1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 82
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bilirubina a chemioterapia
olka123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 17104

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-11-12, 20:43   Temat: Bilirubina a chemioterapia
U mojego taty bibirubina byla rowzniez wysoko. jesli mozna tak powiedziec to dla tego zmarl. Bo gdbyby nie poziom bilirubiny moglby kontynuowac leczenie chemia. Co ja o tym moge powiedziec? Sama bilirubina pobobno(tak mowili lekarze) zabiera swiadomosci. stan mojego taty gwaltownie sie pogorszyl.Teraz moge powiedziec,ze trwalo to 2dni. Ostatni dzien byl takjakby nieswiadomy. Mialam wrazenie,ze jakby byl gdzies indziej. Jedyne co warto powiedziec..prawdopobonie nie odczuwal bolu wlasnie przez ta wysoka bilirubine. Zycze powodzenia...trzymam kciuki
  Temat: Rak trzustki - przerzuty, walka i totalna beznadzieja...
olka123

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 36646

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-11-12, 20:39   Temat: Rak trzustki - przerzuty, walka i totalna beznadzieja...
Witam, co tam u was slychac>? Mam nadzieje,ze wszysko ,,dobrze''?? Pozdrawiam
  Temat: Rak trzustki z przerzutami
olka123

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 40612

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-11-12, 20:37   Temat: Rak trzustki z przerzutami
Trzymaj się..
  Temat: Rak trzustki - przerzuty, walka i totalna beznadzieja...
olka123

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 36646

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-24, 12:53   Temat: Rak trzustki - przerzuty, walka i totalna beznadzieja...
Walka mojego Taty zaczela sie w listopadzie(rak temu)-tylko ze mu guza z trzuski wycieli. Przezuty swietrdzono w lutym, odszedl w lipcu. Czytalas o tych tabletkach?

[ Dodano: 2010-10-24, 12:57 ]
Moj tato tez na poczatku nie chcial brac tych lekow silniejszych przeciwbolowych. Jednak jak kiedys sprobowal i czul ulge to bral potem. Osoboa chora nie powinna sie meczyc, mam nadzieje,ze twoja mama zastosuje leki ktore pomoga jej nie czuc bolu.
  Temat: Rak trzustki z przerzutami
olka123

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 40612

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-24, 12:51   Temat: Rak trzustki z przerzutami
Trzymajcie sie :(
  Temat: Rak trzustki - przerzuty, walka i totalna beznadzieja...
olka123

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 36646

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-19, 10:22   Temat: Rak trzustki - przerzuty, walka i totalna beznadzieja...
Ja przezytal to co ty. Rak trzuski z przezutami do watroby u tatusia mojego. Czy twoja mama bierze jeszcze chemie GEMZAR? moze warto dolaczyc tab. TARCEVA. Mo jtato je bral razem z ta chemia i moze dlatego byl dluzej z mai?Nie wiem ale moze to cos pomoglo. Wiem,ze te tab. maja dobre dzialanie na guzy w plucach. Takze moze warto porozmawiac z lekarzem. Jak sie cuzje twoja mama? bierze jakies leki przeciwbolwe? jest zolta? ,,Pieniadze szczescia nie daja" guzik prawda, aby chorowac trzeba miec pieniadze i to jest fakt!! Chyba,ze trafi sie na cudownego lekarza który swietnie poprawodzi pacjeta. a tak to jezdzi sie po calej polsce..szuka, kupuje sie leki a czesto nawet te berdzo drogie bo szpitala nie stac np TARCEVA.Dlatego pieniaadze w chorobie sa wazne i stwierdzialam to na wlasnym przykladzie.
  Temat: Rak trzustki z przerzutami
olka123

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 40612

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-19, 10:11   Temat: Rak trzustki z przerzutami
Moj tato chorowal rowniez na raka trzuski z przezutami. walczyl 8miesiecy bardzo dzielnie.
Co do morfiny to jest ona konieczna.. Jednak w polaczeniu z innymi lekami może troszeczke namieszac. Np u mnie tato nie mogl zrobic siku. Lekarz powiedzial,ze to przez te wszyskie leki. Ze morfina w polaczeniu z innym lekiem powoduje taki stan. Przez morfine tato nie stawal sie nie swiadomy. może spał wiecej ale wsyzsko bylo dobrze. Byl noermalny nie ogupialy go te tabletki. Ale pomagaly na bol tego jestem pewna!Świadomy moge powiedziec,ze tato przestal byc z 2 dni przed odejsciem. spał i jakby byl gdzies indziej cos mowil..jak by w ogole cos robil gdzies byl. Najgorsze to jest meczaca czkawka, ktora dokuczla mu przez te ostanie 3dni caly czas. Wzial łyka wody i juz mial czkawke. Strasznie ona przeszkadzała... #mam za Was kciuki,. Pozdrawiam
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
olka123

