1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: JustynaS1975
2017-09-05, 12:54
Rak esicy
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #31  Wysłany: 2017-10-18, 17:39  


Rysiek 62,
Mówiąc szczerze lepszego wyniku się spodziewałam, no cóż stało się i trzeba ruszyć do boju. Nie ma się co załamywać tylko ruszać jak najszybciej do przodu.
Rysiek 62 napisał/a:
Przerzuty raka gruczołowego w jednym z siedmiu(1/7) węzłów chłonnych okołojelitowych.

To niedobrze, bo już raczysko mogło polecieć dalej.
Rysiek 62 napisał/a:
Nieliczne zatory z komórek raka w naczyniach

To też niedobre, bo naczyniami też sobie rak wędruje dalej.
Rysiek 62 napisał/a:
Marginesy resekcji jelita (dystalny i proksymalny) bez nacieku raka.

To już dobrze, bo wycieli wszystko, operacja radykalna.
Rysiek 62 napisał/a:
Mam mieć chemioterapię

Koniecznie. Gdyby nie znaleźli przerzutów w węzłach miałbyś spokój tylko obserwacja, ponieważ są przerzuty trzeba "dobić" ewentualne komórki rakowe.
Rysiek 62 napisał/a:
Czy mam jeszcze szansę na wyleczenie?
Jaki okres przeżycia?

Nie myśl na razie o tym, jesteś dopiero po operacji, rozpoczniesz pierwszy etap leczenia, póki jest oferta leczenia póty są szanse na wyleczenie i tak masz myśleć, żadnych załamek :<:
Rysiek 62 napisał/a:
Po jakim okresie od operacji należy wdrożyć chemioterapię?

26 października masz wizytę i zapewne wszystko zostanie ustalone, to już niedługo. Pacjent po operacji musi się wygoić i nie tylko zewnętrznie ale i wewnętrznie a tam goi się gorzej ze względu na wilgotne środowisko. Różnie lekarze do tego podchodzą ale gdzieś ok. 2 miesiące od operacji można leczyć chemią.

Trzymaj się, jesteśmy z Tobą i mocno trzymamy kciuki.
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #32  Wysłany: 2017-10-19, 07:32  


Dziękuję Ola i Marzena
Kierując się dotychczasowymi wynikami i opinią lekarza -operatora również liczyłem na lepszy wynik.Aby przejść dobrze chemioterapię organizm musi być"silny",a u mnie waga stoi w miejscu. Jem w miarę dużo lecz efektów nie widzę.
Pytanie:czym wzmocnić organizm i zwiększyć wagę?
Czy zaproponowanie chemii w miejscu zamieszkania nie było podyktowane pozbyciem się pacjenta z CO K-ów?
Pozdrawiam Rysiek
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #33  Wysłany: 2017-10-19, 08:36  


Rysiek 62,

Jedz to, co lubisz i staraj się jeść często i jak najwięcej. Nawet jeśli nie będziesz czuł głodu. Na noc wypijaj sobie preparat typu Nutridrink (nie musi być akurat tej firmy, chodzi o typ) - tylko dlatego na noc, że on jest bardzo odżywczy i jak wypijesz w dzień, to długo nie będziesz głodny.
BioMarine jak najbardziej może być, do tego vit. D 1000-2000 j., wapno i magnez.

Chemia w powiatowym - norma, schematy wszędzie jednakowe, a jakbyśmy chcieli przyjąć wszystkich w dużych centrach onkologii, to terminy oczekiwania byłyby wieloletnie.

Nie trać ducha ;) , powiem tak: mogło być gorzej.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #34  Wysłany: 2017-10-19, 09:25  


Dziękuję Madzia
Staram się psychicznie przyzwyczaić do realiów, jest to trudne.
Pozdrawiam
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #35  Wysłany: 2017-10-26, 12:28  


Dzisiaj otrzymałem termin rozpoczęcia chemii. Wcześniej w dniu 24.10.2017r. byłem
u onkologa zrobiono badania krwi, EKG, dokładne badanie przez onkologa oraz ważenie i mierzenie.
W dniu 30.10.2017r. mam przyjść do szpitala, dostanę w formie kroplówki chemię i środek przeciwwymiotny, następnie wracam do domu i przez 2-tygodnie zażywam w tabletkach(chemia podawana ambulatoryjnie).
Pytanie: czy taka forma chemii jest również skuteczna jak przy hospitalizacji i dł. wlewach.
Pozdrawiam Rysiek
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #36  Wysłany: 2017-10-26, 12:37  


Rysiek 62 napisał/a:
czy taka forma chemii jest również skuteczna jak przy hospitalizacji i dł. wlewach.

Jak najbardziej tak. Utarło się, że jak chemia w tabletkach to znaczy, że coś nie tak, nie prawda to ma takie samo działanie jak chemia we wlewach tylko nie wszystkie rodzaje chemii i na każdego raka są w tabletkach dlatego podaje się we wlewach.

