1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: DumSpiro-Spero
2015-08-14, 13:17
Breslow 4mm Clark IIst
Autor Wiadomość
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #1  Wysłany: 2013-02-05, 10:43  Breslow 4mm Clark IIst


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=

Witam serdecznie

Chciałbym opisać moja sytuacje która wygląda następująco. Od urodzenia na głowie około 7 centymetrów nad lewą skronią miałem znamie. Dosyć duży pieprzyk który raczej mi nie przeszkadzał w codziennym życiu, ale w ostatnim czasie został pare razy podrażniony. Raz zegarkiem gdy spałem, pare razy u fryzjera i w trakcie uprawiania sportów.
Leciało z niego troche jak gdyby krwi. Postanowiłem go usunąć.

17 grudnia miałem zabieg w przychodni na oddziale chirurgi krótkoterminowej. Jednak po paru dniach wystąpił obrzęk, rana podeszła ropą i szwy puściły. Opuchlizna była tak duża że spuchło mi całe lewe oko że nic na nie nie widziałem. Jednak po dostaniu antybiotyku po paru dniach przeszło.

7 stycznia miałem mieć ponowny zabieg szycia, jednak chirurg po obejrzeniu wyników histopatologicznych powiedział że musimy zrobić docinke.
Wynik przyszedł z Siemianowic Śląskich melanoma malignum nodulare Breslow 4mm Clarck IIst.
Zrobiłem wszystkie badania które zlecił mi lekarz. Wyniki następujące RTG klatki piersiowej nie stwierdzono żadnych ognisk w płucach, wielkość serca prawidłowa. W USG jamy brzusznej nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Miałem też USG węzłów nad i pod obojczykowych. Wyszło pare węzłów na szyi powiększonych 5-6 milimetrów. Lekarz następnie zlecił TK szyi i klatki piersiowej. Wyniki z szyi wyszły takie same jak na USG natomiast co mnie bardzo zaniepokoiło:
w TK klatki piersiowej na wątrobie w segmencie 4 obszar hypowaskularny po podaniu kontrastu wielkości 14 mm i że nie stwierdzono żadnych zmian meta.
Lekarz pogratulował mi wyników i wytłumaczył że jest to obszar jak gdyby mniej dokrwiony lub poruszyłem się w czasie badania i zdjęcia sie naszły. Powiedział żebym teraz udał się na konsultacje do onkologa. W międzyczasie zrobiłem badanie krwi.
Wyniki morfologii w normie, jednak próby wątrobowe podwyższone ALAT 138 ASPAT 45. Lekarz rodzinny stwierdził że są one spowodowane przez antybiotyki które brałem przez prawie 3 tygodnie (Dalacin C i Cipronex 500mg
2xdziennie) Przepisał mi Rapacholin i kazał zastosować diete. Czuje jednak od pewnego czasu jakiś dyskomfort w okolicach wątroby.Pojechałem do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, gdzie miałem umówić się na usunięcie węzła wartownika. Powiedziano mi jednak że wartownika szyi i głowy tam nie usuwają. Jednak sprowadza oni wycinki z Siemianowic Śląskich w celu rozszerzenia wyników których jest mało. Zadzwoniłem więc do Centrum Onkologii do Gliwic i mam umówioną konsultacje na 14 lutego.

I stąd moje pytania do Was. Jak rozumiecie wyniki moich badań? Czy konsultacja w sprawie usunięcia wartownika na 14 lutego to nie jest zbyt odległy termin(zabieg 17 grudnia a docinka 7 stycznia)? Czy jeżeli czerniak był na głowie to czy nie powinienem mieć również TK głowy? Proszę bardzo o odpowiedź

Mariusz
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #2  Wysłany: 2013-02-05, 14:15  


Oznaczenie wartownika już miałeś?
Pytam bo jeżeli nie to już ciężko będzie go oznaczyć ponieważ docinka się już odbyła i chłonka już może spływać do innego węzła.
Witam Cie na forum
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #3  Wysłany: 2013-02-05, 19:02  


nie miałem wycinanego wartownika ale mam umówioną wizyte w Gliwicach w celu ustalenia zabiegu wycięcia. tak jak już napisałem byłem w Kielcach ale tam wartownika głowy i szyi nie wycinaja. dziś dzwoniła do mnie Pani doktor z Kielc Aspat w normie Alat spadł na 60 a LDH mam 306 przy normie 480. za wszystkie odpowiedzi na pytania które zadałem będe bardzo wdzięczny
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #4  Wysłany: 2013-02-07, 12:41  


dzwoniła do mnie Pani doktor z Kielc i po konsultacji z radiologami ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zaleciła mi wykonanie Rezonansu Magnetycznego wątroby. badanie mam umówione na 28 lutego w Kielcach. czy spotkaliście się kiedyś z takim pojęciem jak "obszar hypowaskularny"? co ono dokładnie oznacza?
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #5  Wysłany: 2013-02-07, 13:05  


