1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: zufed
2010-06-07, 21:23
Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Autor Wiadomość
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #31  Wysłany: 2010-07-15, 17:25  


Mam już wynik CT:

[ Dodano: 2010-07-15, 17:27 ]
Wyniki PET-CT oczywiście, mała pomuyłka:



Jestem trochę zdezorientowana... :?ale?: Gdzie jest moja zmiana w opłucnej? Nie zazdroszczę lekarzom, że muszą decydować o ludziach tylko na podstawie takich danych.


29-06-2010 PET-CT - Kopia.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 6592 raz(y) 148,94 KB

 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #32  Wysłany: 2010-07-16, 13:09  


Finlandia, widocznie zmiana w płucach nie była niczym groźnym.

Bardziej niepokojącym jest fakt, że PET zlokalizował zmiany (węzły chłonne) po obydwu stronach przepony, czy świadczy to o dość znacznym zaawansowaniu choroby
Ale nic to, walczymy i jeszcze raz walczymy.

Kiedy idziesz z wynikiem do lekarza?

ściskam mocno

zuza

PS.Znalazła się wynik na poczcie czy masz go bezpośrednio z Bydgoszczy?

Wyjeżdżam na weekend, będę z powrotem w niedzielę do południa.
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #33  Wysłany: 2010-07-16, 13:21  


Cytat:
Kiedy idziesz z wynikiem do lekarza?

W poniedziałek przed chemią wyniki obejrzy ten lekarz, który akurat będzie na oddziale chemii dziennej, a mój docent jest we wtorki - pewnie we wtorek będę u niego na konsultacji.
Cytat:
PS.Znalazła się wynik na poczcie czy masz go bezpośrednio z Bydgoszczy?

Nie, musiałam po niego pojechać. Teraz panikuję, bo receptę na perukę wysłałam do NFZ po potwierdzenie, ciekawe, czy dojdzie jak ja odeślą... Przy następnych PETach już nie pozwolę wysyłać pocztą.
zufed napisał/a:
Bardziej niepokojącym jest fakt, że PET zlokalizował zmiany (węzły chłonne) po obydwu stronach przepony, czy świadczy to o dość znacznym zaawansowaniu choroby

No tak, na ziarnica.pl jednak widać, że wykrycie ziarnicy w stadium III to raczej standard, mało komu się szczęści na I lub II. Zawsze to lepiej niż IV (a zajęcie wątroby oznaczałoby IV z automatu, niezależnie od węzłów). Ale wszystko przesądzi biopsja szpiku, bo jego zajęcie to też IV.

W każdym razie który by to stopień nie był, to i tak leczenie takie samo - najpierw testujemy ABVD, a jak nie działa (albo niedostatecznie działa), to dalsze kroki. Ta klasyfikacja zresztą jest dosyć uproszczona podobno, a wiele zależy też od wielkości zmian.

Tak sobie tylko dywaguję :) Miłego weekendu zufed, dzięki za pilnowanie mojego wątku, bo chyba na jakiś niepopularny nowotwór zapadłam :lol: i nikt tu nie zagląda inny.

[ Dodano: 2010-07-16, 13:24 ]
Aha, centrum onkologii w Bydgoszczy będzie składać reklamacje na Poczcie, jeśli dostaną jej pozytywne rozpatrzenie (czyli poczta się przyzna) to ja będę mogła się tez domagać chociaż przeprosin i pociągnięcia do odpowiedzialności dyscyplinarnej osób odpowiedzialnych za to zdarzenie. Bo to nie jest pierwszy raz u mnie na osiedlu, ani nawet nie drugi i nie dziesiąty - tu ginie mnóstwo listów!

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-07-16, 14:23 ]
Finlandia napisał/a:
[...] i nikt tu nie zagląda inny. [...]

Zagląda, zagląda, i trzyma kciuki :uhm!: I pewnie nie jeden taki by się znalazł :)
_________________
 
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #34  Wysłany: 2010-07-16, 14:51  


Finlandia napisał/a:
[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-07-16, 14:23 ]
Finlandia napisał/a:
[...] i nikt tu nie zagląda inny. [...]

Zagląda, zagląda, i trzyma kciuki I pewnie nie jeden taki by się znalazł


Ja do tych osób należę :) ;) :) :okok"
_________________
kaja
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #35  Wysłany: 2010-07-16, 19:33  


No pewnie, że zaglądamy :) ja też czytam i trzymam kciuki!
 
k2196 


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 211
Skąd: Lublin
Pomogła: 22 razy

 #36  Wysłany: 2010-07-16, 22:25  


Ja nie inaczej ;)
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #37  Wysłany: 2010-07-18, 14:15  


Kochana Finlandio, dużo osób tu zagląda, może nie wszyscy piszą, ale jak widzisz sama nie jesteś :)

Ziarnica wcale nie jest taka mało popularna. :) Masz rację, często wykrywa się ją kiedy już osiągają bardziej zaawansowany stopień, ale nie tylko ją i to jest problem. Wiele osób trafia do lekarza, kiedy już dolegliwości dają się we znaki, albo kiedy wreszcie trafią na kompetentnego lekarza, ale to już inna historia :)

Ważne, że Ty już się leczysz i teraz idziemy do przodu.

