1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POGADUCHA
Autor Wiadomość
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #271  Wysłany: 2009-12-10, 20:42  


Edi, zdrowiej szybko :flower: , Swieta wszak juz za mala chwile!
Przesylam Ci nieco slonca, ktore wlasnie pieknie podswietla mi bujna zielen za oknem sypialni. Dzis dzien nieparzysty wiec od 7 rano moge podlewac (wylacznie wezem albo zraszaczem kropelkowym) ogrod.
usciski,
zosia


Cytat:
Ja tego nie rozumiem. Wiekszosci przychodnie sa prywatne, z zalozenia pieniadze ida za pacjentem, pacjent ma prawo zmienic lekarza i wybrac inna przychodnie. Dlaczego wiec lekarze ciagle czuja sie panami na wlosciach? I po co w ogole placic te skladki zdrowotne, jak i tak wychodzi na to, ze normalnie potraktowanym bedzie sie tylko w gabinecie prywatnym?
Przepraszam to nie do Was tak naprawde jest skierowane. Po prostu zdenerwowala mnie ta sytuacja w jakiej znalazla sie Edi. Moje nerwy chyba sie juz nie nadaja do mieszkania w Polsce.


Agnieszko,
Wlasnie o to chodzi, ze pieniadze w PL NIE ida za pacjentem!
Lekarz dostaje ryczalt roczny od lba i to jest system najgorszy z mozliwych (moim zdaniem) poniewaz probuje z tego ryczltu wygenerowac dochod kosztem pacjenta.
W PL nie istnieje anglosaskie pojecie "duty of care", obowiazku troski, ktore w skrocie polega na zachowaniu takim by druga osoba nie poniosla szkody (np na zdrowiu poprzez zle leczenie).
O niedouczeniu lekarzy i tzw specjalistow (chlubne wyjatki potwierdzaja regule) nie wspomne.
Profesjonalizm i empatia to tez pojecia raczej obce tzw sluzbie zdrowia.
Czy wiesz jaki zawod cieszy sie najwiekszym zaufaniem spolecznym w Australii?
Pewno bys nie zgadla! Sa to ... paramedics!
 
maganana 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 241
Skąd: Bytom
Pomogła: 39 razy

 #272  Wysłany: 2009-12-11, 12:31  


Czy może mi ktoś powiedzieć co się z "kicią" dzieje,bo nie widzę żeby się odzywała?
Coś mi umknęło?

[ Dodano: 2009-12-11, 12:33 ]
Edi
Wracaj szybko do zdrówka. :flow:
A na przychodnię swoją rzuć bombę :) |mad2|

przytulam "mocno"
_________________
Pozdrawiam
Marzena
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #273  Wysłany: 2009-12-11, 12:42  


Też zauważyłam, że Kicia ostatnio się nie odzywa... mam nadzieje, ze u niej jest oki wszystko.

Edi - włos sie na głowie jeży :--: opier...bym te baby na czym świat stoi. Zdrowiej szybko...

Pozdrawiam
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #274  Wysłany: 2009-12-11, 20:09  


Dzięki wszystkim. Jakoś się trzymam. Tylko łapki bolą od zastrzyków. Jeszcze 7 zostało. Moje biedne żyły :(

Kicia pisała też na prosalute i od dłuższego czasu jej tam nie ma.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #275  Wysłany: 2009-12-12, 13:03  


Witam
MAło sie ostatnio odzywam, ale co tu pisać?
Zbliżają się święta, a ja już myślę, nie sypiam po nocach i wspominam...
Cięzki ten rok...
 
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #276  Wysłany: 2009-12-12, 17:41  


Nadzieja myślałam :-D właśnie o Tobie że ostatnio coś Cię nie widać...
Dlaczego nie śpisz?
...każdy wspomina...
...złe i dobre chwile..
..i najbliższych..naszemu sercu, tych o których myślimy i nie zapomnimy ich nigdy..
pozdrawiam
ania
 
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #277  Wysłany: 2009-12-12, 20:33  


Edi, dopiero teraz przeczytałam Twoją historyjlę i nóż mi się w kieszeni otworzył. Normalny PRL. Ja z kolei byłam leczona prawie pół roku na zapalenie płuc "zaocznie", tj. bez rtg, zanim mąż zawiózł mnie na pogotowie, bo się dusiłam. Tam wykonano mi podstawowe zdjęcia i dostałam diagnozę religijną: Jezus Maria!

Ale natychmiast, gdy mogłam, przeniosłam się z dużej przychodni do małej prywatnej z podpisanym funduszem, gdzie pani pierwszego kontaktu przychodzi do domu albo przyjmuje na umówioną godzinę, zleca odpowiednie badania i jest "ostrożna i troskliwa". Fakt, że nie mają np. chirurga, więc niedawno odwiedziłam starą poradnię, co było dość koszmarne i zbyteczne, bo mnie nawet owa chirurg nie zbadała.