Mariuszu z naszego niestety przykrego doświadczenia wynika, że warto dokładnie sprawdzić wątrobę.
Z perspektywy czasu wynika, że zawsze z wątrobą mojej siostry było coś nie tak. Zawsze za wysokie próby(nieznacznie podwyższone), ale nie w normie. Nie wiemy czy już dawno nie zaczęło się dziać coś złego. Teraz jest już za późno, więc sprawdzaj jeżeli masz tylko taką możliwość.
Mam nadzieję, że wynik badania będzie dla Ciebie korzystny.
Trzymam kciuki. Pozdrawiam
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #6  Wysłany: 2013-02-07, 13:54  


ostatnie badanie krwi jakie robiłem było w październiku i tam próby wątrobowe były w normie. jestem dobrej myśli z pozytywnym i walecznym nastawieniem. wiem że będzie dobrze
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #7  Wysłany: 2013-02-07, 17:54  


Bardzo dobrze że masz badanie RM, lepie trzymać rękę na pulsie.
28 luty jest już tuż tuż ;)
Powodzenia też 14 lutego, odezwij się po badaniach i powodzenia.
Co do obszaru hypowaskularnego to nie mam pojęcia co oznacza, mam nadzieję że to nic poważnego.
Pozdrawiam
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #8  Wysłany: 2013-02-07, 20:43  


podoba mi sie Twoje nastawienie- TAK TRZYMAJ!!! konsultuj, pytaj, badaj sie...jak pisala jadzka- trzymaj reke na pulsie :)



[następne komentarze]
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #9  Wysłany: 2013-02-15, 08:12  


byłem wczoraj w Gliwicach. Niestety nie wykonuje się w ogóle usunięcia wartownika głowy i szyi...;/ po bardzo dokładnym obejrzeniu wyników i badaniu palpacyjnym Pani doktor stwierdziła że z węzłami jest wszystko ok jeden jest powiększony zapalnie ok 1,5cm i dla pewności 18 lutego mam się zjawić na biopsji. oddałem również preparaty do ponownego zbadania. wyniki za około 3 tygodnie. Musi być dobrze
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #10  Wysłany: 2013-02-15, 10:56  


W twoim opisie czerniaka jest chyba blad? Powinno byc 0.4mm Breslow a nie 4mm?



[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2013-02-15, 11:34 ]
Skąd taka myśl, że jest to błąd ?
Nie znajduję w tym wątku uzasadnienia dla takiej sugestii.


[ Dodano: 2013-02-15, 13:13 ]
Jak to mozliwe ze Clark jest II a glebokosc nacieku 4mm? Wg mnie jest to dosc dziwne.
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #11  Wysłany: 2013-02-15, 16:31  


mi też sie wydaje to troche dziwne ale tak jest na wyniku. czerniaka miałem na głowie i te 4 mm to chyba troche za dużo dlatego też oddałem wycinki do ponownego przebadania w Gliwicach. a czy może to być spowodowane tym że bardzo odstawał od skóry głowy?
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #12  Wysłany: 2013-02-15, 18:10  


a czy może to być spowodowane tym że bardzo odstawał od skóry głowy?
===
Tak mozliwe bo mierzy sie od powierzchni czerniaka. Byc moze dlatego Clark jest taki niski.
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #13  Wysłany: 2013-02-15, 20:29  


Mariusz jesteś bardzo dzielny - taka myśl mi przyszła do głowy, po przeczytaniu twego wątku!
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #14  Wysłany: 2013-02-16, 11:31  


Do terminu badania coraz bliżej.
Ja wychodziłem z założenia, że jak robić przy okazji rezonansu to wszystko za jednym zamachem( jama brzuszna), by wiedzieć więcej. Badanie nie należy do nieszkodliwych, dawka promieni może ciut większa lecz i wiedza o stanie zdrowia obszerniejsza. Tak podpowiadam jak było z moją dziewczyną.

Pozdrawiam
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #15  Wysłany: 2013-02-18, 14:15  


wróciłem właśnie z Gliwic z biopsji powiększonego węzła na szyi. węzeł powiększony 20x80mm o różnorodnej echogeniczności tyle się dowiedziałem. wyniki z biopsji 21 lutego. na co może wskazywać ta różnorodna echogeniczność?

[ Dodano: 2013-02-19, 09:47 ]
hej. co sądzicie o tych wynikach? na skierowaniu na biopsje z 14 lutego mam napisane że w badaniu palpacyjnym stwierdzono węzeł ok 1,5 cm...może po prostu ja jakoś źle zrozumiałem bo "20 na 80 em em" jak to powiedziała Pani doktor przy badaniu usg to bardzo dużo i chyba nie spotyka się węzłów o takiej wielkości
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group