Link do przeczytania dla wiadomości
http://www.poradnikzdrowi...owki_34881.html

Trzymam za Ciebie mocno kciuki i lecz się chłopaku, masz jeszcze duże szanse na zdrowie.
pozdrawiam
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #37  Wysłany: 2017-10-26, 13:02  


Dziękuję Marzena.
Pozdrawiam
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #38  Wysłany: 2017-10-30, 17:51  


Dzisiaj rozpocząłem chemioterapię. Podano 1 cykl chemioterapii uzupełniającej XELOX:
Oxaliplatinum 230 mg i,v. Kapecytabinum 2000 mg (4 kaps.) rano + 1500 mg (3 kap.) wieczorem przez 14 dni. (przepisałem z karty informacyjnej chem.ambulator.)
Wyniki badań:Morf: HT-42,4%,HB-13,0g%,Erytr.-4.510.000, Leuk.-8.180, PLT-277.000 Wzór leuk. N-71,1%, L-21,1%, M-7,4%, E-0,30%, B-0,1%,
Glukoza-5,32mmol/l, Kreatynina-87umol/l, Sód-141,0mmol/l, Potas-4,10mmol/l,
Bilirubina całk.-17,30umol/l, Alat-49,9, Aspat-22,9 U/l, Fosfataza alkaliczna-66 U/l,
Żelazo-13,90 umol/l (bad. 24.10.2017r.).
Proszę o interpretację wyników, niepokoi mnie bardzo podwyższony Alat oraz brak tu wyniku markera nowotworowego CEA, a był wykonywany.Czyżby to oznaka przerzutu do wątroby?
Pozdrawiam Rysiek
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #39  Wysłany: 2017-10-30, 19:31  


Rysiek 62 napisał/a:
Proszę o interpretację wyników, niepokoi mnie bardzo podwyższony Alat oraz brak tu wyniku markera nowotworowego CEA, a był wykonywany.Czyżby to oznaka przerzutu do wątroby?

Oby chemia poszła tylko na zdrowie, tego Ci życzę. Ze skutkami ubocznymi jeśli jakieś "nawiedzą" musisz się liczyć i przetrwać, pewnie dostałeś jakieś informacje, ewentualnie leki jakby coś Cię męczyło.

Co do wyników, rozumiem, że były robione przed podaniem chemii?
Minimalne odchyłki w niektórych parametrach morfologii, na razie nieistotne.
Co do ALAT/ASPAT, to jest minimalnie podwyższone też bez tragedii. Nie siej czarnowidztwa, dopiero miałeś usg i wątroba nic w sobie złego nie miała, może ma jakieś stłuszczenie, może masz cholesterol podwyższony to wtedy i te wyniki mogą być zaburzone.

pozdrawiam i powodzenia.
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #40  Wysłany: 2017-10-30, 20:46  


Dziękuję.
Badania były wykonywane przed chemią. Dostałem receptę na Setronon na mdłości oraz Loperamid na biegunki (zażywać w razie wystąpienia).
Nawiązując do wyników Alat i markera CEA czy teraz jak zacząłem chemię będą wiarygodne gdybym wykonał je w tym tygodniu prywatnie (kontrolnie)?
Pozdrawiam Rysiek
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #41  Wysłany: 2017-10-30, 20:51  


Rysiek 62 napisał/a:
oraz brak tu wyniku markera nowotworowego CEA, a był wykonywany.

A nie możesz się o ten wynik dopytać, skoro robili to może zapomnieli Ci wydać albo akurat na ten wynik trzeba poczekać parę dni, dopytaj o to pierw.
Rysiek 62 napisał/a:
Nawiązując do wyników Alat i markera CEA czy teraz jak zacząłem chemię będą wiarygodne gdybym wykonał je w tym tygodniu prywatnie (kontrolnie)?

Bez sensu jest robienie wyników wątrobowych, CEA jeśli Ci nie wydadzą to możesz jeszcze zrobić.

pozdrawiam
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #42  Wysłany: 2017-10-30, 21:09  


Dziękuję
Dam sobie spokój z badaniem parametrów wątrobowych, kolejne badania mam wykonać 16.11.2017r.(mam skierowanie), wszystkie te same oprócz markera CEA i żelaza.
Pozdrawiam Rysiek
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #43  Wysłany: 2017-10-30, 21:37  


Rysiek 62 napisał/a:
Nawiązując do wyników (..) markera CEA czy teraz jak zacząłem chemię będą wiarygodne gdybym wykonał je w tym tygodniu prywatnie (kontrolnie)?

To nie jest dobry pomysł. Na pewno wynik jest, to sobie odbierzesz na następny raz jak będziesz. I spokojnie, bez paniki (choć możesz, jeśli Ci to nie daje spokoju, przedzwonić do lekarza prowadzącego i zapytać ;) ). Parę dni się nie czeka na wynik markerów. Może troszkę dłużej niż na pozostałe wyniki, ale jest też w ten sam dzień. Poza tym jeśli robiłbyś prywatnie w innym laboratorium to laboratoria posługują się różnymi metodami i systemami aparaturowymi, interpretacja wyników może być inna. Najlepiej robić w jednym laboratorium.
Tak w ramach informacji - co drugą chemię powinieneś mieć kontrolowane markery (czyli na następnej nie, dopiero przed trzecią) oprócz CEA jeszcze też dodatkowo Ca 19.9, który przy raku jelita grubego też powinien być podczas leczenia monitorowany.
Pozdrawiam!
 
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #44  Wysłany: 2017-10-30, 21:54  


ileene napisał/a:
co drugą chemię powinieneś mieć kontrolowane markery

Możesz podać źródło takich zaleceń.
ileene napisał/a:
jeszcze też dodatkowo Ca 19.9, który przy raku jelita grubego też powinien być podczas leczenia monitorowany.

i do tego też źródło.

pozdrawiam
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #45  Wysłany: 2017-10-30, 22:01  


Dziękuję ileene
wynik markera CEA dlatego tak mnie interesuje ponieważ przed operacją i jeden po operacji (w sumie 4 wyniki) wszystkie były w normie.
Pozdrawiam Rysiek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group