1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
śluzak rzekomy otrzewnej
Autor Wiadomość
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #16  Wysłany: 2010-05-29, 13:54  


Dzięki DSS, że się odezwałaś :lol: Tak naprawdę czekałam na Ciebie :)
Tato miał już dwie tomografie i lekarze twierdzą, że te guzki w płucach nie mają znaczenia? Pytałyśmy o to wiele razy.

Postaram sie w przyszłym tygodniu dopisać tutaj najświeższe wyniki. Ostatnie są z 17 maja, ale wczoraj rozmawiałyśmy z lekarze i powiedział, że stan taty się polepszył, lepsze wyniki, lepszy apetyt i lepszy jest tak "na oko".

Morfologia z 17 maja
WBC-leukocyty 9,6
RBC-erytrocyty-4,59
HGB-hemoglobina - 13,1
HCT-hematokryt - 37,9
MCV 82,6
MCH - 28,5
MCHC 34,6
RDW-SD 47,7
PLT 169
PDW 16,5
MPV 12,3
P-LCR 42,9
Rozmaz pomiar automatyczny
LYMPH% 7,2
MXD% 7,5
NEUT% 85,3
LYMPH wart.b 0,7
MXD wart.b 0,7
Neut wart.b 8,2

Biochemia
Albumina 25
Amylaza 4,1
Bilirubina całkowita 7,6
Kreatynina 59
AST (ASPAT GOT) 39
ALT(ALAT GOT) 30
Białko całkowite 48
Mocznik 12,2
CRP ilościowo 32,9
Sód 130
Potas 3,6

O tętno zapytam jeszcze dzisiaj i dopiszę, a jakie to ma znaczenie? DSS jeszcze raz dziękuję i proszę bądź ze mną od czasu do czasu ||Plss||

Martwie się o Zuzię, ale ucieszyłam się, że jesteś z nią :)
Buziaczki.

[ Dodano: 2010-05-29, 14:06 ]
DSS pytałaś o TK płuc. Miał robione TK jamy brzusznej i miednicy małej z kontr. wielof. I zdanie "W nadprzeponowych odcinkach płuc zmiany drobnoguzkowe" jest ostatnim zdaniem w opisie tomografii.

Zdjęcie rtg płuc : Płuca rozedmowe, nadprzeponowo po prawej zrosty. Aorta wydłużona. Serce niepowiększone.

Dodam jeszcze, że tatko miał od dzieciństwa dość dużą wadę kręgosłupa, okrągłe plecy, waskie ramiona. Sprawdzę jeszcze co wyszło na 2giej TK, ale jeszcze jej nie mamy bo tatko w szpitalu od 12 maja. Może wróci do nas na Boże Ciało, my chcemy, a on się trochę boi :-( Ale lekarze mówią, że wyjdzie :)

Już nie zawracam głowy :papap:
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #17  Wysłany: 2010-05-30, 12:00  


wiki napisał/a:
Martwie się o Zuzię, ale ucieszyłam się, że jesteś z nią


Kochana, dośc masz już zmartwień, nie mawrt się o mnie, a DSS to jedna z najwspanialszych osób jakie poznałam, ale to wiadomo wszem i wobec
<uscisk>
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #18  Wysłany: 2010-05-30, 17:51  


Zuzanko dobrze, że jesteś :) Czekałam na ciebie :) A jednak martwię sie Twoim stwierdzeniem, że wygląda na to, że mięsak wrócił. Jesteście tacy wspaniali w swojej walce i chęcią pomagania innym. Dla mnie to takie niewyobrażalne, ale jak pomaga psychicznie w mojej obecnej sytuacji. Dzięki :-D Wiele sie jeszcze muszę nauczyć, wkraczam na nową nieznaną drogę, a Wy jesteście jak drogowskazy. Wiesz co mam na myśli.

A my czekamy na wynik laparoskopii i uczymy się żyć z naszym problemem, cieszyc się każdą lepszą chwilą. Trudne to wszystko.

Trzymam kciuki za Ciebie :) A DSS rzeczywiście jest niesamowita. Dziękuję Wam obu.
Buziaczki.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #19  Wysłany: 2010-05-31, 21:58  


wiki, kiedy dokładnie macie mieć te wyniki?

Jak się Tata czuje po zabiegu?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #20  Wysłany: 2010-06-01, 13:26  


Zuziu tato miał laparoskopię w czwartek, lekarz powiedział, że trzeba czekać 2-3 tyg, ale podał telefon i w poniedziałek "ponaglimy" ;) Na razie tatko czuje się OK, ma apetycik i taki lepszy jest na oko.
Ale do domku nie wyjdzie bo [b]zgodnie z "zaleceniem" DSS będzie miał w piątek TK płuc. Udało się przekonać lekarzy :) [/b]
Trzymaj się kochanie :cmok:
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #21  Wysłany: 2010-06-04, 00:41  


Jutro tatko ma mieć TK płuc, a ja się bardzo boję :-(
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #22  Wysłany: 2010-06-04, 14:10  


wiki trzymam kciuki za wynik :okok"
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #23  Wysłany: 2010-06-04, 17:00  


Dzięki Marzenko, już po badaniu a na wynik trzeba czekać do przyszłego tygodnia. :-( Cała jestem czekaniem :-( czekam na histpat, czekam na TK, czekam wreszcie na diagnozę na co choruje tatko.
I chociaż wszystko wskazuje na zaawansowany proces nowotworowy, gdzieś tam w zakamarkach żyje nadzieja, że może to nie to...

