1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy inwazyjny
Autor Wiadomość
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #31  Wysłany: 2011-01-07, 22:02  


Soniu,

Odpowiem krótko na Twoje pytania:
Nowotwór o złośliwości G1 (czyli wysoce zróżnicowany) daje przerzuty. Zawsze, jeśli dostatecznie długo nie będzie leczony.
Następuje to jednak wolniej i względnie później, niż dla niższych stopni zróżnicowania (czyli dla wyższej złośliwości).
Nie jest możliwe dokładne określenie "po jakim czasie". Nie ma tu prostej zależności "matematycznej", że np. dla G1 jest to ileś-tam tygodni.

To ostatnie zależy od bardzo wielu innych czynników: rodzaju nowotworu, indywidualnych cechy organizmu, sposobu leczenia, i nie da się to dokładnie określić.
W diagnostyce i leczeniu onkologicznym konkretnego pacjenta bardziej istotne jest, czy w jego przypadku w chwili podejmowania diagnostyki i leczenia doszło, czy też nie, do przerzutów, a nie to, po jakim czasie od zachorowania do nich dojdzie - to ostatnie raczej interesuje naukowców i jest przedmiotem ich badań i prac.

Co do tego obrzęku, koniecznie musisz "męczyć" Twojego lekarza, i nie odpuszczaj.
To nie jest normalne, jednak trudno tutaj cokolwiek więcej powiedzieć bez wyników szczegółowych badań.
Myślę, że Twój doktorek powinien w tej kwestii wykazać większą dociekliwość i coś Ci zaordynować, co pozwoli wyjaśnić ich przyczynę i przeciwdziałać obrzękowi.

sonia21 napisał/a:
zaaplikowałeś mi :mrgreen: niezłą lekturę , ale dałam radę

Ani przez chwilę w Ciebie nie wątpiłem :) :uhm!:
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #32  Wysłany: 2011-01-12, 19:35  


No i byłam u doktorka Richelieu i jest wszystko w najlepszym porządku :okok" nakrzyczał na mnie , że dźwigam ale taką mam pracę , jestem opiekunką , a ten obrzęk jest tego objawem , nakrzyczał,nakrzyczał palcem pogroził :nunu: obejrzał jeszcze raz płytkę z mammografii , zrobił usg i stwierdził Pani Marzeno jest super pięknie wszystko się ślicznie zagoiło , proszę nie dźwigać a będzie ok , bo inaczej Panią strzaskam :mrgreen: super lekarz , a żebym czuła się bezpiecznie zdecydował że kontrolne usg za pół roku a 24 stycznia mam onkologa tak że uspokoiłam się i za radą doktorka zapominam o chorobie a pamiętam o wizytach kontrolnych !yes!yes!
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #33  Wysłany: 2011-01-14, 20:23  


Sonia 21 masz podobna sytuację do mojej z tym ,że ja z córką chorujemy na nowotwór a mąż dołączył do nas z serduszkiem /zawał/.Powiedz dlaczego twój mąż nie chce walczyć?My walczymy od 4 lat/córka/ a ja od zeszłego roku przechodzę chemioterapię a lada chwila córka dołączy do mnie z naświetleniami.Cóż samo życie

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2011-01-14, 21:40 ]
Agamaz, przeniosłem Twój post z wątku Peti do wątku Soni, ponieważ to do niej kierujesz swoje pytanie. Pozdrawiam.
_________________
aga
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #34  Wysłany: 2011-01-14, 22:01  


No cóż agamaz jeszcze nikt nikogo nie uleczył na siłę :?ale?: nie chce i już , 24 stycznia mamy onkologa znowu na kabluję , to Pani dr . postawi męża do pionu tak myślę , jest dobra w tym ;) mąż myśli samo weszło samo wyjdzie jest po 12 cyklach chemii ma chłoniaka .
Pozdrawiam cieplutko _itsme_
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #35  Wysłany: 2011-01-21, 21:24  


Witam witam :)
jutro badania krwi i wizyta u Pani onkolog
trzymajcie kciuki
pozdrawiam cieplutko |buziaki|

[ Dodano: 2011-01-21, 21:26 ]
sory w poniedziałek tak mi spieszno , że nie dała bym odpocząć lekarzom w sobotę :mrgreen:
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #36  Wysłany: 2011-01-21, 22:47  


