1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ziarnica
Autor Wiadomość
adam28 


Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2010-12-07, 20:12  ziarnica


Witam mam 28 lat i od marca mam za plecami oddech ziarnicy. Zacząłem od węzła pod pachą który to w hist. pat był okreslony jako podejrzenie ziarnicy z tym pełnej diagnozy nie było bo był źle zakonserwowany i 3 pat-morf go ogladało i nie mieli pełnej diagnozy . Wlecze sie to za mną i mam ciągle badania ( wszystkie czyste)do dziś
BASO 126 2.18%
EOS 524 9.11%
MONO 713 12.4%
Pola płucne bez zmian naciekowych i zastoju. Wnki płucne nieco powiekszone zwłaszcza lewa. naczyniowe? Serce w normie.
Zadzwoniłem do Pani Onkolog z CO szczecin która sie mna opiekuje i tego samego dnia dostałem skierowanie na PET w Poznaniu TK w szczecinie
CZy to cos niepokojącgo z tymi wynikami ? bo reszta była w normie wypisałem te przekroczone
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2010-12-07, 22:29  


adam28, wartości które podajesz faktycznie są podniesione, ale nie znacznie. Przyczyn może być wiele, od alergii poczynając kończąc na ziarnicy właśnie. Wynik powinien interpretować Twój lekarz, mając na uwadze cały obraz Twojej osoby ( i choroby).

Czy dobrze rozumiem, że od marca nie postawiono ostatecznego rozpoznania potwierdzającego lub wykluczającego ziarnice?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
adam28 


Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 6

 #3  Wysłany: 2010-12-09, 18:20  


w styczniu miałem wycięty węzeł hist-pat wykazał niejasny obraz z podejrzeniem ziarnicy a wynik taki bo w szpitalu źle zakonserwowano preparat. I tak ciągam sie po CO w szczecinie na kątrole.
Słyszałęm dwie opinie . Jedna że mam ziarnicę ale wycięto ją z tym węzłem i z racji niejasnych wyników żadem chematolog ani radiolog nie podejmą sie leczenia na ślepa a drugo to że nie miałem ale po wynikach będę miec w przyszłości.
Teraz tylko czekać na PET w styczniu i zobaczymy
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #4  Wysłany: 2010-12-10, 18:43  


adam28 napisał/a:
Słyszałęm dwie opinie . Jedna że mam ziarnicę ale wycięto ją z tym węzłem i z racji niejasnych wyników żadem chematolog ani radiolog nie podejmą sie leczenia na ślepa a drugo to że nie miałem ale po wynikach będę miec w przyszłości.

Od lekarzy? Bo obie te opinie są mocno naciągane. Powinieneś był mieć wycięty kolejny węzeł. Teraz jednak nie ma to znaczenia, PET wszystko wyjaśni.
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #5  Wysłany: 2010-12-10, 19:37  


adam28 napisał/a:
Słyszałęm dwie opinie . Jedna że mam ziarnicę ale wycięto ją z tym węzłem


W życiu nie słyszałam takiej teorii....

Fakty sa takie, że od stycznia minął już prawie rok i nic nie zrobiono w kierunku uściślenia diagnozy, skandal poprostu.

A jak Ty się czujesz? Coś Ci dolega?

Tak jak pisze Finlandia, powinni Ci usunąć kolejny powiększony węzeł już dużo wcześniej.

Czy miałeś wykonywane jakiekolwiek badania obrazowe?Tomografie na przykład?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
adam28 


Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 6

 #6  Wysłany: 2010-12-10, 20:58  


nie było innych węzłów powiekszonych!!!!!!!!!!!!!! dopiero w kwietniu miałem dwa powiększone jeden pod lewa i prawą pachą po USG ale stwierdzili że odczynowe!!!!!!!1 nie zmyslam takie dwie teorie dostałem na twarz i tak żyję!!!
chodziłem co 2 tygodnie do onkologa przyjmował mnie w gabinecie w szpitalu CO robili markery nic i usg TK nie miałem. Teraz cos sie ruszyło przez zdjęcie RTG klatki piersiowej.
Samopoczucie znośne ale szybko sie mecze kiedysz sport teraz nie bardzo bo nie daję rady.
A jak Bóg mi swiadkiem takie słowa usłyszałem że węzeł był z ziarnicą ale wiecej nic nie mam i czekamy !!!
Nie wnikam w chory system NFZ i podejście lekarzy nie mam kasy na prywatne leczenie a i CO nie bardzo moge zmienić bo mnie nie stać na dojazdy. Pożyjemy zobaczymy
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #7  Wysłany: 2010-12-10, 21:10  


adam28 napisał/a:
nie zmyslam takie dwie teorie dostałem na twarz i tak żyję!!!

