1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Anelia - komentarze
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #991  Wysłany: 2012-06-28, 22:23  


Anelia napisał/a:
tym razem tak jak sobie postanowiłam tak też uczyniłam ;)

Zadzwoniłam do lekarzy proponowanych przez Iwonę.
Nie było łatwo się dodzwonić ale koniec końcem trafiłam, że w końcu ktoś odebrał.

:brav: _itsme_
Anelia napisał/a:
No ale jak to mówią : "nie chwal dnia przed zachodem słońca" :--:

To prawda, ale tak jak pisze Czkaweczka malutka radość jest wskazana

Przytulam cieplutko :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #992  Wysłany: 2012-06-29, 11:58  


Agniesiu, cieszę się że powoli zaczyna się coś kształtować, myślę że szanse są na dobrą współpracę...a to już jest dużo.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki
:flow: |uscisk| :cmok:
_________________
romek
 
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #993  Wysłany: 2012-06-29, 17:12  


Dokładnie rok temu tego dnia tatuś mój odchodził ... :cry: :cry:

Wracając pamięcią do tamtych chwil mam każdą minutę przed oczyma, spoglądając na zegarek przypomina mi się dokładnie każda chwila ... KAŻDA !
To chyba na zawsze pozostanie w pamięci....
Dziś mnie boli, dziś jest mnie ciężko ...
Nie chciałam płakać ale to tak samo- jak i wspomnienia - samo przyszło ...
Dziś non stop szukam sobie zajęcia byleby nie myśleć. Zabrałam się za porządki ale to nie pomogło powstrzymać myśli. Rzuciłam ścierką w kąt i zalogowałam się tutaj aby choć móc wylać to co we mnie siedzi :cry: PRZEPRASZAM ...
W dzień taty nie płakałam ale w dzień rocznicy śmierci taty jest inaczej.
Ten dzień już na zawsze będzie dniem najgorszym dla mnie !!!

Ta ostatnia noc (z 28 na 29 czerwca) przed kolejnym cięższym dniem, dniem pożegnania dała mi do zrozumienia, że to co nieuniknione nadchodzi :cry:

Tatuś tej nocy obudził się a ja byłam tuż obok.
Pokazał ruchem ręki, że prosi mnie o papierosa. Kiedy sięgnęłam po paczkę zauważyłam, że był to Jego ostatni (zbieg okoliczności ?) papieros ... pomogłam tacie usiąść, odpaliłam i ze łzami w oczach usiadłam przy tacie ...
Nie miał już sił ale rozejrzał się jeszcze po pokoju i ręką pokazał mamie, że chce aby usiadła obok Niego. Odsunęłam się robiąc miejsce mamie.
(okres choroby taty był okresem kiedy mama praktycznie zupełnie odsunęła się od taty ale on i tak w tym dniu pokazał, że pomimo wszystko nadal Ją bardzo kocha)
Tata mocno przytulił mamę, pocałował , następnie spojrzał na mnie i lekko się uśmiechając ale mając jednocześnie strach w oczach chyba abym nie poczuła się zazdrosna kiwnął i na mnie palcem na znak abym i ja podsunęła się bliżej :cry: :cry: :cry:
Mnie też tatuś przytulił i pocałował ... i tak zasnął , wtedy jeszcze nie do końca zdawałam sobie sprawę, że jest to Nasze pożegnanie aczkolwiek myśli te krążyły po mojej głowie ...
Były to myśli z którymi walczyłam, których nie chciałam do siebie dopuścić !!!