Mieszkam pod Warszawą i u nas dość łatwo o wymianę informacji typu: jaki to lekarz? Słyszę straszne rzeczy o służbie zdrowia w stolicy i w ogóle dużych aglomeracjach. Może warto się wkurzyć i zawalczyć?

Łatwo mi się mądrzyć, ale serio - współczuję. Nienawidzę takiego uczucia bezsilności i związanego z nim upokorzenia, które to kojarzą mi się z Twoim doświadczeniem.

Pozdrawiam serdecznie :lol:
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #278  Wysłany: 2009-12-12, 21:29  


POSŁUCHAJCIE



[ Dodano: 2009-12-12, 21:34 ]
................uwielbiam tą piosenkę............
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #279  Wysłany: 2009-12-13, 14:01  


Ana7 uwielbiam francuska muzykę zresztą wklejałam m. in. już ta piosenke tutaj na forum :) :):)

http://www.forum-onkologi...ha-vt659,75.htm

Ale najbardziej mi sie podoba to :)Też już tutaj wrzucałam ale jeśli nie słuchałaś to polecam gorąco:)

 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #280  Wysłany: 2009-12-13, 18:11  


tez ciekawe...

rzeczywiście pominęłam chyba wcześniej ten wątek,
nie wiedziałam że ta piosenka już tu była..
dobrego wieczoru ;)
 
 
maganana 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 241
Skąd: Bytom
Pomogła: 39 razy

 #281  Wysłany: 2009-12-14, 10:37  


Wyobraźcie sobie że byłam zmuszona do małego "kłamstewka" spisku .Otóż moja mama mimo upływu czasu 6 miesięcy od śmierci taty czuje się coraz gorzej. Izoluje , woli siedzieć w domu sama albo na cmentarzu. Gdy do niej dzwonię a dzwonie kilka razy dziennie to glos ma jakby płakała albo ma doła. Przyznam że jej stan potem mi się udziela, nie umiem spać , widoki zmarłego taty mi przychodzą itp. Mama nie dba o siebie. Ma uderzenia gorąca albo sprawy ginekologiczne albo kardilogiczne. Nie śpi w ogóle. Nie da się jej przemówić żeby zaczęła dbać o siebie żeby wyluzowała. Mówi że im wiecej czasu upłyneło od śmierci tym gorzej. Napisałam do hospicjum z prośbą o pomoc. Przychodziła do taty taka fajna Pani doktor młoda ale potrafiła zawsze ja wysluchac porozmawiać, nawet z tata znalazła kontakt.Poprosiłam czy by nie mogła do mamy podejść -wszystko po cichaczu ale oni wymyślli że zadzwonią do niej na spotkanie opłatkowe i potem postarają się z nia porozmawiać.No i dzwoniła do mnie ze wlasnie do niej dzwonili .Pytalam czy pojdzie ona mowi ze tak ze to pewno masza za zmarłych itp. Ja udałam że nie wiem o niczym.Mam nadzieję że jej pomogą !
_________________
Pozdrawiam
Marzena
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #282  Wysłany: 2009-12-14, 11:09  


maganana, ,wydaje mi się,że bardzo dobry pomysł wymyśliłaś.
Mama pójdzie no bo pewnie myśli,że nie dość ,że to będzie też msza to wypada iść,skoro dbali o tatę..
Trzymam kciuki,aby choć troszkę lżej żyło się Twojej mamusi i Wam.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
maganana 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 241
Skąd: Bytom
Pomogła: 39 razy

 #283  Wysłany: 2009-12-14, 11:17  


nie dziękuję jusia
ale też jestem dobrej myśli że się uda.Dzisiaj ma dzwonić i dokładnie zapytać bo nagrali się na sekretarkę i ona raz odsłuchała i skasowała od razu a pamięć ma krótką więc będzie dzwonić. Tak masz rację też tak pomyślałam, mama do kościoła chodzi jest wierząca na msze za tatę daje to na pewno się wybierze do hospicjum, a oni już będą próbowali jej jakoś pomóc bo ja nie mogę nawet nie mam jak przy 2 małych dzieci :(
_________________
Pozdrawiam
Marzena
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #284  Wysłany: 2009-12-14, 12:05  


Czy ktoś z Was ma internet z UPC? Czy jesteście zadowoleni?
Jestem na etapie zmiany operatora
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #285  Wysłany: 2009-12-14, 13:16  


Ja mam. Wprawdzie sam nie korzystam z niego (tam gdzie jest zainstalowany), ale użytkujące osoby nie narzekają. Jest tam spora przepustowość, chyba z 10 mega, tak że daje się spokojnie pociągnąć na kilka komputerów. Są też do wyboru zapewne tańsze opcje o mniejszej przepustowości łączy.
Oczywiście cena też nie należy do niskobudżetowych (prawie 170 zł), ale to za cały pakiet: TV + internet + telefon (z tego ostatniego nie korzystamy). Problemów technicznych z ciągłością dostępu do internetu nie ma.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group