1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Autor Wiadomość
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #136  Wysłany: 2011-03-25, 19:42  


iwona2010, Tatus dobrze sie czuje;-) Ostatnio bacznie sie przygladalam Tatulkowi,bo wydawalo mi sie jakby byl opuchniety na twarzy.Dziwilo mnie to,poniewaz jak Tatus wczesniej puchl to i stopy byly opuchniete,a teraz stopy bez zmian ,tylko twarz obustronnie.Ale intuicja zadzialala i Tatulo wszedl na wage.Okazalo sie ze znow przytyl i stad twarz nabrala ,,polikow" Tatulo caly czas duzo,wlasciwie bardzo duzo je.Nadal pracuje od rana do wieczorku.Jak za dawnych,zdrowych latek;-) Pozdrowienia
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #137  Wysłany: 2011-03-25, 20:22  


Gonia, :brav: ieszę się i OBY TAK DALEJ :) Do lata już tylko kilka miesięcy zostało |happy| Pozdrów tatkę od mojego :) A Ciebie kochana całuję :cmok:
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #138  Wysłany: 2011-03-25, 22:09  


Gonia, czy Twój Tata przyjmuje daksametazon? Jeśli tak, to on powoduje takie jakby opuchniecie twarzy i powoduje wilczy apetyt.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #139  Wysłany: 2011-03-25, 22:11  


kubanetka, tatus cale zycie duzo jadl;-) przyjmuje ale
Pabi Deksamatazon

[ Dodano: 2011-03-25, 22:14 ]
Anelia, Oby do lata |happy| Ucaluskuje Tatke od Was ! A Ty kochana ucaluskuj swojego Tatke od mojego :!!!: Dobrze ze Cie mam! dziekuje!


Dziewczyny, przypominam o punkcie 20 c) Regulaminu Forum ...
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #140  Wysłany: 2011-03-29, 21:30  


Anelia, kubanetka, czkaweczko dzis juz 29 marzec..hmmm od diagnozy 6 miesiecy i 2 dni.Jutro ruszamy do lekarza.stos pytan przygotowany.Tatus zartuje,smieje sie nadal je za trzech i pracuje.tatus jakby troszke opuchniety na twarzy,chyba od tej zyly glownej i kaszlu....Strasznie boje sie jutra
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #141  Wysłany: 2011-03-29, 21:39  


Gonia, trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę. Wykorzystajcie ją do maksimum. Koniecznie spytaj lekarza o tę opuchliznę, kaszel i inne niejasności.
Ja sobie przed każdą wizytą wypisywałam wszystko na kartce, dzięki temu nic mi nie umknęło.
Z tego co mi wiadomo to problemy z żyłą główną to nie żarty i warto wcześniej zareagować.

Spokojnej nocy a jutro napisz jak Wam poszło.
Pozdrawiam.
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #142  Wysłany: 2011-03-29, 21:55  


Gonia, kochanie miło czyta się takie posty :) Oby tacie dalej dopisuwał humorek i apetyt! A więc jutro głowa do góry i z pozytywnym myśleniem biegnijcie do lekarza! Powiedz tacie,że myślami jesteśmy przy Was no i trzymamy kciukasy :okok"
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #143  Wysłany: 2011-03-29, 22:08  


Anelia, czkawka, wlasnie juz liste zrobilam.dziekuje za wszystkie podpowiedzi.jutro ciezki dzien...moj Boze..napisze napewno!dziekuje ze Jestescie!
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Luna 



Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 171
Skąd: Białystok
Pomogła: 27 razy

 #144  Wysłany: 2011-03-30, 01:53  


Goniu, powodzenia :sun:
 
Erevain21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 209
Skąd: Wrocław/Lublin
Pomógł: 77 razy

 #145  Wysłany: 2011-03-30, 03:56  


Opuchnięcie twarzy najprawdopodobniej jest spowodowane zespołem zyły głównej górnej.
W przypadku opuchlizny lekarz najprawdopodobniej zaordynuje diuretyki( leki odwadniające)- pomagają lecz na krótko.
Pabi dexamethazon czy dexamethazon to ta sama substancja czynna. Stosowanie tej substancji zmniejsza ryzyko obrzęku mózgu który może sie pojawić przy ZŻGG :-(
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #146  Wysłany: 2011-03-30, 09:54  


Gonia, Goniu trzymamy kciuki :okok" i myślami jesteśmy przy Was!
Daj znać jak będziesz coś wiedziała.....

[następne komentarze]
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #147  Wysłany: 2011-03-31, 10:03  


Anelia, ela1, czkaweczko,iwonko
zaczne od poczatku ...lekarz byl w zastepstwie za prowadzacego.od 6 30 do 15 30 bylismy w CO w Warszawie.Dostalismy skierowanie na RTG i krew -zrobilismy i padnieci pojechalismy do domu.Pytalam o USG jamy brzusznej to uslyszalam ze jesli nie ma boli czy jakis zmian w czuciu i zachowania pacjenta to nie ma potrzeby,bo przerzutow nie ma..Czasami czlowiek zaluje ze nie skonczyl medycyny....
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #148  Wysłany: 2011-03-31, 10:13  


Anelia, iwona2010, Erevain21, czkaweczko
Dziekuje ze Jestescie! reszte napisalam co do wczorajszego dnia w moim trzymamy kciuki.

Przenoszę więc te (powyższe) informacje do właściwego im działu - merytorycznego. - dop. absenteeism

[ Dodano: 2011-03-31, 10:17 ]
Erevain21, i jeszcze cos.lekarz wczoraj powiedzial ze wlasnie dziwnie twarz tatusia wyglada,ze tak rowno jest jakby spuchnieta..albo po sterydzie tym dexamatazonie tak na twarzy przytyl.powiedzial ze jezeli byloby to od zyly to i szyja z zyla bylaby spuchnieta.nie wiem co myslec .Tatus wazy 73 kg,wiec moze i twarz tak pogrubiala.na nastepnej konsultacji lekarz prowadzacy zadecyfdowac ma co z ta zyla.powiedzial ze skoro nie puchnie zyla to nie ma zagrozenia...
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #149  Wysłany: 2011-04-01, 17:13  


Luna, Anelia, Erevain21, kubanetko i czkaweczko

dzisiaj bylam po opis rtg z tej srody noi okazuje sie niestety progresja.w styczniu guz sie zmniejszyl w prawym plucu a lewe czyste.a na srode 30 marca guz sie zwiekszyl ale lewe pluco nadal calkowicie czyste...beda naswietlania za 2 tygodnie.mam nadzieje ze cos pomoga.dzis tata jakos slabiej sie czuje,ale ja jakos tez.taka dzis pogoda pada deszcz i nie jest fajnie. :cry:
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #150  Wysłany: 2011-04-01, 20:25  


Gonia, dobrze że lewe płuco tatuś ma czyste, a jak z morfologią, czy poprawiła się ?
Ostatnie TK było robione chyba w styczniu, ale przed naświetlaniami napewno zrobią.
Wiesz, skoro zaproponowali naświetlania, to po nich zmiany powinne się cofnąć lub przystopować i to jest dobra wiadomość :)

Uściski dla Was
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group