Jeszcze raz dzięki Marzenko, odwiedzę Twój wątek i odezwę się.
Buziaczki :-D
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #24  Wysłany: 2010-06-04, 20:55  


wiki, to dobrze, że już macie to za sobą.

Pamiętaj, że co by nie wyszło będzie lepsze, od nie wiedzy, bo nie zwykle trudno walczy się z nowotworem nie wiedząc co, gdzie i jak. A takto przynajmniej będzie można dobrać odpowiednie leki i ustalić plan działania

<uscisk>
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #25  Wysłany: 2010-06-04, 21:41  


Dobrze mówisz Zuziu i dobrze, że jesteś :-D i masz rację - najgorsza jest niewiedza. Chcemy wiedzieć, ale tak naprawdę czekamy na dobre wiadmości :?:

Ty przecież też teraz czekasz :cmok:
Wiesz DSS pytałla mnie o tętno tatki i już wiem ma 70, to chyba dobrze :?:
Ciśnienie niskie, ale tętno dobre. Co z tym tętnem kochana? Dlaczego jest ważne, czy chodzi o układ oddechowy, krążenia? :?:

Byłam dzisiaj w szpitalu u tatki i rozmawiałam z lekarzem prowadzącym. Powiedział mi, że tatko jest na razie leczony objawow, założyli mu dren od poczatku pobytu w szpitalu, zniknęły objawy uciskowe, refluks, wrócił apetyt i smak, ale stały upust płynu powoduje straty białka i stąd pojawiają się obrzęki kostek, na szczęście niewielkie. jest dożywiany domowym jedzonkiem, zgodnie z zaleceniem lekarzy - dużo białka, mało tłuszczów. staraliśmy się ograniczyć mu słodycze, ale jedenlekarz powiedział mu, żeby jadł to na co ma ochotę i dał mu argument przetargowy :roll:

Zuziu co z tym cukrem w chorobie nowotworowej :?: Wcinasz czy nie ;)

Buziuńka, wiki
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #26  Wysłany: 2010-06-07, 21:05  


Z tętnem podejrzewam, że chodziło o wydolność układu krążenia (choć to i tak ocena tylko "na oko").

A co do cukru, ja jem normalnie. Z resztą wszystko jem, oprócz mięsa bo poporstu po chemii mi się odwidziało i mi nie smakuje (najpierw nie mogłam znieść zapachu mięsa, teraz nie jest tak drastycznie, ale nie lubię po prostu).

Nie stosuję żadnej diety, jem dużo warzyw i owoców (zawsze jadłam). Tylko pamiętaj, że ja się już nie leczę, jeżeli Tata ma zleconą dietę, trzeba jej przestrzegać.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #27  Wysłany: 2010-06-08, 07:52  


Witaj zeskanowana Zuziu :)

To teraz czekamy na wyniki. Nam powiedzieli dzisiaj, że wyniki hist będą dopiero w poniedziałek, brr bardzo niemiła pani :evil: Ale co tam zadzwonię w czwartek, najwyżej mi się oberwie :lol:

To czekanie też męczy, tatko w normie, zaokrągla się minimalnie, ale też czeka nerwowo. A Ty Zuziu jak długo czekać będziesz na wyniki?
Trzymajmy się :-D

Dzięki za dietetyczne rady :)

Buziaczki, wiki

[ Dodano: 2010-06-08, 16:32 ]
Byłam dzisiaj u lekarza prowadzącego tatę i pytałam o wynik TK. Płuca są OK :) Dwa razy dopytywałam się czy w płucach nie ma przerzutów i uzyskałam zapewnienie, że nie ma :lol:
Chociaż tyle, czekamy na wynik hist-pat :?ale?: Tatko też nerwowy z tego oczekiwania, ale cóż robić???

Lekarz powiedział, że może koło piątku będzie wypis. Chcą zostawić tacie dren, ale on nie za bardzo chce? A jednak z tym drenem to jest dobrze, bo po upuszczeniu płynu apetyt ma lepszy :lol: Tatko boi się, że ten dren w domu może się przytkać i co wtedy :?ale?:

Najważniejsze na dzisiaj, że płuca są OK |happy|

Buziaki dla wszystkich :cmok:
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #28  Wysłany: 2010-06-10, 08:05  


Wyniku hist-pat nadal nie ma :-( Czekamy :?:

a tatko nadal w szpitalu, to już miesiąc, apetyt Mu dopisuje :) Tylko to czekanie jest takie straszne. Czasami budzę się w nocy i myślę sobie, że ta choroba to jakiś straszny sen :cry: Ale ona jest i będzie :cry:

Tak mi ciężko w tej bezsilności...
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #29  Wysłany: 2010-06-12, 09:20  


Wyniku hist nadal nie ma :uuu:
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #30  Wysłany: 2010-06-12, 09:37  


Niestety, czasem na histpat trzeba trochę poczekać (u nas to było z 1,5 tygodnia), musicie uzbroić się w cierpliwość :tull:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group