1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mf54 - komentarze
Autor Wiadomość
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #181  Wysłany: 2018-03-04, 16:28  


Paprykowy mam nasiona, nie za bardzo smaczny może na patelnie lub do przetarcia
natomiast malinowe przereklamowane najsmaczniejszy euro-marker i krakus

[ Dodano: 2018-03-04, 17:35 ]
mondfa napisał/a:
Poważna sprawa :)
. A tam kury mają ucztę  |mad1| Wszystko zeżarły, a to co im nie smakowało rozdrapały i połamały :storm:
Najsmaczniej wygląda malinowy prezes i te podłużne w misce na dole po prawej :)
Aż mi ślinka cieknie na takiego pomidora... :D
Owocnej pracy!

Co do kur, co zeżarły Ci sadzonki, to dobrze.Sadzonki są tanie liście pomidora dobre dla zawartości składników w jajach do niedawna miałem kury, ale sam niczego nie dopilnujesz, tym bardziej w moim staanie. Kiedyś kupiłem 4 kurczaczki rasowe"zielononóżki kuropatwiane" od sprawdzonego hodowcy, dołożył, mi 3 kogutki zbudowałem inkubator ze starej lodówki i rozmnożyłem kury I co z tego jak nygusostwo ludzkie nie zna granic. Do zamykania kurnika zamontowałem klapę, opuszczana na lince stalowej zamkniecie kurnika trwa z dojściem 5 sekund Na początku lutego osiągnąłem poziom V, W Nocy hałas i zonk, lisy grasują, ostatnie 3 kurki poszły. oczywiście moja wina mogłem przecież zamontować mikro-kontroler zaprogramować i sam by się zamykał


Moje kurki w najlepszej formie -stara fotka :-D
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #182  Wysłany: 2018-03-04, 23:57  


No niestety. Nam też lis dwukrotnie splądrował kurnik, z powodu nie zamknięcia go na noc. W sensie kurnika, nie lisa :lol:
A mamy dwa duże psy - tzn. jeden duży - golden retriever, a drugi mniejszy, ale udaje dużego :)
Psy są na zewnątrz i przespały atak lisa. Zdążył wynieść 7 kur, a 3 leżały na trawniku - podejrzewamy, że wtedy właśnie psy się dopiero obudziły i wystraszyły lisa.
Albo mu się zwyczajnie 10 kur do nory nie zmieściło :mrgreen:

Przepiękne to Twoje stadko :)

[ Dodano: 2018-03-05, 00:07 ]
a tu moje kurki:
I o tych wilkach mowa ;)

 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #183  Wysłany: 2018-03-05, 19:40  


mf54, czytam uważnie cały czas Twój wątek, mam 2 pytania, wspominałes, że ostatnie TK wykazało wzrost guzka w płucach u Ciebie z 6mm do 11 mm, czy wiesz co jest powodem tego wzrostu? czy ten guzek to przerzut czerniaka czy tylko Twoja uroda? :)

I pytanie drugie, badanie PET wykazało u Ciebie SUV cos około 7 w okolicach żołądka, czy wiesz już co to było? wrzody? coś innego? I właściwie to od kiedy, od jakiej wartości SUV w badaniu PET oznacza przerzut?

Aha, szukałam coś o tej obiecanej klauzuli sumienia i nie znalazłam, a szkoda, trochę rozrywki by się nam przydało
_________________
zagubiona, przerażona
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #184  Wysłany: 2018-03-06, 02:55  


No ,teraz się zacznie, Po raz pierwszy od miesiąca spie 8 godzin od 18 do 22 i od 22 do teraz czyli 2 w nocy
Budze się i od razu Poziom V czuje chłód , patrze na moja wieżę meteo 21 st
Istny z góry odzywa się, przecież jest gorąco, ja riposta, jak Ci gorąco to otwórz sobie okno ja mam 21 a potrzebuje 22,5 i jadę dalej na Poziom VI, jednemu zimno drugiemu gorąco, jeden jest mądry drugi głupi, jeden ma prace i kasę drugi w wieku 34 lat siedzi na garnuszku pierwszego i ma to gdzieś. Przechodzę na Poziom VII, stad zaraz będę na 0 i to dobra wiadomość. dzisiaj może dojadę do klauzuli

[ Dodano: 2018-03-06, 03:15 ]
Dalej o istnym, wyłącza komórkę na noc,, żebym się nie dodzwonił w nocy po pomoc..
Pewnej nocy o 3 zaklinowałem się na sparaliżowanej nodze-nie mogłem usiąść, Wołam go, , schodzi, i od razu, do mnie- Czego wstajesz jest przecież 3 w nocy
-
Ja riposta czego nie spisz jest przecież 3 w nocy
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #185  Wysłany: 2018-03-07, 08:20  


OK, rozumiem, żadnych zbyt intymnych pytań, obiecuję więcej nie pytać :)

trzymaj się, powodzenia w walce
_________________
zagubiona, przerażona
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #186  Wysłany: 2018-03-07, 12:12  


