1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
Autor Wiadomość
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #31  Wysłany: 2010-08-23, 19:33  


Kasia,

Wynik jest dobry :) - potwierdził wcześniejsze całkowite wycięcie zmiany.
Czy doktor proponowała coś jeszcze, czy tylko kontrole?

Pozdrawiam
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #32  Wysłany: 2010-08-23, 19:56  


Pani doktor dermatolog (bo tam byłam dzisiaj) chce mnie oglądać co 3 m-ce od stóp po czubek głowy.Pytałam o tomograf głowy, ale powiedziała, że nie trzeba.
Pani onkolog chce koniecznie zobaczyć wynik badania histopatologicznego i miała skonsultować mój przypadek z kolegą od czerniaków z Centrum Onkologii z Ursynowa. Niestety dzisiaj już pani onkolog nie było. Spróbuję jutro, a jeśli się nie uda to z wynikami z krwi w przyszłym tygodniu.
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #33  Wysłany: 2010-08-23, 20:02  


Kasiu,

Onkolog chce skonsultować wynik zapewnie ze względu na wcześniejsze wątpliwości (stan przedczerniakowy/czerniak).
Ogólnie wygląda to jednak dobrze i oprócz kontroli Twoje leczenie powinno się zakończyć. Zmiana była we wczesnym stadium i została usunięta w całości.

Pozdrawiam ciepło
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #34  Wysłany: 2010-08-24, 09:06  


Też tak myślę. 3 września mam videodermatoskopię 2 znamion na brzuchu (pierwsza była 6 maja). Pewnie po tym wszystkim dermatolog zdecyduje się na usunięcie. Zobaczymy jak będzie decyzja. Dzięki za zainteresowanie. Będę pisać co lekarze zadecydowali.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #35  Wysłany: 2010-08-27, 15:16  


Dzisiaj w nocy obudził mnie okropny ból w klatce piersiowej. Tak strasznie bolało aż na wylot do kręgosłupa. Nie mogłam oddychać ani usiąść. Obudziłam męża i mówię, że mam zawał i żeby po karetkę dzwonił, bo chyba koniec. Nie mogłam mówić nawet. Na boku też nie mogłam się położyć tylko na plecach i ręce w górę. Mąż mówi, że pewnie źle spałam i jakiś skurcz. Trwało to chyba z 30 minut. Masakra jakaś! Męczyłam się okropnie. Karetki nie wezwaliśmy, bo nie chciałam do szpitala i zastanawiam się co to mogło być? Teraz jeszcze czuję takie łopotanie serca i obolałe w klatce piersiowej. Czy to może być zawał?
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #36  Wysłany: 2010-08-27, 15:20  


oj maxdata- nie znam się na zawałach i innych chorobach, ale na Twoim miejscu nie lekceważyła bym tego!!! Śmigaj do lekarza czym prędzej! :cmok:
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #37  Wysłany: 2010-08-27, 15:42  


Kasiu,

Powinnaś pójść do lekarza zdecydowanie.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #38  Wysłany: 2010-08-27, 19:16  


do lekarza ! Zawał sam nie przechodzi - ból nie ustępuje tylko się nasila, przy zawale zwykle podniesienie ręki nad głowę nasila ból, więc to chyba nie zawał. Ale zawał nie jest jedyną przyczyną silnych bólów w klatce piersiowej. Reflux potrafi dać takie objawy, to nie jest groźne. Do lekarza musisz iść koniecznie, bo tak jak to opisujesz to to mógł być zator w jakimś naczyniu w płucach - to znacznie bardziej prawdopodobne u Ciebie i równie groźne jak zawał. Ale jeszcze dobre pół tuzina schorzeń mogłoby Ci zapewnić takie atrakcje. Czy Ty już miałaś to TK i usg? A na przyszłość: czy to aż takie straszne być zawiezioną na SOR? strata paru godzin. Wolisz ryzykować?
_________________
sprzątnięta
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #39  Wysłany: 2010-08-27, 20:00  


Zdrowie jest najważniejsze. Jeśli coś takiego ma miejsce to trzeba się zbadać. Głupio zrobiłam, że nie wezwałam pogotowia. Mam nadzieję, że następnego razu nie będzie, a jeśli już to od razu po karetkę dzwonię.
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #40  Wysłany: 2010-08-27, 21:46  


Maxdata
Zawał raczej sam nie przechodzi, natomiast napisałaś, że miałas to "lopotanie" jeszcze później. Co nazywasz łopotaniem? KOłatało Ci serce? Miałas bardzo szybki puls, czy czułaś, że Ci bije nierówno?
To mogło być coś banalnego typu nerwoból, lub ucisk jakiegos kręgu, mogły to być "sprawy sercowe" ale związane ze stresem (częstoskurcz nadkomorowy - jeśli było kołatanie), mógł być też wlaśnie ów refluks - szczególnie jesli masz zgagę - nadkwasotę a może wrzody żołądka. Natomiast mogło być też coś poważniejszego, więc przy okazji zrób sobie może jakies ekg, co? Będziesz spokojniejsza...

pozdrawiam cieplutko
_________________
Katarzynka36
 
 
k2196 


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 211
Skąd: Lublin
Pomogła: 22 razy

 #41  Wysłany: 2010-08-27, 22:11  


Warto wiedzieć, że w przypadku podejrzenia zawału należy przyjąć pozycję z lekko uniesionym tułowiem (taką półleżącą), żeby nieco odciążyć serce.
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #42  Wysłany: 2010-08-29, 19:42  


Doktor stwierdził, że był to nerwoból.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #43  Wysłany: 2010-08-29, 20:26  


Wiesz miałabym wątpliwości, temat mi nieobcy, moje nerwobóle rozpoznaję bez pudła, niestety jestem szczęśliwa jak się kończą po 20 godzinach a potrafią trzymać 2 doby, schodzą stopniowo. A prawdziwe zapalenie nerwu to miesiące. Ale faktycznie po fakcie to trudno coś ustalić. Trzymaj się ciepło dosłownie (to trochę pomaga) i w przenośni - też miło.
A dookoła jakby koniec lata, może jeszcze będzie babie.
_________________
sprzątnięta
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #44  Wysłany: 2010-08-30, 09:34  


Dzięki za tyle odpowiedzi.
A co do lata to jeszcze ma być 27 stopni. Wrzesień ma być słoneczny i ciepły :-)
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #45  Wysłany: 2010-09-03, 08:43  


Wczoraj byłam na videodermatoskopii i mam kolejne 2 znamiona do wycięcia. Termin na koniec października.
Odebrałam też wyniki badań:
mam za dużo monocytów 15,7 (2,5-10,0)
za mało leukocytów 4,4 (4,5-10,0)
za mało MPV 7,6 (8,0-11,0)
reszta w normie.
Dermatolog powiedziała mi, że jeśli miałam bóle węzłów chłonnych to monocytoza czy mononukleozę, że to wirus i żadnych leków nie potrzeba. Do innego doktora też mam nie iść, bo to już po fakcie.
Mam znowu skierowanie na usg węzłów, usg brzucha i badania krwi za 3 m-ce. Z wynikami w styczniu na wizytę.
Do onkologa idę w sobotę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group