1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
Autor Wiadomość
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #1  Wysłany: 2009-05-15, 08:17  Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)



Drodzy Forumowicze -
ponieważ bez Was to forum byłoby jedynie adresem internetowym, szablonem, ciągiem niewiele znaczących znaków i obrazów jestem przekonana, że ten „apel” nie pozostanie bez odpowiedzi. Zakładam, że nam wszystkim zależy aby portal Dum Spiro Spero rozwijał się i udoskonalał formę, dlatego mam nadzieję, że zdecydujecie się włożyć nieco własnej energii w to by do tego rozwoju się przyczynić.
Wiadomo - co dwie głowy to nie jedna, zatem gdyby okazało się, że tych głów jest 5, 10, 20, 50 o ile łatwiej byłoby osiągać szczyty J
A więc do meritum: potrzebna jest Wasza pomoc –
Czekamy na wszelkie pomysły, propozycje, sugestie, które mogłyby przyczynić się do rozwoju i reklamy portalu. Wnoszone przez Was „cegiełki” mogą być naturalnie dowolnych rozmiarów i kształtów :) – czy to będzie polecenie forum znajomemu, umieszczenie linku na swojej prywatnej stronie, blogu, wsparcie techniczno - informatyczne czy też ogólnopolska kampania billbordowa ;) :D – każda forma zaangażowania to krok naprzód.

Ja myślałam ostatnio o przygotowaniu ulotek informacyjnych zapraszających na forum, które wspólnymi siłami moglibyśmy dystrybuować w CO, przychodniach itd - co sądzicie o tym pomyśle? Być może w ten sposób udałoby się dotrzeć do osób, które nie są biegłe w poruszaniu się po cyberprzestrzeni.
Jednocześnie o ile „akcja-ulotka” wyda się Wam sensowna - być może jest wśród grafik, który mógłby takie ulotki przygotować? ( efekty moich prób nie prezentują się szczególnie imponująco ;) ) – w ewentualny druk ulotek jestem w stanie zainwestować J.
Jeszcze krótkie wyjaśnienie dlaczego reklama forum jest tak ważna? – naturalnie celem nadrzędnym jest chęć dotarcia do tych, którzy sami nie potrafią tu trafić, poza tym im więcej użytkowników tym większa możliwość wymiany doświadczeń.

Po drugie zaś, ambicją założycieli portalu jest spełnienie wskazanych w ankiecie oczekiwań, a te jednoznacznie pokazują, że kwestie priorytetowe to:
- obecność na forum osoby, która posiada specjalistyczną wiedzę i konkretnie odpowie na moje pytania
- rzetelna merytoryczna informacja - chcę dokładnie wiedzieć na czym stoję
Nie muszę chyba pisać (ale napisze) jak trudnym zadaniem jest przekonanie specjalisty do włączenia się w życie forum oraz uzyskanie jego merytorycznego wsparcia. Szczególnie w sytuacji gdy środki finansowe umożliwiające funkcjonowanie portalu pochodzą z prywatnej kieszeni DSS, a możliwości garstki osób z grupy moderatorów są w naturalny sposób ograniczone. Nie stoi za nami żaden sponsor, stowarzyszenie czy instytucja, a to z kolei oznacza, że praca/pomoc fachowca na forum nie będzie wiązać się dla niego z jakąkolwiek gratyfikacją finansową. Możemy więc liczyć jedynie (aż!) na bezinteresowny akt dobrej woli w zamian oferując wdzięczność (nie brzmi jak oferta pracy wszech czasów, prawda ? ;) )
Nasza kochana DSS robi naprawdę wszystko co możliwe, by nawiązać kontakt z profesjonalistami, którzy zechcą nam pomóc i wszyscy widzimy, że Jej zaangażowanie i determinacja przynoszą efekty. Działają też moderatorzy, ale przecież można zrobić o wiele więcej jeśli Wy także zdecydujecie się pomóc.

