1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak żoładka - wg Laurena typ rozlany - pomoc, interpretacja
Autor Wiadomość
emilia1988 


Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Krakow

 #1  Wysłany: 2018-03-19, 21:08  Rak żoładka - wg Laurena typ rozlany - pomoc, interpretacja


Dobry wieczor,
moja mama zostala zdiagnozowana z rakiem zoladka. Przez porzednie lata byla leczona na wrzody i nikt nie domyslal sie mozliwosci raka....niestety podczas operacji na wrzody rozcieto brzuch i okazalo sie ze calz zoladek zajety jest rakiem. Niestety nie mam wiecej infomracji niz te podane na zdjeciu, czy jestescie w stanie pokierowac nas? bardzo chcemy naszej mamie pomoc, nie wiemy co robic..... dziekuje za interpretacje wynikow i pomoc, wskazowki jak leczyc

PS. dzisiaj mama zaczela brac chemie - 21 dni(4dni dozylnie i 17 dni przerwy i potem powtorka)

[ Dodano: 2018-03-19, 21:12 ]
badania zdjecie

[ Dodano: 2018-03-19, 21:13 ]
zdjecie

[ Dodano: 2018-03-19, 21:17 ]
zdjecie sie nie da wczytac. przepisane wyniki:
infiltrationes carcinomatosae dispersae tunicase submucosae et tunicae muscularis ventriculi. (poorly cohesive carcinoma, wg Laurena typ rozlanz)Odczyn immunohistochemiczny na cytokeratyne MNF 116 dodatki w komorkach nowotworowych. Barwienie na sluz mucykarminem ujemne, metoda PAS i blekitem alcjanu dodatnie w nielicznych komorkach nowotworowych.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2018-03-19, 21:44 ]
1. Info jak dodać załącznik: http://www.forum-onkologi...orum/faq.php#35
2. Dozwolone rozmiary i rozszerzenia: http://www.forum-onkologi...h_rules.php?f=4


 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2018-03-21, 10:53  


emilia1988,
Witaj na forum.
Rozumiem, że operacja objęła całkowite usunięcie żołądka?
Bardzo prosimy - załącz wszystkie wyniki, tzn.opis operacji ( jej zakres, co dokladnie usunięto), opisy badań obrazowych ( usg, tomografia), określenie stopnia zaawansowania choroby nowotworowej ( oznaczenia w skali TNM).
 
emilia1988 


Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Krakow

 #3  Wysłany: 2018-03-21, 20:37  


Bardzo dziękuję za odpowiedz. Załączam wyniki na samej gorze najnowsze







4.jpg
diagnoza raka
Pobierz Plik ściągnięto 1693 raz(y) 479,42 KB

2.jpg
pierwsze badanie w kierunku raka
Pobierz Plik ściągnięto 1615 raz(y) 901,29 KB

3.jpg
piersza operacja ktora miala byc operacja wrzodow
Pobierz Plik ściągnięto 1569 raz(y) 687,61 KB

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2018-03-24, 16:01  


emilia1988,
Rak jest bardzo zaawansowany - ogromnie mi przykro, nie napiszę Ci nic specjalnie pozytywnego...
Odstąpienie od wykonania pełnej operacji ( czyli tzw.leczenia radykalnego) oznacza, że obecnie stosowane leczenie ( chemioterapia paliatywna) ma na celu złagodzenie objawów choroby i powstrzymanie jej rozwoju. Nie jest jednak możliwe wyleczenie - rak rozprzestrzenił się poza żołądek ( nacieka na przełyk, aortę), najprawdopodobniej są przerzuty w wezłach chłonnych i na otrzewnej.
Mamie założono jejunostomię ( żywienie dojelitowe, z pominięciem żołądka) bo wkrótce nowotwór zamknie przejście z żołądka do dwunastnicy a to oznacza blokadę ( niedrożność) układu pokarmowego.

Sytuacja jest bardzo poważna, chemioterapia może albo trochę cofnąć chorobę albo przynajmniej ją zatrzymać. Tego nie wiemy - a jak ogólnie Mama się czuje? Chodzi, leży?
Na pewno bardzo ważną, wartościową sprawą byłaby pomoc hospicjum domowego. Onkolog będzie się zajmował leczeniem nowotworu, ale wszelkie dolegliwości towarzyszące rozwijającej się chorobie ( ból, duszność, nudności, wymioty) oraz skutki uboczne chemioterapii najlepiej „ogarną” specjaliści medycyny paliatywnej czyli lekarze hospicyjni. Hospicjum domowe to dla chorej osoby opieka specjalistyczna ( wizyty lekarza i pielęgniarki) w domu.


Dopytam tylko jeszcze czy była może wykonana tomografia jamy brzusznej?
 
emilia1988 


Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Krakow

 #5  Wysłany: 2018-03-25, 18:08  


Mama czuje sie bardzo dobrze. ma duzo sily, wlasnie wrocila z pierwszej chemioterapii i wykonuje drobne zajecia domowe.
tomografia zostanie wykonana za 2 tygodnie zebz zobaczyc jak organizm reaguje na chemioterapie.

Bardzo dziekuje za czas poswiecony na analize dokumentow. Bardzo doceniam Pani pomoc.
Mam nadzieje ze da sie pomoc mamie, utrzymac ja przy zyciu tak dlugo jak tylko sie da.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #6  Wysłany: 2018-03-26, 07:57  


emilia1988 napisał/a:
Mam nadzieje ze da sie pomoc mamie, utrzymac ja przy zyciu tak dlugo jak tylko sie da.
Tego wam bardzo życzymy. Jak już podkreśliła to missy powinniście jak najszybciej postarać się o opiekę hospicjum domowego. Mama czuje się w miarę dobrze, ale ten stan może się szybko zmienić a nawet na hospicjum domowe nieraz trzeba czekać.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Ewa1234 


Dołączyła: 23 Sie 2018
Posty: 8

 #7  Wysłany: 2018-08-24, 10:01  


Chciałam zapytać gdzie mama była leczona i kogo polecacie lub nie z lekarz?
_________________
EP
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group