1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
wynik biopsji
Autor Wiadomość
izabela1 



Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 48
Skąd: zabrze

 #76  Wysłany: 2011-06-23, 13:58  


Witam.Muszę ponownie zawitac na forum :cry:
Czytam regularnie wszystkie nowe posty,staram się zbytnio nie udzielac,bo po prostu nie wiem co napisac,co by mogło choc troszke pomóc w tej nierównej walce :cry:
Chodzi o moją mamę :cry: Po śmierci Taty zupełnie się załamała,nie chce brac lekarstw,stale tylko ibuprom na ból głowy.
Mianowicie chcę zapytac o wynik BAC (tarczyca) Płat prawy i lewy tarczycy -Tu colloides hyperplasticus.Pozdrawiam i zyczę Wszystkim Tatusiom no właśnie czego?????? zdrowia??????? Moze lepiej zabrzmi Samych dobrych dni :)

[ Dodano: 2011-06-23, 14:14 ]




Dla wszystkich Tatusiów,którzy odeszli [*] [*] [*]
_________________
Iza
 
Funia 


Dołączyła: 30 Mar 2011
Posty: 228
Pomogła: 27 razy

 #77  Wysłany: 2011-06-23, 14:19  


z tego co wyczytałam to przerosły guz koloidowy (jeśli nic nie pokręciłam) - to chyba nic groźnego, tzn. to nie nowotwór, ale ja fachowcem nie jestem
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #78  Wysłany: 2011-06-23, 15:54  


To zmiana łagodna.
_________________
 
izabela1 



Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 48
Skąd: zabrze

 #79  Wysłany: 2011-06-25, 19:01  


absenteeism, dzięki
_________________
Iza
 
izabela1 



Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 48
Skąd: zabrze

 #80  Wysłany: 2011-10-11, 14:34  


Witam Wszystkich.Zwracam sie z prosba o interpretacje wyniku TK mojej Mamy. Badanie TK kl piersiowej wykonano przed i po podaniu srodka cieniujacego i.v technika wielorzedowa 32/1mm z rekonstrukcja wieloplaszczyznowa 5/5mm: W obrebie obu pluc w segmentach podstawnych,glownie 9 i 10-tym oraz w placie srodkowym i placie jezyczka widoczne sa miernie nasilone zageszczenia o typie mlecznej szyby.Poza tym pluca bez zmian ogniskowych. Szczeliny miedzyplatowe i miedzysegmentowe niepogrubiale. Oskrzela o gladkich,niepogrubialych scianach. W obrebie srodpiersia widoczne sa liczne wezly chlonne okna aortalno-plucnego zamostkowe oraz przytchawicze i do przodu od rozdwojenia tchawicy o sr do 12mm. Jamy oplucnowe wolne. Sciany kostne klp bez cech destrukcji. Miernie nasilone zmiany zwyrodnieniowe kregoslupa piersiowego. W obrebie objetych badaniem narzadow jamy brzusznej widoczna czesc watroby o obnizonej densyjnosci-stluszczeniowa. Cechy zwyrodnienia wloknisto-tluszczowego w obrebie trzustki. Innych zmian w badaniu TK klp nie stwierdza sie. Bardzo prosze o napisanie czy to cos niepokojacego? TATY nie ma z nami 168 dzien,tak bardzo mi zle,tesknota z kazdym dniem silniejsza. Pozdrawiam wszystkich cieplutko
_________________
Iza
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #81  Wysłany: 2011-10-11, 20:06  


izabela1,

Z jakiego powodu Mama miała robioną tomografię? Całość obrazu w CT wskazuje na jakiś stan zapalny płuc, ale interpretacja opisu zdjęcia w oderwaniu od obrazu klinicznego jest niemiarodajna.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
izabela1 



Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 48
Skąd: zabrze

 #82  Wysłany: 2011-10-11, 20:35  


dziekuje za odpowiedz.Mama miala i ma nadal straszny kaszel,zwlaszcza gdy kladzie sie spac,odrywa sie flegma taka bez jakiegokolwiek koloru.Lekarz chorob pluc kazal zrobic przeswietlenie i oto wynik Nieco uniesiona lewa kopula przepony.Sylwetka serca poszerzona. Obraz dolnych partii pluc nieostry,najpewniej przesloniety cieniem piersi. Wyrownane srednice tetnic plucnych gornych i dolnych moga sugerowac poczatek nadcisnienia plucnego. Po tym RTG dala skierowanie na TK.
_________________
Iza
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #83  Wysłany: 2011-10-11, 21:09  


izabela1 napisał/a:
Zwracam sie z prosba o interpretacje wyniku TK mojej Mamy. Badanie TK kl piersiowej wykonano przed i po podaniu srodka cieniujacego i.v technika wielorzedowa 32/1mm z rekonstrukcja wieloplaszczyznowa 5/5mm:


izabela1 napisał/a:
Po tym RTG dala skierowanie na TK.


Kiedy było poprzednie TK wykonane?
 
izabela1 



Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 48
Skąd: zabrze

 #84  Wysłany: 2011-10-11, 21:25  


nie bylo nigdy wczesniej. Zastanawia mnie co ta lekarka przeczytala z tego opisu RTG ze na TK dala skierowanie
_________________
Iza
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #85  Wysłany: 2011-10-11, 21:57  


Z powodu uniesionej kopuły przepony. To może być niepokojący objaw. W każdym razie ostateczna interpretacja obrazu CT należy do pulmonologa. Zapalenie płuc może mieć różną etiologię, np. alergiczną, ale do tego należy znać pacjenta, zebrać wywiad itd.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
izabela1 



Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 48
Skąd: zabrze

 #86  Wysłany: 2011-10-11, 22:15  


dlugo sie wahalam czy ponownie moge prosic o rady,otoz RTG bylo robione w kwietniu,TK w lipcu,a dzisiaj bylam z mama na wizycie u pulmunologa i wiecie co stwierdzila widzac te TK ze ona nic niepokojacego tam nie widzi. Gdy tylko zaczelam pytac dlaczego mama tak strasznie kaszle,wrecz sie dusi w pozycji lezacej uniosla sie,popatrzala na mnie jakbym jej jakas krzywde zrobila i stwierdzila ze mam sobie w internecie poszukac o kaszlu palacza-bezczelna. Pytalam sie czy to moze byc POCHP bez echa. Mam do Was pytanie do kogo mialabym sie udac,gdzie zglosic zeby wyjasnic,zdiagnozowac skad ten uporczywy kaszel.
_________________
Iza
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #87  Wysłany: 2011-10-11, 22:22  


Jeśli Mama pali papierosy, to prawdopodobnie ma POCHP, stąd kaszel. POCHP leczy pulmonolog. Jeśli nie ten, to inny. Idźcie po prostu do innego.

W każdym razie w tej tomografii nowotworu nie widać.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #88  Wysłany: 2011-10-11, 22:29  


Madzia70 napisał/a:
W każdym razie w tej tomografii nowotworu nie widać.

Tak jest.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-10-16, 16:11 ]
Dalsza część dyskusji została wydzielona do Działu Tymczasowego jako nie dotycząca pacjenta onkologicznego.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group