1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy inwazyjny
Autor Wiadomość
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #16  Wysłany: 2010-11-25, 11:22  


Witam ;) dostałam wyniki i jestem szczęśliwa moje serce się raduje :heart: wyniki są doskonałe nie potwierdzono wątpliwości jakie pojawiły się po pierwszym badaniu PET -CT ale co strachu się najadłam to się najadłam :shock: mówią ,że strach ma wielkie oczy , dodrze , że tylko oczy. A to że zostałam tak dokładnie przebadana w tak krótkim czasie zawdzięczam moim kochanym lekarzom , wspaniali ludzie :!1!: nie zamieniłabym ich na żadnych innych za żadne skarby. Pozdrawiam i ściskam wszystkich mocno. :tull:
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #17  Wysłany: 2010-11-25, 11:27  


sonia21, cieszę się z Tobą.
To wspaniałe wieści,że wyniki są ok.
Tak trzymać!
Dużo zdrówka.Pozdrawiam!
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #18  Wysłany: 2010-11-25, 12:21  


Przyłączam się do Twojej radości i gratulacji Jusi :-D

Oby więcej takich wieści było na tym forum.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #19  Wysłany: 2010-12-15, 21:56  


Witam , dzisiaj znowu moi kochani lekarze mnie przebadali , miałam usg jamy brzusznej jest ok , mam naczyniaka 18 mm , ale on sobie jest już dwa lata , miałam też mammografię wyniki w piątek . Czekam na nie nie z nie cierpliwością ale wierzę że będzie ok. :) Pozdrawiam wszystkich cieplutko i ściskam _itsme_ jak to fajnie siąść na kompa i napisać do Was . !yes!yes!
 
Lena W. 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 423
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 51 razy

 #20  Wysłany: 2010-12-16, 09:50  


Dobrze ze jestes z nami,trzymaj sie!
_________________
Resurgam!
 
 
Fruzia 


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 49
Pomogła: 6 razy

 #21  Wysłany: 2010-12-16, 10:42  


sonia21 napisał/a:
jak to fajnie siąść na kompa i napisać do Was .

a jak fajnie czyta się takie dobre wieści, aż się serce raduje :-D . Pozdrawiam.
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #22  Wysłany: 2010-12-16, 13:07  


sonia21 napisał/a:
wierzę że będzie ok.


musi być ok :okok"
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #23  Wysłany: 2010-12-21, 22:09  


I znowu jestem ;)
Są wyniki z mammografii :-D
Cudownie jestem szczęśliwa i cieszę się bardzo , jest ok .
Chciałabym czytać na innych wątkach takie dobre nowiny jak ja Wam przekazuje.
Pozdrawiam bardzo , bardzo mocno . |buziaki|
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #24  Wysłany: 2010-12-22, 20:13  


Bardzo się cieszę |happy| . Obyś zawsze otrzymywała takie wieści. Zdrowych i Spokojnych Świąt Soniu.
 
amri 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 25 razy

 #25  Wysłany: 2010-12-22, 20:23  


soniu, gratuluję wspaniałych wyników!!! :-D Oby jak najwięcej takich wieści na forum.
_________________
Amri
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #26  Wysłany: 2011-01-04, 20:56  


Witam Richelieu
w poście z 11 października 2010 r. napisałam wyniki z badania guza bardzo proszę abyś przełożył mi ten wynik na bardziej zrozumiały :?ale??: mam jeszcze jeden problem , jak wiecie miałam usuniętego gza zrobioną rekonstrukcję piersi i usunięte dwa węzły wartowniki , do tej pory mam obrzęk między piersiami i wzdłuż piersi od pachy w dół ale doktor powiedział , że będzie to się utrzymywało jakiś czas ok ale przed dwoma miesiącami zauważyłam że pojawił się jeszcze jeden obrzęk na boku , na wysokości żeber jest to nie bolesne ale sięga aż na plecy i jest spory widoczny gołym okiem . Dzisiaj zaliczyłam lekarza rodzinnego i usłyszałam duży ten obrzęk nie powinno go w tym miejscu być :?ale?: zostałam wygnieciona na wszystkie strony i lekarka stwierdziła , że nie ma tam nic guzowatego i powinnam wcześniej zgłosić się do onkologa bo jest to niepokojące tym bardziej , że po operacji nie miałam w ogóle chłonki przy ściąganiu była pusta strzykawka z czego chirurg był bardzo zadowolony no i nie wiem co to jest :?: może ktoś wie :?:
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #27  Wysłany: 2011-01-04, 22:57  


Soniu, proszę bardzo (w Twoim tekście moje uwagi na zielono):

