1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Antykoncepcja hormonalna a rak piersi.
Autor Wiadomość
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #31  Wysłany: 2015-04-08, 12:12  


ZofiaKwiatek,

Jesteś bardzo poważnie zagrożona rakiem piersi, ponieważ jesteś podójnie narażona (rak u Mamy i Babci oraz hormonalna antykoncepcja).
No cóż - bierzesz to na własną klapę - jak powiada klasyk. ;)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
ZofiaKwiatek 


Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 31
Pomogła: 8 razy

 #32  Wysłany: 2015-04-09, 23:38  


Bez przesady na razie jestem zdrowa jak ryba, nie siejmy defetyzmu. Nie ma co wszystkiego zwalać na antykoncepcję, a raka piersi prędzej spowoduje karmienie piersią niż antykoncepcja, tylko w kraju o tak silnych nastrojach pro - kościelnych informacja o raku piersi po karmieniu jest nie do przyjęcia.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #33  Wysłany: 2015-04-10, 07:20  


Wiesz, Twoje podejście do poważnego problemu brzmi podobnie jak nałogowego palacza papierosów..
No cóż, życzę dużo szczęścia...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #34  Wysłany: 2015-04-10, 14:04  


ZofiaKwiatek napisał/a:
Nie ma co wszystkiego zwalać na antykoncepcję, a raka piersi prędzej spowoduje karmienie piersią niż antykoncepcja, tylko w kraju o tak silnych nastrojach pro - kościelnych informacja o raku piersi po karmieniu jest nie do przyjęcia.

Szanowna Pani ZofiaKwiatek,
jestem ateistką. I twórcą tego forum. I wierzę tylko w medycynę opartą na faktach.
Karmienie dziecka działa ochronnie (dot. raka piersi) - im dłużej się karmi, tym mniejsze ryzyko zachorowania.
Antykoncepcja hormonalna działa ochronnie (zachorowanie na raka jajnika) a zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi.
Jednak nie na tyle, by nie móc jej, pod kontrolą lekarza, stosować.

I proszę nas nie wyzywać od krajów prokościelnych.
Konstytucja gwarantuje Polakom wolność wyznania i - przyznaję - jest to respektowane w szkołach, do których uczęszczają moje dzieci (troje).
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Agnieszka00 


Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 152
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 11 razy

 #35  Wysłany: 2015-04-22, 17:31  


Witam, to ja założyłam ten temat. Przypomnę, że biorę tabletki od 18 r.ż. z półroczną przerwą, a mam niemal 26 lat. Naturalnie mam miesiączkę co 3-4 miesiące, a PMS trwa 2 miesiące i przebiega z potwornymi stanami emocjonalnymi, do myśli samobójczych i autodestrukcji. Na raka piersi zmarła moja Babcia od strony mamy, a siostra tejże Babci na raka jajnika. Onkolog i 4 ginekologów nie widzą problemu. Byłam też u genetyka i jemu się to akurat nie podobało, stanowczo zaleciła odstawienie (ale odradziła badanie mutacji BRCA). To odstawiłam. Przez 6 miesięcy miesiączka się nie pojawiła, a ja byłam na skraju wytrzymałości psychicznej. Ginekolodzy definitywnie kazali mi wywołać miesiączkę lecytyną i zacząć zażywać tabletki. Muszę zażywać po 2 op. pod rząd i czasem skracać przerwę, bo w niej też źle się czuję. Miałam różne badania hormonów przed 18 r.ż. i w owej 6-miesięcznej przerwie - są prawidłowe.

