1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: zufed
2010-06-07, 21:23
Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Autor Wiadomość
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #46  Wysłany: 2010-07-29, 23:14  


Finlandio, trzymaj się jakoś :/pociesza:/
_________________
mamanel
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #47  Wysłany: 2010-07-30, 13:02  


Finlandia napisał/a:

Chyba gorzej mi dzisiaj wychodzi udawanie dzielnej dziewczynki.


Finlandia, nie ma potrzeby, żebyś udawała dzielną dziewczynkę. Czasem lepiej jest się pożalić, pokrzyczeć a i popłakać czasem nie jest czymś złym. Nie tłum w sobie emocji.
Są dni gorsze i lepsze, ale nie ma wyjścia trzeba przeczekać do lepszego jutra.

Spróbuj zapolować jeszcze raz na Panią Psycholog.

Przytulam Cię mocno i służę ramieniem do wyżalenia się.

<uscisk> :flower:

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #48  Wysłany: 2010-07-30, 15:32  


zufed napisał/a:
trzeba przeczekać do lepszego jutra.


:okok" :okok" :okok" żeby było lepiej :)
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #49  Wysłany: 2010-08-05, 14:42  


Dziękuję bardzo wszystkim, którzy mnie wsparli po tym małym kryzysie, przepraszam, że nie odpisywałam :)
Mam wyniki PETa z piątku.

Jest chyba spoko (w sumie wiedziałam, że tak będzie, nie sposób było nie przeoczyć że mi węzły pod lewą pachą i nad obojczykiem zniknęły). Nie znalazłam nic na temat tego Galaminiego, wie ktoś co to za koleś i co oznacza II wg niego?

Miałam Echo serca, wszystko ok.

Kupiłam sobie we wtorek włosy, chińskie. Nie w sensie "Made in China", tylko w sensie ścięte z osoby urodzonej w Chinach. Coś niesamowitego, jakie grube! Moje własne po 3 chemii już lecą garściami, dziwię się ciągle, że jeszcze coś mam na głowie skoro tyle tego zbieram z dywanu i pościeli.
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #50  Wysłany: 2010-08-05, 15:41  


Finlandia, cieszę się z Twojego wyniku, wszystko idzie zgodnie z planem.

Nie przepraszaj za kryzys, każdemu się zdarza, to normalne :)
Pamiętaj, że tu możesz się wyżalić, a My poklepiemy Cię po pleckach i przytulimy do ramienia |uscisk| ::thnx::
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #51  Wysłany: 2010-08-09, 20:37  


Kochaniutka , bardzo się cieszę z Twoich wyników :) nie martw się kryzysem , każdy go przeżywa nawet ja. To forum to wspaniała rzecz , można pogadać , wyżalić się i nie trzeba się tego wstydzić ani grać twardziela , więc pisz ile wlezie a ja będę odpisywać , też jestem chora , ale to inny wątek , ale mąż jest chory na chłoniaka. Ściskam mocno.
 
beata79 


Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 63
Pomogła: 10 razy

 #52  Wysłany: 2010-08-28, 14:43  


Też mam ziarnicę złośliwą. Jestem dopiero po pierszej chemii ABVD. Trzymam za Ciebie kciki !
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #53  Wysłany: 2010-08-28, 14:49  


hej beata79, nawzajem!
_________________
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #54  Wysłany: 2010-09-09, 17:57  


Dawno nie pisałam u siebie, a wiele się wydarzyło.
Miałam kolejnego PETa i jest coś dziwnego. Daleka jestem zawsze od kontestowania zdania specjalistów, jednak tutaj widzę nowe zmiany w stosunku do badania sprzed miesiąca i trochę się niepokoję co to oznacza. Ufam jednak na razie wnioskom opisującego lekarza, że są to zmiany odczynowe. Czy ktoś jest w stanie mnie w tym upewnić jeszcze bardziej?

Tłuszcz brunatny - czytałam dużo w internecie na jego temat, czy dobrze rozumuję, że ten podwyższony metabolizm FDG w tłuszczu brunatnym spowodowany jest tym, że w poczekalni w Bydgoszczy było zimno jak w psiarni, a znów kazali długo czekać?

Z 3 żył możliwych do użycia do wlewu na rękach pozostała mi jedna czynna - 1 jest pusta, 1 zniknęła. Poważne pytanie - co będzie, jak przyjdę i nie będę już miała żyły do wkłucia? Wiem, że jest możliwość założenia portu centralnego, ale trochę się tego obawiam, no i pewnie trzeba na to czekać - czy możliwe jest podanie chemii jeszcze gdzieś, czy tylko w ręce?

