1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy inwazyjny
Autor Wiadomość
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #106  Wysłany: 2012-08-04, 13:52  


sonia21 napisał/a:
wyniki w piątek .


sonia21 jak wyniki? odebrałaś? :)
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #107  Wysłany: 2012-08-04, 17:38  


Witam ,

kochana seteczko wyniki były ale ja ich nie odebrałam , wszystko jest w komentarzach ,
pozdrawiam .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #108  Wysłany: 2012-08-04, 18:51  


sonia21 napisał/a:
wszystko jest w komentarzach ,


oj, nie doczytałam
buziak pa
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #109  Wysłany: 2012-08-06, 20:23  


Witam

Scyntygrafia kości


Dawka i nazwa radiofarmaceutyku : 747 MBq 99m Tc- MDP

Opis badania :

Ogniska miernie zwiększonego gromadzenia MDP-Tc-99m w :

- w dystalnej części trzonu kości piszczelowej prawej ,
- rzucie stawów śródstopno - paliczkowych obustronnie .

Asymetria wysycenia radioznacznikiem dolnych kątów łopatek ( z przewagą po stronie lewej ) - najprawdopodobniej skutek nakładania VII żebra lewego .


Wnioski Opisane ogniska są następstwem procesów zapalno - zwyrodnieniowych .

Chyba jest wszystko ok ?
Po za tym , że dokuczają mi bóle kostne prawej strony .

Pozdrawiam cieplutko .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #110  Wysłany: 2012-08-06, 20:26  


Wygląda na to, że wszystko okej :)
_________________
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #111  Wysłany: 2012-08-06, 20:38  


absenteeism, dzięki bardzo :)

[ Dodano: 2012-08-07, 20:23 ]
Witam

absenteeism napisał/a:
Wygląda na to, że wszystko okej :)


i jest okej :-D
pozdrawiam cieplutko .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #112  Wysłany: 2012-12-21, 21:24  


Witam ,

może mądra głowa Forum mi doradzi co mam zrobić dalej z następującym problemem bo nie bardzo wiem co ? po wizycie u lekarza rodzinnego , dopadł mnie taki silny skurcz łydek w nocy , że ból był nie do wytrzymania , od paru dni bardzo bolą mnie łydki , chodzenie sprawia mi ból przy dotykaniu łydki również bardzo bolą , czasami czuję w nich gorąco i pulsowanie . W sierpniu minęły trzy lata brania Tamoxfenu , lekarz rodzinny postawił diagnozę : zakrzepowe zapalenie żył i kazał odstawić Tamoxfen , dostałam Polocard 1-0-0
8 stycznia mam wizytę u onkologa , co z tym zrobić ?
pozdrawiam cieplutko .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #113  Wysłany: 2012-12-21, 21:56  


Nie wiem czy diagnoza lekarza rodzinnego jest słuszna, ale jeśli wystąpiły niepożądane działania w trakcie stosowania tamoksifenu można w jego miejsce rozważyć leczenie inhibitorami aromatazy.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #114  Wysłany: 2012-12-21, 21:59  


Moim zdaniem ze względu na obecnie prowadzone specjalistyczne Twoje leczenie i poważne rozpoznanie (zakrzepowe zapalenie żył) ewentualna ingerencja w terapię i jej modyfikacja wymaga kompetencji lekarza i wykracza poza zakres porady na forum internetowym.
Proponuję Ci próbę uzyskania wcześniejszej wizyty u Twojego lekarza, choć zdaję sobie sprawę z tego, że w obecnym świątecznym okresie może być z tym problem.
Jeśli inne możliwości zawiodą, to może dobrym pomysłem byłoby nawet skorzystanie z pomocy innego dyżurującego lekarza (pogotowie / SOR).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #115  Wysłany: 2012-12-21, 22:20  Witaj !


Moim zdaniem powinnaś jak najszybciej udac się do szpitala w Twoim regionie na konsultację na Oddz. Chirurgii Naczyniowej, z moją mamą zgłosiliśmy się za późno i w niedługim czasie obcięli jej kończynę bo za późno. W moim woj. swiętokrzyskim jest jedyny taki Oddz. w Konskich, u Ciebie to nie wiem, pozdrawiam anna
_________________
anna
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #116  Wysłany: 2012-12-26, 21:22  


Witam ,

jutro jadę na kontrolną mammografię i RTG klatki piersiowej i znowu będzie kilka dni stresu nie wiem czy uda mi dostać się do mojego onkologa ale na pewno dostanę się do chirurga onkologa zobaczymy co powie na moje bolące nogi i diagnozę lekarza rodzinnego z nogami bez zmian zaczęły boleć również uda bardzo mnie to niepokoi ,
pozdrawiam serdecznie .

