1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: DumSpiro-Spero
2015-08-14, 13:17
Breslow 4mm Clark IIst
Autor Wiadomość
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #16  Wysłany: 2013-02-21, 16:14  


hej. mam już wyniki biopsji. powiększony węzeł o niejednorodnym echu, wymiary 22x8mm. Rozpoznanie: elementy morfotyczne węzła chłonnego, jedna grupa podejrzanych komórek. Wskazane ponowne PCI
Pani Doktor w Gliwicach która mnie prowadzi powiedziała że zapobiegawczo należy powtórzyć badanie i że to nie powinno być nic złego biorąc pod uwagę infekcje ropną jaką przechodziłem po pierwszym zabiegu wycięcia. Wiem że opinia lekarska jest najważniejsza i z Nią się najbardziej licze ale tutaj na forum jest grono ludzi którzy bardzo dobrze się znają na medycynie. Proszę powiedzcie co Wy o tym sądzicie?
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #17  Wysłany: 2013-02-21, 19:53  


"Na dwoje babka wróżyła".

Węzeł jest podejrzany onkologicznie ze względu na:
- wywiad, tj. niedawno usuniętego czerniaka o grubości 4 mm
- długość węzła jest spora, ponad 2 cm
- w USG echo jest niejednorodne.

Może być to jednak węzeł odczynowy (zmieniony pozapalnie), i za tym przemawia:
- kształt węzła - węzeł ma kształt "fasolki" a nie jest okrągły; taki kształt mają raczej węzły odczynowe
- niewielki wymiar w osi krótkiej - 8 mm
- wywiad, tj. niedawno przebyty stan zapalny (bakteryjny) w miejscu sąsiadującym z węzłem.

Niestety powyższe cechy dotyczą nie zawsze a "najczęściej" węzła zmienionego przerzutowo (okrągły, spory wymiar w osi krótkiej, o niejednorodnym echu, zatartej zatoce etc.) lub odczynowego (kształt podłużny, niewielki wymiar w osi krótkiej, echo jednorodne). W rzeczywistości jednak zdarza się, że w węzłach wyglądających na zmienione odczynowo bywa przerzut (i odwrotnie, choć to już rzadziej).

Decyzja o powtórzeniu PCI jest jak najbardziej prawidłowa, nie poprzestałabym w tym wypadku na wyniku pierwszej biopsji. Niestety jest to badanie obarczone ryzykiem wyniku fałszywie ujemnego.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #18  Wysłany: 2013-03-11, 17:36  


witam. nie pisałem długo ale w międzyczasie przeczytałem całe forum i wiele artykułów na temat czerniaka. chciałbym podziękować Wam wszystkim którzy tu jesteście i tak bardzo się wzajemnie wspieracie. robiłem w Kielcach RM wątroby i lekarz stwierdził że wszystko ok. próby wątrobowe również wróciły do normy(to jednak przez te antybiotyki) a teraz czekam na wyniki ponownej biopsji węzła chłonnego i wynik z wycinka a to już 14 marca.trzymajcie kciuki :) myśle że bedzie dobrze bo inaczej być nie może :) pozdrawiam
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #19  Wysłany: 2013-03-11, 18:09  


witaj! ciesze sie, ze wszystko dobrze :) tak trzymaj

[ Komentarz dodany przez Moderatora: poli: 2013-03-18, 12:07 ]
Kolejne komentarze tutaj

 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #20  Wysłany: 2013-03-15, 11:32  


nie jest dobrze...w badanym węźle wykryto przerzut...dostałem skierowanie na wycięcie węzłów po lewej stronie szyi na 16.05. to jest jakiś obłęd. lekarz sam powiedział żebym sobie czegoś poszukał bo to jest zbyt odległy termin. zadzwoniłem do Warszawy żeby spytać o termin. powiedziano mi że najpierw trzeba się skonsultować i lekarz dopiero podaje termin a wizyta u prof. Rutkowskiego mogłaby być za miesiąc.dzwoniłem więc do Kielc i we wtorek jade na konsultacje do CO. telefonicznie lekarz powiedział że jest to kwestia 2-3tygodni. prosze powiedzcie co o tym myślicie. czy te "2-3tygodnie" to też nie jest zbyt długi okres czekania?bo wydaje mi się że liczy się w tym momencie każdy dzień. gdzie moge jeszcze dzwonić...pomóżcie
 
