1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POGADUCHA
Autor Wiadomość
miłka 


Dołączyła: 15 Paź 2009
Posty: 12

 #31  Wysłany: 2009-10-16, 07:25  


to na Kaszubach?
 
kicia 



Dołączyła: 03 Paź 2009
Posty: 65
Pomogła: 1 raz

 #32  Wysłany: 2009-10-16, 07:26  


Jooo :!: :-D
 
 
miłka 


Dołączyła: 15 Paź 2009
Posty: 12

 #33  Wysłany: 2009-10-16, 07:57  


U was tez byly takie wichury jak w Trójmieście?
 
kicia 



Dołączyła: 03 Paź 2009
Posty: 65
Pomogła: 1 raz

 #34  Wysłany: 2009-10-16, 08:00  


Byyyły, dziś słoneczko jest.
 
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #35  Wysłany: 2009-10-16, 10:42  


Richelieu - dzięki bardzo :) i pomysleć ze brat mechanik, tata mechanik samouk, ale wszystko zrobi przy samochodach, ja swego czasu malucha na częsci rozbierałam i składałam, ale o wyważaniu a prostowaniu nie wiedziałam nic :) Aż wstyd 8-)

Tą jedną felge niestety na bank trzeba bedzie wyprostować :/

Dziś jedziemy na Bytom. Mam nadzieję ze uda nam sie spotkać z Romkiem :) chociaz pewnie się uda :) . Cieszę się jak dziecko bo z Romkiem jak i z KAsią zawsze mogłam luźno porozmawiać- no jak z przyjaciółmi :)
Żeby dzis dojechać wymienimy najwyżej to koło na zapasówkę i już. A w przyszłym tygodniu autko się do podreperowania odda :)

Swoja drogą zastanaiamy się nad wymianą samochodu. Myślimy o czymś większym. w seicento teraz jest ciężko jak się chce jechać w czterech + fotelikk z Maciusiem, a teraz jek bedą dwa foteliki samochodowe, to bedzie nie bedzie można już nawet jednej dodatkowej osoby zabrać. Niby seicento (teść był pierwszym właściecielem) małe nie drogie w utrzymaniu- ale no własnie małe. Moze macie jakis typ samochodu który był by rodzinny czy pojemny na foteliki i przynajmniej jednego dodatkowego pasażera a dodatkowo też z pojemnym bagażnikiem?

POgoda- świeciło sobie u mnie słoneczko, ale schowało sie już za chwmurkami. Dzisiaj już napewno z łobuziakiem na spacerek pójdę :)
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #36  Wysłany: 2009-10-16, 11:47  


Kwestia wyboru odpowiedniego samochodu ... uuuuuu, temat bardzo śliski !

Tak mówiąc poważnie, nie podjąłbym się komuś mówić, co ma wybrać. Każdy ma inne preferencje, inne priorytety wyboru. Sam musi wiedzieć, co chce wybrać (jakie cechy) i kosztem czego (innych mniej ważnych rzeczy, mniejszej/większej ceny, etc.).

Mogę powiedzieć, że sam wolę samochody starsze (używane), za to modele większe i lepiej wyposażone, bezpieczniejsze i wygodniejsze.
Biorąc pod uwagę znaczną utratę wartości w pierwszych latach użytkowania, nie kupiłbym samochodu nowego z salonu, ale zastrzegam, że to jest moje zdanie, każdy może uważać inaczej.

Ze względów ekonomicznych moim zdaniem najbardziej godne polecenia są samochody z silnikami diesla.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #37  Wysłany: 2009-10-16, 12:26  


Nas nawet nie stać na samochód z salonu więc odpada na wstępie :)
 
 
maganana 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 241
Skąd: Bytom
Pomogła: 39 razy

 #38  Wysłany: 2009-10-16, 13:15  


Polecam Fiat Marea Combi np na gaz, albo Renault Laguna Combi diesel.
Pojemne autka.Mieliśmy fiata na gaz,super sie spisywał, tanie naprawy, jeżdzenie za darmo bo gaz tani.Teraz mamy Lagune również fajne autko, dużo miejsca, możliwość montowania fotelików z iso-fixem, spalanie srednie 6l/100km. Z tyłu mam dwa foteliki i ja się jeszcze mieszczę :)
_________________
Pozdrawiam
Marzena
 