Co do schematu dalszego leczenia to zobaczymy.

Kiedy będziesz miała wyniki badania szpiku?

buziaki

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #38  Wysłany: 2010-07-18, 14:25  


zufed napisał/a:
Kiedy będziesz miała wyniki badania szpiku?

Dobre pytanie! Jutro tam będę to zobaczę, czy już jest, ale możliwe, że dostanę go dopiero we wtorek od docenta.
_________________
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #39  Wysłany: 2010-07-18, 14:42  


Czyli, że nie długo. Daj znać.
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #40  Wysłany: 2010-07-19, 18:22  


Po drugiej chemii. Szpik jest ok :brav: to w opłucnej najwyraźniej nieistotne. Czyli ostatecznie IIIBS (ale, jak to określił docent, to jest takie malutkie III). Potem napiszę więcej bo spać...
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #41  Wysłany: 2010-07-19, 21:19  


ale się cieszę!!

wypoczywaj i melduj się <uscisk>
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #42  Wysłany: 2010-07-20, 13:03  


Dexaven sprawia, że jem jak koń, chemia sprawia, że śpię kilka razy dziennie, razem mam wiec tryb życia niemowlaka - jedzenie i spanie. Jak tak dalej pójdzie to na końcowym TK będzie "pacjentka tak gruba, że się do tunelu nie mieści" ;)
Mam skierowanie na echo serca i na kolejnego PETa w celu monitoringu postępów (jakiś eksperymencik, dwa PETy w trakcie chemii zamiast jednego, jak zwykle bywa).
I porada dla biorących chemię, chociaż to pewnie tylko ja taka głupia jestem - kiedy prawie pusta kroplówka przestaje cieknąć i chcecie nią potrząsnąć trochę, to nie róbcie tego ręką z wenflonem - pusta już kroplówka radośnie zassie porządną porcję krwi i pielęgniarki się będą z was nabijać ("dobrze, że przyszłyśmy, bo by panią całą wyssało :lol: ").
 
 
k2196 


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 211
Skąd: Lublin
Pomogła: 22 razy

 #43  Wysłany: 2010-07-20, 15:47  


Finlandia napisał/a:
Jak tak dalej pójdzie to na końcowym TK będzie "pacjentka tak gruba, że się do tunelu nie mieści" ;)

Po raz kolejny napiszę, że podziwiam Twoją umiejętność podchodzenia z dystansem do trudnych spraw :) Aż miło się czyta Twoje wpisy!
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #44  Wysłany: 2010-07-20, 20:05  


Oj Finlandia, Ty lepiej uważaj, żeby Cie nie wessało do tej kroplówki :) Tak samo się stanie, jak butelkę położysz poniżej poziomu ręki (uwaga podczas wycieczek do toalety :) )

A tak poważnie, śpij ile potrzebujesz, jedz ile wlezie i uważaj na siebie, żebyś nic nie złapała. Wykorzystaj ten czas dla siebie, poleniuchuj trochę i dużo, dużo wypoczywaj.



<uscisk>
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #45  Wysłany: 2010-07-29, 23:05  


Znów w Bydgoszczy, jutro PET.
NFZ robi jakieś dziwne rzeczy z moją receptą na perukę, odsyłając ją od oddziału do oddziału (w naszym kraju jest lepiej się nie przeprowadzać, mówię wam) i mogę nie zdąrzyć jej zrealizować - bo oczywiście zmienili od tego roku ważność recept na srodki ortopedyczne na 30 dni zamiast 90, żeby nie zabrakło tym chorym rozrywki w postaci biegania do NFZ/na pocztę, wiadomo - naszym największym problemem jest nuda! A włosy lecą i lecą, na nogach i pod pachami po ostatnim goleniu po prostu nie odrosły, przedziałek na głowie już zaczyna się robić podejrzanie szeroki. No i to tycie :-( niby mały problem w obliczu śmierci, ale ja znajduję się czasem w takim stanie psychicznym, że mam ochotę poprosić lekarza, by mi odstawil dexaven (bardzo wątpię, by to zrobił, nie daje mi go przecież tak dla jaj). Choć mój apetyt może też być związany z chorobą samą w sobie, więc dexaven nie załatwi problemu.
Chciałam ostatnio pogadać z psycholog w CO, ale nie przyszła na dyżur. Możliwe, że siedziała w pokoju socjalnym z pielęgniarkami, nie dałam rady zapytać.
Chyba gorzej mi dzisiaj wychodzi udawanie dzielnej dziewczynki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group