Agati 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Pomogła: 9 razy

 #21  Wysłany: 2013-03-15, 12:31  


Hej,
ja bym poleciła Ci napisać do Prof. Rutkowskiego mail- tak jak mi polecono na forum i nie pożałowałam, to niesamowity człowiek i naprawdę odpisuje.
_________________
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.”
James Dean
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #22  Wysłany: 2013-03-15, 12:42  


napisze jeszcze dziś ale nie wydaje mi się aby zrobił jakiś wyjątek dla mnie a czas gra teraz bardzo dużą rolę. poza tym już do Niego pisałem i otrzymałem wiadomość że nie udziela porad przez internet...
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #23  Wysłany: 2013-03-15, 13:21  


Termin odległy moim zdaniem. Mariusz, Agati dobrze ci radzi. Musisz najprawdopodobniej zeskanować wszelkie badania i załączyć do maila dla prof. (nie znam osobiście ale znam same dobre komentarze na temat prof.)

Nie wpadaj w panikę. Też miałam przerzut -do węzła wartownika a reszta,po docięciu, czysto. Teraz jestem 3 lata od pierwszego hist-pat z info o czerniaku. ;) i mantra, mantra, mantra : JEST DOBRZE ;) To pomaga i wycisza ;*
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #24  Wysłany: 2013-03-15, 13:38  


Mariusz! bierz przykład z Luiki, to się może udać, więc zaciskamy pięści i do boju! Pozdrawiam Ania
 
gaga1 


Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #25  Wysłany: 2013-03-15, 16:25  


Mariusz jedż do Warszawy w poniedziałek profesor przyjmuje w pokoju 30 poprosisz o przyjęcie na konsultację weż wyniki byłam świadkiem jak profesor przyjął 2 osoby i ja też tak się dostałam ,rzadko odmawia przyjmuje do ostatniego pacjęta wejdż z kimś i poproś o przyjęcie dostaniesz karteczkę i zarejestrujesz się jako pacjent pierwszorazowy będzie dobrze on jest najlepszy nie próbuj gdzieś indziej pozdrawiam :)
_________________
gaga1
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #26  Wysłany: 2013-03-15, 17:10  


jak wyzej- tylko prof. Rutkowski. jedz w poniedzialek i zrob, jak mowi gaga1.
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #27  Wysłany: 2013-03-15, 17:18  


pisałem do profesora. mam jechać w środe do Warszawy i z jego polecenia ma mnie przyjąć inny doktor. ale we wtorek pojade też do Kielc zobaczymy co mi tam powiedzą...lepiej usunąć szybciej w Kielcach czy warto poczekać troche i w razie czego czekać na Warszawe?
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #28  Wysłany: 2013-03-15, 19:26  


zrob tak, jak mowisz- jedz do Kielc i do Warszawy, bedziesz mial jasnosc. Moim zdaniem nie powinienes rezygnowac z W-wy, profesor to fachura, a i zespol ma swietny.jak sie tam "wkrecisz"to masz pewnosc, ze jestes w najlepszych rekach. Trzymaj sie, to nie koniec swiata- dowody na to masz w wielu postach DDS
 
gaga1 


Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2013-03-15, 20:04  


Kielce sobie daruj pozdrawiam
_________________
gaga1
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #30  Wysłany: 2013-03-16, 07:04  


Warszawa i Profesor to najlepsze rozwiazanie.Pozdrawiam!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group