1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Niskozróżnicowany prawdopodobnie drobnokomórkowy
Autor Wiadomość
kasiekk 


Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 220
Skąd: opolskie
Pomogła: 21 razy

 #106  Wysłany: 2009-07-22, 21:11  


wczoraj byliśmy na ponownej punkcji,potem zrobili jeszcze rtg,w poniedziałek wyniki i wizyta
uczulenie schodzi,mama dostaje zastrzyki,poza tym jest ok
pozdrawiam
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #107  Wysłany: 2009-07-22, 21:57  


Mam nadzieję,że wyniki będą dobre.
Daj znać co w poniedziałek się dowiecie.
Pozdrawiam!
 
 
kasiekk 


Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 220
Skąd: opolskie
Pomogła: 21 razy

 #108  Wysłany: 2009-07-27, 15:40  


jesteśmy po wizycie
dr powiedział że jest to niedrobnokomórkowiec :shock: ale jest niskozróżnicowany i nie można określić jaki dokładnie :roll:
czy to lepiej czy gorzej?? DSS moze cos mi powiesz na ten temat???

za tydzień w poniedziałek wizyta,bo muszą sie zebrać i naradzic co dalej
wiec do poniedziałku znowu myśleć co będzie :roll:

aaa i lekarz zrobił sobie rozpiskę naszej rodziny,kto na co umarł,tzn od strony mamy,pytał o dzieci i dał żeby zrobiła genetyczne badanie krwi,wynik przyjdzie poczta do 6 miesięcy ,będziemy wiedzieć moze w jakim stopniu jesteśmy zagrożone (ja i moje 2 siostry)
 
billyb 
MODERATOR



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 532
Skąd: z Europy ;-)
Pomógł: 275 razy


 #109  Wysłany: 2009-07-27, 16:22  


Wasz lekarz czyta po prostu pisma fachowe ;-)

Wg najnowszych badań, 10% zachorowań na NSCLC w Europie nie ma żadnego związku z paleniem i jest spowodowane błędem genetycznym zwanym mutacją EGRF (czynnik epidermalnego receptora wzrostu). Prawdopodobieństwo zachorowania w grupie ryzyka sięga 50%. Rak tego pochodzenia niemal zawsze silnie reaguje na leki typu EGRF-TKI (nowe inhibitory tyrokinazy mają skuteczność 70%, a więc podawane zapobiegawczo pacjentom, u których stwierdzono ekspresję mutacji EGFR, mogłoby zniżyć ogólną liczbę zachorowań na raka płuc o ponad 5%). Grupa ta jest tak specyficzna, że istnieje postulat wydzielenia tej formy raka w oddzielną grupę NS-NSCLC (never smoking - NLSC). Ten problem nasila się, gdyż liczba zachorowań na tym tle podwoiła się od roku 1970.
 
wylana 


Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 59
Pomogła: 2 razy

 #110  Wysłany: 2009-07-28, 23:27  


ło to może ja tez zrobie takie badania, moj ojciec zmarł na raka wątroby , mama i jej brat na raka płuc, siostra mojej mamy rak piersi, dziadkowie nie wiem na co. gdzie mozna zrobić takie cos ile to kosztuje czy mozna na kasę chorych i czy lekarz mnie nie wysmieje? bagatelizuja wiele poważnych przypadków a co dopiero taką osobę która chce kontrolnie.
chce zyc jestem potrzebna swojej małej córeczce....
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #111  Wysłany: 2009-07-28, 23:38  


Wylana,

Tu znajdziesz poradnie genetyczne:
http://www.prosalute.info/diagnostyka.php?post=50

Dlaczego maja Cie wyśmiać? Po prostu albo zrobią badania, albo stwierdzą brak wskazań. Większośc takich badań jest bezpłatnych.
 
kasiekk 


Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 220
Skąd: opolskie
Pomogła: 21 razy

 #112  Wysłany: 2009-07-29, 19:45  


wylana, popytaj
badanie jest bezpłatne,robiliśmy w Opolu
 
kasiekk 


Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 220
Skąd: opolskie
Pomogła: 21 razy

 #113  Wysłany: 2009-07-31, 21:34  


Mama ma zapalenie gardła,wczoraj wieczorem zaczęło sie gorączką,katar trochę tez leci no i gardło boli,w ogóle osłabiona jest,ale dzis gorączki juz nie miała
była lekarka,przepisała antybiotyk
ledwo zeszło mamie to uczulenie to teraz znowu coś musiało sie przyplątać :roll:
 
kasiekk 


Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 220
Skąd: opolskie
Pomogła: 21 razy

