1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
babazakolkiem - komentarze
Autor Wiadomość
andorka 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 124
Pomogła: 2 razy

 #16  Wysłany: 2017-07-03, 21:59  


ja miała nowotwór piersi, ale pamiętam smaki po chemii - barszcz, gołąbki koniecznie w sosie pomidorowym - myślę że każdy ma wtedy smaki. Mąż jeszcze przed leczeniem ale już kiełbasa smażona ale z musztardą koniecznie, truskawki, maliny itp.
_________________
Dorota
 
jaena 


Dołączyła: 12 Kwi 2016
Posty: 91
Pomogła: 3 razy

 #17  Wysłany: 2017-07-03, 22:04  


babazakolkiem napisał/a:

Dodam tylko najpierw, że po kilku dniach fatalnego samopoczucia doszłam do siebie i nastały dni tak dużego apetytu, że sama siebie nie poznawałam i nie poznaję.

Oo, jaka dobra wiadomość :) . Oby tak dalej!!!

Babozakółkiem, współczuję spotkania z lekarką. Na pewno nie tak powinna ta wizyta wyglądać :(, trudno powiedzieć dlaczego tak Cię potraktowała ta pani, ale najwidoczniej rozminęła się z powołaniem. Niech spada ;) . Mam nadzieję że już do niej nie trafisz, na dobrego specjalistę raczej nie wygląda. Wiem jak to przykro być tak potraktowanym, bo też nam się zdarzało trafić na takich bezdusznych lekarzy, na szczęście większość z nich ma inne, bardziej empatyczne i kompetentne podejście.
Trzymam kciuki za następną wizytę, za chemię 17go, bardzo Ci kibicuję (też mam trzyletniego synka ;) )
pozdrawiam ciepło!
 
Ewa52 


Dołączyła: 14 Paź 2015
Posty: 843
Pomogła: 16 razy

 #18  Wysłany: 2017-07-23, 22:46  


Nie potrafię Ci fachowo pomóc w odpowiedzi na Twoje pytania, ale mocno wspieram myślami w walce o zdrowie i dobre samopoczucie po kolejnych etapach leczenia i mocno Cię przytulam.
 
JaBaba 


Dołączyła: 10 Sty 2016
Posty: 634
Pomogła: 14 razy

 #19  Wysłany: 2017-07-24, 10:20  


babazakolkiem,
Siniaki po nakłuciach można smarować Lioton 1000. Miałam wynaczynienie (na szczęście niewielkie) właśnie przy podaniu winorelbiny. W dniu podania nic się nie działo, dopiero na drugi dzień zrobił się pęcherz - wg chirurga, do którego poszłam było to oparzenie 2 stopnia. Dlatego trzeba być czujnym i jakiekolwiek pieczenie czy ból trzeba zaraz zgłaszać. Mnie tam niby coś szczypało, ale naiwna myślalam, że tak musi być ;)
Pić dziewczyno musisz. Może kompoty (lato w pełni), nie sama woda, a z sokiem? Nie dużo na raz, ale małymi łyczkami - za to jak najczęściej? :tull:
_________________
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna...
 
babazakolkiem 


Dołączyła: 28 Kwi 2017
Posty: 67
Skąd: Wrocław

 #20  Wysłany: 2017-07-27, 19:06  


Dziś wydarzyło mi się coś kuriozalnego. Sama nie wiem co o tym myśleć.

Otóż znalazłam renomowany ośrodek w Polsce, centrum onkologii w Gliwicach. Na stronie internetowej "piszą" że poradnia zajmuje się m.in. (wklejam)

- konsultacje i konsylia onkologiczne dla chorych ze szpitali i przychodni całego kraju, objętych kontraktami z Narodowym Funduszem Zdrowia; (koniec cytatu).

Dzwonię, żeby się zarejestrować. Myślę, spakuję wszystko co mam, pojadę na konsultację lekarską.
Podczas rozmowy z rejestracją pani zebrała ode mnie wszystkie dane i w trakcie rozmowy wygadałam się, że jestem w trakcie chemii. A pani na to, że oni pacjentów w trakcie leczenia nie rejestrują.
:shock:
Ja mówię, że chcę tylko rozmowy z innym specjalistą, który wypowie się na temat diagnozy, mojego stanu, leczenia, procesu, dalszych rokowań itd. A pani na to, że mogę ewentualnie porozmawiać z kierownikiem i on podejmie decyzję.