Podsumowując – mimo, że portal Dum Spiro Spero istnieje od niedawna – to już należy do ścisłej czołówki serwisów o tematyce onkologicznej i jest to nasz niewątpliwy sukces (choć oczywiście nie o przodowanie w rankingach popularności chodzi, a w przypadku serwisów oferujących pomoc nie może być mowy o konkurencji).
Wszyscy na forum mamy wiadomy, wspólny fragment biografii, ale wydaje mi się, że nasza siła polega na tym, że udało się zebrać w jednym miejscu grupę ludzi, którym zależy i którym się chce.
Naprawdę wierzę, że to miejsce może stać się nową jakością w sieci, wierzę, że jeśli użytkownicy forum będą mieli świadomość, że ich wsparcie jest ważne - to bez jakiegoś gigantycznego wysiłku możemy zrobić wiele dobrego.
Piszę ten przydługi post także, a może przede wszystkim dlatego, że będąc użytkownikiem przeróżnych for nigdy nie przyszło mi do głowy ile energii, czasu i pracy potrzeba aby funkcjonowały one sprawnie (no i pieniędzy na pozycjonowanie, aby w ogóle ktokolwiek na forum trafił) Nie miałam świadomości, że „tym” wszystkim ktoś kieruje, że jeśli pojawia się np.: jakiś cenny dział informacyjny to nie spada on na forum z nieba lecz jest wynikiem czyjegoś zaangażowania, wysiłku i pracy. O dziwo nic nie robi się samo ;) !
A na sam koniec prosty wniosek - im bardziej znany i popularny będzie nasz portal tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się zainteresować współpracą osoby profesjonalnie związane z onkologią – jeśli Dum Spiro Spero stanie się rozpoznawalną marką to być może prestiż bycia potężnym portalem będzie argumentem, który otworzy dotychczas zamknięte dla nas drzwi. Dlatego bardzo na Was liczymy.

To co moi drodzy...POMOŻECIE?

 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #2  Wysłany: 2009-05-15, 09:08  


Pisze sie na dystrybucje ulotek i propagowanie wsród znajomych chorych. Strona internetowa mojej firemki jest w przebudowie/budowie. jak juz bedzie gotowa to umieszczę tam link. Ulotki mozna rozkładac rowniez w aptekach i przychodniach nie tylko onkologicznych.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
lena73 


Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 39
Pomogła: 10 razy

 #3  Wysłany: 2009-05-15, 09:46  


Pewnie,
Ja osobiscie rozdaje adres strony forum wszystkim lozkowym sasiadom mojej mamy ich rodzinom. Ulotki bede rozdawac z najwieksza przyjemnoscia: w szpitalu , w przychodni, gdzie tylko bede. Jesli chodzi o ulotki, to moim zdaniem trzeba umiescic na portalu gotowa ulotke do druku. Wiekszosc z nas prawdopodobnie jest w stanie sobie je drukowac samemu, ja jestem. Trzeba tylko opracowac sensowna tresc, mysle, ze grafika nie jest az tak istotna przeciez nie reklamujemy zadnego produktu, ale trzeba polozyc nacisk na pomoc jaka daje forum. Ze swej strony uwazam ze powinna tam sie znalezc informacja co to za forum i po co istnieje i instrukcja jak wejsc na strone. Mysle ze moge udac sie do ordynatora (szpital im Jana Pawla w Krakowie oddzial chirurgii klatki piersiowej ) i zapytac czy moze rozpropagowalby forum wsrod lekarzy, moze by sie ktorys zdecydowal pomoc. Ordynator jest bardzo fajny i dusza czlowiek, wiec moze to cos da, najwyzej mnie wygoni to przeciez nic mi sie nie stanie.
Pozdrawiam
Lena
 
aga 



Dołączyła: 31 Sty 2009
Posty: 58
Skąd: Wrocław
Pomogła: 11 razy

 #4  Wysłany: 2009-05-15, 17:03  


Ja też bardzo chętnie rozniosę ulotki np. w Dolnośląskim Centrum Onkologii albo w Centrum Chorób Płuc. Niestety nie znam się na grafice. Ale można stworzyć wątek gdzie byłoby możliwe przedstawienie swojego pomysłu na ulotkę, jeśli ktoś by miał jakiś ciekawy pomysł.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #5  Wysłany: 2009-05-15, 18:20  


Ja się oferuję ulotki położyć w Krakowie w CO a myślę, że pomysł ulotkowy jest bardzo dobry.Jeszcze proponuję stworzenie czata gdzie będzie można się poradzić kogoś na bieżąco, ale ten pomysł już DSS zna :)
 
 
agnieszka.40 



Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 40
Pomogła: 6 razy

 #6  Wysłany: 2009-05-15, 19:33  


Witam.....popieram...ja z ulotkami moge się pojawić w Otwocku (przy onkologu) oraz w Warszawie CO im.Marii Curie-Skłodowskiej na Wawelskiej.....pomysł super i jestem pewna,że ludzie chorzy ewentualnie wspomagający (rodzina) będą chcieli skorzystać.....teraz tylko podsyłam linki do tej strony ale to chyba za mało.....Pozdrawiam Agnieszka
_________________
...zdrowy człowiek ma tysiące marzeń...chory tylko jedno...
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #7  Wysłany: 2009-05-15, 20:19  


No to i ja się zgłaszam.
Na jednym forum rozreklamowałam już forum w pewien sposób ;) (DSS ;) )
Wśród znajoimych również opowiadam o forum gdzie słyszę nie to co chcę tylko jaka jest prawda, ze tu można zdobyć wiele cennych informacji.

