1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciemna kreska wzdłuż paznokcia
Autor Wiadomość
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #1  Wysłany: 2016-03-23, 19:19  Ciemna kreska wzdłuż paznokcia


Witam, od około roku mam ciemna kreskę na paznokciu. Na początku była to wąska kreska która szła od dołu paznokcia, teraz jest to juz szeroka kreska dodatkowo paznokieć rozszczepia się w miejscu tej zmiany barwnikowej. Byłam u wielu dermatologów jednak każdy z nich odsyłał mnie do onkologów. Byłam u dwóch: pierwsza pani doktor powiedziała ze to nie jej dziedzina i mnie odesłała, następnie byłam u onkologa-chirurga który bardzo uważnie się przyglądał ale tak naprawde niczego konkretnego mi nie powiedzial..
Co miesiąc jeżdze na kontrol i to tyle.. Ale pytanie czy ktoś może miał coś takiego? czy to jest groźne ? i skąd to się mogło wziąc?
Nie miałam robionych żadnych wyników..


WP_20151114_11_07_26_Pro.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 7236 raz(y) 413,73 KB

 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #2  Wysłany: 2016-03-23, 19:24  


A skąd jesteś?
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #3  Wysłany: 2016-03-23, 19:27  


Z województwa warmińsko - mazurskiego.
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #4  Wysłany: 2016-03-23, 23:47  


na drugim paznokciu masz stłuczenie ?
_________________
Misia
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #5  Wysłany: 2016-03-24, 04:09  


Misia1982 napisał/a:
na drugim paznokciu masz stłuczenie ?

Dobre pytanie. I twierdząca i przecząca odpowiedź mogą pomóc w takim przypadku.

Pozdrawiam.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #6  Wysłany: 2016-03-24, 05:40  


Tak na drugim paznokciu jest stłuczenie.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #7  Wysłany: 2016-03-24, 07:39  


monkmonk29,

Natychmiastowa!!! konsultacja onkologiczna u onkologa specjalizującego się w czerniakach. Najlepiej w Centrum Onkologii w Warszawie u profesora Rutkowskiego - adres, również mailowy znajdziesz na forum, skorzystaj z wyszukiwarki.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #8  Wysłany: 2016-03-24, 09:23  


Przyszla wizyte u onkologa-chirurga mam zaplanowana na 12 kwietnia. Jednak nawet dzis skontaktuje sie z onkologiem specjalizujacym sie w czerniakach. Moze w koncu uda mi sie dowiedziec czy to cos groznego..
Mam rozumiec ze z pani wypowiedzi wynika ze jednak mam czym sie martwic?
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #9  Wysłany: 2016-03-24, 19:27  


Nie chce cie straszyc ale Madzia ma racje. Powinienes to jak najszybciej pokazac specjaliscie.

Jesli wpiszesz w Google: 'nail melanoma' (czerniak paznokcia) i dasz na obrazki to jest bardzo duzo zdjec podobnych do twojego.

[ Dodano: 2016-03-24, 19:29 ]
Na dodatek piszesz ze kreska byla wczesniej wezsza i paznokiec sie rozdwaja... to tez nie wrozy dobrze.
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #10  Wysłany: 2016-03-24, 19:36  


Też chciałam to wcześniej napisać co Madzia70 i stefanek, a;e czekałam aż bardziej doświadczone osoby się wypowiedzą. Napisz maila i dołącz zdjęcie, które tutaj wrzuciłaś plus opisz postępowanie, które miałaś przeprowadzone do tej pory. Na pewno nie pozostaniesz bez szybkiej odpowiedzi :)
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #11  Wysłany: 2016-03-24, 20:25  


Przewaliłam juz cały internet i właśnie dlatego założyłam post na tym forum miałam nadzieje że może ktoś miał coś podobnego.
Tylko cały czas sie zastanawiam dlaczego onkolog u którego byłam nic mi nie mówi i czeka az cos sie zmieni.. Jest to bardzo chwalony lekarz.

Odezwałam się do profesora Rutkowskiego, opisałam przypadek i załączyłam zdjęcie. Profesor zadzwonił i powiedział ze nie udziela informacji drogą internetową i że powinnam się zgłosić do jego kliniki wtedy może coś więcej mógłby mi powiedziec.
Tak też chyba zrobie..
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #12  Wysłany: 2016-03-24, 20:44  


To sie bardzo rzadko zdarza stad moze niewiedza lekarza. Oczywiscie nie musi to byc czerniak. Dokladne obejrzenie tego przez specjaliste i biopsja powinny rozwiac watpliwosci.
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #13  Wysłany: 2016-03-24, 20:45  


Ważne, że się odezwał :) . Jeśli miałby być czerniak paznokcia, to faktycznie jest bardzo rzadko spotykany i tutaj na forum chyba nie ma takiego przypadku. Natomiast jeśli prof. powiedział Ci, że masz się zgłosić do niego to tak właśnie zrób, najpewniej chce to obejrzeć na własne oczy (zdjęcie nie do końca może odzwierciedlać stan faktyczny). Ja natomiast też się pokusiłam o przeszukanie neta i mam pytanie. Czy robiłaś testy mykologiczne pod katem grzybicy, czy ewentualnie masz już to wykluczone? P.S. Chwaleni lekarze też mogą rozczarować (autopsja). Pozdrawiam :)
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #14  Wysłany: 2016-03-24, 20:55  


Fakt na zdjęciu troszeczke inaczej to wygląda. Oczywiście nie liczyłam od profesora na rozpoznanie choroby przez internet miałam nadzieje tylko na jakies wskazówki. :)
Nie robiłam testów pod kątem grzybicy bo jedna Pani dermatolog powiedziała ze grzybica to napewno nie jest także jakoś nie brnęłam w to dalej.
Myslisz że należało by zrobic takie badania?
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #15  Wysłany: 2016-03-24, 22:54  


"Rozwijającego się czerniaka bardzo łatwo pomylić nie tylko z krwiakiem pourazowym, ale także z grzybicą paznokci, tym bardziej, że ta ostatnia ciągnie się zazwyczaj przez wiele tygodni. Jeśli testy mikologiczne nie wykażą w zmianie obecności grzybów, warto więc na wszelki wypadek udać się do onkologa". Cytat ze strony www.zdrowieintymne.pl. Nie wiem na ile wiarygodna, ale może warto zrobić tego typu badanie oczywiście nie zaniedbując wizyty u prof. Rutkowskiego.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group