1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca - resekcja i przerzuty
Autor Wiadomość
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #61  Wysłany: 2011-07-12, 20:02  


asereT, moim zdaniem tak to są przerzuty.

Bardzo mi przykro.
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #62  Wysłany: 2011-07-12, 20:10  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Można zapytać co lekarz w związku z zaistniałą sytuacją proponuje - tj. jakie leczenie planuje (zabieg? radioterapię?) oraz kiedy takie leczenie mogłoby się rozpocząć? (proponuję na miejscu notować to co usłyszycie);



Skierowanie na TK dał lekarz z oddziału chemioterapii..więc na pewno odeśle nas do innego lekarza - neurochirurga lub innego, bo jak mniemam, sam nie będzie stosował dalszej chemii i w końcu da nam kartę wypisową odnośnie leczenia chemioterapią.
A w czwartek udamy się do niego z konkretnymi pytaniami i będziemy notować to co nam powie, albo będziemy nagrywać (bo tak robią u nas lekarze, w karcie nic nie wpisują, tylko nagrywają na dyktafon kto i po co był na wizycie i jakie dostał pacjent zalecenia i to wszystko trafia do sekretariatu, gdzie dopiero wklepane jest w kartę historii choroby pacjenta
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
grabina2 


Dołączyła: 19 Lut 2011
Posty: 46
Pomogła: 3 razy

 #63  Wysłany: 2011-07-12, 20:16  


Tereniu kochana bardzo mi przykro. Jestem po prostu zszokowana tym co przeczytałam.
Musicie teraz zebrać wszystkie siły i wykorzystać wszelkie możliwości, by nie dać sie chorobie. Jest tu na forum wielu wspaniałych i mających dużą wiedze ludzi, którzy służą pomocą i w każdej chwili można sie do nich zwrócić. Korzystaj z tego.
A ja jestem całym sercem z Tobą i Twoim meżem. Bede sie modlić, by wszystko
przebiegło pomyślnie. Mojemu meżowi narazie nie mam odwagi o tym powiedzieć /wiesz dlaczego/.
Dlaczego tak sie dzieje, dlaczego życie to ciągła walka? :-(
Tereniu nie poddawajcie sie.
_________________
grabina2
 
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #64  Wysłany: 2011-07-12, 20:16  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Jeśli zdecydujecie się na konsultację/leczenie w Warszawie - to rezonans główki warto wykonać już tam (przedłużanie dodatkowej diagnostyki czy oczekiwania na cokolwiek w aktualnie prowadzącym Was ośrodku to strata czasu).


Wiem, że jeśli nawet przeniesiemy kontynuowanie leczenia do Warszawy, to termin będzie odległy...czyli znowu czekanie...ale na co?? sama nie wiem..

[ Dodano: 2011-07-13, 15:24 ]
DumSpiro-Spero napisał/a:
asereT napisał/a:
Wizytę w Ś.C.O u lekarza, który skierował na TK mamy dopiero w czwartek

Dobrze - to już pojutrze. Moje sugestie odnośnie tej wizyty: NAJWAŻNIEJSZE - wyegzekwowanie natychmiastowego leczenia przeciwobrzękowego (zapisanie kortykosteroidów, czyli tzw. sterydów). .


DSS ustaliłam ( tzn. ustaliła mi ją koleżanka mieszkająca tam, i mająca rozległe kontakty z lekarzami- swoimi kolegami, z którymi niejednokrotnie wyjeżdżała na misje pokojowe) już wizytę w CO i - M.C. Skłodowskiej w W-wie na ul Roentgena - mamy zgłosić się 20 lipca już na 7,30 mamy być w Poradni Neurochirurgicznej i po badaniach ok. 10 już na Oddziale.
Ale..no właśnie jest też i "ale" Mamy zgłosić się ze skierowaniem do tej poradni i jeśli ma to być skierowanie ze Ś.C.O to będą trudności, bo nie bardzo chcą "oddawać" pacjenta swoim kolegom "po fachu".. Ze zdobyciem skierowania od lekarza rodzinnego nie mam problemu..ale nie wiem, czy będzie ono honorowane.
Czekam na odpowiedź co i jak mam jutro mówić i załatwiać w "swoim" C.O,
Pozdrawiam. Teresa

[ Dodano: 2011-07-13, 15:27 ]
I jak zwykle przepalcowałam..
powinno być: w Centrum Onkologii Instytutu Marii Curie Skłodowskiej w Warszawie a nie jak mi się wpisało "w CO i - M.C..."

