1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Autor Wiadomość
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #31  Wysłany: 2012-01-04, 22:57  


Soju jak Ja stracilam dziecko ( też w 2005 r ) leżałam w szpitalu przez 7 dni - to nawet nie przyszedł mnie odwiedzić , ani nie zadzwonił .
Powiedział że musiałby sobie ręce myć ( jest mechanikiem samochodowym ) - a ja na to że przecież nikogo by tam nie badał :)
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #32  Wysłany: 2012-01-04, 22:57  


sarenka napisał/a:
no nie wiem,ja jakoś nie mam zapędów tak mocno usprawiedliwiających wulgarnego i nie godziwego odnoszenia się do własnej córki.

Sarenka nawet do głowy mi nie przyszło usprawiedliwiać ojca Soji.....po prostu żal mi takich ludzi. Nie wiedzą ile tracą swoim zachowaniem.
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #33  Wysłany: 2012-01-04, 22:58  


soja napisał/a:
Kiedy straciłam moje pierwsze dziecko to skwitował : twoja wina, bo nawet dziecka nie potrafisz przy życiu utrzymać :cry: .Pewnie umarło, bo się przestraszyło jaką głupią matkę będzie mieć . A to przecież nie była moja wina . Ja to dzieciątko Kochałam nad Życie. Było chore i odeszło . Co ja na to mogłam poradzić ???
-może zbyt osobisty to bedzie wpis,ale moja Córka też straciła cała piątkę dzieci nim przyszły na świat.Ma tylko jednego synka.I Wielkie Nieba,nigdy ,przenigdy nikt nie winił Jej za to.Nie wiń siebie,NIE WOLNO!!
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #34  Wysłany: 2012-01-04, 22:59  


Dom został zbudowany przez moja babkę, czyli ojca matkę . Został on notarialnie zapisany przez nią w całości ojcu jako jedynemu spadkobiercy . Mama nie była uwzględniona w żadnym z zapisów . Zawsze śmiała się, że mieszka w nieswoim domu :-( . Z tego co wiem to i tak należałoby się jej coś przez zasiedzenie ( mieszkała w tym domu ok. 35 lat ) . Ale nic nie zmieni faktu, że dom jest w papierach tylko na ojca . Więc teoretycznie może z nim zrobić co zechce :-( .
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #35  Wysłany: 2012-01-04, 23:01  


Teraz to może okrutnie zabrzmi... Ale on też kiedyś umrze... (fuj, samej mi się to nie podoba, dalej też mi się nie będzie podobało, ale sam jest wredną kreaturą to mnie rozgrzesza, chyba) i może nie wpadnie na pomysł zapisu "na schronisko dla psów".
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #36  Wysłany: 2012-01-04, 23:05  


Soja,
czy zapis notarialny - przeniesienia wlasnosci z babki na twojego ojca byl w trakcie trwania malzenstwa ? czy przed zawarciem malzenstwem taty z mama ?

Czy zapis byl w testamentowy czy podczas zycia babki jako zwykly akt notarialny ?

Tu batdzo licza sie szczegoly i dokaldnie okreslenie czasu i okolicznosci ..

Soju jak mozesz prosze odpowiedz mi na te pytania nawet PW..

Do tego dojada inne...

bo od tego zalezy czy gramy o zachowek .. czy o prawdziwa czesc spadku ..
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #37  Wysłany: 2012-01-04, 23:06  


soja napisał/a:
. Z tego co wiem to i tak należałoby się jej coś przez zasiedzenie ( mieszkała w tym domu ok. 35 lat ) . Ale nic nie z
- to zasiedzenie,to jest chyba dobra myśl.To prawo jest dziedziczne.Jesli jest na tym forum prawnik,to może faktycznie zechce posłuzyć Ci radą.
Ja dodam od siebie,że Mama mieszkając w tym domu tak długo,też miała wkład poprzez swoja pracę w utrzymanie,remont itp.tego domu.Poza tym Ty również poprzez swoją pracę w remoncie-zakres prac można wycenić-jak również materiałów budowlanych,które zapenie kupowaliście-rachunki zbierać,faktury-jako partycypujący w tych pracach macie do niego prawo.ja prawnikiem nie jestem,ale chyba ide dobrym tropem.
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #38  Wysłany: 2012-01-04, 23:06  


Ale chyba nawet jak zapisze dla psów, to należy sie tzw. zachowek...

