1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
bladze - komentarze
Autor Wiadomość
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #1  Wysłany: 2013-02-04, 23:04  bladze - komentarze


Komentarze dotyczące => tego wątku <=



bladze, czego oczekujesz od forum?
Możesz zadać konkretne pytania?
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #2  Wysłany: 2013-02-04, 23:36  


Może to za późno? Ale witam Cię na forum. Super, że ktoś polecił i to forum, ale licz się też z tym, że jeżeli zadasz pytanie to nie zawsze dostaniesz to czego oczekujesz. Czasem dostaniesz to co jest w wynikach. Dlatego tak ważne jest precyzowanie pytań.

Nikt nie napisał w Twoim wątku o kilku miesiącach.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
bladze 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 112
Pomogła: 7 razy

 #3  Wysłany: 2013-02-04, 23:49  


Staralam sie uwaznie, ale ja co chwile placze. Dzis sie trzymam. Wczoraj wertowalam forum, niewiele zrozumialam, ale przypadki z przerzutami i kilka miesiecy... ile moze miec przed soba mama?
 
bladze 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 112
Pomogła: 7 razy

 #4  Wysłany: 2013-02-07, 13:51  


Rozumiem, że na pytanie ile czasu ma mama nikt nie odpowie...

A ona tak strasznie chciałaby zobaczyć wnusia, mały też płacze za babcią. A chory jest, na dodatek zamiast zdrowieć, to na uszy poszło. Dziś zafundujemy im rozmowę na Skype.

Żeby ją zakwalifikowali do chemioterapii musi mieć dobre wyniki, na które parametry należy zwrócić uwagę?

Dziś mama poszła na zdjęcie szwu po biopsji, czekam, aż zadzwoni i powie co i jak.

Byłam wczoraj w MOPS, mamy wypełnić papiery i mama stanie na komisji. Tak doradził lekarz i pielęgniarka z hospicjum. Czy te pieniądze może zająć komornik?
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #5  Wysłany: 2013-02-07, 14:55  


''Otoczenie, nastawienie do tej choroby... ludzie nie chcą słuchać, unikają, wręcz brzydzą się. I uważają, że zasłużyła, bo paliła tyle i cała reszta. ''

To, że Twoja mama nadużywała alkoholu i paliła papierosy nie znaczy, że zasłużyła sobie na tak okrutną chorobe. Choroba nie jest karą - nie wiem czym jest, ale nie karą.
Pewnie jest to dla Ciebie przykre, ale reakcja otoczenia nie powinna Cie interesowac - jeśli nie chcą pomóc to niech nie szkodzą.

Koncentruj sie na opiece nad chorą Mamą - ważne, żebyście nie zmarnowali żadnej z chwil, które możecie spedzic razem :)

Na rozpamitywanie przeszłości jeszcze przyjdzie czas - a ja życze Tobie, abys pielgnowała w sercu tylko pozytywne wspomnienia :)

Nie wiem ile wzrostu ma Twoja mama, jakiej jest budowy ciała- ale z tego co sobie wyobrażam to jej waga jest malutka - stanowczo za niska.

Może spróbujcie z jakimś srodkiem na poprawe apetytu np. MEGACE badz z nutridrinkami - kolokwialnie mówiąc mame należało by troszke utuczyc aby waga nie była przeszkoda w chemioterapii.

Pozdrawiam serdecznie i życze mnóstwa sił :)
 
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #6  Wysłany: 2013-02-15, 17:28  


poszukaj w internecie jest sporo firm ktore wypozyczają koncentratory tlenu np tu http://www.tlenmed.pl/wynajem.html
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
Gnatoya89 



Dołączyła: 11 Gru 2012
Posty: 16
Skąd: Lubin
Pomogła: 2 razy

 #7  Wysłany: 2013-02-15, 22:00  Materac przeciwodleżynowy.


Jeśli chodzi o materac przeciwodleżynowy to polecam Ci pójść do hospicjum w Twoim mieście, dlatego,że często zdarza się tak,że takie miejsca osobom ubezpieczonym bez problemu na czas choroby sa w stanie pożyczyć. Cena materaca przeciwodleżynowego to okolo 200 zł. Może i spory wydatek, ale powiem Ci szczerze,ze moja mama gdyby nie materac( a lezala miesiac nie ruszajac sie z lozka) miałaby okropne odleżyny gdyby nie to urządzenie.... Co do nutridrinków mam nadzieję i życzę Ci z całego serca aby udało wam się go załatwić chociażby ze względu na to,że każdy z osobna ma ponad 300 kcal, a jak wiemy dla osoby chorej kazde kcal są potrzebne. Duzo sily życzę.
_________________
Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki...
 
 
bladze 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 112
Pomogła: 7 razy

 #8  Wysłany: 2013-02-16, 19:28  


Nigdzie nie ma do wypożyczenia przenośnego koncentratora tlenu. Poradzono nam, byśmy wzięli ten wypożyczony z hospicjum i zatrzymywali się na stacjach benzynowych... To jednak awykonalne.

