1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: JustynaS1975
2017-09-05, 12:54
Rak esicy
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #91  Wysłany: 2017-11-22, 18:58  


Rysiek 62 napisał/a:
Proszę o interpretację. Wiem że wyniki wątrobowe są b. złe.

Wyniki dobre a wątrobowe nie bardzo złe tylko podwyższone ale też bez strasznej tragedii, tak podczas chemioterapii może być. Jeśli będą coraz gorsze wyniki wątrobowe to wtedy z chemią może być problem. Zobaczymy jak wyjdą wyniki wątrobowe na kolejnych badaniach, zapytaj lekarza może mógłbyś łykać jakieś leki osłaniające/regenerujące wątrobę, te ogólnodostępne.
Rysiek 62 napisał/a:
lecz nie ma tam badania na marker CEA, czy wykonać go prywatnie?

Nie masz tego markera systematycznie kontrolowanego, nie robiłeś o ile dobrze pamiętam przed rozpoczęciem chemii więc nie ma nawet jakiegoś odniesienia. Nie wiem czy ma to w tej chwili jakiś sens ale jeśli miałoby Cię to w jakiś sposób uspokoić to możesz zrobić.
Rysiek 62 napisał/a:
Nie dostałem również leku na zwiększenie wagi, lecz ostatnio dopisuje mi apetyt,

To nie lek na zwiększenie wagi ale lek na polepszenie apetytu/większe łaknienie, jeśli Ty masz apetyt dobry to nie potrzeba faszerować się tym lekiem.
Rysiek 62 napisał/a:
nie wiem czy po leku "miansec", czy ze względu na mniejszy stres?

Jedno z drugim jest powiązane, lek ma Ciebie wyciszać, uspokajać, poprawiać Twoje stany depresyjne, takie jest jego działanie i tak też na Ciebie działa a jak Cię wycisza, uspokaja to i nie jesteś spięty i apetyt wtedy jest. Mówiłam Ci wiele razy, że Ty nie masz wyniszczenia nowotworowego, który sobie wmawiałeś tylko nie tyjesz ze względu na stres i jak widać wszystko się potwierdza. Jesteś spokojniejszy to organizm się rozluźnia i apetyt wraca.

pozdrawiam
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #92  Wysłany: 2017-11-23, 19:24  


Dziękuję
Wracam jednak do tego wyniszczenia ponieważ pomimo lepszego apetytu nie przybywam na wadze. Czy to wyniszczenie nie jest już możliwe do poprawienia?
Czy na najbliższej wizycie u lekarza poprosić go o badanie np. USG i nieszczęśliwego markera, aby sprawdzić jak przebiega chemioterapia (czy jest skuteczna)?
Mam jeszcze pytanie, miałem je zadać już po wypisie z instytutu po operacji, a mianowicie na wypisie miałem wysoki wynik CRP-172,00 mg/l, czy ten wynik świadczył o przerzucie do wątroby?
Od wtorku nie zażywam leku Venlectine (przeciw depresyjny), gdyż w ulotce pisze aby nie zażywać z lekami przeciwwymiotnymi ponieważ może wystąpić Zespół Serotoninowy, podobnie pisało w ulotce leku Setronon - nie łączyć z lekiem na depresję. Jutro zwrócę się do psychiatry o zmianę leku, wcześniej nie dzwoniłem bo przebywał na szkoleniu wyjazdowym.
pozdrawiam Rysiek
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #93  Wysłany: 2017-11-23, 20:16  


Rysiek 62,
Jakie jest Twoje obecne BMI?
Wysokie CRP po operacji to fizjologiczna reakcja organizmu.
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #94  Wysłany: 2017-11-23, 20:50  


Dziękuję Missy
Wskażnik BMI wynosi 22,15 przy uwzględnieniu również wieku. Proszę o interpretację tego wyniku. Nadmieniam, że od maja br. schudłem około 10 kg.Teraz waga stoi w miejscu.
pozdrawiam
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #95  Wysłany: 2017-11-23, 21:08  


Piękne BMI :-)
Niech takie pozostanie. Serducho będzie Ci wdzięczne.A ustabilizowana na konkretnym poziomie waga to dobry objaw a nie wyniszczenie.
Trzymaj się.
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #96  Wysłany: 2017-11-23, 21:14  


Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedz, będę lepiej spał.
pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #97  Wysłany: 2017-11-24, 07:07  


Rysiek 62 napisał/a:
Wracam jednak do tego wyniszczenia ponieważ pomimo lepszego apetytu nie przybywam na wadze.

Rysiek nie nakręcaj się wyniszczeniem, ze stresów masz problem z przytyciem, uwierz znam to z własnych doświadczeń. A tak na marginesie to tak jak napisała missy, organizm czyli wątroba, serce będą Ci wdzięczne, że ich nie otłuszczasz. Problem będzie wtedy kiedy będziesz jadł normalnie i chudł w zastraszającym tempie, teraz nie ma powodu do zmartwień.
Rysiek 62 napisał/a:
CRP-172,00 mg/l, czy ten wynik świadczył o przerzucie do wątroby?