Rano, kilka godzin próbowałam tatę obudzić jednak nie udało się.
Usiadłam w fotelu, cały czas patrząc na tatę i modląc się czekałam aż sam się wybudzi. W pewniej chwili otworzył oczy, widziałam, że wzrokiem mnie szuka.
Szybciutko zerwałam się z fotela. Tatuś spojrzał na mnie, zaczęłam mówić do taty: "dzieńdobry tatusiu, jestem cały czas z Tobą" po czym usłyszawszy mój głos ponownie położył głowę na poduszkę i spokojnie zasnął....
:cry: :cry: :cry:
Tata chyba czuł, że przez ten cały czas będąc z Nim chciałam być też i w tej najgorszej chwili. Chyba wiedział, że cokolwiek się stanie ja chcę być blisko ...
Być może dlatego tak niespodziewanie otworzył oczy chcąc sprawdzić czy jestem obok ???
Byłam tatusiu ! Byłam ! Jakbym mogła Ciebie zostawić w tak ciężkiej chwili ... :cry:
Kilka godzin później, o godzinie 18-stej tatuś odszedł. ODSZEDŁ :cry: :cry: :cry:


Tatusiu bardzo przepraszam, że tak bardzo płakałam ale Ty wiesz, że masz córkę bardzo wrażliwą, córkę, która nie potrafiła i nie potrafi być jak kamień i nie potrafi ukryć łez ... :heart:
Teraz wiem jak musiało Ci być ciężko słysząc mój płacz, moje prośby, moje krzyki ... ale wiem też, że Ty wiesz jak bardzo Ciebie kocham :heart:
Będę szła przez życie zawsze przypominając sobie Twoje rady i mając na uwadze to, że chciałbyś dla mnie jak najlepiej, że chciałbyś widzieć mój uśmiech i moje szczęście ...
Rok był okresem ogromnej tęsknoty i wielu przemyśleń. Kolejne lata pewnie będą podobne...
:heart:

Mój płacz spowodował, że mój narzeczony przed chwilą wyszedł z domu mocno trzaskając za sobą drzwiami.... :-( :-[
[zmeczony]

Jeszcze raz przepraszam, że się powtarzam ale tak jakoś męczy mnie ten dzień i te wspomnienia ...
Idę przemyć buzię, doprowadzę się lekko do ładu i przespaceruję się dziś po raz drugi do taty ...
Będę przy tacie dokładnie o tej samej godzinie o której byłam i rok temu ...

Kochani w niedzielę jest Msza Święta za mojego tatę. Jeżeli ktoś chciałby, ktoś mógłby w modlitwie wspomnieć mojego tatę.... byłabym bardzo wdzięczna :cry:
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #994  Wysłany: 2012-06-29, 17:33  


Anelia, _itsme_
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #995  Wysłany: 2012-06-29, 17:37  


Kochana w niedzielę będę na mszy św.daleko od domu,ale o Twoim Tacie będę pamiętać. |uscisk|
_________________
ewka
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #996  Wysłany: 2012-06-29, 18:16  


_itsme_

az to poczulam w serduchu wszystko...
Ale pamietaj nie jestes sama, nigdy.
Czasami jest ostra w wypowiedzi, ale to tylko dlatego , ze sie o Ciebie strasznie martwie i tak strasznie chcialabym Ci pomoc w tym wszystkim..
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #997  Wysłany: 2012-06-29, 18:51  


aż mi się łezki pokulały Aguś... :/pociesza:/
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #998  Wysłany: 2012-06-29, 20:59  


Aguś kochana, pamiętam o Tobie, Tatusiu i mam Was na zawsze w sercu...w tę niedzielę szczególnie _itsme_
I nigdy nie przepraszaj kiedy piszesz o tym, że tęsknisz, nie przepraszaj, że się powtarzasz, bo nie masz za co.
Tule Cię mocno....
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #999  Wysłany: 2012-06-29, 23:26  


_itsme_ :tull: :/pociesza:/ :/pociesza:/
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #1000  Wysłany: 2012-06-30, 10:02  


Misiek bede sie modlic jutro za Twojego Tatulka...nadeszly wakacje..Oni tak bardzo chcieli pamietasz..tych wakacji....Jutro jade z dzieiciakami na kolonie nad morze....Dzis jade pozegnac Tatulka na dwa tygodnie..Jutro pewnie jakby zyl znow by mnie pocalowal w reke jakbym wyjezdzala....kocham Cie Siostra
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #1001  Wysłany: 2012-06-30, 17:46  


[bAgusia[/b] tak bardzo wiem co czujesz ,tak bardzo,ściskam ,przytulam ,myślę.
_________________
aga
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #1002  Wysłany: 2012-06-30, 21:35  


Dziękuję Wam bardzo za to, że jesteście ... _littleflower_
Basiu, Ewko, Asiu, Iwuś, Aniu, Julcia, Małgoś, Aguś i inni ... :heart: ::thnx::


Wczoraj po raz pierwszy miałam możliwość nie tyko dusić to w sobie przelewając myśli na klawiaturę i płakać po kątach gdzie nikt mnie nie widzi, gdzie mój "nieznanego powodu" płacz wzbudza nerwowość innych ...

