1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
wycinek z żołądka
Autor Wiadomość
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #151  Wysłany: 2011-09-17, 22:37  


Gabi, niestety nie mam pojęcia co Ci może nie szkodzić, wiadomo że konieczna dieta lekkostrawna, mało i często, ale nie mogę porównywać braku jelita grubego z żołądkiem. Mnie też niezbyt służył nabiał, ale tylko almette smakował jakoś z sucharkami, a mleko czasem 0,5% było (teraz jem prawie wszystko).
Gabi znalazłam u Joasi ten preparat żelaza (możesz poczytać na "chustce", pisze o tym 14.01.2011):

http://3.bp.blogspot.com/...ner_new_gif.gif

Przytulam, Krystyna :)
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #152  Wysłany: 2011-09-22, 18:59  


gabi30 napisał/a:
Wypisy ze szpitali są wielostronicowe:-), zeskanuję je później i prześlę. Może nakreślą trochę obraz całości.

Byłabym wdzięczna :)

pozdrawiam Cię ciepło _littleflower_
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #153  Wysłany: 2011-09-24, 11:02  


Witam Wszystkich serdecznie.
Przepraszam za opóźnienie z wklejaniem wypisów ale słabieńka jestem.
Na pierwszy ogień wypis bezpośrednio po resekcji żołądka:










[ Dodano: 2011-09-24, 11:05 ]
Przepraszam,ale nie ogarniam wklejania plików. Może DSS pomoże?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-09-24, 11:10 ]
A w czym problem? :)
W okienku odpowiedzi (Odpowiedz) klikasz na dole załącz plik, poprzez Przeglądaj wybierasz z komputera miejsce lokalizacji wybranego pliku (zaznaczasz i klikasz Otwórz) a potem Dodaj załącznik.
Jeden udało Ci się dodać :)


[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2011-09-24, 11:37 ]
Wkleiłam w imieniu Gabi pozostałe załączniki.



1.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 5185 raz(y) 244,47 KB

2.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 4266 raz(y) 363,63 KB

3.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 4103 raz(y) 397,09 KB

4.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 4055 raz(y) 372,79 KB

 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #154  Wysłany: 2011-09-26, 11:10  


Gabi a jak Ty się czujesz Kobietko? Wracasz jakos do zdrówka? Jak sobie radzisz z jedzeniem i waga? Pozdrawiam Cie serdecznie
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #155  Wysłany: 2011-09-26, 15:20  


gabi30,
widzę, że jednak doszło do transportu lotniczego do Warszawy?

Postaram się delikatnie nakreślić swój (podkreślam) punkt widzenia.

Może się wydawać, że ze względu na silną infekcję (jak i zły stan ogólny) oraz brak doświadczenia w podobnych wypadkach szczecińscy chirurdzy obawiali się interwencji chirurgicznej na własną rękę. Stąd początkowe zalecenia postępowania zachowawczego i brak kwalifikacji do zabiegu.
Postępowanie zachowawcze przyniosło właściwy skutek odnośnie zespolenia - zaczęło się ono goić. Problemem pozostały ropnie, nie reagujące zgodnie z oczekiwaniami na leczenie zachowawcze.
Stąd też ostatnia konsultacja i zalecenie leczenia chirurgicznego w COI w Warszawie i - ostatecznie - transport lotniczy.
W tym czasie jednak doszło już do wygojenia się zespolenia i powstała blizna. Jeśli dobrze zrozumiałam - chirurdzy w COI po otwarciu stwierdzili, że resekcja ropni jest niemożliwa bez preparowania i naruszenia tkanek w okolicy blizny - co z kolei skutkowałoby najpewniej ponownym rozejściem się zespolenia, być może też przyczyniłoby się do powstania nowego stanu zapalnego (wycieńczony leczeniem i dietą organizm).
W tej sytuacji odstąpiono od resekcji licząc na to, że ropnie ostatecznie poddadzą się leczeniu zachowawczemu.

Można wyciągnąć ostrożny wniosek, że można było Cię przetransportować do COI w Warszawie nieco wcześniej, zanim zespolenie się wygoiło. Jednak we wcześniejszym okresie byłaś w kiepskim stanie ogólnym - trudno powiedzieć czy kwalifikowałabyś się do kilkugodzinnego transportu (w tym lotniczego), być może wiązałby się on ze zbyt dużym ryzykiem.

Troszkę to wszystko takie gdybanie i cienka granica pomiędzy:
• problemem w pokryciu wysokiego kosztu transportu lotniczego przez szpital organizujący ten transport (zapewne nie jest łatwo to rozliczyć przed NFZ) i tym spowodowaną zwłoką (?)
• nieprawidłowym (?) zakwalifikowaniem do leczenia zachowawczego (które w przypadku ropni nie przyniosło oczekiwanego skutku)

a

• (być może) konieczną zwłoką w transporcie związaną ze złym stanem ogólnym.

