1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w piersi
Autor Wiadomość
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #31  Wysłany: 2012-04-12, 22:34  


akos6, dzięki za info,jutro tam pójdę i nie wyjdę do poki nie pokażą mi wyniku:)
 
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #32  Wysłany: 2012-04-13, 22:38  


Witam:)

Co oznacza zdanie " pobrany materiał cytologiczny przemawia za zmianą łagodną" . Przemawia czyli jest łagodna czy nie jest? czy wynik nie jest jednoznaczny?
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #33  Wysłany: 2012-04-14, 11:11  


Wynik nie jest w pełni jednoznaczny, ale zmiana prawdopodobnie jest łagodna.

Lekarz napisał tak zapewne dlatego, że sam materiał cytologiczny nie zawiera komórek złośliwych,
ale to nie wyklucza, że komórki takie mogłyby występować gdzie indziej, choć raczej jest to mało prawdopodobne.
Dlatego lekarz napisał "przemawia za zmianą łagodną" zamiast "zmiana jest łagodna".

Przypuszczam, że w tej sytuacji może zaproponować Wam obserwację i kontrolę np. za pół roku
(USG lub MMG, ewentualnie następnie BAC gdyby były do niej wskazania).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #34  Wysłany: 2012-04-14, 13:45  


Richelieu, bardzo dziękuję za odpowiedz :)

Trochę jest to denerwujące,że nie ma jednoznacznego wyniku,choc spodziewałam się,że tak może być po biopsji cienkoigłowej.
Nie wiem co na to lekarz onkolog,ale ja jestem uparta i chcę tą zmianę wyciąć mimo tego,że prawdopodobnie jest łagodna. Pozatym tylko badanie histopatologiczne da 100% odpowiedz.
Nie wiem dlaczego lekarze jakoś niechętnie chcą wycinać zmiany lito torbielowate,nie wiem dlaczego.
W każdym razie spróboję znalezc takiego co by się tego podjął. Obserwować to ja bym bardziej wolala kwiaty w ogrodzie lub chmury na niebie ;)

Pozdrawiam :)
 
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #35  Wysłany: 2012-04-14, 18:08  Witaj Nancy 77 !


Masz rację, jak jest mozliwość wyciecia to wytnij, ja tez mialam robioną biopsje cienkoiglową i też nic nie wyszło, lekarz mowił mi ze mogę to wyciąć, ale nie zachdzi potrzeba na "już teraz ", więc tak zawsze mi wychodziło, ze nie miałam czasu na to, a po 4 latach zrobił się rak, pozdrawiam anna
_________________
anna
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #36  Wysłany: 2012-04-14, 18:20  


nancy77,

jeżeli znajdziesz chirurga onkologa który będzie chciał usunąć tą zmianę to usuń to , tym bardziej że wynik nie jest jednoznaczny , a wynik his - pat da Ci tą pewność i będziesz mogła spokojnie spać ,

pozdrawiam cieplutko .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #37  Wysłany: 2012-04-14, 21:07  


anna53, sonia21, dzięki za informacje,które tylko utwierdziły mnie w przekonaniu,że zmianę chcę usunąć,

pozdrawiam:)
 
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #38  Wysłany: 2012-04-15, 10:32  


dokładnie to samo bym Ci poradziła co dziewczyny. Mój pierwszy onkolog też nie chciał usunąć...i wyszło co wyszło...
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #39  Wysłany: 2012-04-21, 10:18  


Witam serdecznie:)

Wczoraj u lekarza odebrałam pełny wynik biopsji cienkoigłowej torbieli:

Rozpoznanie:
Uzyskano 0,5 ml klarownego płynu.
Płaty i skupienia komórek nabłonkowych sutka w większości z przemianą apokrynową,bez cech atypii,treść białkowa.
Obraz cytologiczny przemawia za torbielą.


Lekarz onkolog u którego byłam wczoraj stwierdził,że płyn został odessany z torbieli i już na pewno tej zmiany nie ma. Nie wiem czy tak do końca jest to prawdą,bo pani doktor która robiła mi biopsje mówiła,że zmiana jest lito torbielowata i nic nie mówiła,że odessała ją w całości.
Mam więc taką wątpliwość czy aby na pewno nie mam już tej zmiany? Czy może częśc lita została a tylko pobrano płyn? Może któraś z Was dziewczyny będzie umiała mi coś poradzić.
Normalnie dałabym sobie spokój,ale dowiedziałam się,że u mnie w rodzinie były 2 przypadku raka piersi więc dlatego drążę ten temat.

Zalecenia lekarza: USG za 6 miesięcy,czy to dobry termin?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-04-21, 11:28 ]
Termin wydaje się optymalny, krótszy okres (np. 3 m-ce) to mogłoby być zbyt mało, by zaobserwować jakieś zmiany.

 
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #40  Wysłany: 2012-04-23, 20:25  


Dziekuję :)
 
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #41  Wysłany: 2012-06-04, 17:10  


Witam ponownie :)

Jakis czas temu prosiłam Was o poradę dot. guzków w piersi.
Po usunięciu i zbadaniu okazały się one niegroźne, ale przeżyłam w związku z tym dużo stresu :(
 
 
Aga.fo 



Dołączyła: 07 Cze 2012
Posty: 45
Skąd: łódź
Pomogła: 2 razy

 #42  Wysłany: 2012-06-19, 12:22  


Witam ja miałam badanie mammografii i wyszły mało ciekawie dostałam skierowanie na USG plus biopsja w trakcie USg lekarze stwierdzili że to prawdopodobnie torbiel płyn usunęli i otrzymałam fotkę z USG jak pan stwierdził na pamiątkę bo śladu już nie ma płyn ściągnęli i rzeczywiście na Ekranie już nie było tego widać teraz tylko czekam na wyniki biopsji czyli prawdopodobnie nic już nie masz .
_________________
Aga Potykając się, można zajść daleko. Nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.
 
 
Aga.fo 



Dołączyła: 07 Cze 2012
Posty: 45
Skąd: łódź
Pomogła: 2 razy

 #43  Wysłany: 2012-06-24, 20:34  


nancy77 napisał/a:
Witam ponownie :)

Jakis czas temu prosiłam Was o poradę dot. guzków w piersi.
Po usunięciu i zbadaniu okazały się one niegroźne, ale przeżyłam w związku z tym dużo stresu :(
To jak każdy kiedy dostaje takie informacje .Ale na szczęście masz to już za sobą a ja jeszcze czekam na informacje .
_________________
Aga Potykając się, można zajść daleko. Nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group