[ Dodano: 2011-07-13, 15:47 ]
grabina2 napisał/a:
Tereniu kochana bardzo mi przykro. Jestem po prostu zszokowana tym co przeczytałam.


Janinko - grabina2 walcząc z tą chorobą wcale nie zdajemy sobie sprawy kiedy nas zaatakuje..
Mąż cały czas (oprócz chemioterapii) był i jest aktywny, sam proponuje wyjazdy bliższe - do rodziny - niedawno rozmawiałyśmy ze sobą... i widziałaś jaki zrobiłam tort na to spotkanie..oraz dalsze wyjazdy celem zmiany klimatu...Teraz też na sierpień planowaliśmy wyjazd, który nie dojdzie do skutku
I prawdziwe jest powiedzenie.."nie znasz dnia, ani godziny....." więc chuchaj i dmuchaj na swego męża... obserwuj wszystkie zmiany w jego samopoczuciu... U nas robiony pod koniec lutego PET nie wykazał nic..a skorupiak zadziałał podstępnie i "wziął nas" znienacka..

[ Dodano: 2011-07-13, 16:28 ]
Katarzynka36 napisał/a:
asereT
A jak długo już walczycie ztym bólem głowy?
Od kiedy Mąż go ma? kilka dni, dwa tygodnie, miesiąc?


Katarzynka 36 Mąż bóle głowy tak jak pisałam ma od końcowych dni kwietnia b.r.
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #65  Wysłany: 2011-07-14, 05:36  


asereT napisał/a:
Ze zdobyciem skierowania od lekarza rodzinnego nie mam problemu..ale nie wiem, czy będzie ono honorowane.

Skierowanie do poradni neurochirurgicznej może dać lekarz rodzinny i będzie ono honorowane.

asereT napisał/a:
DSS ustaliłam ( tzn. ustaliła mi ją koleżanka mieszkająca tam, i mająca rozległe kontakty z lekarzami- swoimi kolegami, z którymi niejednokrotnie wyjeżdżała na misje pokojowe) już wizytę w CO i - M.C. Skłodowskiej w W-wie na ul Roentgena - mamy zgłosić się 20 lipca już na 7,30 mamy być w Poradni Neurochirurgicznej i po badaniach ok. 10 już na Oddziale.

To wspaniale! _littleflower_
Widzę, że trafiłam 'w dziesiątkę' z tą Warszawą, bo złapaliście tam sprzyjające wiatry :)
Bądź pewna, że gdy mąż Twój znajdzie się już na oddziale - będzie w najlepszych rękach.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #66  Wysłany: 2011-07-14, 07:21  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Bądź pewna, że gdy mąż Twój znajdzie się już na oddziale - będzie w najlepszych rękach.
_________________
pozdrawiam, DSS.

Witam DSS i dziękuję za szybką odpowiedź, a zarazem podpowiedź.
Teraz nie wiem czy mam iść na dzisiejszą zaplanowaną wizytę w Ś.C. O czy bezpośrednio do lekarza rodzinnego po skierowane. Ale jednak chyba najpierw udamy się do CO i spróbujemy uzyskać informacje i skierowanie, oraz informację pisemną dotyczącą zakończonej 12 stycznia chemioterapii.
A następnie będę się martwiła i szukała jakiegoś lokum w Warszawie, bo na stronie CO Instytut M.C. Skłodowskiej nie ma żadnej informacji o tym, że dysponują jakimkolwiek hotelem, czy miejscem do spania
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #67  Wysłany: 2011-07-14, 08:20  


asereT napisał/a:
najpierw udamy się do CO i spróbujemy uzyskać informacje i skierowanie, oraz informację pisemną dotyczącą zakończonej 12 stycznia chemioterapii