Jeżeli chodzi o ulotki jestem również za.
W Tarnowskich Górach i Bytomiu (śląsk) mogę je "roznieść" w szpitalach, przychodniach, gdzie tylko dam radę (wiadomo że z maluszkiem nie wszędzie wejdę)

Porozmawiam ze znajomymi na temat jakiegoś pomysłu na dodatkową reklamę.
Szkoda ze to droga inwestycja ale reklama strony- choćby sam adres z dopiskiem "forum onkologiczne" na smoachodzie to również dobry sposób na przekazanie o istnieniu takowej stronki.

Wiem ze to spam- a na to i czasu potrzeba, ale ja osobiście dostaje wiele spamów na gg szkoda tylko że o jakiejś głupiej tematyce. Gdyby ktoś miał czas porozsyłac wiadomości gg

"Jeżeli temat onkologiczny, trudny temat choroby nowotworowej nie jest Ci obcy,, zapraszam Cię na forum onkologiczne - DUM SPIRO SPERO- pomożemy Ci dowiedzieć się o tym o czym chciał/a byś wiedzieć"

Czy coś tego typu.
Szkoda ze na graficiaża się nie nadaję, ale zapytam koleżankę która w tym "siedzi" ;) coprawda jest teraz zawalona robotą ale może znajdzie chwilkę na wymyślenie ulotki reklamujacej :)
 
 
aga 



Dołączyła: 31 Sty 2009
Posty: 58
Skąd: Wrocław
Pomogła: 11 razy

 #8  Wysłany: 2009-05-15, 21:24  


Nadzieja, świetny pomysł z GG, można też zamieścić adres forum w opisie, już właśnie to zrobiłam.
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #9  Wysłany: 2009-05-15, 23:29  


Tez się zgłaszam do pomocy. Dzis jak byłam na wizycie w CO w gliwicach to już troszke zareklamowałam nasze forum :) . I mysle, że ulotki to dobry pomysł. Chętnie pomogę :-D
 
gosiac 


Dołączyła: 16 Lut 2009
Posty: 91
Pomogła: 10 razy

 #10  Wysłany: 2009-05-16, 03:25  


oczywiscie dolaczam sie do akcji, na skype w opisie zamieszczam adres forum
 
zajana 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 120
Pomogła: 15 razy

 #11  Wysłany: 2009-05-16, 04:51  


Ja rowniez chcialabym pomoc. Ulotki zanioslabym do polskiej kliniki w Atlancie.
Pozatym chcialaby pomoc od czasu do czasu finansowo. Prosze tylk DSS lub Tare o blizsze informacje.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #12  Wysłany: 2009-05-16, 16:34  


Hmmm A czy DSS ma swój profil na NK? Równiez można by stworzyć konto fikcyjne jeżeli jeszcze nie ma i można je polecić.
 
 
cherrie



Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 82
Skąd: Belfast
Pomógł: 9 razy

 #13  Wysłany: 2009-05-17, 00:28  


Ja moge sprobowac pobawic sie z ulotka. Nie wiem tylko na ile profesjonalnie ma byc ona zrobiona. Jesli nie musi byc w Photoshopie, to mam cos zrobione w formacie Microsoft Publisher. Nie jestem jednak grafikiem, wiec moze znajdzie sie ktos bardziej profesjonalny?
Postaram sie wrzucic gdzies w necie to co zrobilam do tej pory.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #14  Wysłany: 2009-05-17, 07:47  


Co do ulotki rozmawiałam też z koleżanką która może zrobić jakiś projekt. Jest grafikiem więc powinno coś z tego wyjść. Problemem jest jedynie czas którego nie ma go za wiele:)
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #15  Wysłany: 2009-05-17, 10:19  


Oczywiście ja tez się dołączam.
Już wkleiłam opis na gg i skypie.
Z naszą klasą też może być dobry pomysł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group