Pytaj o wszystko, jestem zdeterminowany, ale bardzo zadowolony :-D Zacząłem programować, mam dużo czasu,wiele pomysłów i komfortowe warunki będę pisał :)
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #187  Wysłany: 2018-03-08, 09:15  


"pytaj o wszystko", najwyżej nie odpowiem :lol:

no więc ponowię pytanie o wrzody, może wiesz :) , a pytam bo w przyszłym tygodniu mam badanie PET, podejrzewam u siebie wrzody na żołądku i teraz nie wiem...wyjdą one w badaniu? ja tylko nie chcę się wystraszyć niepotrzebnie gdy w okolicach żołądka wyjdzie mi podwyższony SUV
_________________
zagubiona, przerażona
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #188  Wysłany: 2018-03-08, 10:56  


mf54,
A propos słabiutkiego apetytu - bardziej jest to brak apetytu czy raczej błyskawiczne uczucie zapchania żołądka? Masz jakiekolwiek leki na ten problem?
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #189  Wysłany: 2018-03-08, 14:40  


Nie ma uczucia szybkiego zatkania, żeby coś takiego nastąpiło trzeba najpierw coś włożyć do jamy :-D Jedzenie musi do mnie zamrugać z talerza i przekonać- zjedz mnie, Na brak apetytu trzeba szybko zadziałać i nie jakąś chemią- nutridrinkami :shock: tylko smacznym jedzeniem Ja to działam szybko,. właśnie zjadłem talerz rosołu z kurczaka zagrodowego z antrykotem- pokrojone w kosteczkę gotowane warzywa, i to nie jest dzisiaj moje ostatnie słowo. Mam jeszcze różne smaczne rzeczy z listy zakupów. I nie dam się wciągnąc w jakieś fochy apetytowe :-D
Wszystkiego najlepszego naszym kobietkom w dniu tego tradycyjnego święta :hehe:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-03-08, 19:51 ]
Kobietki dziękują :)

 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #190  Wysłany: 2018-03-08, 16:11  


Mf54
Ja mężowi kupiłam chyba 6 szt tych nutridrinkow....nie wiem czy cos pomogły ....ale najwazniejsze są rosołki...porządne.

Wszystkiego najlepszego naszym kobietkom w dniu tego tradycyjnego święta :hehe:
DZIĘKUJEMY😘
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #191  Wysłany: 2018-03-08, 19:58  


Marjas już o tym pisałem i powtórzę. PET wykazał coś na żołądku, TK też, jak jest gdzieś stan zapalny to PET to pokaże, ale co to jest to badania specjalistyczne, przed wdrożeniem leczenia inhibitorami musiały być zrobione wszystkie badania podejrzanych miejsc i nie tylko
- okulista
-4x TK
- gastroskopia w narkozie z biopsją(na chirurgii 1 dnia) i okazało się,że to też czerniak onkolog mówi, dobrze, że nie GIST i gra muzyla

[ Dodano: 2018-03-08, 20:05 ]
20:00- jadę z tabletkami, trochę żelaza :-D , zelboraf itd
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #192  Wysłany: 2018-03-10, 12:38  


mf54, tak se pomyślałam teraz o Tobie...
Uważaj na słońce bo u mojego męża 5 min na słońcu powoduje poparzenie.
Kremuj sie kremem z filtrem 50...
Tak tylko....mnie naszło więc pisze bo pogoda idzie i słoneczko swieci
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #193  Wysłany: 2018-03-10, 14:00  


W ogóle nigdzie nie wychodzę przecież jestem na wózku, i nikt nie wie :shock: dlaczego medycyna jest bezradna :-D
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #194  Wysłany: 2018-03-10, 16:29  


mf54 napisał/a:
jestem na wózku, i nikt nie wie :shock: dlaczego medycyna jest bezradna :-D

mf wiem że na wózku ale jakbyś tak ten wózek wykulał albo np Pani Ola Cię wywiozła do ogródka na kawusie..jak się ociepli i co?I wtedy przypomnisz sobie o kremie...

Pozdrawiam serdecznie :)

A ta medycyna sama się zastanawiam czemu ona taka bezradna-wszystko umieją zbadać , wiedzą co z czego powstaje ....szeroki temat...a tacy bezradni :|
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #195  Wysłany: 2018-03-10, 18:03  


Niedługo będę sam wychodził rehabilitant, jest niesamowity
Na klawiaturz już piszę normalnie. Testuję różne smakołyki, żeby te Zelborafy i inne nie jeść na czcz odkrywam różne takie co mnie nie odrzuca i tak np, w południe córka usmażyła mi kilka frytek i to był punkt w dziesiątkę, są truskawki w galaretce, będą z bitą śmietaną, to mnie na pewno nie odrzuci i super zupa grzybowa z mrożonki, można kupić w tym sklepie z czerwonym owadem, tak smacznej zupy nigdy mi się nie udało ugotować Już nie mogę się doczekać, ale muszę poczekać bo posiłek i tabletki o 20:00
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group