1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #31  Wysłany: 2011-11-15, 20:39  


zoi napisał/a:
. Alkoholem nie próbowałam. Jakoś nie mam odwagi.

A myślisz, że co to "znieczulenie"? ;)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #32  Wysłany: 2011-11-15, 21:33  


zoi napisał/a:


[ Dodano: 2011-11-15, 19:48 ]

Przepraszam kolegę Kmisa za zaśmiecanie mu wątku luźnymi pogaduchami ;)


Sorki nie bylo mnie wcześniej...już odpowiadam...jest mi bardzo milo i wielkie dzięki za ZAŚMIECANIE mojego wątku...Super jest być wśród Was i z Wami... [usmiech] choroba wydaje sie mniej straszna...Jeszcze raz wielkie dzieki i prosze o więcej... :lol:
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #33  Wysłany: 2011-11-15, 22:09  


Kmis, ja też przepraszam a tak całkiem poważnie - każdy z nas inaczej przechodzi leczenie. Mnie 5 miesięcy po naświetlaniach okropnie bolały kości i szczęki po operowanej stronie. Przeżyłam naprawdę horror, tym bardziej,że pierwsze oczywiście było podejrzenie wznowy.
Wyjaśniło się po MRI...odczyn popromienny.
Teraz - 17 miesięcy od zakończenia leczenia mam znowu jakieś jazdy, bolą mnie szczęki, na policzku - tym razem po drugiej stronie - zrobiło mi się cóś...na moje oko to był ropień. Przeszłam leczenie Dalacinem C ale na sugestię mojej lekarki rodzinnej coby gnać natentychmiast do onkologa ogłuchłam ;)
No i z policzkiem jest już w porządku ale szczęki bolą mnie nadal.
Tak sobie myślę, że to nadal skutek naświetlania i zdecydowanie pojadę do IO w terminie czyli 9 grudnia.
Bóle różne też mnie dopadały ale ja to kładę na karb "zużycia materiału" związanego z wiekiem.
Trzymaj się i myśl pozytywnie :-D
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #34  Wysłany: 2011-11-15, 22:15  


[quote="zoi"]
Kmis, a ten Daktarin to jest taki w tubce, w żelu, czy jakiś inny? Można go dostać bez recepty?
Tak, Daktarin w tubce. Ja kupuj bez recepty,ale o dziwo w moich stronach kupuje wiele specyfików bez recepty. Jak wyjade w "Polskę" to nawet Clotrimazolum nie dostane bez recepty - hihi.
Płyn do pędzlowania jamy ustnej: dostałem receptę od chemików w DCO W-w i tylko ją ponawiam u rodzinnego (a najczęściej zamawiam w rejestracji w przychodni i mam receptę na drugi dzień - nie masz takiej możliwości załatwiania recept - to bardzo ulatwia życie). Na recepcie jest preparat do zrobienia i starcza mi na około miesiąc (ok.47 zł) wiec cenowo Nystatyna x 4 tyg. to prawie to samo a mi pomaga bardziej zwłaszcza że powoduje mi wilgoć w ustach i pomaga utrzymac te wilgoć czasami przez całą noc...kocham spokojny sen...Oszczędzaj żołądek, jak przestrzegła mnie p.dr.lar-onk. Powiedziała. że większość z nas ma z Grzybicą doczynienia i to przez wiele miesięcy. Dermatolodzy zalecają nawet zdźierac tę zarazę osobną szczoteczką do zębów, są nawet specjalne tarki w aptekach. Ja niestety juz myjąc zeby mam odruchy wymiotne, więc odpada.
To sklad:
vit B1 - 3amp
vit B2 - 5 amp
vit B6 - 3 amp
vit C - 1 amp
Nystatyna 500,000
Glycerini ad 100,0
- a pędzluję patyczkami do uszu :)

[ Dodano: 2011-11-15, 22:29 ]
Zoja 62 napisał/a:
Zoi, to strasznie głupie co teraz napiszę ale ja sobie załatwiłam odmownie grzyba u Gazdy! Ja zdaję sobie sprawę jak to brzmi....idiotycznie ale też się bujałam z grzybicą bez efektu. Co minęło, to franca wracała.
U Gazdy, gościnny gospodarz raczył nas pyszotkami, których normalnie nie jadłam, bo mnie dziób szczypał. A tam, po odpowiednim "znieczuleniu" leciała: pieczona kiełbaska, karczuś, boczuś, czosnek pieczony, pilaw......no, same dobroci.
Na Słowacji również "znieczulenie". Pisk mnie szczypał na trzeci dzień jak głupi.
A po powrocie do domu - niespodzianka! Grzyba niet! I mam spokój do tej pory a to już 7 tygodni, jeszcze takiej przerwy nie miałam :-D

Być może ktoś potraktuje to co piszę jak głupoty ale to żywa prawda! Słowo harcerza!


