1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Anelia - komentarze
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #1051  Wysłany: 2012-07-17, 09:21  


Dzień dobry Agnieszko :)
Też mnie się coś kołatało po głowie, że masz jakieś wizyty u lekarzy, jednak nie byłam pewna czy to dziś. I tak jak Ewa, życzę Ci owocnych wizyt oraz udanego całego dnia :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #1052  Wysłany: 2012-07-17, 14:10  


Dzień dobry Aga jak po wizycie u lekarzy?
Jesteś pewnie jeszcze poza domem bo inaczej byś skrobnęła parę słów jak poszło.
Udanego popołudnia ::thnx::
_________________
aga
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #1053  Wysłany: 2012-07-17, 16:28  


czekamy Kochana
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #1054  Wysłany: 2012-07-18, 00:51  


A więc tak ...
Pierwszą odwiedziłam dermatolog.
Te dwie dziwne krostki, które mam dość długo na nodze to włókniaki twarde.
Do obserwacji.
Panią doktor zaniepokoiła brązowa plamka, którą mam na ustach. Powiedziała, że dobrze byłoby gdybym z tym udała się do chirurga-onkologa to usunąć :?ale?:
Ona nie bardzo wie co to może być a ja z racji tego, że widzę to każdego dnia nie umiałam jednoznacznie stwierdzić czy ta plamka (przypominająca większego piega) się powiększa...
Na koniec jednak stwierdziła abym się jeszcze wstrzymała i przyszła za 2 miesiące z powrotem do Niej, dalej zobaczymy ...
Nie ma co ukrywać, zmartwiło mnie to :uuu: . Myślę, szukam, czytam ... :roll: Boję się, wiadomo jak to jest szczególnie w Naszych przypadkach, po przejściach. Wiem, że być może nie potrzebnie się nakręcam no ale jak tego nie robić :?ale?:

Później odwiedziłam psychiatrę proponowanego przez Iwki lekarza.
I chyba jestem zadowolona :)
Wizyta była zdecydowanie lepsza. Lekarz bardzo miły, omijając standardowe pytania przeszedł od razu do konkretów.
Nie przerywał rozmowy, wysłuchał, nie dał do zrozumienia abym się streszczała. Czułam się swobodnie i co najważniejsze nie miałam tego wrażenia co poprzednio, że "zegar tyka, czas się kończy"
Jako iż biorę małą dawkę Afobamu (0,25mg) to bez zmniejszania tej dawki mam lek od razu odstawić (jak widać lekarz lekarzowi nie równy) i w zamian wziąć COAXIL. 2 tabletki dziennie. Jeżeli będę się dobrze czuła po jednej tabl. to tym lepiej i nie mam brać drugiej.
Zobaczymy. Od jutra zaczynam. Troszkę się stresuję, bo nie ma co ukrywać zraziłam się do antydepresantów po ostatniej próbie.
Mam nadzieję, że będzie dobrze i nowy lek nie będzie dla mnie tak uciążliwy jak inne antydepresanty. A co najważniejsze ponoć ten lek nie uzależnia. W sumie o to mnie chodziło, bo Afobam jest strasznie uzależniający.
Dla przykładu:
W piątek wzięłam ostatnią Afobam (zapomniałam kupić "na zapas") sobotę czułam się dobrze ale na wieczór już nie miałam leku co spowodowało, że w niedzielę czułam się dosłownie jak na głodzie :shock: :?ale?:
W poniedziałek z samego rana pędziłam do apteki kupić kolejne opakowanie bo tak bardzo brakowało mi tego :-( . To nie normalne. Ja tak nie chcę !!!
Mała uwaga:
Nie sięgajcie po ten lek a jeżeli sytuacja już zmusi do tego to starajcie się brać zgodnie z zaleceniami, nie przekraczając zalecanego maksymalnego czasu stosowania danego leku (wymówkami typu " skoro czuję się dobrze, znaczy pomaga, biorę dalej") ! Z tym nie ma żartów !

Dlatego też od jutra kończę z tym okropnym lekiem. Przynajmniej spróbuję. Jeżeli dalej będę odczuwała potrzebę sięgnięcia po Afobam to przez kilka dni mam zacisnąć zęby i nie robić tego.
W razie czego, w razie pytań lekarz jest pod stałym kontaktem telefonicznym :)
Iwuś dziękuję ::thnx:: Wizyta u tego lekarza naprawdę różniła się od wizyty u poprzedniego. Zero porównania. Zobaczymy jak będzie "w praniu" ...

