1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: DumSpiro-Spero
2015-08-14, 13:17
Breslow 4mm Clark IIst
Autor Wiadomość
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #31  Wysłany: 2013-03-16, 07:23  


Mariusz jak nazywa się dr którego polecił prof. Ja również jestem pod opieką co w warszawie i chodzę do dr Zdziennickiego (jej pewnie pomyliłam nazwisko i wstyd mi) i uważam tego dr. za specjalistę! Stąd jedź do warszawy bez obaw bo zostaniesz objęty fachową opieką! Natomiast co do Kielc jeżeli masz siły i ochotę to oczywiście możesz jechać tym bardziej, żeby mieć pewność że zrobiłeś w tej prawie wszystko co można i trzeba i nie myśleć co by było gdyby...-Na marginesie warto zauważyć że służba zdrowia w naszej ojczyźnie kuleje bo uważam że termin który dla ciebie wyznaczyli jest nie do przyjęcia. Nie rozumiem czy szpital do którego cię skierowali jest przepełniony czy nie ma pieniędzy i trzeba czekać. A.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: poli: 2013-03-18, 12:07 ]
Kolejne komentarze tutaj

 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #32  Wysłany: 2013-03-16, 08:54  


myślę że czas gra teraz największa role. nie jestem jeszcze pewien ale chyba wybiore ta klinike w której bedzie możliwy wcześniej zabieg. po pierwszej biopsji miałem wyniki i konsultacje po 3 dniach a teraz czekali z tym 3 tygodnie...chyba już troche za dużo czasu straciłem
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #33  Wysłany: 2013-03-16, 09:23  


mariusz8917 napisał/a:
myślę że czas gra teraz największa role.

Nie zgodzę się z tym.
To Forum obfituje w przypadki, gdzie o wyniku leczenia przesądził nie czas jego podjęcia a jakość tego leczenia (co jest szczególnie ważne w chirurgii onkologicznej).

ŚCO staje się coraz lepszym ośrodkiem.
Jednak tylko CO-I na Roentgena w Warszawie ma klinikę leczącą wyłącznie nowotwory tkanek miękkich, kości i czerniaki. Oznacza to siłą rzeczy, że zespół ten ma największe doświadczenie w Polsce w leczeniu tego typu nowotworów złośliwych.
Oceniając czas, w którym będzie mogło być wdrożone leczenie (rozumiem, że na razie znamy terminy konsultacji a samego leczenia jeszcze nie?) zawsze należy go skorygować o oferowaną jakość.

Oczywiście możliwe są dwie niezależne konsultacje w każdym z omawianych ośrodków i powrót do dyskusji gdy padną konkretne propozycje pt. "Zapraszamy pana na zabieg w terminie ... ". Wtedy, biorąc pod uwagę kryteria: czas + jakość będzie można spróbować ocenić, która oferta wydaje się atrakcyjniejsza.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Agati 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Pomogła: 9 razy

 #34  Wysłany: 2013-03-16, 12:07  


Też jestem ciekawa nazwiska specjalisty, którego polecił Ci Prof., czy mógłbyś podać ? -skoro on sam go poleca, czyli to jeden z najlepszych.
_________________
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.”
James Dean
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #35  Wysłany: 2013-03-16, 12:39  


nie chciałem pisać z nazwiska bo myślałem że regulamin forum na to zbytnio nie pozwala ale mam się udać do gabinetu 30 w środe do doktor Beaty Mitręgi-Korab. czy słyszeliście o tym specjaliście?
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #36  Wysłany: 2013-03-16, 14:08  


Nic nie wiem o dr Beacie, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo sama rekomendacja Prof. jest wystarczająca aby mieć pewność że mamy do czynienia z fachowcem. Trzymam za ciebie kciuki i mam nadzieję, że jak będziesz miał czas i ochotę opowiesz mam jaki dalszy ciąg ma ta historia. Pozdrawiam. A.
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #37  Wysłany: 2013-03-17, 12:04  


nie moge znaleźć nigdzie żadnych konkretnych informacji na temat zabiegu wycięcia tych węzłów... wiecie może jak to wygląda? miał ktoś taka operacje? prosze jeśli ktoś wie jak wygląda sam zabieg, rehabilitacja, jakie mogą być powikłania, na czym polega dalsze leczenie napiszcie na tutaj lub na priva albo wklejcie jakieś linki bo nie moge nic znaleźć. dzieki za pomoc
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #38  Wysłany: 2013-03-17, 12:14  


http://www.forum-onkologi...limfadenektomia
(Bluesy przeszła limfadenektomię szyjną i wszystko w swym wątku opisała).
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #39  Wysłany: 2013-03-17, 20:17  


czy potrzebne jest skierowanie do Centrum Onkologii w Warszawie? jeśli tak to co na nim musi dokładnie pisać?(zawsze sa z tym jakieś problemy)
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #40  Wysłany: 2013-03-17, 20:42  


Tak. Potrzebne jest skierowanie do chirurga onkologa (te dwa słowa są kluczowe).
Może je wystawić lekarz rodzinny - w uzasadnieniu może wpisać: rozpoznanie: rozsiew czerniaka złośliwego do węzłów chłonnych szyi, konieczne leczenie chirurgiczne.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #41  Wysłany: 2013-03-19, 17:40  


właśnie przyjechałem z Kielc. jestem zadowolony z wizyty i wszystko sie teraz powinno szybko potoczyć. na piątek mam rezonans szyi, we wtorek konsultacje z anestezjologiem i internista, w środe przyjęcie na oddział a w czwartek zabieg. pojade jednak jeszcze na konsultacje do Warszawy. zobaczymy co tam mi powiedzą...nie wiem jakie terminy tam obowiązują. nie wiecie ile orientacyjnie trzeba czekać w Warszawie na taki zabieg? dalej mam wątpliwości co robić...co Wy byście mi poradzili?
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #42  Wysłany: 2013-03-19, 20:19  


Ja bym nie odpuścił.
Tak jak na pw pisałem.
Działaj równolegle, na dwa fronty. To Twoje prawo do pełnej wiedzy o chorobie i najlepszej z możliwych metod leczenia.
Zawsze będziesz miał bieżący obraz sytuacji.

Pozdrawiam
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #43  Wysłany: 2013-03-19, 20:29  


tak mam zamiar właśnie zrobić bo jutro jade do Warszawy. zobaczymy jaki termin mi tam wyznacza i co powiedzą ale myśle że nie bedzie to wcześniej niż w Kielcach...jutro się wszystko okaże. chciałbym mieć to już za sobą
 
Magda_ada 


Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 55
Pomogła: 9 razy

 #44  Wysłany: 2013-03-20, 15:06  


Witam,
nie ryzykowałabym operacji w Kielcach. Nawet jeśli w Warszawie byłaby później.
Gdybym trafiła od razu do Warszawy nie musiałabym teraz żegnać się z życiem. Operacja pierwsza jakiej poddałam się w Centrum Onkologii w mojej miejscowości zostałam źle przeprowadzona. W Warszawie to fachowcy z doświadczeniem. Tu na forum tez było kilka osób , które źle zostały zooperowane w dużych miastach , teraz już nie żyją.... Do Co w Warszawie cały czas trafiają ludzie źle leczeni w innych ośrodkach, z całej Polski. Ja czasu nie cofnę , ale Ty nie zrób głupoty.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #45  Wysłany: 2013-03-20, 16:31  


Tak jak ktos juz pisal czas wcale nie jest najwazniejszy (jesli oczywiscie nie ma bezposredniego zagrozenia zycia) a sposob i jakosc leczenia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group