Połączono mnie z panią kierownik.
Opowiedziałam wszystko jeszcze raz. Pani kierownik niestety również spuściła mnie na drzewo, ale innym argumentem. Usłyszawszy diagnozę powiedziała mi, że nie ma sensu, żebym przyjeżdżała ponieważ w całej Polsce, czy w Gliwicach, czy w Poznaniu, czy w Nowym Jorku - wszędzie jest w tej chwili taki sam sposób leczenia tego raka.

Zatkało mnie.
Jeszcze chwilę z nią dyskutowałam, używała argumentów dodatkowych typu "musiałaby Pani przywieźć wszystkie papiery, musiała by Pani przyjechać tu do nas..." (WTF??!?!?!), ja na to, że jak trzeba to przylecę samolotem z dokumentami, przecież tu chodzi o moje życie i zdrowie, cena biletu PKP ma mnie powstrzymać?????
Ale pani trwała przy swoim, powtarzając, że szkoda mojego czasu i nie ma sensu żebym przyjeżdżała bo nic nowego nie usłyszę. Tak jak jestem leczona we Wrocławiu, to tak samo byłabym leczona w Gliwicach.

I teraz dwa aspekty tej sprawy.

1. W głowie mi się nie mieści, ze publiczna placówka, z moich podatków, odmawia mi rejestracji i wizyty u lekarza!!!! Jak to możliwe??

2. Pomijając formę spławienia mnie, użyte argumenty, czy faktycznie leczenie mojego rodzaju raka jest takie samo w PL i w Nowym Jorku, jak się wyraziła pani kierownik???

Ocenę pozostawiam Wam.

Tak się tylko chciałam wyżalić. Gdybym miała czas, siłę i energię, zgłosiłabym się z tym do telewizji chyba. No to jest jakieś kuriozum.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #21  Wysłany: 2017-08-28, 20:38  


babazakolkiem napisał/a:
No nic, pozostaje czekać na jutrzejszy TK. Mam dopiero po południu.

Musisz poczekać na wynik, to dopiero da pełen obraz dotychczasowego leczenia i od tego będą zależały decyzje co dalej.

Powodzenia, mocno trzymam kciuki.
 
Ewa52 


Dołączyła: 14 Paź 2015
Posty: 843
Pomogła: 16 razy

 #22  Wysłany: 2017-08-28, 21:39  


babazakolkiem -myślę o Tobie ciepło, wspieram i bardzo serdecznie Cię pozdrawiam.
 
adam69 


Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 30
Skąd: wrocław
Pomógł: 2 razy

 #23  Wysłany: 2017-08-28, 22:02  


Cytat:
A kiedy brał Pan FU5? Jako kolejny cykl chemii?



W marcu 2014 wziąłem 2 cykle cisplatyny, w maju trzecią, a w czerwcu i lipcu FU5
włosy zaczęły mi się przerzedzać dopiero w lipcu, a w grudniu już miałem włosy jak przed chorobą
_________________
Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #24  Wysłany: 2017-09-06, 14:11  


babazakolkiem,
Też Ci polecałam konsultacje u tego lekarza co Terlewa, napisała, myślę, że powinnaś to zrobić jak najszybciej.

pozdrawiam
 
Ewa52 


Dołączyła: 14 Paź 2015
Posty: 843
Pomogła: 16 razy

 #25  Wysłany: 2017-09-07, 10:20  


Ewa :) Mocno zaciskam kciuki i wierzę, że to co planujesz będzie dobrze. Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam.
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #26  Wysłany: 2017-09-07, 11:09  


Kochana, skanuj dokumenty i wysyłaj drogą mailową , pod wszystkie adresy , na pewno znajdziesz w internecie,jak nie będzie, dzwoń i proś o podanie @ do profesorów.
Trzymam kciuki, uda się !
Serdecznie pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #27  Wysłany: 2017-09-07, 16:02  


babazakolkiem gdyby trzeba było pomóc w tłumaczeniach z niemieckiego to do mnie :)
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #28  Wysłany: 2017-09-08, 20:14  


babazakolkiem,

Już będziesz zaopiekowana, odetchnęłam z ulgą.

:tull:
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #29  Wysłany: 2017-09-08, 22:13  


:tull:
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #30  Wysłany: 2017-09-12, 21:24  


Ewuniu, masz już załatwioną fachową pomoc, nie działaj pochopnie. Będziesz w najlepszych rękach i już Cię odpowiednio pokierują.

Mocno trzymam za Ciebie kciuki i przytulam :tull:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group