1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: pomóżcie proszę
jagoda1111

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10111

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-15, 20:27   Temat: pomóżcie proszę
szczerze wspolczuje i rozumeim moja mama zasnela o 23 30 23 .10 sciskam i przytulam cie
  Temat: RAK PLUC DROB NOKOMORKOWY A LECZENIE EMD 273066
jagoda1111

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 9250

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-10-28, 16:55   Temat: RAK PLUC DROB NOKOMORKOWY A LECZENIE EMD 273066
odeszla w domu wsrod swoich :(
  Temat: brak apetytu bol przelyku
jagoda1111

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-09-13, 15:38   Temat: brak apetytu bol przelyku
Mama ma raka drobnokomorjkowego przerzuty cchemii juz nie dostaje jest por adioterrapii paliatywnej - obecnie naszym problemem jest brak apetytu i bol przy polykaniu, co to moze byc i jak pomoc na apetyt beirze megace, coraz chudsza slabnie i lewa strona jej ciala jewst niesprawna tzn brak tych sikl co kiedys - prosze pomozcie co z tym robic - kobietka niknie w oczach? buzka
  Temat: Drobnokomorkowy rak pluc walczymy dalej
jagoda1111

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4924

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-08-22, 19:18   Temat: Drobnokomorkowy rak pluc walczymy dalej
Witam was
Zagladam do Was rzadko ze wzgledu na brak czasu (chora mama dziecko male praca siostra uzaleznia i rozwod w powietrzu) - mam pytanko mama miała miec teraz radiooterapie plaityw3nie na Garbrach ale nie zrobiA jej chwilowo bo ma za duzo wody w plucach - w poneidzialerk decyzja czy jej beda sciagac - i coz lampa,i dalej - obecnie c hemii nie moze brac bo serce slabe - odwrocilo sie w lewo - ale walcZymy jeszcze i temu k.....u ni damy za wygrana - pytanko jeszcze chudnie w oczach czytalam o kacheksji ale co by jej pomoglo oprocz nutridrinkow bo na sama mysl o tym glowie dostaje bialej goraczki - buziaki i wytrwalosci i zdrowia
  Temat: Niskozróżnicowany prawdopodobnie drobnokomórkowy
jagoda1111

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 68191

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-08-07, 15:33   Temat: Niskozróżnicowany prawdopodobnie drobnokomórkowy
Moja Droga moja mama uzywala plastrow nie pwoeim ci jaka bykla pierwsza nazwa bo nie mam glowy do tego, ale byly w dawce 25 mg, teraz lekarz zmienil jej plastry na 75 mg silne ogoolnie pomagaja al ni tak jak powinny bo ja boli - skutkow ubocznych jako tako nie ma narazie po tych silniejszych - jak mamam czytala ulotke ze skutkami niepozadanymi to tez bala sie brac tego ale przekonalam ja zeby sprobowala, tylko co z tego jak ja boli - pozdrawiam i zycze wytrwalosci buziaki sciskam mocno Jagoda
  Temat: BRAK APETYTU I BOL
jagoda1111

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5854

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-08-07, 15:26   Temat: BRAK APETYTU I BOL
Moi drodzy dziekuje Wam mocno - za te rady i slowa wsparcia, wpadlam wczoraj na ten artykul o kacheksji i sprobuje tez tych Nutridrinków - pytalam sie lekarza i poweidział ze moge sprobowac - makabra czemu to zycie jest takie ciezkie - BUZIAKI DLA WSZYSTKICH
  Temat: BRAK APETYTU I BOL
jagoda1111

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5854

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-08-06, 21:12   Temat: BRAK APETYTU I BOL
Witam!!! Mam pytanko mama straila apetyt bierze Megace ale nnie bardzo jej to pomagaa? Plastry przeciwbolowe wraz z ketonalem nie pomagaja ma raka pluc z przerzutami na trzustke oplucna z reszty sie cofnelo - co zrobic aby poprowil jej sie apetyt i by nie bolalao- na dodatek bola ja plecy zoladek i podbrzusze spi na siedzaco na lawie? Prosze pomozcie
  Temat: opis rozpoznania raka płuc
jagoda1111

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7252

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-08-05, 17:34   Temat: opis rozpoznania raka płuc
Moja mama tez na Samarzewskiego byla leczona na raka niestety dlugo trzeba czekac za nim sie trafii na oddzial po badaniach ekg i piobraniu krwi bo duzo pacjentow, obecnieze samarzewskiego zostala pokierowana do Poradnii Rejonowej, gdyz chemii nie mozna jej juz podac:( Pozdrawiam
  Temat: Rak drobnokomorkowy mojej mamy
jagoda1111

