1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w piersi
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #16  Wysłany: 2012-03-14, 18:31  


Byłaś i zrobiono?
_________________
sprzątnięta
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #17  Wysłany: 2012-03-17, 09:52  


Byłam zapisać się na biopsje mammotomiczną w celu usunięcia tego gruczolakowłokniaka, idę w ramach NFZ, więc termin mam na 3 kwietnia, miałabym na za tydzien ale niestety wypada mi okres a wtedy nie można robić tego typu zabiegów bo krzepliwość krwi zmniejszona. Na 10 kwietnia natomiast mam biopsje cienkoigłową torbieli,więc znowu będzie stres i czekanie na wynik.
Szkoda,że nie mogę mieć tego zrobionego za jednym razem:( Nie dopytałam lekarza,ale wydaje mi się,że torbiel ma inna strukturę niż włokniak i,że biopsja mammotomiczna raczej do usunięcia torbieli się nie nadaje...
Pozostaje mi więc chyba tylko czekać. Myśle,że po świetach będę znała już wyniki..
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #18  Wysłany: 2012-03-17, 10:14  


nancy77 napisał/a:
wydaje mi się,że torbiel ma inna strukturę niż włokniak

Jeśli można tak łopatologicznie napisać: torbiel to taki pęcherz(yk) wypełniony płynem.
Włókniak - guz (oczywiście łagodny), można porównać go z małą gumową piłką.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #19  Wysłany: 2012-03-17, 10:46  


Zapomniałam dodać,że ta torbiel jest wielokomorowa czyli chyba "gorsza",bo zawiera zarówno tkankę jak i płyn.
Lekarz mówił,że na razie nie powinnam się nią przejmować, że w pierwszej kolejności do usunięcia jest włókniak,tak więc na razie się tą torbielą tak nie martwię..
 
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #20  Wysłany: 2012-03-17, 10:57  


Na pewno torbiel się nie nadaje. Mammotome to urządzenie którym się to wszystko robi, producent na swojej oficjalnej stronie wyraźnie zaznacza: Urządzenie służy do pobierania wycinków, nie do leczenia. Od 2003 r może być użyte do jednoczesnej biopsji i redukcji fibroadenoma (gruczolakowłókniak - Twój przypadek). I tyle.
Więc jak słyszę że lekarze proponują całkowite usunięcie zmian podejrzanych o złośliwość wraz z marginesem przy pomocy tego systemu to nie wiem czy tak upraszczają tłumaczenie żeby pacjentki zrozumiały, czy też wprowadzają swoje własne patenty.
No ale wygląda że u Ciebie wszystko zgodnie ze sztuką. Powodzenia
_________________
sprzątnięta
 
orka30 


Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 67
Pomogła: 11 razy

 #21  Wysłany: 2012-03-17, 15:21  


gaba, no mnie właśnie tak zaproponowali - "zmiana na tyle malutka. że można w całosci usunąć w trakcie biopsji mammotomicznej" itd. troszkę mnie zaniepokoiłaś.... pytałam w swoim wątku o tą biopsję.... termin mam na 14 maja...
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #22  Wysłany: 2012-03-18, 23:26  


Witam ponownie :)

Sprawę z gruczolakowłókniakiem mam już jakby załatwioną, czekam na biopsję mamotomiczną,która ma odbyć sie poczatkiem kwietnia.

Męczy mnie jednak cały czas temat tej mojej torbieli ponieważ jest ona złożona (wielokomorowa). Trochę się naczytałam w internecie na ten temat i okazalo się,że zdarzają sie przypadki zezłośliwienia tego typu zmian.
Lekarz z którym sie konsultowalam w pierwszej kolejnosci kazał usunąć włókniaka,a jesli chodzi o torbiel to zalecił mi wykonać b.cienkoigłową (termin mam na 10.IV).
I teraz nie wiem czy zrobić tą biopsje,ktora nie daje 100% pewności, czy może od razu kombinować skierowanie na gruboigłową ? Czy też wogóle lepiej od razu to wyciąć i dać do badania histopatologicznego. Co radzicie? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Sorry,że tak męczę,ale nie chciałabym czegoś przeoczyć w diagnostyce moich guzków,co niestety się zdarza,bo wielu lekarzy bagatelizuje sprawę..:/

Dodatkowo jeszcze oprócz tych biopsji będę miała usuwane dwa znamiona (pieprzyki): jeden na lewej,drugi na prawej piersi. Termin na usunięcie mam 23 kwietnia. Mam nadzieje,że nie będzie to kolidowało z mamotomią. Spytam jeszcze chirurga przed zabiegiem.

Ehh.. wszystko naraz:/ martwię się,ale wierzę,że mam wszystko pod kontrolą i że będzie dobrze.

