1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Clark V Breslow 36mm
Autor Wiadomość
bajkaa 



Dołączyła: 20 Cze 2017
Posty: 82
Pomogła: 21 razy

 #136  Wysłany: 2018-02-13, 13:19  


mf54,
czy możesz napisać co to znaczy "problemy z głową", "nogą i ręką"?
Niepokoi mnie to..... i to, że nic Cię boli jakoś mnie nie uspokaja.
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #137  Wysłany: 2018-02-13, 14:57  


Napiszę w kciukowym, bo to ciekawa historia m.inn o klauzuli sumienia :shock: pewnej lekarki
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #138  Wysłany: 2018-02-15, 17:32  


Najpierw merytorycznie wkleję te interesujące wyniki :shock:
Badanie TK głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy małej po podaniu 80ml środka
kontrastowego - bez objawów nietolerancji, wielofażowe.
Głowa: _
W prawym płacie czołowym, na sklepistości, widoczne są dwa ogniska położone obok siebie.
Bardziej obwodowo widoczne jest ognisko hyperdensyjne, ulegające wyraźnemu, jednorodnemu
wzmocnieniu pokontrastowemu wielkości l4x9x8 mm. częściowo przylegające do kości czaszki.i dalej napiszę w kciukowym musxę się zorganizowac
Drugie położone nieco głębiej, o morfologii bardzo słabo wzmacniającego się obrączkowatego
ogniska o śr. 18 mm. Zmianie towarzyszy niewielki, lokalny obrzęk istoty białej. Obraz TK
przemawia za zmianą meta. Poza tym mózg i móżdżek bez widocznych zmian ogniskowych.
Układ komorowy położony pośrodkowo symetryczny. Przestrzenie płynowe poza układem
komorowym W normie. Niewielkie brzeżne pogrubienia śluzówki W zatokach szczękowych i
klinowej.
Kości pokrywy czaszki niezmienione.
 
beata79 


Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 63
Pomogła: 10 razy

 #139  Wysłany: 2018-02-15, 18:45  


Mf54 czy masz/miałeś jakiekolwiek niepokojące objawy, że zdecydowani się u Ciebie na badanie głowy? Czy czujesz jakiś ból czy dyskomfort w głowie?
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #140  Wysłany: 2018-02-16, 01:32  


Przed zastosowaniem leczenia trzeba zrobić wszystkie badania nie było żadnych objawów dopiero TK wykazało zmiany o TK pisałem w drugim wątku
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 625
Pomogła: 25 razy

 #141  Wysłany: 2018-02-16, 13:02  


:?ale?: ja sie już pogubiłam troszkę.
Czy Ty bierzesz ten cotelic i zelboraf?

TK robią chyba co 8 tygodni by porównać czy lek działa i czy guzki się zmniejszają czy nie....a zanim wdrożą leczenie to TK i inne badania nie mogą mieć więcej jak 21 dni.....
Czy po prostu włączyli Ci leczenie robiąc na ostatni dzwonek TK jak mojemu mężowi a teraz są wyniki....?

Jeśli bierzesz te cukiereczki jak to my z mężem nazywamy-to jak się po nich czujesz?

mf54, pozdrawiam :)
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #142  Wysłany: 2018-02-17, 00:46  


tak biorę rano Ola pyta m co na śniadanie ja odpowiadam poproszę 4 Zelborafy na szynce 1 jajo na twardo ze sterydem w majonezie :-D
I znowu wpadka nie merytorycznie , ale jest o 2 lekach
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #143  Wysłany: 2018-02-17, 13:38  


.....wymiatasz :)
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 625
Pomogła: 25 razy

 #144  Wysłany: 2018-02-17, 18:39  


hahahahaha tzn czujesz się dobrze i jajka z majonezem Ci służą-ok :)
:-D
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #145  Wysłany: 2018-02-18, 15:21  


My podobnymi zestawami śniadaniowymi (i nie tylko) umilamy sobie każdy dzień ;)
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 625
Pomogła: 25 razy

 #146  Wysłany: 2018-03-03, 23:12  


:)
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #147  Wysłany: 2018-04-03, 20:39  