Taka jest moja subiektywna ocena sytuacji (na podstawie wklejonej dokumentacji).
ściskam.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #156  Wysłany: 2011-09-27, 09:07  


Witajcie:-)
DSS ma rację w interpretacji poprzedniego wypisu- ze słów lekarza w COI, który mnie operował po przylocie do Warszawy dowiedziałam się,że nie usunęli ropni ze względy na gojące się zespolenie. Zrobiliby więcej szkody, niż pożytku. Później zeskanuję resztę wypisów. Mam jedynie problem z wklejaniem wielu plików, dlatego pozwolę sobie przesłać je naszej DSS :heart: .
Jeśli chodzi o transport ze Szczecina do Warszawy to oddziałowa ustaliła następujące ceny: transport karetką 2850zł, natomiast transport lotniczy 1750zł. Biorąc pod uwagę cenę mojego leczenia zachowawczego ( m.in. żywienie pozajelitowe) dla szpitala chyba taniej było mnie odtransportować niż leczyć dalej zachowawczo. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Jeśli chodzi o moje samopoczucie to nie jest zbyt "różowo". W sobotę zaliczyłam interwencję pogotowia. Powodem była utrata przytomności, z silnym bólem brzucha. Do tego tachykardia,że nie mogłam złapać tchu tak serce waliło. Bardzo miły pan dr z karetki zapoznał się z moimi wynikami i po objawach jakie mnie dopadły stwierdził: wczesny zespół poposiłkowy :?: . Ogólnie jestem bardzo osłabiona, nie mam sił zwlec się z łóżka. Czasami jest lepiej,ale najgorsze są nudności. Wpycham w siebie jedzenie na siłę, mąż stoi nade mną jak kat i pilnuje żebym jadła. A waga i tak spada, obecnie już 54kg.
Cały czas jestem na Transtecu, gdyby nie plastry nic bym z bólu nie zjadła. Próbowałam je odstawić, ale ból jest zbyt silny. Jutro jadę na wizytę do gastrologa przed planową TK.
Pozdrawiam cieplutko gabi
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #157  Wysłany: 2011-09-27, 12:27  


Kochana ale sie wycierpisz! :cry:
Z Twoich postów wynika ze jestes bardzo pozytywna osobka ;)
Strasznie przykto patrzec, czytac i sluchac jak mocno cierpisz
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #158  Wysłany: 2011-09-27, 19:33  


Gabi prosiłam o kontakt i o mdleniach pisałam skorzystaj z moich rad.
 
Patini 



Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 15
Pomogła: 1 raz

 #159  Wysłany: 2011-09-28, 08:01  


Przesyłam Ci Gabi moc pozytywnych fluidów :) i życzę jak najmniej bólu. Jesteś bardzo silną kobitką z tego co czytam :) Ja mam pozostawiony mały kawałeczek żołądka i po posiłkach często serce mi wali jak dzwon. Uważaj na siebie, serdecznie pozdrawiam :)
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #160  Wysłany: 2011-09-29, 10:28  


Wklejam na prośbę Gabi pozostałe karty leczenia szpitalnego.












_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #161  Wysłany: 2011-10-11, 17:06  


Gabi co u Ciebie słonko!?
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #162  Wysłany: 2011-10-12, 08:28  


W piątek kontrolna TK, więc się troszkę stresuję co wykaże. U mnie troszkę lepiej, zaczęłam więcej jeść, waga nie spada dalej. Osłabienie jest dalej i to mnie najbardziej niepokoi. Byłam u lekarza rodzinnego, przepisał mi zastrzyki Milgamma N. Może po nich troszkę stanę na nogi. Pozdrawiam Gabi
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #163  Wysłany: 2011-10-16, 14:51  


Droga Gabi
Jak tam badanie TK???Mam nadzieje ze wyniczek bedzie pomyslny:)
Ciesze sie ze jest troszke lepiej, oby zastrzyki postawiły Ciebie na nozki, zycze Ci tego z calego sreca:)
Odezwij sie jak juz beda wu=yniki
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #164  Wysłany: 2011-10-28, 11:21  


Witaj Gabi :)
I jak Twój wynik TK? Jak samopoczucie? Mam nadzieję, że stres minął i teraz już dużo lepiej, niż ostatnio :)
Pozdrawiam i wszyscy tu czekamy na Twój odpis
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #165  Wysłany: 2011-10-28, 14:21  


Witam!
Wyniku TK jeszcze nie mam, dopiero w przyszłym tygodniu będzie:-(. Moje samopoczucie jest różne, raz lepiej ,raz gorzej. Od rodzinnego dostałam skierowanie do szpitala, ale staram się odwlec moment jak będę musiała się położyć. rodzinny chyba się boi mojej choroby, nie chce niczego mi przepisać ( oprócz Milgammy), dlatego stwierdził,że bezpieczniej będzie położyć mnie na gastrologię :?: . Niepokoi go ogromne osłabienie , bladość i utrata wagi ( na dziś ważę 51kg). A ja się zastanawiam czy to przypadkiem moja psychika nie siada. Nie pogodziłam się jeszcze z utratą żołądka i nie mogę przywyknąć do skutków jego braku. Ponadto ból odbiera mi chęci do życia. Na razie Transtec częściowo daje radę, a co dalej?
Pozdrawiam gabi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group