Był czas , że też bardzo kochalem gotowanie i jedzenie a kiełbaska z ogniska Pyszotka. Gril sie chowa.
Jeszcze w styczniu byłem zdrowym facetem. Teraz to tylko wspomnienia.
Niewiem jak u Was, ja mam całkowity zakaz na takie pyszotki. Po leczeniu jak sie zapomniałem to po kęsie pomidora ból zwalil mnie na kolana...
Jesli Wam lekarze nie zabraniaja to jesteście szczęściarzami.

[ Dodano: 2011-11-15, 22:36 ]
Zoja 62 napisał/a:
naświetlaniach okropnie bolały kości i szczęki po operowanej stronie. Przeżyłam naprawdę horror, tym bardziej,że pierwsze oczywiście było podejrzenie wznowy


U mnie ból zadomowil sie w bioderku :-( , ale dziś jestem spokojniejszy bo badania nic nie potwierdziły.
Gorsza sprawa jak pisalem wcześniej to brak calkowitego wyleczenia. Załatwiam badania PET i mam jeszcze nadzieję...
Wszystkiego dobrego
Krzysztof
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #35  Wysłany: 2011-11-15, 22:56  


Kmis....spokojnie Ja jestem już 17 miesięcy po "solarce" i dlatego mogę szaleć...pomidorki, papryczka i wszystko co lubię.
Początki miałam takie jak Ty, po zjedzeniu pomidora dostawałam obłędu, nawet truskawki powodowały piekielne pieczenie.
Słuchaj lekarzy i póki co, wskazana dietka niemowlęca, bez przypraw, nic ostrego, raczej miksowane.
Każdy z nas to przeszedł i jakoś żyjemy :-D

A tego płynu do pędzlowania nie znałam,muszę przyznać, że całkiem mądry skład. "Kupuję na pewno :-D

A naloty na języku w akcie desperacji ściągałam sobie zwykłym Aphtinem dla niemowlaków..robiłam to gazikiem.

Odruchy wymiotne też Ci miną, trzeba tylko czasu.
Będzie dobrze.... :-D
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #36  Wysłany: 2011-11-16, 08:53  


Ahoho... pomidorki to ja mogłem zacząć jeść po pół roku od naświetlań. Cztery miesiące po dałem radę piwo wypić, a wino do tej pory muszę z wodą mieszać. Na początku myślałem, że grzybica spowodowana jest spadkiem ilości białych krwinek, ale po neupogenie miałem ich ponad 4k, i miałem grzybicę. Potem mi spadły do 2k, i jak zacząłem normalnie jeść (oprócz owoców), to dopiero wtedy mi przeszła... Z owoców tylko banany mogłem jeść, ale i tak nie jadłem, bo mi smakowały jak słodzone kartofle... Nystatyną smarowałem paszczę zawzięcie, wierząc w jej działanie, ale i tak grzybica przeszła dopiero po przejściu na normalną dietę... Troszkę mnie pocieszał opis zawiesiny, a zwłaszcza to, do czego oryginalnie służy, i być może dlatego tak chętnie pchałem to do gęby :-D
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #37  Wysłany: 2011-11-16, 12:12  


Normalna dieta nie ma tu nic do rzeczy. Niezależnie od tego jak się żywię nie mogę się radykalnie pozbyć tego problemu. Poza tym co to znaczy normalna dieta? I w jakim sensie ona jest normalna? To co dla jednego dobre, innemu może szkodzić. I wiadomo, że pożywką dla grzybów i drożdży są cukry, piwko chyba też im dobrze służy :mrgreen:

A co do jedzenia w ogóle, to ja niektórych rzeczy nie mogę jeść jeszcze do dziś, a od zakończenia radioterapii upłynęło u mnie dwa i pól roku, więc to także chyba jest kwestia zdecydowanie indywidualna.

Kmis, dziękuję za podanie składu mazidła. Skopiowałam sobie.
Jak zobaczyłam, ze w składzie jest nystatyna, to przyszedł mi do głowy szatański pomysł. Mam w zapasie sporo sporanoxu (itrakonazole). Tak ze dwie i pól flaszki. To silny i skuteczny antybiotyk przeciwgrzybiczy. Ale nie mogę już tego żreć, bo mi się wnętrzności zbuntowały. A jakby tak w kryzysowej sytuacji przepłukać tym tylko japę tak jak nystatyną i nie połykać tego? Skoro nystatyną tak można i daktarinem, który jako mykonazole stosowany jest również doustnie, w tabletkach, to czemu by nie sporanoxem. Jak przetestuję, to podzielę się efektami.
Pozdrawiam
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #38  Wysłany: 2011-11-16, 15:48  


Naświetlania skończyłam niecałe 2 miesiące temu, ale o dziwo mogę jeść wszystko, nic mnie nie szczypie - jem pomidory, paprykę słodką (ostrej jeszcze nie próbowałam), jem nawet warzywa z octu tzn. ogórki, paprykę. Owoce też. Tylko nic mi nie smakuje, nawet wszystko zasadniczo jest słone, nawet gruszki czy melon, a jak coś ma sól jest nie do przełknięcia, np. chleb czy wędlina.
Chyba mam organizm nie do zdarcia :) . A grzybicy chyba nie miałam, bo nalot na języku mam standardowy (jednakowy od dłuższego czasu, pojawił się jeszcze przed operacją) tylko paszcza mnie nie szczypie :)
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #39  Wysłany: 2011-11-16, 22:07  