Sprawa wygląda następująco :-D Gdzieś w międzyczasie w lutym, musiałem mieć jakiś udar lub nawet 2 :shock: .Innej możliwości nie ma. Najpierw "ciągnięcie nogi i przechył na prawo, a następnego dnia, całkowity paraliż lewej strony.Nikt tego nie wyłapał. może to było wtedy jak miałem taki neipokój i atak trzęsionki lewej ręki, albo jak miałem ciśnienie krwi 90 i było pogotowie i mogłem wybrać tak jak nasz "Pierwszy" i powiedziec nie podpiszę zgody. Może spowodowal to strach przed radio terapią, i teraz już się niczego nie boję bo czerniak to mały pikuś przy czerniaku ++( z udarem).W ogóle to zapomniałem całkowicie o czerniaku, poza tym, że mam wizyty kontrolne i dobre papiery na beztroskie życie, które teraz prowadzę. Myślę, że nasz PAN, chciał to zrobic i i powiedzieć mi, człowieku, nie możesz czałe życie organizować innym życia bo robisz im krzywdę. Schudłem 15 kg. Po udarze, na wózku, (zanik mięśni narazie tylko przy kompie),ktoś musi zastąpic Hawkinsa, ale robię dobre rzeczy. Z rehabilitantem ćwiczymy co drugi dzień, już chodzę prawie bez kul, tylko trochę mnie wygina, tym bardziej, że "łeb mi spadł" :shock: a dokładniej puścił mięsień, który z tyłu od lewej łopatki, poprzez kark utrzymuje głowę w pozycji pionowej i teraz głowę mam na prawo w dół. Trudno mi ją inaczej utrzymać, dlatego leże sobie na wznak, komp a wysokim stoliku i sobie pracuję :) trochę w grafice, dokończę kilka programów komputerowych.(przepraszam tutaj wyjeżdżam poza meteorytykę). Dzisiaj byłem na kontroli, ale tylk krew i EKG. TK będę miał dopiero na koniec czerwca, więc nie wiadomo jak działają leki, Zresztą umiem czytać i widzę, co jest napisane na rozpisce Zelborau i Catalicu. " Cel wydania leku - lleczenie paliatywne". No i gra muzyla. Niech mnie utrzymuje w tym stanie jak najdłużej. Z rehabilitantem bierzemy za rogi :evil: ten mięsień karku, i damy radę :-D to już będzie trochę inaczej/lepiej, ale wtedy jest możliwość, że wrócę do starych nawyków a to moim zdaniem będzie złe Dobra strona mojej sytuacji to taka, że ktoś może o tym opowiedzieć, jak to jest , czerniak i udar. Powiem tak, czerniak - jak inni piszą- to strach, z udarem to dochodzi bezsilność i niesprawność, którą trzeba pokonać, bo jak się poddasz to po tobie. wielokrotnie o tym pisałem, ludzie gonią za czymś, nie można się bać, jest tyle zagrożeń.
To tyle co miałem dzisiaj do powiedzenia :-D
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #148  Wysłany: 2018-04-04, 14:42  


mf54 napisał/a:
Gdzieś w międzyczasie w lutym, musiałem mieć jakiś udar lub nawet 2

A miałeś robione TK, RM głowy po tym lutym?, bo jeśli tak to powinno to wyjść w badaniach.

pozdrawiam, trzymaj się nasz chłopaku
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #149  Wysłany: 2018-04-04, 15:17  


TK będę miał 30 kwietnia, ale TK i tak nie wykaże żadnego udaru, chyba że mam zalane krwią pół głowy :shock:
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 625
Pomogła: 25 razy

 #150  Wysłany: 2018-04-04, 18:07  


mf54 napisał/a:
TK będę miał dopiero na koniec czerwca
-czyli co CO to inne wytyczne...bo mój mąż tk ma obowiązkowo co max 8 tygodni.
mf54 napisał/a:
bo jak się poddasz to po tobie
-i tego nigdy nie rób-choćby nie wiem co musimy wszyscy walczyć
mf54 napisał/a:
nie można się bać
ale się boimy. Ja po ataku bardzo silnej padaczki u męża do dziś jeszcze się spokojnie nie wyspałam.
Czerniak i udar czerniak i padaczka....ehhh..
Ja trzymam za Ciebie kciuki-często myślę jak się czujesz...
mf54 napisał/a:
Z rehabilitantem bierzemy za rogi :evil: ten mięsień karku, i damy radę :-D

i czekamy na dobre wieści kiedy byk zostanie pokonany :-D
mf WALCZ jak i my walczymy i niedługo zaczniemy się wymieniać KORZYSTNYMI wynikami-amen.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group