1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy inwazyjny
Autor Wiadomość
Luna 



Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 171
Skąd: Białystok
Pomogła: 27 razy

 #61  Wysłany: 2011-04-09, 12:44  


Niestety nic nie pomogę w tych pytaniach, ale mogę Cię zawsze uściskać :tull: !
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #62  Wysłany: 2011-04-23, 21:51  


Witam
dawno mnie nie było , po wizycie u onkologa 13 kwietnia dostałam skierowanie na kolonoskopię termin już ustalony na 16 czerwca mam kłopoty z jelitami i wypróżnieniem stolec z krwią , krew jest jasna Pani doktor kazała kupić Boldaloin straszne wzdęcia bóle brzucha z prawej strony od żeber aż do pachwiny mam uczucie jak by mnie kuło w środku tysiące szpilek .
28 kwietnia mam wizytę u neurochirurga będzie ustalony termin na zabieg na cieśń nadgarstka dwie ręce w odstępie pół rocznym , chyba że wyjdzie coś nie tak z jelitami mam na dzieję że nie , ale my rakowcy ciągle żyjemy jak na bombie która w każdej chwili może wybuchnąć ;)
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #63  Wysłany: 2011-05-01, 17:28  


Witam
Boldaloin pomógł wypróżnienia regularnie dawno nie czułam się tak komfortowo . 11 maja mam zabieg na cieśń nadgarstka prawej ręki , coś na pewno sklecę do Was lewą ręką na kompie :mrgreen:
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
bez Was było by ciężko .
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #64  Wysłany: 2011-05-02, 23:19  


sonia21 napisał/a:
Boldaloin pomógł wypróżnienia regularnie dawno nie czułam się tak komfortowo

:okok"
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #65  Wysłany: 2011-05-14, 17:05  


Witam
trochę to pisanie nie udolne prawa ręka nie sprawna jestem już po zabiegu na cieśń nadgarstka wszystko jest ok mam pięknie wyjodynowaną rękę której nie mogę domyć palce troszkę nabrzmiałe ręka nie boli ogólnie jest spoko
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #66  Wysłany: 2011-05-19, 09:29  


Witam
lewą ręką pisze się całkiem nie źle ręka dochodzi do siebie , wczoraj odebrałam wyniki z badań genetycznych nie znaleźli uszkodzenia genów Braca 1 , Braca 2 Pani doktor od genetyki powiedziała , że to nie daje żadnej gwarancji , że moje dzieci w przeszłości nie zachorują
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #67  Wysłany: 2011-05-19, 10:51  


Oczywiście że gwarancji nie daje. Zachorować może każdy.
Ale to oznacza, że prawdopodobieństwo zachorowania jest normalne, a nie kilkukrotnie wyższe. :okok"
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #68  Wysłany: 2011-05-27, 21:54  


Witam
może ktoś mi odpowie , Richelieu może Ty ja nie potrafię nic znaleść na necie , dotyczy to tamoxifenu a mianowicie chodzi mi o rzecz następującą , Tamoxifen biorę od dwóch lat od trzech miesięcy bolą mnie piersi czy to może być po tych tabletkach ? nie miesiączkuję już jestem po usunięciu macicy z przydatkami , 2,5 roku po operacji czy pierś może być jeszcze obolała ? kontrolne usg piersi 2 czerwca , czy mam powód do zmartwienia ?
pozdrawiam cieplutko |buziaki|

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2011-05-28, 00:09 ]
Niestety, mimo najlepszych chęci nie potrafię pomóc. Może ktoś z lekarzy ... ?

 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #69  Wysłany: 2011-06-04, 21:21  


Hej
mam dobre wieści w czwartek byłam na kontrolnym usg piersi u mojego doktorka , wszystko jest ok :-D doktorek zadowolony a ja szczęśliwa , te bóle piersi to nie tamoxifen , prawa pierś operowana po rekonstrukcji i radioterapii będzie dawała o sobie znać , taki skutek uboczny tym bardziej że była robiona plastyka a pierś była cięta inaczej i tu szeorki uśmiech i pytanie chyba pani jest zadowolona ? fakt blizny nie widać , bluzki z dekoltami mogę zakładać :mrgreen: super
cieplutko pozdrawiam |buziaki|
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #70  Wysłany: 2011-06-05, 20:17  


sonia21 napisał/a:
bluzki z dekoltami mogę zakładać :mrgreen: super


[hura]

Soniu cieszymy się z Tobą
_________________
olaczek
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #71  Wysłany: 2011-07-30, 23:49  