Dobry plan, lekarz rodzinny zostanie jako "rozwiązanie awaryjne". :)
Dokumentacja związana z leczeniem chemioterapią Wam się po prostu należy.

asereT napisał/a:
A następnie będę się martwiła i szukała jakiegoś lokum w Warszawie, bo na stronie CO Instytut M.C. Skłodowskiej nie ma żadnej informacji o tym, że dysponują jakimkolwiek hotelem, czy miejscem do spania

Dysponują:
Âť Hotel szkoleniowy Ursynów ÂŤ
Niestety cena za dobę to ok. 200 zł.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #68  Wysłany: 2011-07-14, 08:27  


Dziękuję serdecznie.. Jak czegoś nie zrozumiem, to odezwę się jeszcze przed wyjazdem...a jeśli wszystko pojmę, to odezwę się już po powrocie z C.O z Warszawy. Pozdrawiam
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #69  Wysłany: 2011-07-14, 08:59  


asereT,
Bardzo mi przykro z powodu męż ,ale Mocno Trzymam Kciuki :uhm!: za was.
Pozdrawiam i całuski :cmok:
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #70  Wysłany: 2011-07-14, 10:58  


asereT, nie wiem, czy dojazdy z mężem 2 przystanki Ci odpowiadają, ale przy przystanku Gotarda można przenocować za 140 zł w dwie osoby. Łazienka jest na 4 pokoje.

[ Dodano: 2011-07-14, 10:59 ]
I oczywiście też trzymam kciuki i życzę powodzenia na dzisiejszej wizycie. :)
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #71  Wysłany: 2011-07-14, 15:26  


Teresko

Ściskam kciuki za was, za Twojego Męża.
Mam nadzieję, że się uda naświetlić lub zoperować....

Wyobrażam sobie jak wam teraz jest ciężko:(
W tym powiedzeniu - nieznany dzień ani godzina - jest niestety tak wiele prawdy:(

przytulam do serca
_________________
Katarzynka36
 
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #72  Wysłany: 2011-07-14, 17:28  


DSS czy z tak niestarannie wypełnionym skierowaniem można jechać do CO w innym mieście - brak jest adresu placówki do której jest to skierowanie. Nie chciałabym zmarnować szansy i wrócić do domu bez konsultacji z powodu źle wypisanego skierowania
Wstawiam skierowanie jako załącznik.
Pozdrawiam



[ Dodano: 2011-07-14, 19:34 ]
asia19 napisał/a:
nie wiem, czy dojazdy z mężem 2 przystanki Ci odpowiadają, ale przy przystanku Gotarda można przenocować za 140 zł w dwie osoby. Łazienka jest na 4 pokoje.
asia19 napisał/a:
nie wiem, czy dojazdy z mężem 2 przystanki Ci odpowiadają, ale przy przystanku Gotarda można przenocować za 140 zł w dwie osoby.


Witaj asia19 pokój jest mi potrzebny 1 osobowy, bo mąż będzie w CO..ale rozejrzę się tam i jeśli nic innego nie wymyślę, to skorzystam z tego pokoju..
Mam też zaproszenie od koleżanki ( nie tej, która mi załatwiała termin wizyty, lecz drugiej, tej która była na naszym forumowym spotkaniu w kwietniu - w Porąbce), aby zatrzymać się u niej a mieszka na Ursynowie przy ul. Lasek Brzozowy. Jednak mam obiekcje bo gość jak ryba po trzech dniach zaczyna się psuć i "śmierdzi", a ja jeśli dojdzie do zabiegu będę potrzebowała lokum na więcej niż 3 dni.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

