1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mf54 - komentarze
Autor Wiadomość
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #166  Wysłany: 2018-02-28, 18:19  


:komp: :) :)
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #167  Wysłany: 2018-03-02, 22:59  


"Wiadomości z drugiej reki "
:shock:
Nie pamiętam, czy pisałem, o tym, ze uwielbiam zdobywać nowe doświadczenia życiowe W chwili obecnej -życie na wózku inwalidzkim. samodzielne Dzięki mojej determinacji urządziłem sobie wszystko wg mojej koncepcji Teraz jestem przeszczęśliwy :-D
Nie bójcie się napisać -wariat.Odpowiem- oczywiście przecież mam przerzuty do mózgu
Teraz ponarzekam :-D jestem pewien, ze sadzili, ze siedzę na tym łóżku i cały dzień obmyślam jak im up......lić życie (wiecie, że jestem synem szewca i przeklinam więcej niż mój tata :-D
Dam jakiś przykład Przez pierwsze 3 tyg lutego piłem3 litry wody na dobę Piekło mnie strasznie w żołądku i musiałem go zalewać do pełna woda Co za tym szło - OLA- kaczka i tak prawie co godzinę. I w ten sposób prawie ja wykończyłem"zmęczenie przewlekłe" w domu zimno, bo nikomu się nie chce napalić w kominku " aby ja trochę oszczędzić po pomocy w we wstaniu, zanim prosiłem o pomoc w położeniu siedziałem ze 2 godz i myślę niech trochę pośpi W ten sposób wykończyłem także siebie Tak byłem osłabiony, że w nocy pogotowie- Blood presure 90. Ten w czerwonym mówi- zabieramy niech Pan podpisze zgodę ja idac za przykładem z góry mówię - zawetuję- nie podpiszę :shock:
cdnjutro- wsiadam na wózek i jadę dołożyć do pieca :-D

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-03-02, 23:39 ]
Trzymaj się chłopaku

[ Dodano: 2018-03-03, 01:59 ]
Już jest jutro, wiec jedziemy dalej. Ależ się Za Wami stęskniłem |przytula|
Będę pisał o wszystkim, także rzeczach nieprzyjemnych /wstydliwych Następna doba (brak ruchu, perystaltyka jelit do bani)-wieczorem usilne szukanie serwisu Lewatywa 24,ależ skąd- nie dodzwonisz się nigdzie.Za to dodzwonisz się na 112 Pierwszy w czerwonym mówi,- nieuzasadnione wezwanie Drugi czyta TK i mówi -zabieramy - tętniak aorty Pierwszy doczytuje i mówi- ale mały W poniedziałek - wizyta kontrolna- badanie krwi- hemoglobina bardzo niska - lekarz - zostawiam Pana na oddziale na przetaczanie 2 doby
Teraz o wpływie temperatury otoczenia itp U każdego pewnie inaczej -u mnie 20, 5 st C i lekki przewiew z nieszczelnego okna lub zimnych pomieszczeń - od razu pieczenie skóry niepokój i trzęsionka 22,5 st. C- OK
Podrażnienie jamy ustnej :
Pamietajcie-0 cytryny- wysusza
herbata z samej lipy- uspokaja-wpływa na jelita
I najważniejsze
Pacjent zadowolony jest "mniej awanturujący się" Tutaj zazdroszczę drugiej połówce Majbas
Dzisiaj rano cd o wyposażeniu i innych dla mnie ważnych sprawach - dla spokojności
21,1st C- Jade dołożyć do pieca i trzeba sie przespać z 2 godziny