Zaliczyłam pierwsze wymioty. Czasami, w różnych miejscach, nagle czuję zapach bleomycyny (jak sama nazwa wskazuje, zapach jest naprawdę BLE). Trochę mnie to przestrasza - czy to już można uznać za halucynacje?

Bardzo proszę o odpowiedzi, dla wygody wytłuściłam z tej masy tekstu pytania.
_________________
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #55  Wysłany: 2010-09-10, 20:30  


Finlandia napisał/a:
Tłuszcz brunatny - czytałam dużo w internecie na jego temat, czy dobrze rozumuję, że ten podwyższony metabolizm FDG w tłuszczu brunatnym spowodowany jest tym, że w poczekalni w Bydgoszczy było zimno jak w psiarni, a znów kazali długo czekać?


Dokładnie mogło tak być, u mnie również w badaniu PET znalazła się wzmianka o aktywacji tłuszczu brunatnego.

Finlandia napisał/a:
Wiem, że jest możliwość założenia portu centralnego, ale trochę się tego obawiam, no i pewnie trzeba na to czekać - czy możliwe jest podanie chemii jeszcze gdzieś, czy tylko w ręce?


Jeżeli masz takie problemy z żyłami, porozmawiaj faktycznie o umieszczeniu portu z lekarzem. Port daje dużą wygodę i w codziennym życiu jest niemal niezauważalny (widać jedynie nie wielkie zgrubienie pod skórą).Unikasz częstych,bolesnych wkłuć. Jeśli już nie będzie potrzebny zostanie poprostu usunięty.

Finlandia napisał/a:
Czasami, w różnych miejscach, nagle czuję zapach bleomycyny (jak sama nazwa wskazuje, zapach jest naprawdę BLE). Trochę mnie to przestrasza - czy to już można uznać za halucynacje?


Nie martw się, z Twoją głowa jest w porządku ;) Tak poważnie mówiąc po chemii zdarzają się takie sytuacji jak przeczulica na zapachy (wiem co mówię, sprawdziłam na sobie) i na smaki również.
Po jakimś czasie powinno minąć.

pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #56  Wysłany: 2010-09-29, 13:55  


zufed, mam pytanie.
Dostałam receptę na neupogen i mam sobie sama zrobić 5 zastrzyków podskórnie. Jak rozumiem, takie zastrzyki robi się w brzuch lub udo? Możesz mi opisać jak to zrobić? Czy jest możliwość, że wkłuję się za głęboko i zrobię sobie krzywdę?
_________________
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #57  Wysłany: 2010-09-29, 16:22  


Finlandia, sprawa jest prosta, poradzisz sobie na pewno.

Zastrzyk polecam robić w brzuch (najłatwiej technicznie).
Jedną ręka chwytasz fałd skóry na brzuchu, drugą energicznie wbijasz igłę (fałd skóry nadal trzymasz podczas podawania leku) i powoli podajesz całość tego co masz w strzykawce.Wyciągasz igłę.

Prawdopodobieństwo zrobienia sobie krzywdy jest na prawdę nie wielkie.Igła jest na tyle nieduża i cieniutka, że nie sięga dalej niż do tkanki podskórnej (jeśli robisz jak napisałam).

5 zastrzyków zleci szybko, w razie czego pisz. Pierwszy raz bierzesz neupogen?

ściskam
zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #58  Wysłany: 2010-10-01, 20:41  


Finlandia, I jak Ci idzie podawanie zastrzyków?
Jak się po nich czujesz?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #59  Wysłany: 2010-10-01, 20:49  


Zaczynam je od jutra, zamówiłam już w aptece. To będzie pierwszy raz, kiedy będę je brała.

[ Dodano: 2010-10-02, 14:33 ]
No i guzik, okazuje się, że dostałam receptę na nieważnym druku, o czym mnie była łaskawa poinformować farmaceutka dopiero przy odbiorze zamówienia, jakby nie mogła tego zrobić przy zamówieniu... Przeciągnie się wszystko do poniedziałku, albo nawet dłużej, bo nigdzie w aptece nie prowadza na bieżąco neupogenu...

[ Dodano: 2010-10-02, 14:55 ]
A jednak nie, inteligentna pani w aptece najwyraźniej nigdy nie widziała recepty z kodem innego oddziału NFZ, powinna była zrealizować, a teraz już apteka nieczynna (jak i większość pozostałych). Jestem wściekła...
_________________
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #60  Wysłany: 2010-10-03, 19:22  


Finlandia, nie będę komentować tej sytuacji...

Fatalnie tylko, że tracisz kolejne dni, a lek już powinnaś sobie podawać i powinien działać.

Jeśli mogę Ci coś doradzić, idź do apteki, poproś, aby sprowadzili lek na ten sam dzień, na wieczór na przykład. Wytłumacz, że sprawa jest ważna i myślę, że może się udać.

ściskam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group