1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Richelieu
2015-10-10, 10:01
Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Autor Wiadomość
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #241  Wysłany: 2015-07-06, 01:31  


Testowałem na sobie :-)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #242  Wysłany: 2015-07-11, 23:37  


A testowałeś coś na dolegliwość wprost odwrotnie proporcjonalną? Dziś tata miał biegunkę. Stoperan, smecta nie pomogły. Aż znalazłam w podróżnej apteczne enterol. Uspokoiło się, ale może zna ktoś coś bardziej profesjonalnego? Wróciłam do taty, osłabł podczas tego tygodnia. Siedzieliśmy przy ognisku, fajnie było, prawie normalnie.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #243  Wysłany: 2015-07-12, 22:26  


Cholercia, właśnie w drugą stronę to mam jak placki ziemniaczane popiję zsiadłym mlekiem (nie mogę się powstrzymać)...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #244  Wysłany: 2015-07-12, 22:59  


Fajnie Gazdo, fajnie. Wracamy do domu. Stan taty zdaje się poważniejszy. Potrzebujemy profesjonalistów z HD. Jest bardzo słaby z ciągłą biegunką, je bardzo malo -około 100 ml zupy na obiad, pol bulki z herbata na sniadanie, zmiksowanego banana z jagodami i kleikiem ryzowym na kolację. Enterol, laremid, smecta, elektrolity nie pomagają, bądź jedynie na chwilę. Pije. Pije ok. Ma woskową twarz, klopoty z pamięcią i depresję. Udaje przed nami, chodzi, mimo widocznego zmęczenia nie odpoczywa. Robi więcej niż może. Zlosci sie, gdy chcemu pomoc. Ledwo przełyka. Cierpi.Jeśli trawienie się nie uspokoi -wracamy. Będzie to trudne i fizycznie i emocjonalnie
Dla nas też. Śmierć jest coraz bliżej, a ja się jej boję coraz bardziej. Tata tez
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Basia2000 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 546
Pomogła: 188 razy

 #245  Wysłany: 2015-07-12, 23:12  


Dronko
Może te jagody są przyczyną kłopotów trawiennych, z tego co się orientuję napar z suszonych jagód ma właściwości zatrzymujące biegunkę, natomiast surowe jagody działają odwrotnie.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #246  Wysłany: 2015-07-13, 00:55  


Konieczna jest konsultacja z lekarzem.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #247  Wysłany: 2015-07-16, 17:13  


Droneczko,
a co dajecie przeciwbólowo i w jakich dawkach?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #248  Wysłany: 2015-07-17, 12:45  


Stan taty się poprawił na tyle, że w wracamy jutro. Nie dało się go wyciągnąć wcześniej. Była to trudna decyzja, ale racjonalne myślenie podpowiada, że jedyna. Tata ma sztywny język, na szyi zrobiły się małe dziury, którymi wypływa ropa z krwią. Apetyt znikomy, nadal podajemy enterol i laremid, dieta ryżowo- bananowo-płynno-węglowodanowa. Paznokcie jednej ręki niebieskawe. Usta otwierają się coraz mniej, na jakieś 2 cm, pokarmy tylko płynne przez słomkę. Skóra twarzy dziwna, naciągnięta, nienaturalna. Wizyta lekarza umówiona. Co do leków: durogesic 75, polprazol 1 x dziennie, lyrica 2x dziennie, metoclopramid 2x dz., miansec 1x dz., sevredol 2-3 x dz. Nie umiem na to wszystko patrzeć, widok mojego biednego taty sprawia mi ból.

[ Dodano: 2015-07-17, 12:50 ]
Uzupełnienie dawek |boisie| :polprazol 20, lyrica 75, metoclopramid 10, profenid 100, sevredol 20. Wsio.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #249  Wysłany: 2015-07-17, 16:06  


Dronka82,

Trzymaj się dzielnie. Widok kochanej osoby w tej ciężkiej chorobie jest ciężki. Nasi najbliżsi tak bardzo się zmieniają a my tacy bezradni. Ja twarzy mamy z ostatnich dni nie mogę wymazać z pamięci, te oczy takie puste ach, rozumiem Twój strach.

Mocno przytulam i spokojnej drogi.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #250  Wysłany: 2015-07-17, 22:26  


Zastanowiłabym się nad odstawieniem metoklopramidu. Przyspiesza motorykę przewodu pokarmowego.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #251  Wysłany: 2015-07-17, 22:28  


Dronko,
Spełniłaś Taty marzenie. Dobrze, że udało się Wam wspólnie wyjechać, spędziliście ze sobą trochę czasu. Wiem, że jest ciężko. Rozumiem Cię, dlatego tym mocniej wspieram Was dobrymi myślami. Trzymaj się!
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #252  Wysłany: 2015-07-18, 16:33  jesteśmy


Dotarliśmy bez przygód, uf. Madziu złota - przekażę informację o tym leku, choć tatę znów zatkało, może podamy tę lactulozę, sama już nie wiem. Niepokoi nas szyja, ma bardzo brzydki - fioletowo-bordowy kolor. W poniedziałek wizyta lekarza. Będę relacjonować. Aha, no i tata "jak odbębni lekarza, wraca":) Nad tym jednak muszę się głęboko zastanowić, bo było ostro. Dziękuję za wszelkie słowa otuchy i wsparcia.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #253  Wysłany: 2015-07-23, 22:38  


Tata dostał sterydy i rozchodził tak, że znów jedziemy na tę wiochę :) Lekarka z HD powiedziała, że ma być tam, gdzie jest szczęśliwy, szyją się nie przejmować, stolec regulować lactulosą, nawet pół szklanki piwa może sobie dziabnąć (a ja jako jedyny kierowca nie, :--: ) Silnego mam tatę. Martwię się troszkę o moje dzieci, bo tata wygląda tak źle, mówi tak niewyraźnie, że unikają kontaktu z nim, mała nic nie rozumie, starsza bardziej się boi, ale przy pomocy wymyślanych na te okolicznosc bajek sobie poradzę.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #254  Wysłany: 2015-07-24, 19:02  


:uhm!:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #255  Wysłany: 2015-07-24, 21:38  


Jak długo te sterydy utrzymają go w dobrej formie? Tata mało je, po 100-150 ml na posiłek, a je ich 3-4. Moje dzieci jedzą więcej. Swoją drogą wymyślam bajki o krasnalu Miłku (chorym) kiedyś Wam je wrzucę, może komuś się przydadzą.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group