[ Dodano: 2018-03-03, 08:00 ]
TU CENTRUM STEROWANIA ŚWIATEM :-D . ZA oknem robi się jasno- słońce wschodzi.
Temp otoczenia 24 st. C. Metabolizm wzruszony ,mam nadzieje, ze mutanty lubią ciepło i sobie smacznie śpią Ciśnienie krwi 148/94 wiec chyba przeżyję kolejny dzień. Gdy wracałem z przetaczania złapałem kontakt na super transport medyczny, komercyjny i drogi, ale w naszym przypadku liczy sie każda dana nam minuta życia jedziemy na sygnale, dzwonie do OLI- TU AIR FORCE ONE- ORZEŁ NA POKŁADZIE, gdy usłyszysz sygnały- ORZEŁ wylądował. Panie w czerwonym się uśmiały
Opis mojego stanowiska:
1. najważniejszy stolik- z listwa zasilającą, komputer, rozszerzenie portów USB, żebym mógł podłączyć co tylko mi się chce Z tyłu na niskiej ławie TV - drukarka HP w każdej chwili gotowa do użycia.
Teraz sie trochę ujawnię. Obok HP stoi moje dziecko- drukarka 3D , która sam zaprojektowałem. zbudowałem, napisałem własny program sterujący w języku C, nikomu nieznany.
Jestem po prostu programista umysł ścisły. Nic mnie tak nie kreci jak gotowanie i programowanie. Mysle, ze bajkaa-pozdrawiam ma tez taki umysł- dążenie do celu
Teraz wiecie dlaczego jestem szczesliwy utożsamiam się trochę z HAWKINSEM
Obok kompa na niższy stolik media ilekii przekaski. Tablet 90 programów TV NEWSY I WIEDZA, trochę rozrywki, muzyka - łagodzi obyczaje CNBC , EURONEWS Rasija 24, z tyłu łózka- niska ława gdzie będę robił bałagan z różnymi papierami
Koncze bo o 8:00 Zelboraf , potas, sterydy, osłonowe. Po Zelborafie prześpię się z godzinkę
O 13:00 rehabilitant, pewnie sie zdziwi, bo nic samodzielnie nie cwiczyłem, a jak sie upre to chodzę bez podtrzymywania Mózg chyba znalazł jakieś obejścia(jak byłem młody brałem ACIDUM GLUTAMICUM na rozrost szarych komórek mam pamięć absolutna.
CDN
Trzymajcie się tak jak ja i wszystko będzie dobrze :-D
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #168  Wysłany: 2018-03-03, 09:36  


:lol:
No długo czekaliśmy na wiadomości od Ciebie.
Myślę ,że z Twoją głową jest wszystko ok ,a może nawet lepiej.Sam piszesz ,że jak się uprzesz .......
Mózg znalazł obejście ,a to najważniejszy komputer i drukarka 3D w jednym :) .
Trzymaj się.....niedługo wiosna.




:flower:
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #169  Wysłany: 2018-03-03, 09:44  


fifi007 napisał/a:
:lol:

Trzymaj się.....niedługo wiosn



:flower:
Niedługo zmieniam avatar
na pomnidorowy :-D
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #170  Wysłany: 2018-03-03, 10:25  


mf54 napisał/a:
Pacjent zadowolony jest "mniej awanturujący się" Tutaj zazdroszczę drugiej połówce Majbas

Pozwolę se napisać....kochany mf54....przeszłam przez piekło walcząc o leczenie męża-oj nieraz by mi się kij bejsbolowy przydał,-nieraz leciały uje muje i dzikie węże .-całe szczęście w tym wszystkim że mój kochany mąż jest jak anioł...

Mój mąż nie pozwolił mi załatwić wózka i jeździł po domu na fotelu na kółkach tzn zawsze ktoś z rodziny albo ja albo syn albo córka go woziliśmy.... Było cholernie ciężko-chudy ale byk.

mf54 trzymaj się-mocno Cię przytulam i Panią Olę

[ Dodano: 2018-03-03, 12:15 ]
dopiszę jeszcze...bo nie umie przestać myśleć o Tobie mf54....

Jedno jest tylko pocieszające-że jesteśmy z Wami choć jest nam cholernie ciężko-ale kochamy Was i walczymy wspólnymi siłami.Dziś świeci słońce:)

Bo jak nie Wy ...nasi kochani mężowie czy żony to co byśmy bez Was poczęli....
mf54 mimo takiego ciężkiego stanu-a ciągle potrafisz sprawić ze i łza się zakręci i uśmiech pojawi...

