1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciemna kreska wzdłuż paznokcia
Autor Wiadomość
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #16  Wysłany: 2016-03-25, 17:30  


Jeżeli patrzec na zdjęcia z wyszukiwarki to moja kreska w ogóle nie przypomina grzybicy paznokci. Mogłabym zrobić takie badanie w celu wykluczenia tego.
Jednak chyba na początek spróbuje wizyte u odpowiedniego lekarza.
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #17  Wysłany: 2016-03-25, 18:25  


I słusznie. Grunt, to wykluczyć najgorsze bądź w razie czego zastosować odpowiednie dalsze postępowanie. Czy będziesz jechać do prof. Rutkowskiego?
 
Oleśka 


Dołączyła: 01 Lis 2015
Posty: 15

 #18  Wysłany: 2016-03-25, 23:51  


A nie będzie to melanonychia?
Zobacz strona nr 19.
http://pbc.gda.pl/Content/4783/sobjanek_michal.pdf
https://www.google.pl/sea...YHOBz0Q_AUIBigB
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #19  Wysłany: 2016-03-26, 07:36  


Będzie 8-) ponieważ melanonychia oznacza czarne lub brązowe zabarwienie paznokcia, przy czym melanonychia wzdłużna może być oznaką czerniaka podpaznokciowego.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #20  Wysłany: 2016-03-26, 16:00  


Plan mam taki teraz pojde na kontrol do onkologa-chirurga u którego byłam i postawie twardo na swoim że ma powiedziec mi co to tak naprawde jest i ile czasu bede czekac na jakie kolwiek badania. Jezeli mimo wszystko niczego sie nie dowiem to nastepnego dnia zapisze sie na wizyte do prof. Rutkowskiego.

Wiele czytałam o melanonychi paznokcia podłużnej wszystko wskazuje że to może być to, jednak tak jak napisała Madzia70 może to byc oznaka czerniaka.
Jednak zaden lekarz nie moze postawic diagnozy bez badań?
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #21  Wysłany: 2016-03-26, 16:50  


Tylko badanie histopatologiczne daje 100% pewność (pomijając kwestię błędnie wykonanych badań), pamiętaj też że w przypadku podejrzenia czerniaka nie powinno sie wykonywać biopsji znamienia i np. usuwac tylko fragmentu do badania (nie wiem jak w przypadku paznokcia ale przypuszczam ze podobnie)
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #22  Wysłany: 2016-03-29, 09:16  


Mysle ze lekarz kierujacy mnie na jakies badania bedzie wiedzial jakie badania beda odpowiednie.
Mam nadzieje ze moj lekarz nie bedzie dluzej czekal i w koncu zainteresuje sie tym i skieruje na badania lub powie cos wiecej.
Moze okaze sie ze to nic takiego jednak chyba czas juz sie tego dowiedziec.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #23  Wysłany: 2016-03-29, 12:12  


Tak jak powiedzial Dulce... TYLKO badanie histopatologiczne da konkretna odpowiedz. Zadne inne badania nie beda w 100% pewne nawet jesli obejrzy to super specjalista.

Musisz koniecznie to usunac i zbadac po mikroskopem. Trzeba wykluczyc najgorsze.
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #24  Wysłany: 2016-03-29, 14:12  


Tylko na badanie musi mnie skierowac lekarz a jak na razie o niczym takim nie wspominał.
Pojdę na wizyte zobacze co z tego wyjdzie.
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #25  Wysłany: 2016-03-29, 18:47  


Monk jedź do Warszawy do prof. niech on to obejrzy
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #26  Wysłany: 2016-03-29, 19:51  


Widze że kazdy poleca profesora z Warszawy :)
Tak jak napisałam wczesniej, dam jeszcze szanse dla mojego lekarza moze on ma jakis ukryty plan o którym mi wczesniej nie powiedział. Mysle ze jakby nie znał się na tym to by mnie gdzieś odesłał a nie czekał nie wiadomo na co. Chce wykluczyc najgorsze a z tego co wszyscy tu na forum piszą nie wykluczę tego bez badań.
Wiem też że zdiagnozowanie mojego przypadku nie jest łatwe dlatego dobrze by było gdybym skonsultowała to nie tylko z jednym lekarzem..
 
Albatros 


Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Pomógł: 1 raz

 #27  Wysłany: 2016-03-29, 20:16  


Cześć monkmonk29

Moim zdaniem powinnaś przede wszystkim skonsultować się z prof. Rutkowskim, a dopiero ew. potem ze swoim lekarzem. Prof. Rutkowski uczy polskich lekarzy leczenia czerniaka, w kraju chyba nie ma lepszego speca od tego ścierwa, niż on. Czas tutaj też gra dużą rolę.

Pozdrawiam serdecznie.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #28  Wysłany: 2016-03-29, 20:24  


Nie mozesz isc prywatnie? Jesli jest to czerniak (miejmy nadzieje ze nie) to kazda zwloka gra na twoja niekorzysc.

Dawanie szansy jakiemus lekarzowi bo chce poczekac az co? az sie bardziej to rozrosnie i rozwinie?

:fucc: :uuu:
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #29  Wysłany: 2016-03-29, 20:46  


Oczywiscie że mogę iść prywatnie. Czy do profesora mozna sie tak zapisac?
Poszłam do tego lekarza bo był to bardzo chwalony lekarz w mojej okolicy pierwsza wizyta była prywatnie kolejne na NFZ. Liczyłam na troche wiecej zainteresowania może podejście takie a nie inne było z niewiedzy a może z jakiegos innego powodu nie wiem.... I powiem szczerze ze boje sie ze z kazdym lekarzem bedzie to samo.
Chce jak najszybciej wykluczyc najgorsze dlatego tez założyłam wątek na tym forum. Myslalam ze moze ktoś miał podobny przypadek. Może tez do konca nie zdawałam sobie sprawy z tego ze każdy dzień może mieć znaczenie.
 
Albatros 


Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Pomógł: 1 raz

 #30  Wysłany: 2016-03-29, 20:57  


Jedź do profesora jak najszybciej, prywatnie albo do na wizytę do Centrum Onkologii. Jak masz skierowanie do onkologa to nie będziesz czekać więcej niż 2 tygodnie (chyba). Jeżeli to się okaże nic poważnego, to będziesz dalej leczyć się w swojej okolicy. Jeżeli to się okaże czerniakiem, czego broń Boże Ci nie życzę, to będziesz od początku w rękach najlepszego specjalisty w Polsce :)

Telefon na rejestrację do warszawskiego Centrum Onkologii to (22) 460 00 09. Na Twoim miejscu rano bym zadzwonił i dowiedział się co mam zrobić by się zapisać jak najszybciej.

Mam nadzieję i trzymam kciuki żeby to nie było to ścierwo :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group