1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #16  Wysłany: 2018-02-21, 10:22  


Badania są w normie, chora dostaje schemat Cisplatyna + Etopozyt, ten schemat jest trochę mniej toksyczny od schematu Cisplatyna+Paclitaksel ale jednocześnie częściej nieskuteczny. Klasyczne coś za coś. Tak jak napisałam wcześniej, w rakach o nieznanym pochodzeniu pierwotnym leczenie jest w zasadzie "w ciemno" ocenia się po efektach. Można naciskać lekarza na kontrolne KT po 3 cyklach, ale praktycznie to jeżeli jest dobra tolerancja leczenia to sprawdzają dopiero po 6 cyklach.
Formułuj trochę dokładniej pytania, bo na takie ogólne to trudno trafić z odpowiedzią.
_________________
sprzątnięta
 
karo7992 


Dołączyła: 16 Lut 2018
Posty: 12
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2018-02-21, 18:16  


Dziękuję za odpowiedź.Wydaje mi się jednak ze jasno zadałam pytanie bo chciałam wyjaśnienia co to jest za chemia,czyli czy jest slaba czy mocna czy moze skuteczniejsza i jak może wpłynąć na mamę(jakość samopoczucia).bo skutki uboczne sa na pewno jak przy większości chemii.A jeśli chodzi o wyniki badań to całkowicie ich nie rozumie poniewaz nie jestem lekarzem i nie znam się na tym zupełnie.Ale jestem bardzo wdzięczna za każdą pomóc i wyjaśnienie.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #18  Wysłany: 2018-02-21, 18:33  


Wyniki są ok, jedynie ( co zrozumiałe) marker nowotworowy CEA jest znacznie podwyższony. Czy to wszystkie wyniki jakie masz? Bo widzę po numeracji stron, że powinna jeszcze być str.3.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #19  Wysłany: 2018-02-21, 20:51  


O chemii nie można tak zwyczajnie powiedzieć mocna czy słaba, skuteczna czy nie. Schematy są tak opracowane że podaje się dawki takie żeby działały, ale żeby ich skutki uboczne były jeszcze akceptowalne dla większości chorych. To truizm, ale każdy organizm jest inny i do momentu podania nie można określić czy dany chory zniesie chemię dobrze czy z trudem, czy trzeba będzie przerwać.

Najpopularniejszym schematem w rozsiewie jamy brzusznej jest karboplatyna + paclitaxel, nie ma dokładnych danych jaki jest procent odpowiedzi na leczenie bo nie ma jak tego zbadać. Porównywać można leczenie konkretnego rodzaju raka, a przy diagnozie "rak niskozróżnicowany niewiadomego pochodzenia" nie mamy określonego rodzaju raka. W tych rakach w których było to badane (głównie rak płuc) schemat z paclitaxelem daje większy procent odpowiedzi na leczenie niż schemat z etopozytem. Jak podziała na konkretną chorą to się dopiero okaże.
_________________
sprzątnięta
 
karo7992 


Dołączyła: 16 Lut 2018
Posty: 12
Pomogła: 1 raz

 #20  Wysłany: 2018-04-09, 10:41  


Witam ponownie.Mama jest już po 3 cyklu chemii wydaje się że polepszylo to jej komfort ponieważ guzy zewnętrzne pomniejszych się.Niepokoi mnie jednak bo dziś przyznała się że ma momenty kiedy z nosa leci jej krew ale także zrobiło jej się coś w rodzaju czyraka w miejscu intymny. Poinformowałam dziś p.doktor o tym.Jednak czekamy na tomograf i będziemy wiedzieli co dalej.Nie mniej chciałabym wiedzieć czy wyniki krwi są dobre.Za każdą informację dziękuję

[ Dodano: 2018-04-09, 11:42 ]
Halo To ostatnie wyniki



20180409_071002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 932 raz(y) 2,47 MB

 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #21  Wysłany: 2018-04-09, 16:09  


Nic niepokojącego nie ma, te krwawienia z nosa to trzeba sprawdzić ciśnienie, bo z morfologii to ich nie powinno być.
_________________
sprzątnięta
 
karo7992 


Dołączyła: 16 Lut 2018
Posty: 12
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2018-04-16, 21:35  


Witam po raz kolejny. Jesteśmy już po badaniu tk oraz po 4 chemii.Mama coraz gorzej ja znosi są coraz częstsze wymioty. Niestety doszło ciśnienie które wzrasta nawet do 200/120.Otrzymała tabletki na nie.Jak dobrze czytam wyniki badania tk to guzy wewnętrzne się bardzo zmniejszyły.Jeśli mogę prosić o zetknięcie na te wyniki będę bardzo wdzięczna oraz dołączę wyniki badań krwi bo wydaje mi się że niektóre spadły od ostatniej chemii.
Pozdrawiam serdecznie





20180416_181615.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 745 raz(y) 3,7 MB

20180416_181629.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 735 raz(y) 1,85 MB

 
karo7992 


Dołączyła: 16 Lut 2018
Posty: 12
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2018-05-30, 13:49  


Witam
Bardzo proszę o pomoc i informację.
Mama kończy właśnie ostatnia chemie i dzisiaj się dowiedzieliśmy że mają zostać wprowadzone naświetlania najprawdopodobniej szyi.Jakie są skutki takich naświetlań?ponieważ wielu znajomych od mamy po naświetlania bardzo szybko i w cierpieniach zmarli.Nie wiemy co zrobić :uuu:
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #24  Wysłany: 2019-02-11, 18:45  


Z powodu awarii techn. na forum utracono posty z dn.9 i 10 lutego.
Jeżeli to możliwe to prosimy o ponowne zamieszczenie swoich postów - oczywiście pozostawiamy to do decyzji użytkowników.

[ Dodano: 2019-02-11, 18:46 ]
karo7992,
Pamiętam, że Twój post dotyczył odejścia Mamy...
Bardzo serdecznie współczuję, m.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group