Przykra sytuacja, że rodzice byli małżeństwem, a dom zapisany tylko na "Tatusia". Szkoda, że w ciagu trwania małzeństwa nie zmienili tego:(
_________________
Katarzynka36
 
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #39  Wysłany: 2012-01-04, 23:06  


Pytałam ojca chyba z milion razy czym sobie zasłużyłam na takie traktowanie :uuu: . Zawsze mi odpowiadał, żebym mu dała spokój i że głupia jestem. Teraz już nawet nie pytam, bo z nim się i tak nie da porozmiawiać normalnie . Wcale bym się nie zdziwiła jakby sprowadził sobie do domu jakąś lafiryndę i to na nią dom zapisał . Wydaje mi sie, że on wolałby spalić ten dom niż mi go dać :-( .
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #40  Wysłany: 2012-01-04, 23:07  


Cytat:
może nie wpadnie na pomysł zapisu "na schronisko dla
-należy się zachowek.Nawet od psów.

[ Dodano: 2012-01-04, 23:09 ]
Gorzej,że może się ożenić jak mój Tato.Wówczas sytacja prawna mocno sie skomplikuje.A jak trafią się dzieci,to już w ogóle.Dlatego,niech Soja pomysli w miarę szybko o sobie.Wątek zasiedzenia chyba najlepszy.Tylko,że tutaj potrzebna jest jednak rada prawnika,który chociażby właściwe pismo napisze.Ale chyba warto.
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #41  Wysłany: 2012-01-04, 23:11  


iwka3219 napisał/a:
Soja,
czy zapisa notarialny - przenisie wlasnosci z babki na twojego ojca byl w trakcie malzenstwa ? czy przed malzenstwem taty z mama ?

Czy zapis byl w testamencie czy podczaz zycia babki jako zwykly akt notarialny ?

Tu batdzo licza sie szczegoly i dokaldnie okreslenie czasu i okolicznosci ..

Z tego co się orientuję jest i to i to, czyli testament oraz akt notarialny ( babka go dobrze zabezpieczyła ) . Babka żyje nadal ( ma 88 lat ) . A jeśli chodzi o czas, to wydaje mi się, że dom był zapisany jeszcze przed zawarciem małżeństwa, ale tu mogę się mylić . Wiem, że mama nieraz żartowała, że nic jej się w tym domu nie należy :-( .
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #42  Wysłany: 2012-01-04, 23:11  


Katarzynka36 napisał/a:
Szkoda, że w ciagu trwania małzeństwa nie zmienili tego:(
-widać Tato nie za bardzo jednak kochał Mamę,skoro nie zapisał na NIą.

[ Dodano: 2012-01-04, 23:15 ]
soja napisał/a:
czyli testament oraz akt notarialny (
-to chyba jest testament napisany u notariusza,czy tak?
To by znaczyło,że dom jest wciąż własnością Babki?
To chyba nie wiele zmienia jeśli chodzi o owo zasiedzenie,ale wtedy od Babki,a nie Ojca.Kurcze,a co babka mówi na postępowanie tego swojego synka?
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #43  Wysłany: 2012-01-04, 23:19  


SOja to moze inaczej ,

Kto teraz jest faktycznym wlascicielem domu - w sensie prawa wlasnosci ? Bo z tego co piszesz to moze byc zwyaczjnie testament , ktorego " dzialanie " jest dopiero od smierci oosby posiadajacej prawa..

Ale jesli aktem notarialny w trakcie trwania malzenstwa ojca z mama - mama powinna dostac swoja czesc ustawowa spadku ..a wiec po mamie takze i jej dzieci ..
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #44  Wysłany: 2012-01-04, 23:22  


Babka jest niewiele lepsza od ojca. Patrzy w niego jak w święty obrazek, tak więc na nią nie mam co liczyć . Wiem, że babka zapisując dom ojcu , dodała zapis o dożywotnim mieszkaniu w domu . A co do tego, że ojciec nie podzielił się z mamą domem to dla mnie zawsze było chore i nieraz pytałam ją dlaczego się nie upomina o to, ale mi odpowiadała, że jej na żadnych majątkach nie zależy . Taka dobra była, bidulka moja :cry: . Ale skoro tak strasznie ją kochał ( to było widać ), to dlaczego właściwie nie podzielił się z nią domem ??? Nigdy nie zrozumię tego człowieka . Dla mnie jest wstrętnym, bezdusznym egoistą i taki zawsze był . Prawo własności domu ma w tej chwili tylko i wyłącznie mój ojciec niestety .
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #45  Wysłany: 2012-01-04, 23:27  


jesli dom został podarowany tacie aktem notarialnym przed slubem to należy on tylko do taty
po jego smierci dziedziczy soja
jesli jednak dom zostanie zapisany na kogos innego przez tate to soja może walczyć o zachowek, po jego smierci

wszelkie faktury na materiały budowlane oraz wszystko co znajduje sie w domu soja dziedziczy na rowni z tatą poniewaz jest ich jednym dzieckiem a to juz było wspolne z zoną chyba ze sa dokumenty darowizny innych ruchomosci na tatę to będzie wyłączone z podziału

czyli bez sprawy w sądzie raczej sie nie obejdzie
gdyby doszło do najgorszego, nie zostaniesz tak całkiem bez niczego
ale możesz zostac bez domu
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group