Tego Ci zazdroszczę ja- bo ja na zewnątrz jestem uśmiechnięta i udaję a w środku to już inna bajka...
Trzymam bardzo mocno za Ciebie kciuki-niech te zelborafy działają na długie lata... :tull: :heart: :)
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #171  Wysłany: 2018-03-03, 14:02  


Jestem u Ciebie nowa [wstydnis] więc nieśmiało zacznę  [wstydnis]
Przeczytałam wątek od deski do deski i co tu dużo gadać [wstydnis]
Nie da się przejść obojętnie [wstydnis]

Co do tej drukarki to |wht?!| jaciękręcę! dla mnie temat nie do ogarnięcia! :-D Bardzo tu u Ciebie miło :) no i w końcu ciepło :roll:
:D

Jeżeli mnie nie wyrzucisz, a uprzedzam, że umiem :&!!: :trtd: a w ostateczności :rrr: to będę się dalej wpraszać :)

::thnx::
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #172  Wysłany: 2018-03-03, 16:14  


Nikogo się tutaj nie wyrzuca, piszcie jak najwięcej .Wasze słowa to miód dla moich oczu. Majbas pisałaś, o spuchniętych stawach, jak sobie poradziliście ALTA ziaja specjalnie nie działa. Może końska maść, ale czerwona, czy zielona?
Majbas
Cytat:

Tego Ci zazdroszczę ja- bo ja na zewnątrz jestem uśmiechnięta i udaję a w środku to już inna bajka...

Opracowałem 7 stopniowa skalę poziomu wkur..... z poziomu chorego, ale może być także z poziomu opiekuna, co za tym idzie są to także poziomy szczęścia
tylko odwrócona kolejność
POZIOM 0.-żadnych problemów -warzywo.
POZIOM I najgorszy- jest jakiś problem/pretensja- myślisz o nim, tłumisz go w sobie nie wolno tłumic emocji(szkodliwe dla zdrowia psychicznego-coraz bardziej się nakręcasz
POZIOM II - mówienie o I stad blisko do III
POZIOM III głośna dyskusja o I
POZIOM IV głośna dyskusja z argumentami
POZIOM V jak IV + krzyki
POZIOM VI jak V + wypominanie wszystkich zaszłości z życia
POZIOM VII - uświadamiasz sobie "Co Pan zrobisz, nic PAN nie zrobisz"
Z POZIOMU VII spadasz do 0. Następnym razem przypomnij sobie cała procedure, żeby nie wejść do I
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #173  Wysłany: 2018-03-03, 19:21  


mf54, więc chyba mam poziom Iszy....tym sposobem dorobiłam się siwych włosów ...czasami jestem na poziomie II jak jade tacie znicz zapalic....On wie wszystko....tylko On.

Jeśli chodzi o bóle stawów to były okropne i bolesne. Nawet pod pachami mąż mial bóle. Niestety żadne maści nie pomagały....stosowalam aloes liscie...obieralam zeby nie kaleczyl i owijalam bandażem najbardziej bolace miejsca. Na przemian plastry cebuli i tez owijałam bandażem. Można bylo odczuć ulgę ale nie całkiem.
Przy tych bólach dr przepisala plastry z morfina....ale zero efektu.

pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2018-03-03, 19:25 ]
Te liscie przekrawałam na pół i tą stroną soczystą przykładałam...

Jeden wielki aloes mój wujek zakosił ciotce ....bo Ona to by nie dała....hihi.....może kradziony lepiej działa...jak by ten domowy nie działał to zleć w rodzinie przemyt :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #174  Wysłany: 2018-03-03, 20:08  


jestem na IV :uuu:
_________________
sprzątnięta
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #175  Wysłany: 2018-03-03, 20:09  


Mam z 50 aloesów :-D

[ Dodano: 2018-03-03, 20:18 ]
Cytat:
,,,,,tym sposobem dorobiłam się siwych włosów....