Pozdrawiam serdecznie:* :-D
 
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #23  Wysłany: 2012-03-19, 09:17  


Wycięcia całej torbieli nikt nie zrobi, jest zasada że chirurg powinien wiedzieć co wycina.
Ja osobiście miałam torbiel przez kilka lat po czym sama gdzieś zniknęła, w tamtych czasach nie tylko nie robiono biopsji, ale nawet nie zalecano obserwacji. Zrobiłabym tą cienkoigłową, prawdopodobieństwo że w torbieli są komórki nowotworowe które nie znajdą się w materiale z biopsji jest naprawdę znikome. Przecież przy gruboigłowej ujemnej też miałabyś zalecenie dalszej obserwacji, jeden diabeł jeżeli chodzi o konsekwencje. Pozdrowienia
_________________
sprzątnięta
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #24  Wysłany: 2012-04-03, 22:44  


Witam:)

Dziś miałam robioną biopsję mammotomiczną,moje odczucia jak najbardziej pozytywne:)
Nic nie bolalo,lekarz usunął zmianę szybko i sprawnie,na koniec założył strasznie ciasny bandaż i mam w nim spać całą noc. Jutro na zmianę opatrunku i zamierzam isć do pracy:)

Kobieta,która była przede mną tak się przestraszyła igły którą lekarz wstrzykiwał jej zniczulenie,że wylądowała na oddziale ze spadkiem ciśnienia i dali jej kroplówkę:/
Chyba najlepiej jest nie patrzeć co lekarz robi,ja odwrócilam wzrok i nic nie widziałam.

Teraz czekam ok. 2 tyg. na wyniki.
 
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #25  Wysłany: 2012-04-04, 20:29  Witaj Nancy 77 !


Moim zdaniem robisz błąd chcąc iść do pracy zaraz po tej biopsji mammotonicznej, ja dostałam zwolnienie lekarskie na 7 dni z weekendem. Wiec że nie powinnaś nic dźwigać w tej ręce po której miałaś biopsję, musisz uważać aby nie było urazu po tej stronie itp.
Po takiej biopsji dostałas opis co było robione oraz zalecenia i tam wszystko pisze - przynajmniej u Mnie na onkologii wydaja takie infor, przeczytaj to dokładnie, pozdrawiam anna
_________________
anna
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #26  Wysłany: 2012-04-05, 22:58  


Ja czuję się bardzo dobrze więc poszłam,znam swój organizm i wiem,że dam rade;)
Nie dostałam żadnych zalecen od lekarza,powiedzial,że jak będę się czuła komfortowo w bandażu to mogę isc do pracy,innych przeciwskazan nie było.
 
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #27  Wysłany: 2012-04-06, 22:17  Witaj Nancy 77 !


Widzę Nancy77, ze co kraj to obyczaj.pozdrawiam i serdeczne zyczenia Swiąteczne, Wesołego Alleluja, anna
_________________
anna
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #28  Wysłany: 2012-04-10, 14:26  


Właśnie wróciłam z biopsji cienkoigłowej torbieli. Mam dość mieszane uczucia ponieważ lekarka,która nakłuwała torbiel powiedziała,że nie jest to zwykła cysta tylko jak się wyraziła jest to zmiana torbielowato-lita. Nakłuli mi ją i pobrali trochę płynu. Wiem,że teraz muszę czekać na wyniki. Mam jednak pewne obawy. Czy macie jakies doświadczenia z tego typu zmianą? W internecie niewiele jest napisane,a ja przez te 2 tyg. chyba wykoncze się psychicznie:( Czekam również na wynik poprzedniego guza,którego usunęli mi w zeszłym tygodniu. Najgorsze jest to,że nawet nie będę mogła zobaczyć swoich wyników bo dają je od razu do lekarza onkolog u ktorego się leczę a wizyta dopiero w maju :( wg mnie jest to trochę bez sensu,tyle czekania i nerwów..
 
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #29  Wysłany: 2012-04-11, 19:02  


Otrzymałam dziś wynik pierwszego usuniętego guza :Fibroadenoma mammae. Jestem szczęśliwa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jeszcze tylko wynik biopsji drugiej zmiany,który mam nadzieję okaże się dobry.

Mam do Was jeszcze jedno pytanie,może ktoś był w podobnej sytuacji i pomoże.
Wynik biopsji będzie już za 2 dni jednak jak się dowiedziałam od razu wędruje on do mojej karty,która będzie u onkologa. Wizyta u lekarza niestety dopiero w maju bo takie są terminy. Z tego wynika,że do maja mam się stresować ?:(
Macie może jakies patenty na to jak "wyciągnać" wynik od rejestratorki ?

[ Dodano: 2012-04-11, 19:05 ]
Dodam jeszcze,że panie w rejestracji zarówno tej ogólnej onkologicznej jak i tej w której miałam biopsję powiedziały,że w nie mogą mi dać wyniku do rąk,że takie mają przepisy:/
 
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #30  Wysłany: 2012-04-12, 11:58  


wyniku do rąk dać Ci nie mogą ale przejdź się osobiście i powiedz że się stresujesz i żeby Ci Pani chociaż odczytała co i jak.
brawa za dobry wynik :)
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group