Nie o przerzucie a normalnie, po operacji podwyższony stan zapalny. Zawsze dla uspokojenia siebie możesz sobie zrobić CRP ale w Twoim wypadku, podczas leczenia ten parametr zawsze może być lekko podwyższony więc też nie panikuj, to nie świadczy o przerzucie do wątroby. Twoje ostatnie wyniki usg nic niepokojącego na wątrobie nie pokazywały a parametry wątrobowe są podwyższone ze względu na ciężkie leczenie (chemia).
Co do antydepresantów to oczywiście porozmawiaj z lekarzem bo zespół serotoninowy jak najbardziej przy niektórych lekach może wystąpić ale też bez przesady nie tak od razu występuje i musiałbyś tych leków trochę przyjmować żeby ten zespół wystąpił.

pozdrawiam i uszy do góry ;)
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #98  Wysłany: 2017-11-26, 17:23  


Dziękuję
Znów kolejny dzień z dużym stresem, oczywiście będę "monotematyczny" z powodu wagi, która jednak pomimo, że staram się dużo jeść ulega wahaniom.Waga między wieczorem, a rankiem np. wynosi 1,5 kg (może za często się ważę?). Nie zdołałem porozmawiać z psychiatrą o tym jednym leku (Venlectine), który przestałem zażywać.
pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #99  Wysłany: 2017-11-26, 17:39  


Rysiek 62 napisał/a:
Waga między wieczorem, a rankiem np. wynosi 1,5 kg

To całkiem normalne, że wieczorem ważymy więcej a rano mniej.
Rysiek 62 napisał/a:
(może za często się ważę?).

Nawet na pewno, zostaw tą wagę bo się tylko tym stresujesz, sam zauważysz po ciuchach/spodniach czy jest Ciebie więcej czy mniej a wchodząc na wagę ciągle to przeżywasz. Rysiek wahania 1-2 w jedną czy drugą stronę to ani chudnięcie ani tycie to normalne, więcej zjemy/mniej zjemy, więcej wypijemy/mniej wypijemy, problem z wagą jest wtedy kiedy jemy normalnie a waga leci na łeb na szyję, 5-10 kilo i to w szybkim tempie. Te Twoje 1,5 - 2 kilo to żadna przyczyna ani żaden powód do strachu.
Jak tak bardzo chcesz się warzyć to ustal sobie jeden dzień w tygodniu o określonej porze (rano/wieczór) i wtedy sprawdzaj a nie codziennie, co drugi dzień bo to zupełnie jest bez sensu.
Rysiek 62 napisał/a:
Nie zdołałem porozmawiać z psychiatrą o tym jednym leku (Venlectine), który przestałem zażywać.

To jest błąd, Ty absolutnie nie możesz pozwolić sobie na nie zażywanie leków antydepresyjnych bo nie poradzisz sobie z psychiką, Ty jesteś jeden, wielki "czarnowidz", leki tego typu są tylko dla Twojego dobra, dla poprawienia Twojej psychiki i lepszego nastawienia psychicznego.

pozdrawiam
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #100  Wysłany: 2017-11-26, 20:58  


Dziękuję Marzena
Na mnie spodnie już wiszą, zacząłem nosić szelki. Jutro zadzwonię do psychiatry o to czy zmieni lek lub powie, że mogę przy tej dawce zażywać z Setrononem(przeciwwymiotny). Obecnie nie zażywam żadnego z nich. Jak napisałaś też uważam, że powinienem zażywać lek na wyciszenie. Obecnie zażywam na noc Miansec i dorażnie Nasen, a w ciągu dnia nic.
pozdrawiam
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #101  Wysłany: 2017-11-27, 08:30  


Rysiek 62 napisał/a:
Jutro zadzwonię do psychiatry o to czy zmieni lek
Zrób to napewno. Napewno coś ci na wyciszenie jest potrzebne.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #102  Wysłany: 2017-11-27, 20:26  


Rysiek 62 napisał/a:
zacząłem nosić szelki.

Genialnie! Uwielbiamy facetów w szelkach :in_love:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
takamala 


Dołączyła: 29 Mar 2014
Posty: 15
Pomogła: 1 raz

 #103  Wysłany: 2017-11-30, 10:12  


Rysiek mam prosbe czy moglbys mi napisac jakie objawy miales ktote spowodowały ze zrobiles kolonoskopieu

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-11-30, 13:53 ]
Dostałaś ostrzeżenie ponieważ nietaktem jest zadawać osobom i to w kilku wątkach pytanie jakie kto miał objawy przy swojej chorobie. Ja rozumiem Twój strach ale takie pytanie należało zadać w swoim wątku a poza tym każdy może mieć inny objaw i tego nie należy porównywać, coś się dzieje to wyjaśnia się sprawy u lekarza a nie dopasowuje objawy.

 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #104  Wysłany: 2017-12-02, 09:23  


Dziękuję Ola i Madzia
Zrozumiałem Wasz sarkazm

Dla Takamala
Kolonoskopie robiłem 10 lat temu (czysto), 5 lat temu (czysto) z powodu zaliczenia do grupy ryzyka (siostra zmarła w wieku 45 lat na raka jelita grubego) było to 11 lat temu. Objawy: spadek wagi ciała, ból brzucha, następnie krew i śluz w stolcu, wyniki wszystkie w porządku łącznie z markerami CEA i CA 19-9. Ostatnią i 5 lat temu kolonoskopie wykonywał mi ten sam chirurg (zrobił "wielkie oczy") również lekarz pierwszego kontaktu. Wniosek jaki z tego wyciągnołem to, że literatura medyczna w sprawie długości rozwijania się polipów w jelicie nie jest "precyzyjna".
Pozdrawiam Rysiek
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #105  Wysłany: 2017-12-02, 11:31  


Rysiek 62 napisał/a:
Dziękuję Ola i Madzia
Zrozumiałem Wasz sarkazm

Obronię koleżanki, Rysiu żaden sarkazm tylko uwielbienie, gdzież takie dziewczyny byłyby sarkastyczne Madzię70, znam osobiście i to anioł a Oli, nie znam ale raczej też dobra kobitka.

My tylko dobrze Ci życzymy :) a czasami pożartujemy żebyś do nas się uśmiechnął :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group