1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór jelita (?)
Autor Wiadomość
ewik 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Pomogła: 20 razy

 #31  Wysłany: 2013-10-16, 15:43  


Cytat:
Jeśli w tym stopniu zaawansowania nie jest potrzebna chemioterapia uzupełniająca to co zastosowano w przypadku mojej Mamy?
- to raczej pytanie do lekarza, który podjął taką decyzję. Widać uznał, że istnieje ryzyko rozsiewu i zadecydował o podaniu chemii, która ma temu zapobiec.

Cytat:
Co to za rodzaj chemioterapii?
- standardowa chemia stosowana w leczeniu tego typu nowotworu.
_________________
pozdrawiam,
Ewik
 
maja1980 


Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 52
Pomogła: 3 razy

 #32  Wysłany: 2013-10-16, 16:05  


Dziękuję
 
maja1980 


Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 52
Pomogła: 3 razy

 #33  Wysłany: 2015-06-22, 18:21  Odczyt wynikow


Proszę mi powiedzieć co oznacza wynik badania laboratoryjnego.mojej mamy (rak jelita gr.): crpu 6.44 mg/l wysoki UWAGI: RFH <=5.00 oraz MCV 97, NEU 47.0. Dziękuję

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-06-22, 18:53 ]
Masz już wątek dot. mamy, nie zakładaj nowego.
Wątki scalone.


 
maja1980 


Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 52
Pomogła: 3 razy

 #34  Wysłany: 2015-08-17, 18:20  Proszę o interpretację TK mamy (stan po operacji raka esicy)


Opis badania: porównano TK jamy brzusznej i miednicy z dn. 06.09.2013. Pojedyncze zagęszczenie wielkości 8 mm nadprzeponowo w segmencie VIII lewego pluca- jak poprzednio. Cechy pojedynczych rozstrzeni oskrzeli w segmencie X lewego płuca. Punktowe zwapnienie w segmencie X lewego pluca. Wątroba o wydłużonym prawym płacie i wymiarze podłużny do 200 mm.Wymiar strzałkowy prawego płata wątroby wynosi 160 mm - w granicach normy. Dolny brzeg wątroby zaokrąglony. Gęstość miąższu wątroby w fazie natywnej jest prawidłowa, jednorodna. W fazie tętniczej badania podprzeponowo w segmencie VIII wątroby widoczne hiperdensyjne ognisko o średnicy 16 mm, które w fazie żylnej pozostaje miernie hiperdensyjne w stosunku do otaczającego miąższu.W fazach przeglądowej i opóźnionej badania opisywana zmiana nie jest widoczna. Obraz TK odpowiada naczyniami, jego obraz jest stacjonarny w porównaniu z badaniem poprzednim. Poza tym wątroba bez zmian ogniskowych.
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez widocznych w badaniu złogów. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Żyła wrotna prawidłowo wypełniona šrodkiem cieniującym w fazie wrogiej badania. Prawidłowy obraz TK śledziony i prawego nadnercza. W nadnercza lewym owalna zmiana guzkowa o wymiarach 31x27 mm i wyjściowej gęstości 7 j.H. W porównaniu do badania poprzedniego stacjonarny obraz tej zmiany, która odpowiada bogato lipidowemu gruczolakowi.
Trzustka niepowiększona, jednorodna we wszystkich fazach badania. Nerki w położeniu typowym, prawidłowej wielkości, prawidlowo ulegają wzmocnieniu po dożylnym podaniu środka cieniującym, w fazie opóźnionej wydzielają środek cieniujący. Zmian ogniskowych w nerkachnie stwierdza się. Układy zbiorcze nerek oraz.moczowody nieposzerzone. Pęcherz moczowy średnio wypełniony, cienko i gladkoscienny. Macica jednorodna , niepowiększona. Nie stwierdzono struktur heterogennych w topografii przydatków. Prawy jajnika niepowiększony. Lewy jajnika usunięty. Wolnego płynu w jamie otrzymanej nie uwidoczniono. Drobne flebolity w miednicy mniejszej. Aorta brzuszna nieposzerzona. Drobne zmiany miażdżycowe uwidocznionego odcinka aorty i tętnic biodrowych i udowych.powiększony węzłów chłonnych nie stwierdza się. Blizna pooperacyjna środkowo w powłokach podbrzusza. Stan po odcinkowej resekcji esicy. Tak jak w badaniu poprzednim w fazie opóźnionej badania w pochwie widoczny jest środek cieniujący . Nie uwidoczniono obecności kanału przetoki pecherzowo-pochwowej, obraz TK pośrednio przemawia za.jej obecnością. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa objętego polem badania z dyskopatią L5 - S1. Widoczne elementy kostne bez cech złośliwej przebudowy struktury.



Bardzo proszę o interpretację tego wyniku.

[ Dodano: 2015-08-17, 19:37 ]
Zastanawiam się czy to ognisko hiperdensyjne w wątrobie oraz owa owalna zmiana guzkowa w lewym nadnerczu oznaczają nawrót choroby u mojej mamy???

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku TK i odpowiedź na forum :cry:

[ Dodano: 2015-08-17, 21:46 ]
Czy ktoś może mi pomóc??? Bardzo proszę 😞😞😞
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #35  Wysłany: 2015-08-17, 22:20  


Maja, nie znam się za bardzo niestety, chociaż bardzo bym chciała, żeby rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. Poszukałam trochę w necie i z tego co zrozumiałam guzek 7.j.H przemawia za zmianą łagodną. http://www.mp.pl/artykuly/11084
Jest to co prawda dość stare opracowanie, ale nie znaczy, że nieaktualne, albo nie wartościowe.

Co do wątroby, to należałoby się chyba zapytać lekarza, to może być na przykład stan zapalny albo zmiana pozapalna lub też torbiel.

Przepraszam, że lepiej pomóc nie potrafię.

Pozdrawiam ciepło
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #36  Wysłany: 2015-08-17, 22:55  


maja1980,
Zmiana w wątrobie jest opisana jako naczyniak, natomiast w nadnerczu - jako gruczolak. Obydwie zmiany są łagodne.
Pozdrawiam serdecznie.
 
maja1980 


Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 52
Pomogła: 3 razy

 #37  Wysłany: 2015-08-17, 23:00  


Dziękuję. Trochę mnie to uspokoiło, chociaż strach i tak pozostaje :)

[ Dodano: 2015-08-17, 23:01 ]
Może jeszcze ktoś pomoże i będę miała jasność zanim mama doczeka się wizyty u lekarza :(
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #38  Wysłany: 2015-08-18, 16:57  


Obydwie zmiany są opisane jako łagodne, w dodatku pozostają niezmienne od ostatniego badania, co pozwala wykluczyć ich charakter złośliwy :)
Innymi słowy: na ten moment, tak jak napisała
Cytat:
missy
, nie ma aktywnych cech choroby nowotworowej ;)
A strach i niepewność towarzyszą wszystkim: i pacjentom, i bliskim, więc doskonale to rozumiemy!
 
maja1980 


Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 52
Pomogła: 3 razy

 #39  Wysłany: 2015-08-19, 14:49  


Mam nadzieje, że taki stan będzie trwał jak najdłużej.

Dziękuję za pomoc i dobre słowo.Pozdrawiam ☺
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group