1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
Autor Wiadomość
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #46  Wysłany: 2009-06-02, 12:56  


Moja opinia o ulotce : Napis czy logo mogłoby być w kolorze (ale to zwiększy koszty ulotki ) podawanie adresu dwa razy nie jest potrzebne. Może by info o tym co daje forum (że jak potrzebujesz i kto pomaga ) podać bardziej zwiężle? Myślę że łatwiej jest wejść na forum i spóbować jak działa niż pisać emaile z prośbą o pomoc. Podstawowe funkcje forum są łatwe do odkrycia a reszty można się dowiedzieć w trakcie. Ja też się tak uczyłam. Mamy boxa i chat. Takie jest moje zdanie.
Myślę, że im więcej osób sie wypowie tym lepszy będzie ostateczny kształt ulotki.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #47  Wysłany: 2009-06-02, 14:05  


Załączam poprawioną wersję i jeśli konieczne będą kolejne przeróbki to niech ktoś je naniesie , bo ja już mam dosyć :mrgreen:

Jogi-końcowe założenie było takie, aby każdy chętny do dystrybucji ulotek mógł je samodzielnie wydrukować i powielić, dlatego forma jest oszczędnościowo- minimalistyczna :)
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #48  Wysłany: 2009-06-02, 15:10  


Troszke zmieniłam ulotkę. Może ktos jeszcze ma pomysł?
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Mrakad 



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 322
Skąd: Warszawa
Pomógł: 28 razy

 #49  Wysłany: 2009-06-02, 21:37  


Tara, czy dostałąś dzisiaj mojego maila z wariacją na temat Twojego projektu?

Zajrzyj do poczty. Pisałem na adres, który proponowałaś na swojej wersji ulotki.
_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
 
lena73 


Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 39
Pomogła: 10 razy

 #50  Wysłany: 2009-06-03, 07:40  


Witam,
Mnie osobiscie podobaja sie te ostatnie wersje ulotki.
Tara, moze umiesc link na stronie glownej forum do oficjalnej wersji, zeby nie trzeba bylo szukac. Oficjalna wersje tez przeciez mozna zmienic jeszcze, ale trzeba zaczac drukowac i roznosic.

Powodzenie akcji mysle bedzie duze, bo ludzie w wiekszosci szukaja pomocy wszedzie i sa spragnieni informacji.

A co z ulotkami, a raczej informacja dla lekarzy? Z lekarzami to zupelnie co innego. Pacjent moze uzyskac tu pomoc, ale dla lekarza jest to po prostu dodatkowa praca.
Moze teraz warto zastanowic sie co powinna zawierac ulotka lekarska, by zachecic szanowne grono do uczestniczenia w forum? Ja zaczne:
1. Pomoc potrzebujacym, chorym w nowoczesnej formie - niewielki naklad , a ogromna pomoc.
2. Oswiecanie spoleczenstwa (zeby ludzie rozumieli swoja chorobe i mieli zaufanie do lekarzy)
3. Dodatkowe doswiadczenie(ludzie opisuja swoje historie przytaczaja wyniki badan i decyzje lekarzy, czasem lecza sie za granica)

No i dalej pustka w glowie :-(
Co myslicie?
Lena
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #51  Wysłany: 2009-06-03, 08:16  


Mrakad napisał/a:
Tara, czy dostałąś dzisiaj mojego maila z wariacją na temat Twojego projektu?

Zajrzyj do poczty. Pisałem na adres, który proponowałaś na swojej wersji ulotki.


Właśnie odebrałam pocztę. Poprawiona wersja jest ok, tylko, że trzeba to zrobić tak by na stronie formatu A4 mieściły się 4 gotowe do wydruku ulotki, no i osobiście uważam, że jednak lepiej jeśli będzie zapisana w wordzie z możliwością ewentualnej edycji niż jako jpg (ja tego jpg za pioruna nie mogę wydrukować ;/ )

W każdym bądź razie jadę dzisiaj do CO w łodzi i biorę ze sobą ulotki w takiej formie w jakiej sa na chwile obecną :)

Lena - fajne pomysły :) Zgadzam się całkowicie, że z ulotką/folderem dla lekarzy będzie więcej pracy i w tym przypadku warto chyba bardziej zadbać o formę :)
Jak ustalimy ostateczna wersje ulotki dla pacjentów to przykleję ją na forum w widocznym miejscu :)
 
lena73 


Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 39
Pomogła: 10 razy

 #52  Wysłany: 2009-06-04, 06:40  


Nic nie stoi na przeszkodzie aby umiescic ulotke w roznych formatach np: doc, pdf, jpg(bardzo profesjonalne podejscie :) ). Tara jesli bedziesz miec problem z uzyskaniem, ktoregos formatu, ja to zrobie. Rzeczywiscie nie wszyscy moga miec Worda.
Pozdrawiam
Lena
 