Poczułam, że nie jestem sama, poczułam taką otwartość od drugiej osoby .
Osoby, która jest daleko a jednocześnie była bardzo blisko.
Poczułam że rozmawiam z osobą, która doskonale wie co czuje, przed którą mogłam wylać słowa i łzy.
Ty wiedziałaś, że bardzo tego potrzebowałam :cmok:

Po 17-stej poszłam do taty. Chciałam być tam dokładnie tak samo jak to było rok temu.... (wiesz tatusiu, że nie mogłabym inaczej)
Kiedy stałam nad grobem taty zadzwoniłaś do mnie, wspominałaś ze mną tamte chwile i dużo łez wylałaś wraz ze mną ... byłaś przez ten cały czas, byłaś przy mnie aż do momentu wybicia tej okropnej godziny w której rok temu mój tatuś wydał Swój ostatni oddech ...
Nie było nikogo kto jest mi bliski tutaj, w życiu realnym ale byłaś TY, przez ten cały czas ... :cmok:


Dziękuję, za to, że
- nie pozwoliłaś mi być samej ...
- za to, że pozwoliłaś mi poczuć jak to jest móc słowa przelać nie tylko na klawiaturę ...
- za to poczucie bliskości drugiej osoby ...
- za to, że byłaś, wysłuchałaś i nie użyłaś słowa "Aga, nie płacz !" a płakałaś razem ze mną ...
Dziękuję za to, że jesteś !
Dziękuję Ci Iwona ... :heart:
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #1003  Wysłany: 2012-06-30, 22:00  


:tull:
_________________
Katarzynka36
 
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #1004  Wysłany: 2012-06-30, 22:03  


Kasiu :cmok:

Chciałabym jeszcze dodać, że dziś miałam bardzo króciutki sen tuż nad ranem ...
Przebudziłam się i ponownie usnęłam i przyśnił mi się tata.

...byłam u babci, rozmawiałyśmy sobie i w pewnej chwili spojrzałam w stronę okna, patrzę a po chodniku w stronę babci domu bardzo szybko idzie tata, był bardzo uśmiechnięty (!) :) , wszedł na schody domu a ja szybciutko , z mocnym biciem serca pobiegłam w stronę drzwi sprawdzić czy to faktycznie tata ... niestety obudziłam się, próbowałam z powrotem zasnąć aby móc zobaczyć co będzie dalej jednak nie udało się ...
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #1005  Wysłany: 2012-07-01, 19:43  


Agusiu,
Wiesz, ja czesto nie zaglądam teraz na forum, bo u nas średnio :-( , czasu brak, kocioł w pracy - mimo lata - straszny.... dopiero sobie uświadomiłam, że to już ROK...
Boże, jak ten czas strasznie biegnie... pamietam te dni, jak czytałam Twoje posty - te smutne, przerażające relacje ze szpitala... ten Twoje ostatnie posty o odchodzeniu Taty....ech, Anelio, wiemy wszyscy, że bardzo kochałaś Tatusia i On Ciebie... mieliście wspaniałe relacje, silne więzy rodzinne... Taty nie ma ciałem, ale trzeba wierzyć, że JEST! Jest przy Tobie blisko, bo bardzo, bardzo Cię kochał. A Ty byłas i jesteś najwspanialszą CÓRKĄ o jakiej mógl tylko marzyć....

Przytulam Cie mocno do serca i życzę oprócz samych dobrych dni, jak najwięcej wspaniałych snów z radosnych i uśmiechniętym Tatą...
:heart:
_________________
Katarzynka36
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group