Tylko pozazdrościć. Może nie dostałaś maksymalnej dawki. Grzybica to niekoniecznie i nie tylko nalot. U mnie problem ma źródło w kserostomi. Nie masz śliny, nie masz naturalnej ochrony przed grzybami.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #40  Wysłany: 2011-11-17, 00:57  


małgosia_43,

Tylko pozazdrościc tego apetytu. Przeczytalem Twoje wpisy i tak sobie myślę, jak to jest ,że przechodzimy takie samom leczenie i jedne kliniki/szpitale zalecaja po leczeniu ścisla diete a inne nie...naprawde Wam zazdroszcze bo dla mnie jedzenie bez soli i jakich kolwiek przypraw jest okropnością... :uuu:
Życzę Tobie nadal takiego powodzenia...ja dostałem tego grzyba dopiero po trzech miesiącach od zakonczenia leczenia...

zoi napisał/a:


Nie masz śliny, nie masz naturalnej ochrony przed grzybami.


Mądre słowa.

Pozdrawiam, zmykam spać...
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #41  Wysłany: 2011-11-17, 12:49  


Ja nie muszę solić :) wszystko i tak jest słone :) . Leczenie też miałam agresywne, dostałam 70 Greyów na lewą stronę, 60 G na środek i 50 G na stronę prawą - 30 naświetlań- naświetlano 8 punktów, oprócz tego miałam 4 chemie - Cisplatynę raz w tygodniu. Nawet mój lekarz jest zaskoczony moim stanem, znaczy jestem nie do zdarcia :lol:
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #42  Wysłany: 2011-11-18, 18:00  Nowa recepta


Ból, ktory ulokował sie w biodrze juz sobie poszedl.
Z nadzieja czekam na badania PET - CT, mając nadzieję na dalsze leczenie.
Zdobyłem nowa receptę na suchośc w ustach. Jak sprawdze, podziele sie opinią.
Pozdrawiam Wszystkich


nowy specyfik.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 430 raz(y) 80,45 KB

_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #43  Wysłany: 2011-11-18, 20:12  


Chwała Bogu, że ból odpuścił. Mnie się widzi, że ta chemia tak człowiekowi robi. Kmis, nie ustaję w trzymaniu kciuków i w modlitwie. Nie zaszkodzi ;) Ciekawa jestem tej recepty, bo u mnie też nieustannie sucho. U niektórych, jak widać skutki uboczne otrzymują się latami, ale da się z tym żyć :)
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #44  Wysłany: 2011-11-18, 20:30  


zoi napisał/a:
Chwała Bogu, że ból odpuścił. Mnie się widzi, że ta chemia tak człowiekowi robi. Kmis, nie ustaję w trzymaniu kciuków i w modlitwie. Nie zaszkodzi ;) Ciekawa jestem tej recepty, bo u mnie też nieustannie sucho. U niektórych, jak widać skutki uboczne otrzymują się latami, ale da się z tym żyć :)


Napewno nie zaszkodzi. Byłem w sobote (12 XI) na Jasnej Górze, mialem taką potrzebę.
Na suchość polecam poprzedni specyfik ( j/w), zwłaszcza przed snem. Ten sprawdzę to powiem co i jak.
Pozdrawia
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #45  Wysłany: 2011-11-20, 19:46  


małgosia_43 napisał/a:

Niby 28 mam mieć CT, ciekawa jestem co tam wyjdzie Nie będę ukrywać, że tak jak każdy z nas mam pewne obawy. Trochę bardziej ostatnio boli mnie szyja i jestem spuchnięta ( wyglądam niewyjściowo).
Pozdrawiam


Obawa miesza sie z nadzieją. Ja czekam też na PET -CT. Co ma być to będzie. Łzy mieszają się z uśmiechem ale nadzieja jest zawsze więc warto walczyć...
Szyja jest u mnie każdego poranka inna. Czasem jak przy śwince :-(
Pani dr lar-onk powiedziala już na początku, że tok może być i że to u nas po leczeniu normalne, żeby się tego nie bać, to będzie zanikać i tego sie trzymam. Tobie też to polecam. "Niewyjściowo", apaszka dla lepszego samopoczucia i mniej to w nosie. :-D Wystrzegam sie też soli i wszelkich ostrości. Raz, że mi zabroniono dwa, że mnie piecze i przełyk zaraz się odzywa wewnętrzną opuchlizną. No i nie chodzę już z butelka wody lecz w/g zalecenia dr lar-onk z małym termosikiem. Wolno pić tylko ciepłe (temperatura ciała)bo z butelki już nie pora. Choć i tak mam stale chrypkę.

[ Dodano: 2011-11-20, 19:52 ]
Pozdrawiam miło

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2011-11-21, 11:08 ]
Kmis, przeniosłem post z wątku Małgosi_43 do Twojego, ponieważ dotyczy przede wszystkim Twojego leczenia. Pozdrawiam. :)

_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group