1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
śluzak rzekomy otrzewnej
Autor Wiadomość
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #91  Wysłany: 2010-08-13, 22:52  


Odbarczony tatko wrócił do domu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
Cyntia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 183
Pomogła: 39 razy

 #92  Wysłany: 2010-08-14, 17:37  


:cmok: :cmok: :cmok: :okok"
 
moli 


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 24

 #93  Wysłany: 2010-08-16, 10:03  


Wiki ile litrów odprowadzono Tacie tym razem?
Mój dziś kończy pięciodniowy cykl chemii.
 
Mogilanka 


Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 46
Pomogła: 15 razy

 #94  Wysłany: 2010-08-17, 21:02  


Wiki, jak z poprawą wagi u Taty? Pamiętam, że pisałaś gdzieś, że mocno spadł z wagi w trakcie choroby. Pracujecie nad tym?
 
Cyntia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 183
Pomogła: 39 razy

 #95  Wysłany: 2010-08-21, 15:30  


Wiki, co u Was? Odezwij się, jeśli możesz....
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #96  Wysłany: 2010-08-22, 00:10  


Moje kochane :) Nie piszę wiele bo wszyscy cieszymy się pobytem tatki w domku, dogadzamy Mu jak możemy i staramy się "nie pamiętać", że koniec sierpnia zbliża się nieubłagalnie, a jak wiecie na początku września zapadnie decyzja czy tatko kwalifikuje się do leczenia chemicznego :uuu: Widzę w Jego oczach niepew :?ale?: ność i strach
Ciężko z tym wszystkim żyć, ale jak mus to mus :-(

Więc staramy sie wykorzystać ten czas kiedy jest w domu, ale czasami dopada Go dołek, raz większy raz mniejszy i wtedy ja też uciekam do kąta i upuszczam łezki, tak po kryjomu.Gdzieś tam w środku odzywa się niepokój, bo przecież w marcu dawano mu od 2 tygodni do 6 miesięcy życia, a to już... Niepokój przeradza się w strach i wtedy nawet dobry apetyt tatki nie cieszy, bo pogorszenie może przyjść nagle, prawda?

Moli kochanie tego płynu było ok. 10 litrów, on się tak szybko zbiera :-(
Mogilanko nad wagą tatki pracujemy, a przede wszystkim on sam pracuje. Na razie nie spada i chyba lekko drgnęła w górę, ale stwierdzić trudno przez to wodobrzusze.
Jednym słowem czekamy....

Dzięki Wam za pamięć i Tobie Cyntia też. Całuję Was wszystkie razem i każdą z osobna. :in_love:
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #97  Wysłany: 2010-08-28, 20:39  


Witam po krótkiej przerwie :) I znowu zbliża siękolejny nasz termin, kolejna próba :?ale?: Jak już pisałam na początku września ma zapaść decyzja o dalszym leczeniu tatki. Czy będzie chemioterapia? Ważne decyzje i ten ciągły niepokój, wyczekiwanie, strach :|

A tatko? po staremu :) pałaszuje rosołki, nienawidzi nutridrinków, a ostatnio na swoim blogu napisał : donoszę wszystkim nie bez żalu, że znowu jestem kurna w szpitalu. W chorym ciele silny duch, prze ku życiu... i aby tak było jak najdłużej :)

Pozdrawiam :-D
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
Mogilanka 


Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 46
Pomogła: 15 razy

 #98  Wysłany: 2010-08-28, 23:13  


Skoro sam Tatko w dobrej kondycji psychicznej, to ten nieproszony gość nie ma wyjścia. Musi przystopować i basta |nerwus|
Spadki nastroju zdarzają się każdemu, to akurat przerabiam regularnie na samej sobie i oczywiście na mojej Halusi.
Niech no tylko przestanie padać i zaświeci :sun: to zaraz wybierzemy się na malutki spacerek. A jak tam u was w tej materii?
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #99  Wysłany: 2010-08-29, 17:21  


Mogilanko (czyżby z Mogilan?) kochana :-D niestety tatko jest tak wyniszczony, że wstydzi się wychodzić między ludzi :cry: Pozostaje balkon i spacery po mieszkaniu, ale tęskni bardzo za krakowskim rynkiem, za łąką pełną kwiatów za ptakami, za drzewami...

Bo musisz wiedzieć, ze tato ma bardzo poetycką duszę i ostatnio w Jego twórczości pojawił się motyw raka. ale to już odrębny temat.