Zmiana usunięta w całości. Minimalny margines głębokości - 1,5 cm.
Operacja radykalna, bardzo dobrze. Margines wystarczający i bezpieczny.
Guz Carcinoma ductale invasivum : typus NOS gradus I modo Elston - Ellis ( 1+1+1 ) .
Stopień złośliwości histologicznej nowotworu G1 - bardzo dobrze.
W utkaniu guza obecna fibroplazja mikronaciekanie tkanki tłuszczowej .
Mówi o strukturze guza. Nie potrafię wypowiedzieć się, czy znacząco to coś zmienia w Twojej sytuacji.
Receptory estrogenowe - reakcja dodatnia w około 15 % jąder komórek nowotworowych. słaba ( PS 5 . IS 1 ) .
Receptory progesteronowe - reakcja w około 90% jąder komórek nowotworowych . silna ( PS 5 . IS 3 ) . MIB 1 - aktywność proliferacyjna około 2% .
Hormonozależność nowotworu: słaba ER i silna PgR - bardzo dobrze, jak zapewne już wiesz, pozwoli to na możliwość skorzystanie z dodatkowej możliwości hormonoterapii.
HER 2 - Hercep Test reakcja dodatnia na 1 + .
Również dobrze - nowotwór jest mniej agresywny (więcej: tutaj).
margines głęboki : bez utkania nowotworowego ,
wycinek skóry : Bez utkania nowotworowego .
margines dobrodawkowy : Bez utkania nowotworowego .
margines pachowy i górny : Bez utkania nowotworowego .
margines dolny : Bez utkania nowotworowego .
Wszystkie te wyniki są oczywiście pozytywne - oznaczają, że operacja miała charakter radykalny, cały guz został usunięty w obrębie zdrowych tkanek wokół, inaczej mówiąc: nie zostały gdzieś jego resztki w organizmie.
Węzeł wartownik - częściowo zabarwiony na zielono węzeł średnicy 1,8 cm.
Przebadano jeden węzeł chłonny . Utkania nowotworowego nie znaleziono .
Pozostałe węzły : znaleziono 1 węzeł chłonny bez utkania nowotworowego .
To mówi, że znaleziono węzeł wartowniczy, przebadano go i nie stwierdzono nowotworu, zatem jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że nie doszło do przerzutów nowotworu poza usunięty operacyjnie obszar guza.

Cytat:
Dlatego o tym piszę , że mam pewne wątpliwości , bardzo proszę o rozwianie ich albo potwierdzenie.
Pisałam wcześniej o wynikach z badania PET-CT i wynikach MRI , które było wykonane bez kontrastu, a oto do czego zmierzam [...] Pani doktor naprawdę znała się na rzeczy i stwierdziła , że badanie MRI jest nie wiarygodne ponieważ zostało wykonane bez kontrastu, że mogę to podrzeć i wyrzucić , że badanie PET- CT powinno być powtórzone , bo może być to jednak przerzut .

Niestety tutaj niewiele potrafię pomóc. Oczywiście badanie z kontrastem na pewno jest dokładniejsze, lepiej pokazuje i uwypukla strukturę badanego obszaru, jednak nie potrafię ocenić, czy ten obraz może, czy też nie, budzić jakieś podejrzenia co do tego, że gdyby go wykonano z kontrastem, to 'wyszłoby coś więcej'.

Cytat:
Chciałabym wiedzieć co to za guz i czy daje przerzuty?

Guz o nie określonym bliżej rodzaju (np. gruczolakorak - adenocarcinoma, czy inny), to powinno być podane w wyniku badania histopatologicznego.
Znamy natomiast jego stopień złośliwości, najniższy - G1.
Przerzuty daje każdy nowotwór złośliwy, więc Twój również.
Ale nowotwory różnią się zdolnością i szybkością przerzutowania. Twoje G1 oraz HER2:1+ są w tym przypadku czynnikami korzystnymi.

Na temat obrzęków limfatycznych, o które pytasz w ostatnim poście niewiele potrafię powiedzieć poza tym, byś zasięgnęła opinii onkologa, i że z pewnością nie jest to stan normalny, zwłaszcza, że w tamtych miejscach (ani w ogóle) nie miałaś usuwanych węzłów chłonnych, poza tymi dwoma oczywiście.

Pozdrawiam :)
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #28  Wysłany: 2011-01-05, 21:23  


RAK PRZEWODOWY NACIEKAJĄCY (INWAZYJNY) CARCINOMA DUCTALE INFILTRANS (INVASIVUM) - nowotwór powstały w przewodach mlekowych, przenika przez ich ściany do tkanki tłuszczowej, naczyń krwionośnych oraz przenosi się na inne organy.
Witaj Richelieu
znalazłam to tłumaczenie na stronie elAmazonki- Onkologia (Guz Carcinoma ductale invasivum ) to w nawiasie to z mojego wyniku czy to jest to samo? dobrze to odczytałam ?
sory Richelieu że na opak :mrgreen: ale jakoś tak udało mi się to wkleić , jeżeli dobrze to wszystko rozumiem to guz paskudny tak? ;/ możesz mi coś więcej o tym napisać ?
pozdrawiam cieplutko :papap:
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #29  Wysłany: 2011-01-05, 22:39  


Soniu,

Moje oczywiste niedopatrzenie, że zapomniałem napisać tego podstawowego tłumaczenia.
Moja wina, przepraszam. _littleflower_
Oczywiście więc, że Twoje tłumaczenie jest jak najbardziej poprawne.

Nie potrafię natomiast powiedzieć, czy ten rodzaj raka - przewodowy inwazyjny, występujący wg różnych źródeł w ok. 50 do nawet 80 % wszystkich raków piersi - jest z nich w porównaniu z innymi najgorzej rokującym. Nie znalazłem takiej informacji.
O niewielkich różnicach rokowania pomiędzy poszczególnymi typami raków wewnątrzprzewodowych oraz naciekających mówi artykuł na forum Prosalute akapit Histopatologia gruczołu piersiowego.
Syntetyczne zestawienie i omówienie rodzajów nowotworów piersi zawiera też Wikipedia oraz www.echirurgia.pl.

Pozdrawiam.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #30  Wysłany: 2011-01-07, 21:24  


Witaj Richelieu
zaaplikowałeś mi :mrgreen: niezłą lekturę , ale dałam radę
i tak nie dowiedziałam się wszystkiego co chciała bym wiedzieć na temat tego potwora |bezradny| nigdzie nie piszą czy G1 tego guza daje przerzuty i w jakim czasie :?: bardzo nie pokoi mnie ten obrzęk o którym pisałam :?ale?: nie wiem może ja zaczynam popadać w paranoję :???:
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group