 
Mrakad 



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 322
Skąd: Warszawa
Pomógł: 28 razy

 #39  Wysłany: 2009-10-17, 19:52  


Szczęśliwe Panie! Moja żona z definicji nie chciała samochodu używanego. Ale życie okazało się życiem. Pierwszy własny samochód to był Oldsmobil Cutlas Suprime z 1972 roku. Rozmiar zbliżony do połowy autobusu, ale to normalne dla polaków w USA. Potem, już w Polsce dwa maluchy, dwa polonezy.
Jeden maluch skasowany przeze mnie. Drugi ukradziony.jeden polonez dożył swoich lat, drugiego skasowałem. Teraz mamy Kia Rio i przechodzoną Toyotę Corolla (13 lat). Miała być prezentem od córki dla syna za dostanie się na studia dzienne, ale nie zdał egzaminu na prawo jazdy (trzy razy!) Ja z niego korzystam i o dziwo jest żwawszy od Kii. 200 cm więcej pojemności robi swoje.

Pozdrawiam,
Mrakad
_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #40  Wysłany: 2009-10-17, 21:12  


Mrakad napisał/a:

[...] Pierwszy własny samochód to był Oldsmobil Cutlas Suprime z 1972 roku. Rozmiar zbliżony do połowy autobusu, [...]


Skoro to dział pogaduchy, to myślę, że mogę sobie pozwolić na mały komentarz ...
Czy to takie coś ? :

pełen rozmiar: http://www.hotusacars.pl/galeria/288/6.jpg

pełen rozmiar: http://www.hotusacars.pl/galeria/288/8.jpg

Na mnie robi kolosalne wrażenie. Po prostu piękne auto. Wiem, że na dzisiejsze czasy i ceny paliw nie jest to wybór dla każdego, ale przynajmniej popatrzeć jest miło.
Sam gustuję zresztą w podobnego rodzaju pojazdach.
Pozdrawiam wszystkich - tych zmotoryzowanych i nie tylko.
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #41  Wysłany: 2009-10-18, 11:04  


Super te autko..
My mamy astrę kombi,a w wakacje dostałam od mężusia punto ;)
Nie jest oczywiście to nówka,ale jeździ mi się tą żabeczką pięknie.Mam prawko dopiero od kwietnia i początki,jak musiałam sama gdzieś pojechać,były bardzo stresujące:)
A tak ogólnie to podoba mi się scenic4x4 itp inne,ale cena robi swoje...
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
miłka 


Dołączyła: 15 Paź 2009
Posty: 12

 #42  Wysłany: 2009-10-19, 08:41  


piekne to autko :)
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #43  Wysłany: 2009-10-20, 11:13  


Heh mamy kupca na nasze seicento za 4000 na juz w takim stanie w jakim jest :/ tylko szkoda ze nie ma kasiury zeby dołożyc do czegoś innego :/ co tam.

JAk po weekendzie?
Ja swojego do zbyt udanego nie zaliczam. Co prawda widzieliśmy sie z Romkiem :) Emila to szczyga jakich mało :) boska mała :D a Patryś... ciotka Ania mogła by cały czas go nosić na rekach i tulac :) tak sie słodko tuli :) echhh

Niech mnie ktoś kopnie dzisiaj na rozruszanie.
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #44  Wysłany: 2009-10-20, 12:51  


Masz kopa,ale tyci bo dzidzi.
Jak chcecie kupić inne autko to poszukajcie porządnie na allegro np,lub innych aukcjach,po znajomych popytajcie itp.Bo czasem zdarzają się okazje cenowe ,a i zawsze można potargować się,tak było z moją żabką.
Ma tyle latek co mój synek,ale i tak cieszę się :mrgreen:
Super ,że widzieliście się z Romkiem i dziećmi.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #45  Wysłany: 2009-10-22, 09:22  


Dzisiaj znów podróż na bytom :)
Jedę do mamy, później do Romka, a jutro badania prenatalne... no i mam stresika.

Ciekawe jak się weekend bedzie zapowiadał.

Jak Wasze samopoczucia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group