1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #76  Wysłany: 2011-12-18, 11:11  


Kochani jestem i pragnę podzielić się z Wami swoją radosną nowiną. Cała drogę do Gliwic byłem bardzo niespokojny. Droga na tak długą trasę bardzo dobra, sucha jezdnia i mały ruch poranny. Zjazd z autostrady i tuż przed Gliwicami na długiej, prostej Alei J.N. Jeziorańskiego przywitało nas piękne ogromne wschodzące słońce. Wtedy przeszła mnie taka myśl, że być może chce mi ono coś powiedzieć, przekazać, tyle ciepłych słów wsparcia od Was. Nie to muszą być dobre wieści. Myśli te pozostawiłem jednak głęboko w sobie.
Po konsultacji i badaniach u Pana Profesora wiem, że jest dobrze. Wszystko wskazuje na to, że zakończone 6-ść miesięcy temu leczenie (35 "lamp" i 3 chemie) były jak na te chwilę skuteczne. Stan mego zdrowia nie budzi żadnych obaw i koniecznych interwencji. To co czuję w przełyku i tak "zaświeciło" się na PET - CT to mocno rozlany stan zapalny przełyku co jest jednym z powikłań po leczeniu, które są dość częste po tego typu leczeniach. Po wnikliwej analizie dokumentów nasuwa się hipoteza, że jest to choroba nowotworowa na tle wirusowym a takie nowotwory są bardziej podatne na wyleczenie, usłyszałem. Mam nadal pilnować badań kontrolnych, które są dobrze prowadzone (obecnie co drugi m-c w DCO, planowany znów na 09 I 2012: RM, i co 2-gi tydzień a obecnie raz w m-cu Morfologia, TSH i wyniki biochemiczne u siebie w tereni ). PET - CT będzie do powtórki w nie długim czasie. Co do złych wyników TSH z przed tej konsultacji ( m-c temu w normie) to czeka mnie teraz szybka wizyta u Endokrynologa bo jest to kolejny skutek uboczny Radio i Chemioterapii czyli niedoczynność tarczycy. Właściwa praca tarczycy i ilość hormonów jest bardzo ważna aby organizm lepiej radził sobie z leczeniem tych uszkodzonych komórek. Ważny jest też sposób odżywiania. Powinienem ograniczać słodkie, co jest najlepszą pożywką dla komórek nowotworowych oraz węglowodanów ale jeść jednak to co mi smakuje i nie szkodzi ( ostre np. szczypie mnie jeszcze w przełyku). Zamówiłem już w Świat Książek polecaną przez Pana Profesora książkę "Nowa dieta antyrakowa". Po zapoznaniu się podzielę się "wiedzą". Oszczędny tryb życia, wyzbywanie się stresów i odpowiednie nastawienie to kolejny klucz do naszych sukcesów w naszej walce. Mi bardzo pomogła w tym nastawieniu, lektura książki "Razem pokonamy raka" właśnie Prof. Krzysztofa Składowskiego. Polecam zwłaszcza zdrowym, dla których jesteśmy trochę jak trędowaci i "boją się" nas i wiedzy w tym temacie.
W drodze powrotnej było okropnie. Jadąc na zachód wpadłem w tę okropna pogodę. Miałem wrażenie , że zaraz nas zdmuchnie z jezdni. Potem przyszła ciemność i deszcz ze śniegiem. Samochodem nosiło na wszystkie strony i przyszła refleksja, że do życia i naszej choroby potrzeba dużo, bardzo dużo pokory...
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #77  Wysłany: 2011-12-18, 11:20  


kmis757 napisał/a:
Po konsultacji i badaniach u Pana Profesora wiem, że jest dobrze. Wszystko wskazuje na to, że zakończone 6-ść miesięcy temu leczenie (35 "lamp" i 3 chemie) były jak na te chwilę skuteczne.
.
Ależ suer wieści. :-D
Co do niedoczynnosci dostaniesz pewnie hormony w postaci tabletek np euthyroxu.
Pozdrawiam
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #78  Wysłany: 2011-12-18, 11:23  


kmis757,
I tak trzymać :okok" ::thnx::
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #79  Wysłany: 2011-12-18, 11:48  