W między czasie na szybciutko zaliczyłam Galerię a dokładniej księgarnię w poszukiwaniu książki pt. "Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją ale nie w depresji", o której wspomniała mi Justysia ::thnx:: Znalazłam, kupiłam :)
Po przeczytaniu, jakbyś chciała to mogę podesłać ;)

I kolejna mała uwaga ;) Niech nikogo nie zraża nazwa: Psychiatra ! Jeżeli czujecie potrzebę pomocy to nie zastanawiajcie się ani chwili. Warto sobie pomóc. Lekarz jak każdy inny a jak się dobrze trafi to może nawet i lepszy.

To już chyba wszystko co chciałam napisać |hmm|
Jeszcze na koniec dla wszystkich |buziaki| ... i już mnie nie ma :lol:
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #1055  Wysłany: 2012-07-18, 05:06  


to dobrze . teraz bedzie juz lepiej.
miłego dnia
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #1056  Wysłany: 2012-07-18, 07:22  


Dziękujemy za wieści.Plamkę obserwuj,ale się nie nakręcaj :nunu:
Ja też mam dużo znamion,piegów i małych brodawek.Po wakacjach wybieram się do dermatologa.
Agnieszko,cieszę się ,że jesteś zadowolona z tego lekarza i mam nadzieję,że "trafił" z lekami.
Pozdrawiam i całusy przesyłam |buziaki|
_________________
ewka
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #1057  Wysłany: 2012-07-18, 08:54  


Agnieszko ,nie nakręcaj się Kochana obserwuj,najważniejsze że jesteś pod obserwacją .Pilna uczennica jesteś |uscisk| :cmok:
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #1058  Wysłany: 2012-07-18, 09:43  


Dzień dobry Agnieszko :) Cały czas jesteśmy z Tobą :tull:

[ Dodano: 2012-07-18, 09:53 ]
Nie czytałam tej książki, ale zamierzam sobie ją kupić, gdy mi na to biznes-plan pozwoli. :) Często w książkach podkreślam, piszę notatki, wykrzykniki, uśmiechy, znaki zapytania itp. , zaginam rogi, zaznaczam strony itp. Po przeczytaniu moje książki wyglądają jakby przeszło przez nie małe tornado, mają 'lekkie' zniszczenia. Robię tak dlatego, że w ten sposób zaznaczam ważne dla siebie słowa. Do rzeczy się nie przyzwyczajam, na wielu rzeczach mnie nie zależy, są i nie ma, zginie, to nie ma, dam komuś, i nie odda, nie ma problemu. Natomiast książki są od tego wyjątkiem. Do swoich książek się przywiązuję, zwłaszcza do książek, które przeczytam i które choć w jakiejś części są dla mnie ważne. Dlatego też rzadko pożyczam od kogoś książki.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #1059  Wysłany: 2012-07-18, 11:11  


Witaj Anelia
Jak to dobrze ,że jesteś zadowolona z wizyty u psychiatry.Jak sama napisałaś lekarz ja każdy inny,a jeszcze jak pomoże/pomógł to pełny sukces wybrania się do Niego.
Myślę,że dermatolog miała rację (to moje skromne zdanie ) takie rzeczy warto poobserwować przez jakiś czas. Czy się powiększa ,czy się zmienia i te wszystkie tete a tete. Decyzja zawsze należy do pacjenta.
Cieszy Twoje podejście do nowego standardu leczenia.
Pozdrawiam Cię ,miłego dnia :flower:
_________________
aga
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #1060  Wysłany: 2012-07-18, 11:22  


ja tak na usprawiedliwienie dodam że te plamki nie są odemnie, -żednej mi nie brakuje :lol:



może umówię Cię u Rutkowskiego jak będę w poniedziałek?
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #1061  Wysłany: 2012-07-18, 19:49  


