1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zaawansowany rak macicy
Autor Wiadomość
mirka537 


Dołączyła: 19 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: gdańsk

 #1  Wysłany: 2018-02-19, 16:38  Zaawansowany rak macicy


Chciałabym się dowiedzieć gdzie muszę wejść na forum aby dowiedzieć się o raku i lekach które przyjmuje
Mogę po krócej opisać swój stan zdrowia choruje na raka macicy 4 stopnia z przeczytam na kość i od miesiąca stałam się osoba leżąca przyjmuje bardzo dużo leków ale moim zdaniem są mało pomocne gdzie mam wejść na tym forum aby porozmawiać z ludźmi i troszkę się więcej dowiedzieć i w miarę możliwości się odstresowac Bo jak obecnie jestem jednym kłębekiem nerwów z dnia na dzień coraz gorzej
Proszę o poradę z góry dziękuję
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2018-02-19, 18:49  


mirka537,
Witaj na forum.
Napisz, proszę, trochę wiecej - o jakiego raka chodzi ( szyjki czy trzonu). Wszystko masz opisane w wynikach ze szpitala, przepisz je proszę.
Kiedy rozpoznano u Ciebie raka? Czy byłaś już jakoś wcześniej leczona czy dopiero teraz rozpoczęto leczenie? Jakie leki przyjmujesz?
Czy możesz przepisać bądź wkleić jako załączniki opisy badań obrazowych ( tomografia, inne badania)?
Tutaj wskazówki:
http://www.forum-onkologi...orum/faq.php#35
 
mirka537 


Dołączyła: 19 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: gdańsk

 #3  Wysłany: 2018-02-19, 19:28  


Witam rozpoznanie mej choroby nastąpiło 18.07 2017 roku
Leczyłam się na co inne a wyszło rąk szyjki IV z przezutami na kośći przeszłam radioterapie i po szpitalu musiałam skorzystać z hospicjum domowego i do dziś z niego korzystam. Tu otrzymałam bardzo dużo leków z których nie jestem zadowolona nie pod względem smaku tylko uważam że jest to za duża ilość i do tego one mało dzialaja przyjmuje
Serwedol jako lek doraźnych, MST, RELTEBON, PREGABALIN ZOFENIL. BISOCARD. AFABAM. ANAFRANIL. IPP. DIKLAK. SIRDALUD. NEUROTOP. METYPRET. Plastry FANTANYL. PYRALGIN doraźnie
Ostatnio dostałam astry z Morfiny w nogę która jest bardzo mało czucia i dostałam plamę czerwona lekarz cały czas siedział bo nie wiedział co się dzieje tak mi było po nim niedobrze W trakcie podawania leku mówię doktor że piecze mi coś cały czas ale ona twierdziła że tak ma być i do dnia dzisiejszego mam siniaki na tej nodze. Szkoda mówić i teraz jestem w kropce bo do onkologia podjechać nie mogę dlatego że od miesiąca nie mogę stanąć na nogi. Zdana jestem na lekarz z hospicjum. Chociaż już straciłam zaufanie do lekarz jestem jeszcze dobrej myśli że być może przyjdą dobre dni. Chociaż nerwy mam tak wykończone tym wszystkim. Lekarz naklania mnie znów na lampy i już nie wiem co mam robić Załamana jestem po ostatnich Może jest tu ktoś kto chciałby od czasu do czasu porozmawiać bardzo bym była wdzięczna. Pozdrawiam wszystkich i zdrowia życzę Mirka
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #4  Wysłany: 2018-02-19, 19:29  


mirka537 napisał/a:
Bo jak obecnie jestem jednym kłębekiem nerwów z dnia na dzień coraz gorzej
Mirka bardzo mi przykro, to zrozumiałe że się stresujesz i denerwujesz. Tu na forum napewno uzyskasz wiele odpowiedzi na dręczące cie pytania, musisz tylko trochę więcej napisać o swojej chorobie, podać więcej szczególów. I potem po prostu pytaj.
Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2018-02-19, 19:31 ]
oj widzę że pisałyśmy równocześnie ;-)
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
mirka537 