:okok" :okok" :okok"
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #37  Wysłany: 2011-01-22, 18:20  


Witam
ja z pytaniem co z badaniem EMG ? czy wskazane jest przy raku przewodowym ?
czy ktoś coś na ten temat wie ?
Richelieu może wypowiesz się w tej kwestii , dostałam skierowanie od reumatologa , ale ponoć nie wolno , lekarz podejrzewa cieśń nadgarstka .
Pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #38  Wysłany: 2011-01-22, 19:50  


Soniu,

Było już takie pytanie - w tym poście (i wątku).
Nie znalazłem informacji o przeciwwskazaniu, ale skoro tam jest mowa o tym, że lekarz nie zdecydował się na to badanie, to przyjąłbym, że może być przeciwwskazane i przynajmniej zasięgnąłbym opinii innego lekarza (Twojego onkologa), czy jest takie badanie możliwe w Twoim przypadku.

Pozdrawiam :)
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Iwa 


Dołączyła: 25 Lip 2010
Posty: 24
Pomogła: 1 raz

 #39  Wysłany: 2011-01-23, 20:13  


Witaj Soniu21
Mój przypadek raka jest podobny do Twojego, tylko guz miał 7mm.
Z hormonoterapii stosujesz Tamoxifen, jak ja.
Czy nie zalecono Ci supresji jajników Zoladexem czy też innym lekiem z grupy analogów LHRH? Bo mi jedni lekarze mówią, że jest taka konieczność, a inni, że nie.

pozdrawiam
_________________
Iwa
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #40  Wysłany: 2011-01-26, 22:22  


Witam
już jestem po wizycie u onkologa i jest ok wyniki z krwi dobre , dopytałam onkologa o badanie EMG nie ma przeciw wskazań żadnych natomiast jeśli chodzi o masaże to tylko suche żadna rehabilitacja z użyciem prądów nie wchodzi w grę ,co do pytania Iwy to już odpowiadam jestem po usunięciu macicy z przydatkami zalecenie onkologa ze względu na moje bezpieczeństwo , przy moich miesiączkach jakie miałam Pani onkolog nie mogła zastosować hormonoterapii ponieważ obawiała się że mogę mieć krwotoki a to nie bezpieczne dlatego zdecydowałam się na tą operację i w tej chwili czuję się dobrze
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #41  Wysłany: 2011-02-05, 20:20  


Hej
czy ktoś mi może powiedzieć jak długo można stosować Radirex , dopadły mnie straszne zaparcia , żadne domowe sposoby na mnie nie działają :-(
a senes trochę za mocny
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #42  Wysłany: 2011-02-05, 22:02  


Sonia, a próbowałas jogurt lub kefir u nas zadziałał.
pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #43  Wysłany: 2011-02-05, 22:32  


Hej
nic z tego , żadne kefiry , jogurty , otręby , musli , śliwki suszone , woda z miodem na czczo to nie dla mnie :-(
od dwóch tygodni piję senes i z biedą idę do toalety :-(
po tych różnych paściach jestem tylko wzdęta i zagazowana
katastrofa doradźcie coś
pozdrawiam |buziaki|
myślę, myślę i nic nie mogę wymyśleć
papapapap :tiaa: :bialafl:
 
Małgorzata 


Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 9
Pomogła: 1 raz

 #44  Wysłany: 2011-02-05, 23:11  


Sonia, spróbuj , ale na stałe, diety warzywno-strączkowo-owocowej. Po prostu na zawsze- a nie tylko na okres zaparć, zmień sposób odżywiania się.To pomogło nie tylko mnie, ale też mojemu kuzynowi z rakiem płuca. Proponuję-jeśli nie czytałaś-książki: "Antyrak.." oraz "Dieta w walce z rakiem" R. Beliveau. To może być smaczne, naprawdę..Aha, no i dieta z olejem budwigowym też nie zaszkodzi przy twoim kłopocie.
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #45  Wysłany: 2011-02-05, 23:50  


Sońka, no to jeszcze czopki pozostają.

[ Dodano: 2011-02-06, 00:04 ]
Ludkowie na forum polecają : na czczo pół szklanki wody z cytryną, suszone morele, lek Forlax :)
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group