1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-05-30, 14:49   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Witam
Bardzo proszę o pomoc i informację.
Mama kończy właśnie ostatnia chemie i dzisiaj się dowiedzieliśmy że mają zostać wprowadzone naświetlania najprawdopodobniej szyi.Jakie są skutki takich naświetlań?ponieważ wielu znajomych od mamy po naświetlania bardzo szybko i w cierpieniach zmarli.Nie wiemy co zrobić :uuu:
  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-04-16, 22:35   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Witam po raz kolejny. Jesteśmy już po badaniu tk oraz po 4 chemii.Mama coraz gorzej ja znosi są coraz częstsze wymioty. Niestety doszło ciśnienie które wzrasta nawet do 200/120.Otrzymała tabletki na nie.Jak dobrze czytam wyniki badania tk to guzy wewnętrzne się bardzo zmniejszyły.Jeśli mogę prosić o zetknięcie na te wyniki będę bardzo wdzięczna oraz dołączę wyniki badań krwi bo wydaje mi się że niektóre spadły od ostatniej chemii.
Pozdrawiam serdecznie



  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-04-09, 11:41   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Witam ponownie.Mama jest już po 3 cyklu chemii wydaje się że polepszylo to jej komfort ponieważ guzy zewnętrzne pomniejszych się.Niepokoi mnie jednak bo dziś przyznała się że ma momenty kiedy z nosa leci jej krew ale także zrobiło jej się coś w rodzaju czyraka w miejscu intymny. Poinformowałam dziś p.doktor o tym.Jednak czekamy na tomograf i będziemy wiedzieli co dalej.Nie mniej chciałabym wiedzieć czy wyniki krwi są dobre.Za każdą informację dziękuję

[ Dodano: 2018-04-09, 11:42 ]
Halo To ostatnie wyniki

  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-02-21, 18:16   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Dziękuję za odpowiedź.Wydaje mi się jednak ze jasno zadałam pytanie bo chciałam wyjaśnienia co to jest za chemia,czyli czy jest slaba czy mocna czy moze skuteczniejsza i jak może wpłynąć na mamę(jakość samopoczucia).bo skutki uboczne sa na pewno jak przy większości chemii.A jeśli chodzi o wyniki badań to całkowicie ich nie rozumie poniewaz nie jestem lekarzem i nie znam się na tym zupełnie.Ale jestem bardzo wdzięczna za każdą pomóc i wyjaśnienie.
  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-02-20, 21:51   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Witam
Mam kolejne pytania ponieważ zrobiłam sobie zdjęcia z wypisu od mamy po pierwszej chemii co oznacza ta chemia jak i wyniki badań?

[ Dodano: 2018-02-20, 21:52 ]
A to badania



  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-02-17, 11:01   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Witam
Dziękuję za odpowiedź każda informacja jest na wagę złota.wiemy że nie możemy oczekiwać cudu bo lekarze nie są w stanie przewidzieć jaka będzie reakcja na chwilę obecną cieszymy się że mimo naszych wielkich obaw chemia teraz przyniosła coś pozytywnego.pozostaje nam mieć nadzieję że oby to odsunelo na jakiś czas konsekwencje,ponieważ najbardziej braliśmy się że chemioterapia może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

[ Dodano: 2018-02-17, 11:31 ]
Zastanawialiśmy się także czy może warto kupić mamie Wit.c lewiskretna bo i dużo czytamy na temat diety która może pomóc aby mama nie była osłabiona i miała siłę choćby trochę walczyć z tą chorobą.
  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-02-17, 10:26   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Cykle tej chemii 3 dniowe co 3 tygodnie.

[ Dodano: 2018-02-17, 10:27 ]
Ma byc niby 6 cykli
  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-02-17, 10:12   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Dziękuję za odpowiedź.Przeczytalam już bardzo dużo na ten temat i także to co Pani przeslala .Płuca były czyste jak było robione RTG.wydaje mi się że po prostu te przerzuty są za odległe i za dużo już ich jest dlatego zakończono diagnostykę na tym etapie.Mama jest bardzo załamana jedyne co ja pocieszylo to że ten guz się zmniejszył.Jesli mogę zadać jeszcze pytania bo wiem że szybko to bardzo idzie ale po ilu cyklach chemia robione są kolejne badania?Boję się że czas jaki nam pozostał jest krótki tak jak było u taty po pierwszych chemiach poprawa ale po 4 już całkowite pogorszenie i niestety koniec.
  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-02-17, 09:41   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Nie robiono żadnych więcej badań.jedynie przeswietlenie płuc jeszcze i biopsje tarczycy ale w tarczycy wykazało tylko zapalenie nic więcej.dlatego też szukam już wszędzie gdzie mogę co jeszcze możemy zrobić.

[ Dodano: 2018-02-17, 09:45 ]
Powiem tak czy wycięto całość tego chyba nawet Pan doktor nie wie na prawdę mamy ciężko uzyskać jakiekolwiek informacje.Jak już się nie rozplacze z bezsilności to żadnych informacji nie uzyskam.Mamy jedynie wyniki które my jako dzieci czytamy a dowiadujemy się że jest źle.nie wiem nawet jaką chemioterapie mama otrzymuje i to mnie dobija bo chce żeby moja mama żyła.
  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-02-17, 09:30   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Mama nie ma innych dolegliwości,jedynie co sprawiało jej ból to miejsce gdzie p.chirurg wyciął jej guza na głowie który ponownie zaczął rosnąć i był o wiele większy niż przed wycięciem.Po chemii guz się zmniejszył i jest mniej dokuczliwy,ale mama otrzymała plastry przeciwbólowe.
  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-02-17, 09:19   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Witam pisałam późno.Tak mama miała zrobione tk twarzoczaski oraz jamy brzusznej .dołączę wynik histopatologiczny oraz z tk.Dlatego też napisałam że uzyskanie informacji jest bardzo trudne.Z tego co Pani onkolog przekazała mamie przed 1 chemia to tylko tyle że nie znaleziono ogniska i będą działać na wszystkie przerzuty i nawet nie wiemy nic konkretnego.

Tu wynik:


Histopatologiczny:
  Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
karo7992

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14206

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-02-16, 23:48   Temat: Rak przerzutowy niskozróżnicowany
Witam chciałabym aby ktoś dokładnie mi wytłumaczył na jakim etapie raka jest moja kochana mama. Znalazłam jej guza na głowie i mama udała się do chirurga we wrześniu 2017 on stwierdził kaszaka do wycięcia w grudniu lecz ten niby kaszak się powiększa więc mama znalazła innego który bez badań wyciął ale kaszak okazało się że po wycięciu pojawił się kolejny przy rzuchwie bo biopsji okazało się że to ptzerzut niskozroznicowany przy rzuchwie co potwierdziły wyniki z tego ala kaszaka kolejnego przerzutu.Wiemy że jest źle bo są inne w nadnerczy w otrzewnej przy jelicie jeśli dobrze odczytujemy wyniki.Bardzo się boimy że tak szybko to idzie i nie ma ogniska.Mama jest po pierwszej chemii i jak narazie czuje się lepiej lecz uzyskanie jakiś lepszych informacji graniczy z cudem bo każdy mówi że źle że to 4 etap ale ile czasu przynajmniej statystycznie i co dalej ??,



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2018-02-17, 11:38 ]
Załączając wyniki badań, proszę usuwać dane lekarzy i pacjenta.
Post wyedytowany i poprawiony.


 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group