Ja sobie dzis pospalam po wczoraj bylo bardzo niskie cisnienie i glowka mnie bolala wiec dzis dluzsze spanko i iotwieram komputer i takie super wiesci czytan wiec tylko GRATULUJE swietny prezent gwiazdkowy i bedziedzie dobrze ja juz tez w Twoje rady wierze jak z zawisze i robie wszystko aby bylo poki co jako tako bo na to dobrze to pewnie musze jeszcze dluugo poczejac
Pozdrawiam milutko
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #80  Wysłany: 2011-12-18, 11:51  


:!1!: super wieści :-D
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #81  Wysłany: 2011-12-18, 11:54  


Kmis....brawo! Nie masz pojęcia, jak się cieszę, że wszystko ok.

Mam wrażenie, że dołączysz do fan-klubu prof. Składowskiego ;) . Dla mnie to niezwykły człowiek na właściwym miejscu.

Trzymaj się tak dalej.....będzie dobrze :-D
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #82  Wysłany: 2011-12-18, 12:44  


Ja wiedziałem że tak będzie ;)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #83  Wysłany: 2011-12-18, 12:52  


kmis757 napisał/a:
Nie damy sie... :)

Nie damy się ... :uhm!:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #84  Wysłany: 2011-12-18, 12:58  


kmis757, świetnie, po prostu mega świetnie. Ogromnie mnie to cieszy. No muszę Cię uściskać (choć tak wirtualnie) |uscisk|
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #85  Wysłany: 2011-12-18, 13:16  


Gazda napisał/a:
Ja wiedziałem że tak będzie


ja też :-D
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #86  Wysłany: 2011-12-18, 13:38  


jadźka49, Nika2, evelinaswe, akos6, Zoja 62, Gazda, JustynaS1975, ja100,

To :sun: o poranku to byliście Wy i Wasza moc wsparcia, której tu na Forum tyle doświadczam i czuję. Wielki szacunek dla Was wszystkich i ogromne podziękowania.
Jestem też sercem z Wami i życze Wam i sobie abyśmy żyli w przekonaniu słów Prof. K. Składowskiego:
"Ale na końcu drogi jest zwycięstwo. Czyli życie. A o taką stawkę warto walczyć. Z całych sił. Bo mamy dla kogo żyć. Czasem nawet przeciw komuś i przeciw czemuś. Ale zawsze jest powód do mobilizacji. I walki."
Pozdrawiam serdecznie.
Krzysztof
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #87  Wysłany: 2011-12-18, 18:39  


kmis757 napisał/a:
"Ale na końcu drogi jest zwycięstwo. Czyli życie. A o taką stawkę warto walczyć. Z całych sił. Bo mamy dla kogo żyć. Czasem nawet przeciw komuś i przeciw czemuś. Ale zawsze jest powód do mobilizacji. I walki."

Pięknie powiedziane :)

Kmis BARDZO się cieszę, że wiadomości są takie dobre :) Wspaniały prezent na święta ! Oby tak dalej !

Pozdrawiam :)

[następne komentarze]
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #88  Wysłany: 2011-12-20, 23:12  


:sun: dla Ciebie będzie świeciło zawsze , bardzo się cieszę , że jest i będzie ok :okok"
pozdrawiam cieplutko .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #89  Wysłany: 2011-12-21, 01:02  


JustynaS1975 napisał/a:
kmis757 napisał/a:
Nie damy sie... :)

Nie damy się ... :uhm!:


tylko spróbujcie... :--:
ja w ukryciu , ale z Wami :cmok:
 
 
zagubiona1974 



Dołączyła: 25 Paź 2011
Posty: 149
Skąd: Ruda Śląska
Pomogła: 25 razy

 #90  Wysłany: 2011-12-22, 20:41  


śledzę twój wątek i trzymam kciuki:) pozdrawiam serdecznie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group