[ Dodano: 2012-12-27, 20:21 ]
Witam ,
wyniki mammografii są ok , zapytacie jak ja to zrobiłam , że mam już wyniki ? moja słodka tajemnica ale do rzeczy ,
udało mi się porozmawiać z onkologiem na temat diagnozy lekarza rodzinnego , jutro mam wizytę u mojej nowej onkoloszki na pewno będzie zmieniona hormonoterapia , jutro będę wiedziała już wszystko ,

Richelieu,

dziękuję za podpowiedź mimo Świąt udało się ,

pozdrawiam cieplutko .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #117  Wysłany: 2012-12-29, 18:23  


Witam ,
wizyta u onkologa wniosła to , że zostało zmienione leczenie z Tamoxifenu na Egistrozol 1 mg po którym mam powiedzmy śpiączkę , tak jak napisałam w kciukach diagnoza została oparta na wywiadzie i na obejrzeniu nóg zero leków , muszę zrobić Dopplera oczywiście prywatnie dostałam L 4 i 11 stycznia planowana kontrola ,
pozdrawiam cieplutko .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #118  Wysłany: 2012-12-29, 20:41  


sonia21 napisał/a:

wizyta u onkologa wniosła to , że zostało zmienione leczenie z Tamoxifenu na Egistrozol


Tak jak pisałam wcześniej w miejsce tamoxifenu zastosowano inhibitor aromatazy.
W czasie leczenia inhibitorami aromatazy wskazane jest uzupełnianie niedoborów wapnia i witaminy D3 oraz regularne monitorowanie gęstości kości. Żeby mieć wartość wyjściową pomiar gęstości moim zdaniem powinien być wykonany już. Oczywiście to tematy do przedyskutowania z onkologiem.
A tutaj porada specjalisty w podobnej sprawie http://amazonki.net/artyk...przyjmowania-ia
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #119  Wysłany: 2012-12-29, 21:25  


Dziękuję urania,

moja nowa P. doktór no cóż niby miła , wysłucha pacjenta ale jakoś tak nie jestem przekonana , co trzy miesiące mam regularnie badanie krwi dużo tego jest między innymi wapń , magnez, sód , w sumie jest tego 16 pozycji , na razie biorę Polocard ,
pozdrawiam cieplutko .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #120  Wysłany: 2012-12-31, 21:22  


Soniu21,

Poniżej informacje , które mogą pomóc przygotować się do rozmowy z lekarzem.

Cytat z "Zaleceń postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych – 2011":
Cytat:
W przypadku stosowania leków z grupy inhibitorów aromatazy ryzyko osteoporozy i złamań kości jest wyższe niż w przypadku tamoksyfenu — przed rozpoczęciem podawania należy ocenić wyjściową gęstość kości (BMD, bone mineral density), a w czasie leczenia wskazane jest uzupełnianie niedoborów wapnia i witaminy D3 oraz regularne monitorowanie
gęstości mineralnej kości (odstęp — 12 miesięcy).


Źródlo: http://onkologia.zalecenia.med.pl/

i

Fragment z Charakterystyki Produktu Leczniczego Egistrozolu:

Cytat:
Wp ł yw na wysycenie mineralne ko ś ci
Egistrozol powoduje zmniejszenie zawartości estrogenów we krwi i może powodować
zmniejszenie wysycenia mineralnego kości. Dlatego u niektórych pacjentek może zwiększyć
się ryzyko złamań kości (patrz punkt 4.8).
Kobiety z rozpoznaną osteoporozą lub ryzykiem wystąpienia osteoporozy powinny mieć
wykonane badanie densytometryczne kości przed rozpoczęciem leczenia. Badanie to należy
regularnie powtarzać podczas leczenia. Jeżeli istnieją wskazania, należy rozpocząć leczenie lub
profilaktykę osteoporozy i regularnie monitorować ich skuteczność. Należy rozważyć
zastosowanie leków specjalistycznych, np. bisfosfonianów, które mogą zahamować utratę
minerałów spowodowaną stosowaniem produktu Egistrozol u pacjentek po menopauzie (patrz
punkt 4.8).


źródło: http://urpl.gov.pl/drugs/2433779



Tak więc oczekiwałabym , skierowania na badanie densytometryczne kości (pomiar gęstości) co 12 miesięcy, pierwsze już teraz. Ponadto widziałabym okresowo badania biochemiczne: poziom wapnia we krwi, poziom fosforu we krwi, poziom wapnia w moczu.


Nie mam doświadczeń własnych jeśli chodzi o stosowanie tego leku.
Pozdrawiam serdecznie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group