Aga ależ się ciesz, że jesteś zadowolona z wizyty u lekarza. Dobrze, że trafiłaś na kogoś kto zainteresował się Twymi problemami i poważnie potraktował.
Masz rację, nie należy się bać psychiatry...lekarz jak każdy inny a do tego bardzo potrzebny, bo czasem dusza choruje kiedy ciało zdrowe. Aguś życzę Ci aby było to dla Ciebie początek nowego, dobrego życia :tull:
A pieprzykami zbytnio się nie przejmuj, ja dwa lata temu "zdiagnozowałam" u siebie czerniaka i tak się przestraszyłam, że nawet nie byłam pewna czy miałam ten pieprzyk czy nie? Później okazało się, że rozdrapałam ugryzienie przez komara, przy tycim pieprzyku i prawie w paranoję popadłam. Tak więc spokojnie obserwuj, bo na pewno to tylko zwykły pieprzyk :)

Pozdrawiam serdecznie :-D
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #1062  Wysłany: 2012-07-19, 08:47  


Agnieszko witaj :flower:
Cieszę się że trochę się wyciszysz, że trochę uwierzysz w siebie...ja zawsze w Ciebie wierzę :in_love:
Nie od razu wszystko będzie dobrze, ale zrobiłaś krok w dobrym kierunku aby być szczęśliwszą, spokojniej patrzącą na swoje życie i na nas, swoich Przyjaciół, Rodzinę Najbliższych.
Kochana pamiętaj że najdalsza podróż zaczyna się o pierwszego kroku...
Cieszę się że masz go za sobą, nawet jeśli niekiedy będziesz musiała trochę przystopować lub wrócić... jesteśmy z Tobą |buziaki| :in_love: ::thnx::
_________________
romek
 
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #1063  Wysłany: 2012-07-19, 11:01  


Agusia,

Taka jeszcze uwaga.
Pamietaj ze psychiatra ma inne zadanie niz psycholog. Psychiatra to lekarz medycyny i jego glownym celem bedzie leczenie. A jesli Tobie chodzi glownie o rozmowe i terapie ( nie faramakologiczna, nie szpitalna itp ) rozmowe, pomoc w radzeniu sobie z problemem w zyciu codziennym, oswojeniem sie to raczej skorzystaj tez z pomocy psychologa - terapeuty.
Moge powiedziec jak u mnie wyglada wizyta u psychiatry .
Wizyta ogolnie moglaby skonczyc sie po 3 min.
Jak komunikuje , ze leczenie nie dziala i co robimy teraz. Doktor mowi co uwaza i czy ja sie zgadzam.
I biedny nie wie co ze mna zrobic, bo ja nie chce o niczym rozmawiac :D
Pytanie - czy cos sie u Pani zmienilo w zyciu od ostatniej wizyty, cos sie wydarzylo ?
Odpowiedz - Nie :) ( oczywiscie milion rzeczy sie wydarzylo, ktore mogly wplynac tez na to, ze nie spie , ale ja tak juz mam ... )
Dr - Czy moze Pani cos chce wiedziec,zadac jakies pytania dot. leczenie ?
Ja - Nie, wiem juz wszystko :)
Dr -A czy jasny jest plan dzialania ?
Ja - Tak
Dr - Moze jeszcze opowiem o leczeniu szpitalnym jakie zaproponowalem ?
Ja - Nie Panie Doktorze, domyslam sie :)
Dr - To moze Pani chce sie ze mna czyms podzielic, co Pania trapi, meczy ?
Ja - Nie Panie Doktorze , chociaz mam pytanie .. i tu zaczyna sie seria pytan w ogole nie zwiazanych z tematem mojej osoby tylko np. regeneracji komorek nerwowych itp itd..

Agus - jesli potrzebujesz profesjonalnej pomocy terapeuty powinnas tez udac sie do psychologa ( poza oczywiscie leczeniem psychiatrycznym )
Ale z drugiej strony - masz Nas , a ja moge Ci juz wymyslec odpowiednia terapie. Swoja droga , ktos kiedys tak leczyl ( tak jak ja chce ) i ja chetnie tez bym sie tak poleczyla ;)
Ha !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #1064  Wysłany: 2012-07-19, 14:51  


Agulka moja kochana;****
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #1065  Wysłany: 2012-07-19, 22:42  


Witaj Agnieszko :flower:
Iwonka jest oczywiście nie do podrobienia w swoich wypowiedziach, i jak zwykle ma bardzo dużo racji, że sposób leczenia jest uzależniony od naszych oczekiwań i potrzeb... ale Wiem że wybierzesz najlepszy sposób leczenia i terapii niekoniecznie zgodny z naszymi sugestiami, ale gwarantujący sukces Twojego leczenia :lol: :cmok: |uscisk| :in_love:
_________________
romek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group