[ Dodano: 2011-07-15, 07:57 ]
No z wrażenia i z długiego siedzenia w kolejce do Pana Doktora..( już się przyzwyczaiłam do 8 - 9 a nawet 10 godzinnego przesiadywania na Oddz. chemii dziennej). nie napisałam że mąż dostał leki na obrzęki.
Oczywiście było kręcenie głową, że po co, na co przenosić leczenie... że będzie dłuuugie czekanie na konsultację i ew. leczenie. Po mojej informacji, że to już..w środę.. mina się zmieniła... niezadowolenie ogólne... ale wypisał skierowanie... byle jak... no i poprosiłam o leki p/obrzękowe albo p/bólowe... więc dostaliśmy receptę na Polprazol - (osłona żołądka, zarzucanie treści żołądkowej do przełyku ), oraz sterydy w postaci PABI-DEXAMETHASON-u
ma zażywać o 8,00 rano - 6 mg i o 14,00 - 4 mg czyli dziennie 10 tabletek po 1 mg razem 10 mg.
A za godzinę wyruszam do lekarza rodzinnego o staranniej wypełnione skierowanie, bo nie chcę wracać z Warszawy bez niczego, jak nas nie przyjmą z takim skierowaniem

[ Dodano: 2011-07-15, 12:56 ]
O rany, co się dzieje !!!! 4 godziny po zażyciu tych sterydów mąż wymiotuje... torsje targają go jeszcze gorzej niż po chemii..Co robić??? za godzinę ma wziąć drugą dawkę ale nie wiem czy podać.. W poradni rodzinnej zapanował sezon urlopowy.. nie ma już lekarzy w gabinetach.... a dyżurujące poradnie czynne będą dopiero od 18,00 Pogotowie wzywać?? czy jechać do szpitala na Oddz,.Wewnętrzny??


Skierowanie do CO 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3035 raz(y) 219,23 KB

_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #73  Wysłany: 2011-07-15, 19:22  


Cholerny skrypt - jako jedyna nie widzę posta jako nie przeczytany w sytuacji gdy ktoś coś do niego "dodał" :uuu:

Skierowanie jest bardzo dobre. Na podstawie tak wypisanego skierowania możecie wybrać każdą poradnię neurochirurgiczną w Polsce.

Co z wymiotami - ustały? Jaki mają kolor - "zwykły" czy ciemny? Czy Polprazol został przyjęty najpierw?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #74  Wysłany: 2011-07-15, 19:38  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Co z wymiotami - ustały? Jaki mają kolor - "zwykły" czy ciemny? Czy Polprazol został przyjęty najpierw?


Wymioty ustały, czekam co będzie po drugiej dawce wziętej o 14, ale mam nadzieję, że będzie po niej lepiej bo mniejsza zamiast 6 mg tak jak rano teraz ma 4 mg.
Wymioty były różne, czyli wymiotował tym, co zjadł od kolacji , śniadania podczas którego przyjął pierwszą dawkę PABI-DEXAMETHASON -u do drugiego śniadania i przekąski o 11.30 w postaci owoców.
Polprazol zażył o 7.30 rano prze wzięciem sterydu.
Czekam na razie i myślę że będzie dobrze a jeśli nie to kierunek Poradnia dyżurująca lub wezwanie lekarza z tejże poradni na wizytę domową ( jeśli jest coś źle to zawożą na Oddz Wewnętrzny szpitala i wcześniej jesteśmy przyjmowani i inaczej traktowani, wiem to z autopsji - podczas chemioterapii jak zawiozłam męża sama na Izbę Przyjęć to zawsze słyszałam, podczas chemii to nie ma nic dziwnego w takim stanie i odsyłali do domu, a jak przywiozła nas karetka z lekarzem to od razu badania laboratoryjne, kroplówka leki p/wymiotne i inne(odwodnienie było co drugi dzień )
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #75  Wysłany: 2011-07-15, 19:52  


asereT, jak 1 osoba to 70 zł. Warunki są przyzwoite, a do CO jedzie się 2 przystanki. Jaj będziesz chciała to na PW Ci rozrysuję jak dojść na autobus i do noclegu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group