Spokojnie, żadna z nas nie twierdzi, że zmyślasz, ale postępowanie w Twojej sprawie jest oburzające. Gdyby zrobiono TK, może znalazłby się jakiś węzeł powiększony jeszcze - może w śródpiersiu, gdzie USG nie sięga, może głębiej w dole pachowym.
adam28 napisał/a:
po USG ale stwierdzili że odczynowe

Nie da się tego stwierdzić bez wycinania.
adam28 napisał/a:
robili markery nic

Nie ma markerów na chłoniaka.

Jeśli wszystko to, co piszesz, jest prawdą, to ta sprawa się nadaje do prokuratury (ale zrozumiałe, że nikt nie ma energii na coś takiego...) Dobrze, że widocznie chcą nadrobić swój błąd.
 
 
adam28 


Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 6

 #8  Wysłany: 2010-12-11, 19:08  


markery miałem na wszystko robione i podobno LDH jest jakimś wyznacznikiem ale nie znam się zbytnio. Wiem tylko że PET pokaże podobno wszystko co jest patologiczne. Tylko najgorsze jest czekanie.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #9  Wysłany: 2010-12-12, 15:44  


adam28, LDH jest badaniem powiedzmy stosowanym pomocniczo, nie można go nazwać markerem czy wyznacznikiem czy jest to chłoniak czy nie.

Tak jak napisała Finlandia, żadna z nas nie twierdzi, że zmylasz, ale że nie prawdopodobnym jest twierdzenie lekarza, że wyciął w całości ziarnicę (chyba, że źle się zrozumieliście, bo też tak może być).

Zobaczymy co wykaże PET i mam ogromną nadzieję, że pokaże się jesteś zdrowy.


pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
adam adam 


Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 2

 #10  Wysłany: 2011-01-03, 15:00  pytanie


Przepraszam że z innego nicka ale zapomniałem chasła do poprzedniego . otrzymałem dzisiaj wyniki TK
W płucach widoczne guzki; po stronie prawej w segm. 3 obwodowo o srednicy 0,41 cm w segm. 6- 0,46 cm po stronie lewej w segm. 8 w łaczności z opłucna guzek 0. 37 cm.Po stronie lewej odcinkowe pogrubienie opłucnej w szczelinie międzypłatowej . Anomalia rozwojowa pod postacią obecności płata srodkowego w płucu lewym W śródpiersiu ani wnękach płuc nie stwierdza sie obecności powiększonych węzłów chłonnych.

Ucieszyły mnie te wyniki z racji braku węzłów ale te maluchy mnie zdziwiły. Mozliwe jest że mam cos nieproszonego na płucach czy to tylko zwapnienia.
Pozdrwaiam
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #11  Wysłany: 2011-01-03, 22:27  


adam, zwapnienia zwapnienia, a guzki guzkami. Czy przepisałeś wynik TK w całości?
Owszem mogą to być zmiany związane z ziarnica, ale wcale nie muszą.

Wynik należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem.

Kiedy masz wizytę?


pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
adam28 


Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 6

 #12  Wysłany: 2011-01-04, 09:04  


Jest to cały przepisany wynik a co do wizyty to po PET udam się na konsultacje. Zadzwoniłem do Niej z wynikami to zadzwoniła do Poznania i przełożyli mi PET na jutro . Pewnie wszystko się wyjasni po tym badaniu. Najważniejsze że nie mam w śródpiersiu węzłów ani we wnękach.
Pozdrawiam i pojawię się po wynikach PET
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #13  Wysłany: 2011-02-09, 16:44  


adam28, jak tam PET? Myślałam ostatnio o Twoim przypadku, przestałeś się tu odzywać.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group