Materac jest w moim mieście za 40 zł do kupienia, więc sądzę okazja, ale mama jeszcze wstaje, więc czekamy.
 
ira59 


Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 52
Pomogła: 5 razy

 #9  Wysłany: 2013-02-16, 19:48  


Wiem, że można dostać zlecenie na transport karetką, jeżeli chory musi mieć tlen i ma duszności. Wystawia je lekarz rodzinny, ale wszystko zależy na jaką odległość. Na daleki musi być zgoda NFZ.
_________________
Irena
 
 
bladze 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 112
Pomogła: 7 razy

 #10  Wysłany: 2013-02-16, 19:58  


Czy i ile to może kosztować, właśnie rozmawiałam z pielęgniarką dyżurującą w hospicjum i też mówiła o karetce.

Mama gorzej oddycha. Mogę zamieszkać u niej dopiero w poniedziałek...
 
ira59 


Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 52
Pomogła: 5 razy

 #11  Wysłany: 2013-02-16, 20:19  


Jeżeli zlecenie wystawia lekarz rodzinny to nic się nie płaci, jest to w ramach ubezpieczenia.
Ale najlepiej zadzwonić do przychodni, gdyż od 1 stycznia weszły nowe przepisy dotyczące transportu chorych.
_________________
Irena
 
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #12  Wysłany: 2013-02-16, 22:20  


Wydaje sie, ze rzeczywiscie najlepszym wyjscem jest zalatwienie transportu medycznego. Natomiast moza tez zapytac lekarza (najlepiej pulmonologa), czy w przypadku naglej potrzeby przewiezienia chorego nie moznaby skorzystac z tlenu 100% (to mozna kupic w aptece, ale stosuje sie to inaczej niz tlen w koncentratorze). Moj tesc mial doraznie podawany tlen kiedy juz koncentrator niewiele pomagal. Nie jest to wyjsce optymalne (z uwagi na szereg czynnikow), ale jest to teoretycznie mozliwe jesli zachowa sie odpowiednie srodki ostroznosci.

Pozdrawiam serdecznie!
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #13  Wysłany: 2013-02-16, 23:01  


powodzenia życzę
podzwoń popytaj , mnie się wydaje że taki transport powinno się załatwić bez problemu
tym bardziej że mama potrzebuje tlen a to może miec tylko w karetce
jedno jest wazne zlecenie na transport musi być złożone przynajmniej 2 dni wcześniej czasem się uda ( rzadko ) dzien przed , ale to juz trudnijesze do realizacji

Cytat:
W poniedziałek przyjdzie paczka, sęk w tym, że mama nie chce tego pić. Uważa, że to ile je wystarczy (


Twoja mama to uparta osóbka , ale myślę ze dasz radę ją przekonać , że im wiecej się wzmocni , tym lepiej dla Niej ,musi nabrać siły
moze jak sprobuje to jej będzie smakowało ?
mojemu tacie smakowały wszystkie o dziwo

trzymam kciuki
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
bladze 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 112
Pomogła: 7 razy

 #14  Wysłany: 2013-02-16, 23:14  


Kupiłam 2 szt. owoce leśne i jeden był niedobry, a drugi nawet smaczny...
Dziś mąż (mój, jej syn) kupił jej truskawkowy i śmietankowy.

W poniedziałek dostanie:
10 szt. protein owoce leśne
9 szt. o smaku neutralnym
9 szt. jogurt waniliowo-cytrynowy

Może ostatecznie wnuk 5 letni ją przekona, bo już go uczyłam, że to są specjalne actimele z apteki i nie wolno tego pić dzieciom jak są zdrowe, a to babcia jest chora i musi mieć siłę, on jest zdrowy.

[ Dodano: 2013-02-16, 23:15 ]
Zaczniemy załatwiać w poniedziałek, ma to być na czwartek, może się uda...
Nie widzę tego inaczej teraz jak ta karetka.

Mama dziś gorzej oddychała, pielęgniarka mówiła, by przestawić koncentrator na 2,5 l
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #15  Wysłany: 2013-02-16, 23:25  


moj tata uwielbiał te cytrynowe i pomaranczowe , a na takim naturalnym zrob mamie owsiankę.
Ugotuj ja na wodzie i wymieszaj z nutridrinkiem
możesz powiedziec że jest na tłustym mleku ;)

no i wnuk ma pole do popisu , babcia kocha wnuka wiec nie odmówi

powodzenia
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group