Proponowano mi szersze badania na oddziale endokrynologicznym, ale 1) to wymaga znowu odstawienia na wiele miesięcy przed pobytem, co mnie przeraża 2) zastrzeżono, że JEŚLI zdiagnozują jakiś problem, to... i tak jedynym "leczeniem" będzie antykoncepcja 3) ewentualnie można "leczyć" pod kątem ułatwienia zajścia w ciążę (nie planuję). Ginekolog skrupulatnie troszczy się o moje regularne i częste badania, ale ani mnie to nie uspokaja, ani jest mi lekko na duchu, gdy łykam tabletkę, wiedząc że - być może - sama kręcę na siebie bicz.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #36  Wysłany: 2015-04-22, 18:05  


A zrobiłaś badania na mutację? Mnie się wydaje że powinnaś, branie tych tabletek to u Ciebie leczenie, a nie fanaberia, więc wyrzuty sobie daruj. Ale gdyby (odpukać) była jakaś mutacja to jednak dobrze wiedzieć. Ja bym na Twoim miejscu zainwestowała nawet własne środki jak nie chcą na NFZ. (Tylko nie rób testów byle gdzie). Tak dla ciekawości napisz czym ta P.Dr argumentowała to tak nietypowe stanowisko.
_________________
sprzątnięta
 
Agnieszka00 


Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 152
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 11 razy

 #37  Wysłany: 2015-04-23, 20:53  


gaba napisał/a:
Tak dla ciekawości napisz czym ta P.Dr argumentowała to tak nietypowe stanowisko.

Genetyka? Żeby nie badać się pod kątem mutacji BRCA? "Nie ma sensu u mnie, skoro to była Babcia, na dodatek zachorowała w wieku 65 lat, a rak był słabo hormonowrażliwy i HER-2-ujemny". Ewentualnie chciała wysłać na badania moją matkę i drugą córkę Babci (nie wybierają się), "ale u mnie nie ma wskazań". Takie samo stanowisko przyjęli wszyscy inni lekarze, których o to pytałam - poza rzeczoną genetyk, ginekolodzy i - przede wszystkim - onkolog, więc darowałam sobie ciągnięcie tematu. Oczywiście przejawiałam zainteresowanie zrobieniem badania za swoje pieniądze. Może rzeczywiście trzeba to jeszcze rozważyć, jednak zniechęca mnie ewentualna świadomość problemu przy jednoczesnej niemożności działania - z amputacją i tak musiałabym czekać do 35 - 40 r.ż.?
 
ZofiaKwiatek 


Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 31
Pomogła: 8 razy

 #38  Wysłany: 2015-05-04, 13:09  


W Polskim katotalibanie wszystkiemu są winne pigułki antykoncepcyjne. Najlepiej jest postraszyć taką rakiem od razu odstawi pigułki i zacznie rodzić.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #39  Wysłany: 2015-05-04, 13:55  


ZofiaKwiatek,
Hm, co merytorycznie istotnego wnosi do dyskusji Twój post? :???:
 
ZofiaKwiatek 


Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 31
Pomogła: 8 razy

 #40  Wysłany: 2015-05-04, 13:58  


To żeby nie łączyć tematu przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych z rakiem
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #41  Wysłany: 2015-05-04, 14:23  


Aaa, teraz lepiej, nie można było tak od razu? Po co te trudne obcojęzycznie brzmiące słowa...
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #42  Wysłany: 2015-05-04, 19:10  


ZofiaKwiatek napisał/a:
To żeby nie łączyć tematu przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych z rakiem

Nie jest to takie oczywiste i pewne.
Wpływ antykoncepcji hormonalnej na proces kancerogenezy jest nadal sprawą kontrowersyjną i wciąż prowadzone są badania w tym kierunku. Brak jest jednoznacznych danych na ten temat wynika między innymi z faktu dużej ilości czynników mogących mieć wpływ na inicjację nowotworu, czy też zbyt krótkiego okresu obserwacji kobiet stosujących nowoczesne hormonalne metody zapobiegania ciąży.
http://www.cancer.gov/can...ives-fact-sheet
http://onkologia.org.pl/przyjmowanie-hormonow/
I jednak zwraca się uwagę że potrzebę dalszych badań na ten temat.
Chyba, że masz jakieś dane naukowe (publikacje), które potwierdzają Twoje założenie.
Argumenty typu:
ZofiaKwiatek napisał/a:
W Polskim katotalibanie

na tym forum nas nie interesują.
Celem tego forum jest rzetelne merytoryczne informowanie.
I zalecam jeszcze raz przeczytanie postu #34.
Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group