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 51343

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-20, 21:51   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Serdeczne wyrazy wspolczucia...
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
olka123

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20668

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-07, 22:24   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Jeszcze może sie polepszyc na jakis czas...bo w tej chorobie to ze skrajnosci w skajnosci sie popada. Domyslam sie jak Ci ciezko, jestem duchem z toba. Pozdrawiam
  Temat: rak trzustki przezuty do wątroby
olka123

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 51226

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-06, 09:38   Temat: rak trzustki przezuty do wątroby
Też tak myślę...Teraz musimy żyć z nimi nocą..snami... Pozdrawiam
  Temat: rak trzustki przezuty do wątroby
olka123

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 51226

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-05, 19:47   Temat: rak trzustki przezuty do wątroby
Dziwny byl ten sen: były moje urodziny tato siedzial na kanapie w swoim pokoju( wyszedl wlasnie,ze szpitala) i ja go zobaczylam, pocalowalam..i powiedzialam ,,tato jak ty ladnie wygladasz" bo wygladal ladnie..nie byl chuby. Wygladal normalnie:) i to na tyle ale cieszy mnie sam fakt,ze go widzialam.Tak dokladnie, jak by faktycznie to bylo na zywo na jawie..
  Temat: rak trzustki przezuty do wątroby
olka123

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 51226

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-05, 11:31   Temat: rak trzustki przezuty do wątroby
Dzis pierwszy raz przysnił mi sie Tatus..:)
  Temat: Łyżka - komentarze (vf7)
olka123

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9322

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-09-04, 23:42   Temat: Łyżka - komentarze (vf7)
Wiesz...obawaim sie,ze do konca bedziesz odczuwac brak swojej mamy. Tak jak ja mojego Tatusia. Ale badz silna:* Chociaz wiem,ze to slowa nic nie daja...
  Temat: Rak piersi przewodowy - przerzuty do wątroby i do kości
olka123

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 83929

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-09-04, 23:31   Temat: Rak piersi przewodowy - przerzuty do wątroby i do kości
Wszyscy tutaj zapewne Ciebie rozumieja i nie jestes sama w tych zalach...Ja ciagle mysle ...tyle lat juz ludzie umieraja na ta chorobe..tyle ludzi odeszlo a nadal nie ma skutecznego lekarstwa.Czesto sobie mysle czy przypadkiem my wszyscy nie umrzemy no to samo..na raka. Kiedys zanim zachorował moj Tatus w ogole nie przywiazywalam uwagi ile osob umiera na ta chorobe. Teraz gdzie sie nie obejrze slysze: Rak... rak, A ja wiem,uwazam,ze po czesci to juz wyrok. Zyjesz,ze swiadomoscia..,ze przezuty..,ze umrzesz na to...nie bawem. I to jest straszne. Straszna rzeczywistosci... Straszna bezsilnosci.Cała rodzina żyje w jakims amoku...szuka lekarstwa..wierzy,ze cos pomoze,ze zdarzaja sie cuda. Chyba kazdy z Was tak mial...albo podobnie..
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
olka123

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20668

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-31, 22:01   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Mojemu tacie rowzniez bardzo przeszkadzało wodobrzusze gdyż przez to miał caly czas uczycie pelnosci i nie mial w ogole apetytu. Też brał Tramal ale jak on przestal dzialac bral tato morfine w tabletkach(doraznie) przez morfine mial problem aby zrobic siku. Bral leki moczopedne i po czesci pomoglo. Ja mam wrazenie,ze mojego tate tez nie bolalo i,ze nie byl w pewlni swiadomy. U mojego taty przezuty do wątroby(liczne!)stwierdzono w lutym...Odszedl 22,07. do końca wierzylam,ze bedzie dobrze. Ale ostanie 2 dni wiedzialam,ze juz nie da rdy pomoc tacie. Ale pamietaj twoj przypadek jest indywidualny u Was może byc inaczej,lepiej . 3mam kciuki :*
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group