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4306

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-08-03, 20:02   Temat: Rak drobnokomorkowy mojej mamy
RAK PLUCA LEWEGO) wykryty 8 .10.2009 Z mama coraz gorzej bol8i ja plastry i ketonal usmierzaja bol na moment? Znacie cos mocniejszego? mama nie kwalfikuje sie do chemii tylko radioterapia paliatywna. Wtyniki po ostatniej chemii Rozlegla masa w plucu lewym stapia się z cieniem środpiersia i serca - ok 14 cm trudne do oceny. Płat dolnu niedoodnowy. serce przemieszczone w lewo. Płyn q tylnej części jamy opłucnejsiega do Poziomu Th 10.Płuco prawe ok

mama miała przerzuty na sledzione nerki i nadnercz i po chemii cofnelo sie i niestwierdzono masy. W przestrzeni zaotrzewnowej w łacznościz głową i trzonem trzustki rozlegla masa guza o wymiatrach 11 cm na 10 cm. Do dalszej chemioterapii nie zkawalfkikowana. czy można cosik jeszcze zrobnic zeby jej dali chemie? Bo nie wiem co robuic dalej?
  Temat: RAK PLUC DROB NOKOMORKOWY A LECZENIE EMD 273066
jagoda1111

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 9250

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-05-25, 19:36   Temat: Rak drobnokomorkowy z przerzutami na trzustke i opłucną
Witam moja mama jest po cyklu chemii 3 dniowych i naswietlaniach glowy. Niestety ma pzrerzuty na trzustke i oplucna. Obecnie guzy zwiekszyly swoja objetosc (po naswietlaniach) ale po cyklu chemii 3 zmnieszyly. mama byla zakwalfikowana do leczenia klinicznego. Niestety ze wzgledu na wzrost guzow zostala skreslona z listy. Teraz przechodzi cykl chemii 5dniowychw Pozbaiu. bbierze tramal poniewaz bola ja bardzo plecy i kaszel bardzo duszacy. Widac pogorszenie stanu zdrowia - powiedzcie mi prosze czym mozna zlagodzic ten duszacy kaszel i bol....w plecach pozdrawiam Jagodamarika
  Temat: RAK PLUC DROB NOKOMORKOWY A LECZENIE EMD 273066
jagoda1111

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 9250

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-03-16, 14:13   Temat: Rak drobnokomorkowy mojej mamy
Witam
Obecnie moja mama przebywa na radioterapii, w celu zapobiegania przerzutom do mozgu. czuje sie dobrze, jednak zauwazylam iz bardziej sie meczy i jak przejdzie kawaleczek dostaje zadyszki, humor jej dopisuje. Powiedzcie mi prtosze szczerze, czy meczenie i zadyszka sa dowodami na postep choroby i jak to wyglada dalej. pOZDRAWIAM JAGODA
  Temat: RAK PLUC DROB NOKOMORKOWY A LECZENIE EMD 273066
jagoda1111

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 9250

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-09, 09:04   Temat: jagoda1111
No moja mama ma przerzuty, ale te badania z tego co pisze w karcie informacyjnej sa prowadzone w srod pacjentow z postacia rozlegla raka pluc po wstepnej odpowiedzi na leczenie preparatami platynty.
  Temat: RAK PLUC DROB NOKOMORKOWY A LECZENIE EMD 273066
jagoda1111

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 9250

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-08, 18:57   Temat: rak pluc drobnokomorkowy
hejka wszystkim mama po 2 chemii miala badania i guz sie zmniejszyl na trzustce z 8 cm na 4 cm a w plucu lewym o kilka milimetrow nie pamietam jaki byl duzy ale spory ok 5 cm. Do mnie chyba nie dociera ze ona jest chora albo dotrzec nie chce. 8 pazziernikam dowiedzielismy sie o chorobie - szkoda z e tak pozno ale tak musi byc . W piatek tj 13 lutyego kolejne badania po 4 chemii i decyzja o udziale w badaniach klinicznych - wiecie zaczyna mnie to wszystko przerastac chyba powoli przerazac i boje sie mocno , zeby na to cholerstwo nie bylo lekarstwa - mama ma gorsze dni boli ja gdzies w plecach i mam wrazenie ze trzustjka reaguje, bo0 sie chwyta co jakis czas za brzuch - jest twarda ale widze ze boli - nie chce tramalu brac - masakra kobieta w pelni sil i ciezko pracujea, ktora miala ciezkie zycie, wychowala 3 dzieci sama , bo maz jej popelnil samobojstwo - jakie to zycie niesprawiedliwe - co robic dalej, jak jej pomoc, a jeszcze moj maz zamiast mi pomoc jakos dobija. pozdrawiam Jagoda
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group