Dobrze, że Wy możecie rozkoszować się pięknymi widokami natury, dotykać ją i smakować. to przecież takie ważne dla każdego, a dla naszych chorych jeszcze ważniejsze. Zazdroszczę ci tych spacerów z mamą i tak trzymajcie :okok" :brav: ::thnx::
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
Mogilanka 


Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 46
Pomogła: 15 razy

 #100  Wysłany: 2010-08-29, 21:08  


wiki, cóż, z takim powodem jak wstyd z powodu choroby do tej pory się jeszcze nie spotkałam, ale wierzę na słowo. Widocznie chorzy mniej lub bardziej świadomie uciekają przed wścibskim wzrokiem innych, ale tym samym, odgradzają się od normalnego świata.
Jak ich przekonać, żeby tego nie robili i nie tworzyli ściany ::mur:: o którą potem sami się rozbijają, to pytanie gnębi mnie już od jakiegoś czasu |bezradny|
Napisz koniecznie jak będziesz już wiedziała co postanowiono w sprawie dalszego leczenia. Będę trzymać za Was kciuki.
Pozdrowienia z Mogilan :papap:
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #101  Wysłany: 2010-08-31, 14:26  


No cóż a jednak czasami tak bywa :| Tato ważył 82 kg, a teraz tylko 55... Wyniszczenie rzuca się w oczy, dla nas nie jest problemem, ale nawet niektórzy znajomi nie potrafią ukryć szoku, gdy Go widzą, chociaż bardzo się staraja, a tatko to przecież wyczuwa :-(

Smutne to wszystko, jak choroba potrafi zmienić fizycznie człowieka, ale jeszcze gorsze jest wyniszczenie psychiczne :-( :-( :-(

Dam znać co będzie dalej, ale tak naprawdę to nie jestem optymistką, tak bardzo chciałabym, ale nie potrafię. Czyżby przeczucia? Zobaczymy....

Pozdrawiam, wiki
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
Mogilanka 


Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 46
Pomogła: 15 razy

 #102  Wysłany: 2010-08-31, 20:41  


Wiem, że zachowanie optymizmu jest w naszej sytuacji trudne. Ja z trudem przeżyłam ostanie 3 dni. Dziś ledwo żyję ze zmęczenia i stresu, ale jest ciutkę lepiej, więc i optymizmu jakby więcej :)
Trzymaj się Wiki |buziaki|
Nie daj upaść na duchu swojemu Tacie, bo bez względu na wygląd i wagę, to zawsze Twój Tata, którego kochasz, i o którego każdy dzień dzielnie toczysz bój :&!!: :&!!: :&!!:
Obie wiemy, że to nierówna walka, ale pamiętaj dum spiro-spero, dlatego cieszmy się każdą chwilą spędzoną z naszymi bliskimi.
|luzik|
 
olka123 


Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 83
Pomogła: 3 razy

 #103  Wysłany: 2010-08-31, 21:53  


Znam to...Moj tato jak juz schudl i wygladal gorzej to wstydzil sie spotykac z kolegami itp...bo czul sie tak dziwnie,nie lubil wspolczucia, jak chcielismy mu pomagac to sie bulwersowal,ze on sam moze..sam potrafi.. A Ja caly czas 3mam kciuki za twojego tate. Pozdrawiam;*
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #104  Wysłany: 2010-08-31, 22:16  


Mogilanka, Olka dzięki i napiszę tylko tyle bardzo Go kocham i będę walczyć dla Niego, o Niego, dla siebie i o siebie.

a tak z ostatniej chwili tatko wylądował znowu w szpitalu, wodobrzusze szybko tym razem narosło pojawiły sie obrzęki nóg i chyba nici z tej chemii, bo do tej pory takich objawów nie było. Jednym słowem pogorszenie, choć rosołki są nadal konsumowane. Jutro konsultacje, jak się coś wyjaśni to napiszę. Mija właśnie 8 miesięcy od pojawienia się wody w brzuchu, ile przed nami? I co jeszcze nas czeka? Strach zaglada mi w oczy i nie chcę myśleć co dalej???

Trzymajcie kciuki i dziękuję, że jesteście :/pociesza:/
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
Lena W. 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 423
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 51 razy

 #105  Wysłany: 2010-09-01, 09:35  


wiki,prosisz i masz :okok" :okok" :okok"
_________________
Resurgam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group