 #114  Wysłany: 2009-08-04, 20:27  


nie pojechaliśmy na wizytę wczoraj,przełożona jest na przyszły poniedziałek,mama nie czuła sie na siłach przez to przeziębienie
znowu zaczęło ją boleć dosć mocno z boku tu gdzie wątroba :( biedna moja Kochana :(
 
kasiekk 


Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 220
Skąd: opolskie
Pomogła: 21 razy

 #115  Wysłany: 2009-08-07, 12:41  


może ktos mi pomoże
mamę boli tak jak pisałam w tym boku,bierze apap po 2 tabletki ale to nie bardzo pomaga
ma przepisany tramal ale po drugiej tabletce wymiotowała i miała zawroty głowy i nie wiem czy ona ma dalej to brać a te objawy miną po jakimś czasie? czy moze lepiej niech nie bierze tego jak źle sie czuje?
jakiś czas temu miała też te bóle i też tramal spróbowała wziąść i po drugiej tabletce było tak samo,więc przestała
ma jeszcze plastry przeciwbólowe transtec czy jakoś tak ale jakos obawia sie je zastosować
jakie inne środki przeciwbólowe moga pomóc?
w poniedziałek dopiero wizyta,a ona sie meczy
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #116  Wysłany: 2009-08-07, 13:18  


Twoja Mama nie powinna podejmować kolejnych prób z tramalem. Ten lek należy odstawić. Niestety nie potrafię Ci podpowiedzieć ,żadnego alternatywnego leku. Do poniedziałku daleko zwłaszcza dla osoby cierpiącej , dlatego może spróbuj skontaktować się choćby z lekarzem rodzinnym , powinien pomóc.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
kasiekk 


Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 220
Skąd: opolskie
Pomogła: 21 razy

 #117  Wysłany: 2009-08-07, 13:43  


mral, dzięki za odzew

a może nakleić jednak ten plaster ,spróbować?
Macie z nim i jakieś doświadczenia? Chodzi mi o plastry Transtec tylko teraz nie wiem w jakiej dawce ma,chyba tej najmniejszej :roll:

Lekarz rodzinny przepisal mamie ostatnio własnie ten tramal i te plastry i pewnie sie zdziwi czemu mama nie chce ich używać,tzn tych plastrów

[ Dodano: 2009-08-07, 13:52 ]
szukam różnych informacji własnie na temat bólu i czytam że w tramalu tramadol nalezy do słabych opioidów i mamie gdyby nie te objawy niepożądane to te tabletki pomagają bo przestawało boleć ja całkowicie
natomiast zawarta w plastrach Buprenorfina nalezy do silnych opioidów,więc skoro pomagają jej słabsze to narazie nie ma sensu podawać tych silnych i poprostu zmienić lek na inny z tych słabszych :roll: :?ale?:
 
jagoda1111


Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 13
Pomógł: 1 raz

 #118  Wysłany: 2009-08-07, 15:33  


Moja Droga moja mama uzywala plastrow nie pwoeim ci jaka bykla pierwsza nazwa bo nie mam glowy do tego, ale byly w dawce 25 mg, teraz lekarz zmienil jej plastry na 75 mg silne ogoolnie pomagaja al ni tak jak powinny bo ja boli - skutkow ubocznych jako tako nie ma narazie po tych silniejszych - jak mamam czytala ulotke ze skutkami niepozadanymi to tez bala sie brac tego ale przekonalam ja zeby sprobowala, tylko co z tego jak ja boli - pozdrawiam i zycze wytrwalosci buziaki sciskam mocno Jagoda
 
urszula


Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #119  Wysłany: 2009-08-09, 11:50  


KASIEKK NAPISZ JAK CZUJE SIE MAMA JEST LEPIEJ?POZDRAWIAM SERDECZNIE :)
 
kasiekk 


Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 220
Skąd: opolskie
Pomogła: 21 razy

 #120  Wysłany: 2009-08-10, 21:31  


jesteśmy po wizycie

i póki co bez ustalonej jednoznacznej diagnozy mama nie będzie leczona bo nie wiedzą co jej podać
zalecili zrobienie mediastinoskopii we Wrocławiu,zeby w końcu pobrać porządny materiał do badań bo z tych dotychczasowych to niewiele wynika :?ale?:
musimy sie tam tam zarejestrować na wizyte i wtedy umówia chyba na zabieg,ciekawe ile to będzie trwało :roll:
mama jest załamana,bo ma swoje przeżyła w tym Wrocławiu i boi sie tego co ją czeka,tego zabiegu i w ogóle
boje sie że nim nastąpi ten zabieg to cmama znowu schudnie,bo juz dzis z nerwów wymiotowała i nie mogła jeść

co do bólu,to boli ale mniej,pani dr przepisała tramal ale w kroplach, w mniejszej dawce powinien znosić ból i nie powodować przykrych dolegliwości

dziękuję Wam
pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group