Mrakad 



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 322
Skąd: Warszawa
Pomógł: 28 razy

 #53  Wysłany: 2009-06-04, 14:23  


Witajcie,

z upoważnienia Tary daję pod rozwagę jej pomysł:

Chodzimy po lekarzach, dlaczego nie zostawiać im paczki ulotek by rozdawali pacjentom?
Ci lepsi nie powinni odmawiać. A my będziemy w miarę potrzeb donosić nowe.
_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
 
turpin 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: UK
Pomógł: 5 razy

 #54  Wysłany: 2009-06-06, 18:49  ?drobna modyfikacja techniczna


Dysponując jako-taką wiedzą o nowotworach, umiarkowanym rysem altruistycznym i zarazem ograniczonymi zasobami czasu, jakoś nie mogę wykrzesać w sobie entuzjazmu do 'przeklikania' się przez wszystkie działy tematyczne forum, by znaleźć jakiś post, na który mógłbym rzeczowo odpowiedzieć.

Podział na pod-fora może być pozornie wygodny dla szukających porady, jest zaś raczej niewygodny dla tych, którzy ew byliby skłonni jej udzielić.

Jeśli strona wstępna forum musi już wyglądać koniecznie, jak spis treści podręcznika patomorfologii, to może dorzucić jeszcze jeden dział, w którym pojawiałyby się równolegle wszystkie posty?
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #55  Wysłany: 2009-06-07, 09:16  


Też miałam problem z "przeklikaniem się". Tzn zajmowało mi to za dużo czasy ale teraz wrzucam z menu nieprzeczytane posty czy jakoś tak to się nazywa i idzie szybko.
Lekarze na forum są bardzo, bardzo potrzebni. To oni mają oprócz wiedzy doświadczenie. Problem właśnie w tym że nie mają czasu i pewnie chęci to bezpłatnej pracy po godzinach. Ale jeśli ktoś jest lekarzem z powołania to jest nim 24 godziny na dobę i nie przechodzi obojętnie obok chorego. A onkologiczni mają naprawdę wiele pytań. wystarczy na nie odpowiedzieć. Nie oczekujemy przecież uzdrowienia ani zabiegu przez internet.
Dzięki Turpin że tu jesteś.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #56  Wysłany: 2009-06-12, 21:58  Re: ?drobna modyfikacja techniczna


turpin napisał/a:
Dysponując jako-taką wiedzą o nowotworach, umiarkowanym rysem altruistycznym i zarazem ograniczonymi zasobami czasu, jakoś nie mogę wykrzesać w sobie entuzjazmu do 'przeklikania' się przez wszystkie działy tematyczne forum, by znaleźć jakiś post, na który mógłbym rzeczowo odpowiedzieć.


Czyż rozwiązaniem w takiej sytuacji nie byłoby udzielanie odpowiedzi np. w jednym wybranym dziale ?
Serdecznie zapraszam np. do działu Nowotwory płuca i opłucnej.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
Archanka 



Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 8

 #57  Wysłany: 2009-06-19, 17:46  :)


Co prawda jestem tu praktycznie od dzisiaj, ale podoba mi się zaangażowanie was wszystkich. Z chęcią pomogę...mam programistę (poproszę o pomoc napewno nie odmówi-dajcie znać co wam pod tym kątem trzeba). Może uda się stworzyć i wypuścić coś w eter, napewno damy radę:)
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #58  Wysłany: 2009-06-20, 20:34  


Ja rowniez bardzo chciała bym pomóc jezeli chodzi o Ślask finansowo jak najbardziej ;) DSS jezeli masz pomysł czekam i chetnie pomoge.
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #59  Wysłany: 2009-06-25, 14:41  


Hej, cześć.

Wydrukowałam sobie ulotki i zaniosę w przyszły czwarte na warsztaty Simontona. Dziewczyny część rozdadzą, a część przekażą Amazonkom.

Za trzy tygodnie będę w CO - to też zostawię pielęgniarkom na oddziale i przy tomografii.

Ale... Ale duża część pacjentów to osoby bardzo proste i pogubione. Szukają pomocy, szukają informacji - jednak język jest chyba zbyt "inteligencji". Za dużo treści, a litery za małe (przy depresji oczy szwankują natychmiast). Nie dałoby się jakoś uprościć?

Czepiam się, choć się nie znam. Sorry. Na pewno rozdam :lol:
  
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #60  Wysłany: 2009-06-28, 10:24  


A gdzie te ulotki do druku? Tez chce wydrukowac. tymczasem rozdaje adres na kartce.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group