Dołączyła: 19 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: gdańsk

 #5  Wysłany: 2018-02-19, 19:41  


Witaj Olu
Co tu jeszcze można napisać o swojej chorobie rąk jak chyba dużo osób ma byłam w szpitalu to tylko na naświetlania i nic poza tym mi nie robił. Po naświetlania hej to wiadomo jak szybko wygsnisja że szpitala bo łóżek mało a ludzi dużo. Więc nawet do lekarza onkologia nie zdążyłam pójść na wizytę poszpitalna bo zapisałam się do domowego hospicjum bo słabo chodziłam i po miesiącu jak mnie zawalił leżenie także chodzić nie da radę. Także tym jestem też załamana. Bardzo bym chciała wiedzieć czy jakbym była na chodzie to onkolog by mi przepisał tyle leków co lekarz z hospicjum. Wychodząc że szpitala byłam na 3 lekach a teraz to jeść się niechcenia od takiej ilości leków. Bardzo bym chciała się dowiedzieć czy też osoby będące tu przyjmują tele co ja Może pisze dziś bez składu bo skurcze mnie dziś za echa Pozdrawiam
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2018-02-19, 19:47  


Mirko, czy dobrze rozumiem, że ból jest Twoją główną dolegliwością? Czy oprócz tego nie możesz chodzić z powodu niedowładu w nodze/ w nogach? W których kościach masz przerzuty?
Czy radiotrapia, którą miałaś w lecie, dotyczyła macicy czy przerzutów w kościach?
Fentanyl w plastrach może powodować podrażnienie skóry - czy ono minęło czy skóra nadal piecze?

Jeżeli obecnie onkolog namawia Cię na radioterapię przerzutów w kościach to myślę, że warto o tym pomyśleć - takie naświetlania mogą znacznie uśmierzyć ból.
W której części Gdańska mieszkasz i które hospicjum Ci pomaga?
 
mirka537 


Dołączyła: 19 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: gdańsk

 #7  Wysłany: 2018-02-19, 21:35  


Napisałam tyle i coś źle zrobiłam i zgubił mi się otworzyć nie mogę chodzić bo mi nogi posłuszeństwa odmówiły i teraz jeszcze ten ból to pogorszył.Pierwszy piekła mnie nogi a raczej jedna jakby ktoś obdzieral że skóry a teraz to od tygodnia męczy mnie ból a raczej skurcz mam co jakiś czas dlatego zaczęłam jest wapno i na rokurczowe miałam tabletki już teraz nie wiem nazwy ale pisałam o nich wcześniej Naświetlanie miałam miałam nogi i miednicy. A w której nodze mam przezutami to nawet szczerze nie wiem teraz bo bolą mnie dwie a bolała mnie tylko prawa. Fentanyl dalej biorę bo teraz nie pieczenia tyle że skurcze mnie ogarnęły. Hospicjum mam z Gdańska bo tu mieszkam w centrum. Tyle że będę szczera i nie będę wymieniać nazwy dlatego że chce zmienić lekarza bo pani doktor podała mi już przez ten okres co się mną opiekuje 4crazy a zmiana lekarza z tego samego hospicjum to mi nic nie da bo tam wiadomości przechodzą po Lini. Jedna co opiekuje się wyśmienicie jest pielęgniarka i fizykoterapeuta tym ludziom dużo zawdzięczam są na każde zawołanie i troszczą się. I narazie zostawiam to tak jak jest. Oby to była rozmowa prywatna tel czy osobista to bym mogła się wypowiedzieć ale jak narazie nie mogę. Pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #8  Wysłany: 2018-02-19, 21:43  


mirka537,

Czy oprócz hospicjum masz kogoś bliskiego kto się Tobą opiekuje?


ściskam
 
mirka537 


Dołączyła: 19 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: gdańsk

 #9  Wysłany: 2018-02-20, 08:35  


Witam
Mam siostrę która się nami opiekuje mną i mama bo do tej pory do póki byłem sprawna to ja się opiekowałam bo siostra mieszka daleko ode mnie teraz od roku ona jest u nas i się nami opiekuje na święta tylko jeździ do domu Wyedyvprzylatuje moja córka która mieszka za granicą Mama jest po udarze lewej strony i jest osobą leżąca od 8 lat

[ Dodano: 2018-02-20, 10:42 ]
Czy sa,tu osoby ktore moze chcialaby porozmawiac bo lezec caly dzien w lozku i tylko telewizor i telefon w reku to nie jest zycie abo plakanie po cichu w poduszke ze swojej niemocy . Prosze niech ktos sie odezwie bede mniej myslala o chorobie Z gory dziekuje

[ Dodano: 2018-02-20, 19:51 ]
Bardzo mało osób jak widzę tu Zagląda nie ma z kim pogadać, Dobranoc kto to zytax
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #10  Wysłany: 2018-03-07, 18:08  


mirka537,
Co u Ciebie? Jak sytuacja z lekami, działają, pomagają?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group