010-09-03, 11:46  


No to masz zajęcie, ale chyba dasz radę - trzymaj się!!!!!!!! Mam nadzieję że masz blisko do tego szpitala.
_________________
sprzątnięta
 
Łysy 


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 161
Pomógł: 19 razy

 #47  Wysłany: 2010-09-04, 03:20  


powodzenia na dzisiejszej wizycie!
p.s. PW
Łysy
_________________
jeśli masz zamiar chorować musisz być zdrowy i mieć pieniądze:)
 
 
irena5519 



Dołączyła: 30 Mar 2010
Posty: 131
Skąd: Śląskie
Pomogła: 5 razy

 #48  Wysłany: 2010-09-04, 20:40  


Mam nadzieję, że badania wyszły w porządku, trzymam kciuki.
Pozdrawiam :okok"
 
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #49  Wysłany: 2010-10-22, 10:25  


Czy przy czerniaku można pić aloes? Koleżanka poleciła mi pewien specyfik, ale pani alergolog powiedziała, żeby zapytać dermatologa/onkologa. Podobno ma działanie pobudzające co w przypadku czerniaka jest niewskazane. Czy ktoś kompetentny może coś podpowiedzieć?
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #50  Wysłany: 2010-10-22, 11:27  


Wydaje mi się,że najbardziej kompetentny w odpowiedzi na to pytanie byłby Twój lekarz onkolog ,skoro nawet lekarz dermatolog ma wątpliwości to po co ryzykować!!!

[ Dodano: 2010-10-22, 15:15 ]
Ddam jeszcze w oparciu o własną wiedzę ,że aloes to źródło min.wit z grupy B a jak wiadomo suplementacja tymi witaminami przy czerniaku nie jest wskazana :-(

Cechy fitochemiczne aloesu:
Miąższ aloesu zawiera ponad 140 biologicznie czynnych składników:

aminokwasy (endogenne i egzogenne),
enzymy (lipazę, amylazę, celulazę i inne),
witaminy (z grupy B, kwas foliowy, C, A, cholinę oraz wszystkie rozpuszczalne w wodzie),
związki mineralne: wapnia i magnezu, fosforu, sodu, cynku, żelaza, manganu, chromu, miedzi, germanu,
nienasycone kwasy tłuszczowe (linolowy, linolenowy, stearynowy),
naturalny kwas salicylowy, mleczan magnezowy,
kampesterol, bradykinazę,
fenole, kwas cynamonowy, lupeol, związki siarkowe,
saponiny, ligniny, biostymulatory,
cukry – jednocukry (glukoza i fruktoza),
wielocukry (polimannozy, glukomannozy, mukopolisacharydy).
Pozdrawiam
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #51  Wysłany: 2010-10-26, 11:05  


Dzisiaj idę na wycięcie kolejnych 2 zmian na brzuchu. Miałam robione 2 videodermatoskopie i decyzja zapadła, że lepiej wyciąć.
Zapytam pani dermatolog od czerniaków co ona sądzi o aloesie.
Znowu czekanie na wyniki histopatologiczne mnie czeka. Kiedy to się skończy happy endem, bo innego końca na razie się nie spodziewam :-)
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #52  Wysłany: 2010-10-26, 14:25  


Oczywiscie ze bedzie dobrze!!!Bi inaczej byc nie moze!!!!POZDRAWIAM.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #53  Wysłany: 2010-10-26, 17:23  


maxdata26, w to, że będzie ok wierzę.
Odnośnie aloesu.
Tak sobie pomyślałam, jak to sprawdzić, może porównać z inną rośliną, i tak:
ALOES
Cytat:
Gorzki sok aloesu zwyczajnego jest wykorzystywany we współczesnej medycynie. Sok stosowany bezpośrednio na rany skóry bardzo przyspiesza proces gojenia. Sok pozyskuje się także z aloesu uzbrojonego, Aloe perryi i innych gatunków pokrewnych. Świeże liście A. arborescens i innych gatunków uprawnych służą do otrzymywania wodnych wyciągów. Aloes ma silne działanie przeczyszczające, nieznaczne właściwości bakteriobójcze, wzmaga czynności żółciotwórcze. Niewielkie ilości aktywnych związków przenikają do mleka karmiących matek, działając przeczyszczająco na dzieci[6].
9 maja 2002 Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała zakaz stosowania m.in. aloesu jako składnika przeczyszczającego w lekach bez recepty

RUMIANEK POSPOLITY
Cytat:
* Surowiec zielarski: koszyczek rumianku – Anthodium Chamomillae (syn. Flos Chamomillae). Zawiera olejek eteryczny (od 0,3 do 1,2%), w którego skład wchodzi chamazulen, Îą-bisabolol, spiroeter. Surowiec zawiera także flawonoidy, związki kumarynowe, śluz, cholinę, sole mineralne.
* Przetwór: olejek rumiankowy – Oleum Chamomillae, w handlu jako Azulan.
* Działanie: w medycynie i kosmetyce używa się olejku. Najczęściej jest stosowany doustnie jako środek przeciwzapalny i przeciwskurczowy układu pokarmowego, ma też działanie przeciwalergiczne. Użyty zewnętrznie przeciwdziała stanom zapalnym skóry. Stosowany wewnętrznie w nieżycie jelit i żołądka, zewnętrznie na owrzodzenia skóry, hemoroidy, rumień, oparzenia słoneczne i termiczne I i II stopnia.
cytaty pochodzą z wikipedii
ja obstaje za rumiankiem- i myślę, że w onkologii mają takie same- czyli niewielkie zastosowanie. ;)
Pozdrawiam Cię Kasiu.
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #54  Wysłany: 2010-10-26, 20:58  