Witam
w dziale pacjent onkologiczny napisałam , że mam do rozszyfrowania wynik MR kręgosłupa L/S odpowiedziała absenteeism , że mam napisać może akurat dacie rade więc wklepuję
Badanie metodą MR z zastosowaniem systemu AVANTO 1,5 T
MR kręgosłupa L/S .
badanie wykonano przeglądowo , w sekencjach FSE T1 , FSE T2 - zależnych i STIR.
Na poz. L3/L4 w okolicy tylnej części prawego stawu międzykręgowego widoczna jest zmiana o intensywności płynu we wszystkich sekwencjach o niejasnej etiologii - torbiel maziówki ??
Poza tym obraz krążka międzykręgowego prawidłowy , nie stwierdzono cech przepukliny krążka międzykręgowego , nie stwierdzono cech ucisku worka oponowego i korzeni nerwowych . Szerokość kanału kręgowego prawidłowa .
Zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego L4/L5 z obniżeniem intensywności sygnału i uogólnionym wypukleniem nieznacznie modelującym worek oponowy przewężającym zachyłki boczne i otwory międzykręgowe bez cech ucisku na korzenie nerwowe .
Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych .
W pozostałych segmentach kręgosłupa L/S prawidłowy obraz krążków międzykręgowych , nie stwierdzono cech przepukliny krążka międzykręgowego , nie stwierdzono cech ucisku worka oponowego i korzeni nerwowych .
Struktura kostna kręgów o prawidłowej intensywności sygnału .
Nie stwierdzono cech stenozy kanału kręgowego , szerokość otworów międzykręgowych i zachyłków bocznych prawidłowa .
Jako spostrzeżenie uboczne na poz. Th10/11 widoczne ś obiawy dyskopatii krążka międzykręgowego .
Moje obawy dotyczą pierwszego zdania opisu kompletnie nie wiem o co chodzi z tym torbielem z dwoma znakami zapytania , intensywność płynu nie jasna etiologia co to znaczy ?
Zaczynam się bać , bolą mnie wszystkie stawy kości , naczynka pękają jak zwariowane , ból tego kręgosłupa od środka w prawo przechodzi w ból pośladka , biodra , kości ogonowej przez udo aż do stopy , przy tym jest ból prawej strony brzucha od żeber do kości łonowej przez pachwinę , był robiony PET w listopadzie nic nie wyszło , może znajdziecie sensowne odpowiedzi na moje pytania bo zaczynam popadać w paranoję
Pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #72  Wysłany: 2011-07-31, 00:39  


soniu,
nic tu nie ma co wskazywałoby na przerzut raka piersi :)

Przerzuty raka piersi do kośćca wyglądają bardzo specyficznie i ten opis MRI naprawdę niczego z takich "atrakcji" nie sugeruje.

Bardzo dobrym pomysłem jest kolonoskopia - Twoje kłopoty mogą faktycznie być następstwem zabiegu usunięcia narządu rodnego. Mogą, ale nie muszą - nie ma co gdybać, tylko trzeba obejrzeć jelito :)
Poza tym nie zmieniam zdania odnośnie zgłaszanych przez Ciebie uogólnionych bólów stawów - wybrałabym się z tym do reumatologa (polecam lekturę: Zapalenie stawów - Choroby reumatyczne | resmedica.pl ).
Gdyby została potwierdzona choroba autoimmunologiczna - leczenie musiałoby być jednak koniecznie konsultowane z onkologiem (ważne jest właściwe kojarzenie leków - a przyjmujesz tamksyfen, poza tym agresywne leczenie immunosupresyjne nie zawsze jest wskazane u osoby z nowotworem złośliwym w wywiadzie).

Zatem onkologicznie na tę chwilę jest ok :) , proponuję podreperować resztę ;)
:tull:
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #73  Wysłany: 2011-07-31, 20:10  


Witam
dziękuję DSS , byłam u reumatologa i zostałam przebadana od stóp do czubka głowy dlatego że to kolega z lat szkolnych , ale do czego zmierzam w badaniu lateks wyszła przekroczona norma o 100 % i od onkologa dostałam skierowanie do reumatologa dał skierowań tyle na badania z krwi że w labolatorium za głowę się złapały włącznie z bolerjozą nie wyszło nic wyniki były tak dobre , że on sam był zszokowany i musiałam powtórzyć jeszcze raz i było ok kolega doktor rozłożył ręce i powiedział że nie ma bladego pojęcia co jest reumatologicznie jesteś zdrowa , onkolodzy muszą szukać przyczyny no i tyle
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #74  Wysłany: 2011-08-02, 23:19  


Dobry wieczór
muszę to napisać mimo tego , że jutro mam wizytę u onkologa , noc mam chyba z głowy
weszłam pod prysznic i jak zwykle po przed lustro i się przeraziłam operowana pierś cała w czerwonych bąbelkach aż do samego sutka , blizna na całej długości czerwona również z bąbelkami nad blizną to samo , wczoraj nie było nic dziś rano też nie , na pewno nie są to potówki , wczoraj bardzo bolała mnie loża po guzie , może być to nawrót choroby ?
jeszcze się tak nie bałam wizyty u onkologa jak jutro :-(
pozdrawiam
a cha jeszcze jedno ani to nie swędzi ani nie boli.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #75  Wysłany: 2011-08-03, 10:10  


Soniu, gdy będziesz miała wieści napisz jak po wizycie u onkologa.
Nie znam się na raku piersi, ale to co opisujesz nie wygląda mi na nawrót. Że to tak się pojawiło z dnia na dzień to wskazuje raczej nie na raka.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group