1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BRAK APETYTU I BOL
Autor Wiadomość
jagoda1111


Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 13
Pomógł: 1 raz

 #1  Wysłany: 2009-08-06, 21:12  BRAK APETYTU I BOL


Witam!!! Mam pytanko mama straila apetyt bierze Megace ale nnie bardzo jej to pomagaa? Plastry przeciwbolowe wraz z ketonalem nie pomagaja ma raka pluc z przerzutami na trzustke oplucna z reszty sie cofnelo - co zrobic aby poprowil jej sie apetyt i by nie bolalao- na dodatek bola ja plecy zoladek i podbrzusze spi na siedzaco na lawie? Prosze pomozcie
 
wylana 


Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 59
Pomogła: 2 razy

 #2  Wysłany: 2009-08-06, 21:47  


mi wszyscy mówili, żeby nie zmuszac do jedzenia, pilnować tylko żeby piła, moja mama też na to chorowała . zmarła 3 tyg. temu.
 
maganana 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 241
Skąd: Bytom
Pomogła: 39 razy

 #3  Wysłany: 2009-08-07, 08:39  


dokładnie
osoby chore na raka często tracą apetyt i nie mają ochoty na jedzenie.
Przeczytaj o kacheksji (wyniszczenie nowotworowe)
jagoda1111 ma racje, że nie można zmuszać do jedzenia.Megalia może zadziałać na Twoją mamę ale nie musi .Efekt może dopiero być po miesiącu. Co do bólu to myślę, że dobrze by było zapisać się do hospicjum gdzie masz darmową domową opiekę lekarską i pielęgniarską.
Będą wiedzieli jak pomóc w dolegliwościach bólowych lub innych związanych z chorobą.

przytulam Ciebie mocno i życzę dużo dużo siły bo wiem że jej potrzeba
_________________
Pozdrawiam
Marzena
 
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #4  Wysłany: 2009-08-07, 08:40  


Witaj
Strasznie mi przykro, że twoja mama tak poważnie zachorowała. Czytałem w twoim poprzednim wątku, że u mamy choroba jest w stadium zaawansowanym więc wielu opcji nie ma. Jeśli mama nie ma apetytu spróbuj może Nutridrinki, to dieta wysokoenergetyczna więc mama będzie dożywiona.
No i postaraj się o silne środki przeciwbólowe, trudno nie zgodzić się z opinią billyb.
Pozdrawiam

Trzymaj się
_________________
Andrzej W.
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #5  Wysłany: 2009-08-07, 12:06  


Rzeczywiście, poczytaj o kacheksji - to ważne. Z niektórych angielskich i niemieckich recept wynika, że tam lekarze podają melatoninę 10 mg (na noc - może faktycznie pomóc w spaniu, ale także wzmaga apetyt i w ogóle energię życiową).

Ja zażywam od wielu lat 3 mg (no bo zawsze źle spałam - i mi pomagało), teraz przerzuciłam się na 5 mg. Jest w każdej aptece bez recepty, lekarz onkolog nic specjalnego na to nie mówił, jak meldowałam.

Nie mam wcale kacheksji (przy niedrobnokomórkowym płaskonabłonkowym, nieoperacyjnym raku płuc - po kolejnej wznowie). Fakt, że gdy na początku choroby bardzo chudłam i traciła siły, kardiolog zapisał mi kilka różnych sterydów i hormonów w minimalnych dawkach, bo powiedział, że często przy raku przestaje się produkować własne. Faktycznie, pomogło, choć bardzo przytyłam.

Pozdrawiam serdecznie :lol:
 
jagoda1111


Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 13
Pomógł: 1 raz

 #6  Wysłany: 2009-08-07, 15:26  


Moi drodzy dziekuje Wam mocno - za te rady i slowa wsparcia, wpadlam wczoraj na ten artykul o kacheksji i sprobuje tez tych Nutridrinków - pytalam sie lekarza i poweidział ze moge sprobowac - makabra czemu to zycie jest takie ciezkie - BUZIAKI DLA WSZYSTKICH
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group