Już jestem po wycięciu. Były 3 panie doktor. Będą mnie bacznie nadzorować i badać, bo mam pełno tych pieprzów różnego kalibru. Te 2 co mi dzisiaj usunęły były najbardziej podejrzane.
Zgodziłam się na udział w projekcie badawczym zaproponowanym przez panie doktor tytuł badania: "Czynniki społeczne, zdrowotne i genetyczne determinujące późne rozpoznanie czerniaka skóry". Pielęgniarka pobrała mi wielką strzykawę krwi i mają badać wszystko. 4 listopada zdjęcie szwów.
Aloes można pić.
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #55  Wysłany: 2010-10-26, 23:12  


Kasiu,

Nerwy to normalka, ale jesteś jakoby w sytuacji 'uprzywilejowanej' tzn. sama zwracasz błyskawicznie uwagę na wszelkie zmiany i lekarze też to robią. Po czerniaku miałam już sporo takich wycinanek (zmian, które lekko się zmieniły i budziły niepokój) i zawsze były to zmiany łagodne - od brodawki do znamienia dysplastycznego łącznie. Mój fenotyp i historia choroby predysponuje do czerniaka i niezliczone pieprzyki mam pod stałą kontrolą; jak coś się zmieni to wycinka i spokój. To jest to właśnie 'dmuchanie na zimne'.
Będzie dobrze :) czego z całego serca życzę.
Pozdrawiam ciepło.
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #56  Wysłany: 2010-10-29, 10:36  


A ja mam uczulenie na plaster lub ten klej z plastra. Mam tak odparzoną skórę, że aż bąble i czerwony kwadrat. Ten klej wtopił mi się w skórę. Nie mogę tego zmyć w ogóle ani mydłem ani mleczkiem do twarzy. A octeniseptem szczypie strasznie. Dzisiaj spałam bez opatrunku, bo okropnie boli i swędzi. Co jest dobre na tego typu poparzenia? Jak to możliwe, żeby się plastrem poparzyć? Rany ładnie się goją, ale teraz mam drugą ranę po plastrze. Plaster Vicoplast niby hipoalergiczny!!! Hipoalergiczny klej akrylowy...... A najgorsze, że w aptekach tylko ten plaster mają. Zaraz pójdę do przychodni to może coś mi poradzą, bo swędzi mnie to jeszcze. W szpitalu mają takie fajne opatrunki i plastry. U mnie w aptece takich nie ma.
 
nowa 


Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 77
Pomogła: 9 razy

 #57  Wysłany: 2010-10-30, 20:53  


Hej
Natłuszczaj te miejsca tłustym kremem (jest taki fajny krem emolium, albo zwykły alatnat). Na poparzonych miejscach zrobi się niedługo taka skorupka twarda. Ja tak miałam i pielęgniarka mi nie kazała tak bardzo się zaklejać:), ale natłuszczałam przez pare dni i przyklejałam mniejszy opatrunek i się poprawiło. Teraz już nie mam uczulenia. Teraz mam podejrzenia , że zachodziła jakaś dziwna reakcja klej z plastra z niewysuszoną skóra od wody utlenionej;)
pozdrawiam
 
martikal 


Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2 razy

 #58  Wysłany: 2010-10-31, 18:51  


A ja polecam plaster papierowy, który wygląda ja taśma klejąca scotch. Też miałam straszne uczulenie na hypoalergiczne plastry włókninowe i z tkaniny. Można go kupić w aptece.
No i najlepiej jak najczęściej chodzić bez opatrunku.
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #59  Wysłany: 2010-10-31, 19:47  


Dzięki dziewczyny! Widzę, że nie tylko ja taka delikatna pod względem plastrów.... Chodzę bez plastrów w ogóle. Robią się już strupy z tego odparzenia. Ale skóra strasznie podrażniona i tkliwa jak po półpaścu. Dzisiaj w nocy nie mogłam zasnąć, bo strasznie mnie swędziło. Chyba z godzinę się męczyłam i dopiero posmarowałam córki maścią cholesterolową (smarujemy jej naczyniaka) i pomogło.
 
recma 



Dołączyła: 24 Wrz 2010
Posty: 61
Skąd: Ireland
Pomogła: 6 razy

 #60  Wysłany: 2010-10-31, 23:32  


Hej.Też tak sądzę że najlepiej bez opatrunków.Ja teraz po wycięciu miałam bardzo dużą ranę i poszłam do lekarza to powiedział że już mam nic nie przyklejać i rana zagojona ślicznie a minęło dopiero 11 dni.Podobno jak swędzi to znak że się goi ;) więc pewnie tak jest.Pozdrawiam i ściskam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group