Nie myśl"siwe" tylko piękne srebrne włosy
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #176  Wysłany: 2018-03-03, 21:15  


Cytat:
Mam z 50 aloesów
super :-D
Dobrze.....mam piękne srebrne włosy :)

Wykorzystaj te aloesy....tak myślałam że je masz....
Ja niestety nie miałam ale wujcio przemycił.
:tull:
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #177  Wysłany: 2018-03-04, 03:20  


Majbas napisał/a:
Cytat:
Mam z 50 aloesów
super :-D
Dobrze.....mam piękne srebrne włosy :)

Wykorzystaj te aloesy....tak myślałam że je masz....
Ja niestety nie miałam ale wujcio przemycił.
:tull:

Czy ten aloes pomógł ? Mam wielka stopę. Amazonek "Wielka Stopa" :shock:
Wyznaczamy cele i zadania na 2018. Przeżyć to za mało, musi być konkret

Idzie wiosna . czas robić sadzonki
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #178  Wysłany: 2018-03-04, 08:32  


Przyniosły ulgę te aloesy.....nie zmniejszyły opuchlizny ale ból był mniej odczuwalny.
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz....a życzę by pomogły.

Co do pomidorków....woooooow. Super. Podoba mi sie Twoja propozycja.
Ja wrzuce zdjęcia jak juz będę miec zbiory bo w zeszłym roku nie robiłam.....ani zdjęć ani za wiele w ogródku.

Teraz napisz skąd masz nasiona...Ja zawsze kupuje sadzonki bo nie umie trafic na dobre nasionka.
Ogórki wysiewam ale tez różnie trafie.
Mam maly foliok....mezus mi zrobił....choc w tamtym roku wiatr porwal folie i trzeba go zreperowac.

No i juz się chce wiosny....te pomidorki mniam...apetyczne.

Juz nie długo poranna kawa kiedy jeszcze wszyscy śpią....5 min dla siebie. :)
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #179  Wysłany: 2018-03-04, 09:59  


Sprawa jest prosta . umysł ścisły musi wszystko wiedzieć ,zmierzyć, zważyć, policzyć, wyliczyć średnią
W zeszłym roku, kupiłem tunel 6 m.kw. Następnie rożne odmiany sadzonek, których nazwy pamiętałem z dzieciństwa: szczególnie krakus czy krakowski
Malinowy Prezes4 szt
Krakus4 szt
Baron-4szt
Grace 3 szt
Euro Marker3 szt
Paprykowy 3 szt
Rysunek z rozmieszczeniem w auto cadzie
Arkusz excela, tabelka szt -waga nr sadzonki.
jak widac na fotce jest kartka np 1MP-(pierwszy malinowy prezes - ilość sztuk -waga)Następnie degustacje, ocena smaku, zapachu Z najsmaczniejszych(euromarker, krakus, grace) zebrałem nasiona i na dniach zrobię sadzonki
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #180  Wysłany: 2018-03-04, 11:06  


Poważna sprawa :)
ja też hoduję pomidory, ale w gruncie :) mój szanowny kolega małżonek w szklarni - wiadomo - element rywalizacji w życiu potrzebny :)
Sama jednak nie produkuję sadzonek po incydencie z ubiegłego roku - wysiałam warzywa i kwiaty jednoroczne w mnożarkach. Trzymałam je skrzętnie w najbardziej słonecznym i wilgotnym pomieszczeniu w domu - w łazience :D ku oburzeniu wszystkich domowników. Przyszedł czas sadzenia. Wzięłam i wyniosłam, postawiłam na taras. W między czasie obudził się najmłodszy w rodzinie, więc musiałam prace odłożyć na później. Wracam na taras. A tam kury mają ucztę  |mad1| Wszystko zeżarły, a to co im nie smakowało rozdrapały i połamały :storm:
Najsmaczniej wygląda malinowy prezes i te podłużne w misce na dole po prawej :)
Aż mi ślinka cieknie na takiego pomidora... :D
Owocnej pracy!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group